"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: soulution

Příspěvek od lachim » 18 říj 2014 21:21

element

1. známe ( boxer, pytel, atd.) v čr desítky aparátů. nevíme o nikom se soulution, kdo by sem psal.
jsi bohužel jediný. snad vydržíš!
2. nenech se otrávit, prosím. podobně aktivních jako ty, zde bylo x vlastníků aparátů high-end úrovně. každý přestal postupně psát.
3. také jsem zde před lety tvrdil např., že napájecí kabely jsou zásadním komponentem high-endové sestvy. též označen za zbohatlíka/ blbce.
:-)
4. nedávno jsme s pytlem předělali na jednom ze 2 stejných power kabelů NBS Signature III obě koncovky. ty originání jsme vyměnili za Furutech Rhodium.
Ve slepém testu jsem osobně ve všech pokusech poznal rozdíl. Ale napsat na fórum jsem se to neodvážil. To bych to též schytal.
:-)
5. Užívej poslechu a svých těžce zaplacených zkušeností. (Moc rád bych viděl celkové foto sestavy)
Opakovaně jsem v Německu slyšel Soulution + Magico. Superbní kobinace. ( Jen Kharma se mi líbila více )

boxer

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 21:27

Jednou ze základních podmínek úspěšného nalezení solidně provedené filtr. jednotky je důsledná ignorace všech firem zabývajících se výrobou highendu i běžných Hifi komponentů.

Obávám se, že více a více to platí a bude platit v tzv hifi nejen o filtrech.

Element

nezlob se na mne, ale pokud je vše, jak říkáš, tak opravdu nevidím důvod, když jsi na počátku uvedl své Soulution včetně (mnohé) dráždivé ceny, jsi nepořidal jedinou fotku své poslechovky, když jsi navíc byl hned na začátku o to žádán. Když už se s takovou raritou na zdejších fórech pochlubíš, tak ta fotka dělá víc než mnoho příspěvků.

Uběhly 4 strany vlákna v drtivé většině zbytečně.

Mimochodem. Pokud jsi jaderný fyzik. Asi tedy znáš fyziku a jí blízké obory. Nechci rýpat, ale pokud jsi, tak mě nejdou do hlavy tvá tvrzení ohledně kabelů.

Sorry.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 21:31

byl jsem důsledně varován, abych si chráníl své soukromí, fotky už tady dávat nebudu, někteží co mi psali osobně, je dostali..

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 21:33

by jsem tady jen proto, abych se pobavil s ostatními co mají soulution (fakt se to píše s malým s :) ) Jinak foto přístroje byla na vláknu prodeje MEITNER

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 18 říj 2014 21:40

Páni,vidím že ste si krásne a v pokoji podebatovali aj bezo mňa *2thumbsup* .A teraz k téme.Ja som vzdelaním poľnohospodár,takže môžem povedať jednoznačne:káble sú najdôležitejšie!!!Z obývačky som nekompromisne vyhodil zosiľňovač yamaha,cd prehrávač aj kazetový deck yamaha.Nechal som len signálové káble monster a reprokáble Jamo,ktoré stáli 10 Sk/meter.A ONO to hrááá!A ako krásne.Keby som to vedel skôr,tak by som nikdy nekupoval také sajrajty ako zosiľňovač,cd player,deck...Káble sú dôležité,tie hrajú!!!HEURÉKA!!!Ďakujem priatelia! *klanimse*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 18 říj 2014 21:40

původem jsem jaderný fyzik
Potom by som očakával trochu rešpekt k elementárnym fyzikálnym poznatkom (použil by si ako moderátor snake oil? :) ), niektoré tvoje vyjadrenia nemajú nič spoločné s fyzikálnou realitou. Mimochodom, aj ja som trochu z toho oboru, prešiel som J. Bohunice, Dukovany pri spúšťaní blokov...

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 21:42

ohledně kabelů, je fakt průser ten že to tak je... x let jsem to tvrdošíjně odmítal, nevěřil, udělej jednu věc...pujč si kabel Valhala 2 sítový : ze zdi do distribuce..a nebudeš chápat...
o kabelech:

http://www.schnerzinger.com/technology.php

boxer

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 21:53

, prešiel som J. Bohunice, Dukovany pri spúšťaní blokov...
BVa Příspěvky: 617Registrován: 11 srp 2008 11:50

Normálně jsem se opotil, když jsem na to koukl a ve slově Bohunice přehlédl písmeno "u".
Naštěstí to je jinak.

Element.

Já už nebudu na tvoje názory asi nijak reagovat. Nemá to smysl. Každému co jemu jest.

