"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: soulution

Příspěvek od kite19 » 18 říj 2014 16:01

Pokud máte adekvátní sestavu , dobou nahrávku , tak rozdíly mezi kabelem za 3 a za 100 tisíc mohou být obrovské. To je celé. A možná to platí i pro přímé srovnání drahých kabelů mezi sebou.
Ten čo prvý napísal, vyslovil túto vetu, tak tomu by mali všetci predajcovia odvádzať desiatok zo zisku, tak ako sa voľakedy platil desiatok cirkvi :D Má to v sebe nevyvrátiteľnú logiku, aj keď s ostatnými vedami to nemá nič spoločné a ignoruje to všetko súčasné poznanie :lol:

voltrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voltrix » 18 říj 2014 16:24

Basstl píše:Jak jsi přišel na to, že rozlišovací schopnosti mezi aparátem za mega, oproti třeba 100k jsou obrovské?
Taky tvrdit to, že přístroje jsou kvalitněji postavené je kravina.
Je to jenom alibizmus si obhájit tu nesmyslnou investici.
U rozlišení záleží především na tom, co je mezi aparátem a ušima.
Každej slyší jinak a psát, že u předraženýho aparátu to je lepší, je blbost.
Když na to někdo má a je ochotnej za to zaplatit, tak mu to přeju, ale ať tu nepíše nesmysly jako, že vliv síťovýho kabelu a samostatnej jistič má obrovskej vliv na zvuk.
Technicky je to nesmysl. Ani jedno z toho, co tu napsal, není schopnej smysluplně vysvětlit. Jen tu píše něco o zárukách a obrovským vlivu...
Zase se to tady stáčí směrem, kam většina podobných diskuzí.
Kabeli a snakeoil...
Jak jsem na to přišel? :lol: Třeba tak že jsem už nějakou levnější a dražší sestavou v životě slyšel :lol: . Ono hudba se obvykle pozná ušima no. Je to tak. Navíc u soulution stojí i ten koncák více než mega, tak nevím ,který aparát za mega máš na mysli. Podívej se do svého zesilovače a do zesilovače soulution, potom možná pochopíš ,že to co si napsal ty ohledně kvality je kravina. Mezi aparátem a ušima je obvykle prázdný prostor, pokud tam máš betonovou zeď, tak ty rozdíly moc neslyšíš no *hura* . Předražený aparát jen ten ,po kterém není poptávka, to že je drahý pro tebe neznamená, že je předražený. S tvého pohledu tu muzou být neslysly, až budeš mít osobní zkušenost s high-endovými kabely , tak tvůj názor bude trošku relevantní. Netvrdím, že vše co napsal platí pro všechny. On to prostě asi poznal u sebe a to je hlavní. Souhlasím, že se to nedá zaručit u všech systému.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 16:35

Přesně tak...ty kilometry obyčejný oceli....a pak 2 kabelu za 100000. To nemůže nikdy fungovat. To jsem vždycky říkal a každého s tim vyhodil. Byl jsem si jisty ze to nemůže mit vliv dnes říkam že siť, kabely jsou to hlavni.

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 říj 2014 16:37

Ošetření napájení HiFi aparátu ve smyslu zařazení vf filtru před něj rozhodně opodstatnění má. Stejně tak i realizace samostatného silového přívodu, popř. i s jističem. Platí to zejména pro panel. domy. Filtr. jednotka musí být ovšem kvalitní (např. Kilbru), a ne ty vesměs předražené krámy typu Isotek(u), Isol(u) apod., které jsou ve své podstatě na ho*no. Stejně tak k ničemu jsou i "levné" filtry od Belkinu, Monster Cable, Supry, Vincentu.. Kvalitní filtr. jednotka musí mít přesně definované parametry, za které její výrobce ručí, a které determinují její použití. Platí to jak pro stolní přístroj, tak pro prodlužovací přívod (zásuvkový panel)..

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 16:38

element píše:Přesně tak...ty kilometry obyčejný oceli....a pak 2 kabelu za 100000. To nemůže nikdy fungovat. To jsem vždycky říkal a každého s tim vyhodil. Byl jsem si jisty ze to nemůže mit vliv dnes říkam že siť, kabely jsou to hlavni.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 18 říj 2014 16:44

2 element
Ako máš vyriešenú akustiku posluchovky? Meranie, profesionálny návrh (pre taký aparát by som začal optimálnym pomerom rozmerov miestnosti vo fáze prípravy stavby..), nejaké bastrapy, tlmenie, difúzory, optimálne rozmiestnenie boxov?
Mezi aparátem a ušima je obvykle prázdný prostor, pokud tam máš betonovou zeď, tak ty rozdíly moc neslyšíš no *hura* .
Medzi aparátom a ušami je akustika miestnosti. A tá vydá za 100 káblov, zosilňovačov a a boxov..Ale dá sa to riešiť, horší je
"prázdny priestor medzi ušami". ;)
Naposledy upravil(a) BVa dne 18 říj 2014 16:48, celkem upraveno 1 x.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 16:47

Jo. Cca 65m2 poslechový prostor. Bastrapy. Koberce.

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 18 říj 2014 16:50

BVa píše:2 element
Ako máš vyriešenú akustiku posluchovky? Meranie, profesionálny návrh (pre taký aparát by som začal optimálnym pomerom rozmerov miestnosti vo fáze prípravy stavby..), nejaké bastrapy, tlmenie, difúzory, optimálne rozmiestnenie boxov?
Mezi aparátem a ušima je obvykle prázdný prostor, pokud tam máš betonovou zeď, tak ty rozdíly moc neslyšíš no *hura* .
Medzi aparátom a ušami je akustika miestnosti. A tá vydá za 100 káblov, zosilňovačov a a boxov..Ale dá sa to riešiť, horší je
"prázdny priestor medzi ušami". ;)
To přece není nejdůležitý.
Nejdůležitější jsou kabeli... *hura*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 18 říj 2014 16:53

2 element
Návrh na základe meraní? Optimálne tlmenie (dozvuk miestnosti) na optimálnych miestach, prípadne difúzory, ladenie bastrapov podľa rezonancií miestnosti, umiestnenie v optimálnych miestach?

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 16:58

Bastl:Piše se kabely ne kabeli. Já tak ty lopaty fakt nemusím. . *headbang*

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 18 říj 2014 17:19

element píše:Bastl:Piše se kabely ne kabeli. Já tak ty lopaty fakt nemusím. . *headbang*
A to ti nedošlo "chytráku", že to je myšleno s nadsázkou?
Já ty namyšlený snoby fakt nemusím...
Nepíše se piše, ale píše... *headbang*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 18 říj 2014 17:22

element píše:Bastl:Piše se kabely ne kabeli. Já tak ty lopaty fakt nemusím. . *headbang*
:lol: bastl urcite vi jak se pisou kabely. Ma to trosku hlubší vyznam když se mluví o kabeli.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 17:23

Píši z mobilu.ale hrubka je hrubka. A v čem je ten snobismus? :D

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 17:24

Pokud to má hlubší význam tak to potom O.K.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 17:27

Pánové mějte se. Pro mne debata skončila. Stejne se probíraly jiné věci než soulution.

Odpovědět