"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
boxer

Re: soulution

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 18:59

Soulution.

Nádherný přístroje, výborně "hrající", drahé jak sviňa a tak to vlákno začalo být hezké.

Kam to sklouzlo? Do pr.de.e.

Myslel jsem si, že majitel takovýho aparátu, za takový prachy, má něco naposloucháno a má v hlavě jasno, proč je do tuctu 12 kusů.
Že nám řekne něco o svém "vývoji" v hifi, proč měnil to či ono a jak si udělal poslechovku, změřil, vylepšil,(jak, čím, kdo měřil atd) zase změřil a teprve do ní si přivedl ten švýcarský luxus.

Jakmile se začal ohánět typickými větami ohledně kabelů atd, věděl jsem, že je konec.

Pro mne opět jeden zbohatlík, co papouškuje naučené bláboly, a dokazuje především sám sobě, jak nad fyzikou, akustikou a já nevím čím vyzrál.

Ano, hudba se poslouchá ušima. Ale přes přístroje, které mají jasně změřitelné hodnoty, z placek, které mají jasně daná kritéria, a hlavně v akustice, která se neochčije. Ta se musí uzpůsobit.

Pak teprve to mezi ušima může říci, že je to OK. Ale aparát (jakýkoliv) v cimře s jedním křeslem a třemi okny a velikosti 4x4x3 m, bude v řiti i soulution.

Nicméně nejsme tady dostatečně fundovaní a bohatí na konzultace.

Z D E je pro takový aparát pravé místo.

rad_hifi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rad_hifi » 18 říj 2014 19:20

Jako majiel poměrně slušného aparátu jsem se opět poučil.
Neříkej co máš a hlavně to neřeš tady na fóru.
Chátra se slétne ihned!
Pár lidí zde na fóru mne zná a byli i u mne doma.
Jsa introvert a na druhé straně pragmatik, musím dát za pravdu PMA.
Diskuze na fóru má vždy stejná pravidla své geneze.
Bohužel.
Ať žije hifi a příjemní lidé.

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 18 říj 2014 19:49

Nevím koho myslíš chátrou, ale když někdo napíše, že nejdůležitější jsou napájecí kabely, tak se nemůžeš divit odpovídající reakce. :)
Boxer má pravdu:
boxer píše:Pro mne opět jeden zbohatlík, co papouškuje naučené bláboly, a dokazuje především sám sobě, jak nad fyzikou, akustikou a já nevím čím vyzrál.

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 říj 2014 19:53

rad_hifi píše:Chátra se slétne ihned!
Tímto výrokem jsi potvrdil, že jsi velmi příjemný člověk, v jehož blízkosti pobývat jest skutečným požitkem..

boxer

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 20:21

Kvalitní filtr. jednotka musí mít přesně definované parametry, za které její výrobce ručí, a které determinují její použití.

Jistě jsi zažil a znáš X výrobků, které mají dle výrobce a prodejce skoro zázračné vlastnosti. Jaké pak je překvapení, podívá li se člověk dovnitř.

Stejně jako u kabelů a jiných záležitostí. Vybírat zrna mezi tunami plevelu chce nejen trpělivost, ale také něco mezi ušima a hlavně také soudnost.

Obé je high end.

Obrázek

Obrázek

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 20:33

pánové. i já jsem si prošel dlouhou cestu a mnoho z vás je v hifi na samém počátku. začal jsem Technicsem, bedny regálovky, potom přes Sony bedny Vincent, potom zesilovač Lyngdorf, potom zesilovač SROLL, bedny BW CM, potom bedny BW 804, BW 802, dnes BW 800, aparát soulution, na poslech mám speciální místnost 65 m2 bez oken akusticky upravenou, původem jsem jaderný fyzik. Testoval jsem mraky zesilovačů, kabelů, beden a protože nejsem limitován, tak jsem si koupil to nejlepší cio jsem slyšel a to je soulution, hudbou, aparaturou, propojením, akustikou se zabývám 20 let. Některým z vás co mi psali jsem zaslal foto místnosti i beden, soulutionu. tak asi tak..

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 20:42

teď to ještě doplním Accuphase PS 1220 a bedny dám Zellaton reference.

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 18 říj 2014 20:43

Kdybys tohle napsal do 1. příspěvku, tak mohla diskuze vypadat trochu jinak. :)

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 20:46

nedali jste šanci, a ani mne nenapadlo že to bude takto probíhat..

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 18 říj 2014 21:01

Elemente neuraz se,ale pri tvém vzdělaní mi některé tvé příspěvky nedávají smysl. Ale možna se mýlím ja.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 21:03

myslel jsem že tady budou majitelé zn. soulution, nebo podobných aparatů, bohužel, zatím to tak nevypadá

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 18 říj 2014 21:08

Ty jseš první, který se na forech se Soulution ukázal. Takze jsi to sliznul za všechny ostatní majitele.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 21:08

nechci tady trávit čas, protože nemám čas a ani se mi nechce, chtěl jsem si zde popovídat s někým kdo má podobné věci jako já, v zahraničí tam je to v pohodě, ale chtěl jsem i na českých serverech..

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 18 říj 2014 21:11

A my co jsme teprve v začátcích, jak jsi poznamenal výše, mame jeste velký prostor ke zkepseni :-)
Asi prodam ženu na náhradní díly auto a vilu na Floridě a koupím monoblok :-)
Dělám si legraci. Mas to dobry bud v klidu.

heretic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heretic » 18 říj 2014 21:15

Boxer :
Jednou ze základních podmínek úspěšného nalezení solidně provedené filtr. jednotky je důsledná ignorace všech firem zabývajících se výrobou highendu i běžných Hifi komponentů. Myslím, že mohu celkem zodpovědně říct, že u jmenovaných firem seriozní produkt nekoupíte, a pokud výjimečně ano (Accuphase; PS Audio), tak za neskutečné peníze. Jestliže bych si dnes byl nucen pořídit nějaký filtr na potlačení EMI ze sítě NN, zvolil bych buď Kilbru anebo bych si nechal jednotku vyrobit dle mých požadavků na zakázku. Běžnou komerční produkci bych po letitých zkušenostech zcela opominul.

P.S. Výše uvedené je pouze mým pohledem na věc, který nikomu nevnucuji..8-)

Odpovědět