Jestliže jsou výrazné rozdíly v kabelech, je něco špatně v jednom z kabelů a nebo něco v přístroji. Dál nemám jinak důvod se o kabelománii nijak přít. Tolik obehraných písniček za těch let, co jsem v hifi, jsem slyšel nespočet a pořád se to jako na horské dráze vrací zpět a zase přijde nový se stejnými plky a pak se budou zelenit kraje CD, dávat pod , nad, vedle zvonečky, činelky, vázičky, ceraboly pod cokoliv, wenge dřívka pod kabely, jasanová dřívka nad zesilovač, rezonátory na playery atd. A furt dokola. Kabely ale vyhrávají na celé čáře. Co já už viděl na vlastní oči i na fotkách rozebraných slovutných kabelů a co tam bylo, to byl děs běs. Ale posunul zvuk do horských výšin.

A co tedy ta akustika místnosti, Jak je těch 65 m 2 upraveno? Jaký je graf?

boxer

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 21:58

Fotky a masírovací plky výrobců všemožných značek kabelů známe docela dost dobře.

Ale že by některá z nich přišla s měřením, proč je ten jejich výrobek a v čem lepší a dokladovala to podobně jako třeba měření ve Stereophile, toho jsem se nějak nedožil.

Mimochodem znázorněný Lossless je dle mého normově nepřijatelný.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 22:02

jak jsem psal, doporučuji pujčit 2m NORDOST VALHALA 2 síťový a vést ze zdi do distribuce, tím bych kabely uzavřel..nebudete opravdu chápat...a pak mi napište..přeji zatím hodně pohody..

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 18 říj 2014 22:04

na odkazu níže na stránce je princip fungování proč kabel je důležitý ..nejde o daný kabel, danou firmu

boxer

Příspěvek od boxer » 18 říj 2014 23:12

Jo s tím se nedá než souhlasit, že kabel je důležitý.

Kvičko dokonce přišel na to, že mu stačí na hraní a nepotřebuje nic dalšího.

Já udělal převratný objev, že mi to bez nich nehraje.

Ale ten odkaz na atomovou strukturu monokrystalů se už léta opakuje. To že si tam něco namalují je jedna věc. Druhá, když tím proženou signál, proud atd a změří to a dokáží, že se to změnilo v prospěch atomové technologie.

Jako fyzik asi víš, že monokrystal kovu, který se horkotěžko vyrobí, po jakýmkoliv pohybu se "rozsype" na původní "krystaly". To už tady bylo taky mnohokrát. A že mezi ně "nalejou" jiné krystaly zlata, platiny, a dalších je super. Už jim někdo řekl, že čím více různorodého vodivého materiálu na kabelu je, tím víc vzniká problémů v přenosu?

Ale to je dokola. Nemá to smysl.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 18 říj 2014 23:34

Doporučuji trošku prostudovat "novinky" v materiálovém inženýrství, než začneš kázat nesmysly.

http://www.nature.com/srep/2014/140829/ ... 06230.html

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/cg1003808

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 18 říj 2014 23:56

Člen Element napsal, že měl možnost doma na své sestavě zesilovače Soulution & Meitner SACD a B&W 800D otestovat drahou kabeláž jako Crystal cable, nordost, acrolink, cardas, mit, zensati, stealth a nakonec si vybral Nordost Valhalla2 na základě svých PRAKTICKÝCH poslechových testů. Všichni se asi shodneme, že je to sestava špičkových technických parametrů a přesto se na ní vliv kabelů projevil.

Teda mě spíš mi přijde, že se pořád dokola opakují TEORETICKÉ zdůvodnění proč by rozdíl mezi kabeláží slyšet být neměl. Tak ať kritici-skeptici napíší na jakých sestavách jakou kvalitní kabeláž PRAKTICKY otestovali a neslyšeli rozdíly a třeba se někam debata dál posune.

Já osobně jsem ke kabeláži byl také skeptický ale měl jsem možnost si na špičkové sestavě u kamaráda PRAKTICKY ověřit, že to slyšet je. Samozřejmě souhlasím, že je to extrémně předražené zboží a navíc existuje spousta firem co prodávají pochybnou nekvalitní kabeláž za nesmyslné částky takže je to o hledání a sdílení PRAKTICKÝCH zkušeností. Mrzí mě, že když už se konečně objeví člověk, který se "proposlouchal" a pořídil si úplně top hifi sestavu, tak je označen za snoba a tak samozřejmě nebude mít jakoukoliv motivaci dál se o své zkušenosti podělit.

Odpovědět