"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
jimmi
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od jimmi »

PMA píše:
pipis píše:Super PMA, budu se těšit.
Bohužel, zatím není na co :D . První pokus = totální průser. Dal jsem filtr do bedny svého nejlepšího preampu (odstup S/N > 125dB/1V/pásmo 20kHz neváženě) a odstup se zhoršil o 15dB! Ta věc, asi tlumivky, vyzařuje mag. pole, které se nachytalo do obvodů a projevilo jako spektrální čáry na násobcích 100Hz. Ale nevzdávám to, zkusím to ještě dát do samostatné škatulky mimo preamp jako vložný člen do síťové šňůry. No zatím to potvrdilo negativní zkušenosti některých místních členů.
Nie som technik,ani nechcem poučovať, ale podla mna každý pristroj by mal mať vrámci možnosti čo najhrubší obal,ideálne hlinikový(vo vnutri možno aj dalšie prepážky ) teda hlavne serioznu krabicu , ktorá eliminuje a potláča vplyv rušenia.To platí aj pre zdroj zvuku, predzosilnovač, koncový zosilnovač(monobloky , integráč)sieťový filter. ;)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Tak to opravdu vím, nicméně to nepomohlo :) . Můžou hrát roli i Y kondenzátory filtru připojené na krabici a PE - kontaminace.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

MB
neporovnávám cenu. vzhledem k fatálnímu vlivu na zvuk sestavy mi to navíc přijde zbytečné.
pokud už psa s filtrem, tak jedině ten QB4/QB8. jinak je lepší koupit robustního psa a nechat si ho osadit lepšími zásuvkami a lepšími vodiči.
ta supra fakt děsně patlá. vyzkoušej a napiš.

PMA
pavle ... jsme se s pytlem něco "filtrů" nahledali. téměř vše nějak przní zvuk. buď více nebo méně.
jen to syncro funguje. a neprzní zvuk "za sebou". je drahé. nikomu se nám chtělo platit za dc filter 1000 euro!
když pytel vyrobil svou kopii, tak to v těch našich 5ti sestavách udělalo "lavory jako hrom".
alternativu za pár stokorun jsem já žádnou nenašel. doufám, že něco dokážeš vyrobit. tuze rád svá syncra obratem prodám!
:-)

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

boxer píše:Nechcem nijako moralizovať,

...ale děláš to.

Mě je příjemnější drsně napsaná pravda "do očí" než slušné zákulisní bokové pomluvy. Až budeš dělat moderátora ty, budeš si to dělat dle svého a nenecháš si do toho kecat ani od Boxera, a ni od nikoho jiného. Tím bych tuto Causu Králík ukončil.
Tak teda OK, pravda do očí a drsne. k...a, chlape, čo je na tom nepochopiteľné, keď ťa poprosím, aby si, ako jeden z kľúčových ľudí na fóre nebol vulgárny v rámci pravidiel, ktoré si sám stanovil? To je kecanie do roboty? Bol som maximálne korektný, presný a slušný. Je to tak ťažké na blbého palipolovu poznámku napísať - sorry, ulítlo mi to brácho, máš recht, jedeme dál...Ale áno, je to ťažké, ak nemám niekoho v úcte - ale to už sme si už vyjasnili.
Králíka prijímam, poďme ďalej, nech nevystojíme dieru.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

palipol píše:

...ale děláš to.

Mě je příjemnější drsně napsaná pravda "do očí" než slušné zákulisní bokové pomluvy. Až budeš dělat moderátora ty, budeš si to dělat dle svého a nenecháš si do toho kecat ani od Boxera, a ni od nikoho jiného. Tím bych tuto Causu Králík ukončil.
Tak teda OK, pravda do očí a drsne. k...a, chlape, čo je na tom nepochopiteľné, keď ťa poprosím, aby si, ako jeden z kľúčových ľudí na fóre nebol vulgárny v rámci pravidiel, ktoré si sám stanovil? To je kecanie do roboty? Bol som maximálne korektný, presný a slušný. Je to tak ťažké na blbého palipolovu poznámku napísať - sorry, ulítlo mi to brácho, máš recht, jedeme dál...Ale áno, je to ťažké, ak nemám niekoho v úcte - ale to už sme si už vyjasnili.

Palino...kašli na to:

Uvidíme či sa dokaže aj na na sebe zasmiať.

Lebo on sa stále správa ako Boxer v ringu( tam boxuju dvaja) a utočí tak stále samostatne na každého...(v ringu utočia dvaja proti sebe dovtedy dokedy jeden nepadne k zemi...a on každeho snaží sundať...kdo mu neoblizuje c...nu a nekýva havou a nefandí) a bezhlavo ako boxer čo má už z boxovania vytlčené normálne uvažovanie a už ide len pudovo ako zviera ktoré bojuje o život..a kope, hryzie okolo seba v pude sebazáchrany života !!!

Začali ludia znova seriozne písať a prispievať k téme a čo dalej.... :shock:

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

jimmi píše:
palipol píše:

...ale děláš to.

Palino...kašli na to:

Uvidíme či sa dokaže aj na na sebe zasmiať.A dokáže sám sebe nastaviť zrkadlo...ale nie to krivé ako v tej rozprávke http://www.fdb.cz/film/kralovstvi-krivy ... rkal/10739

Lebo on sa stále správa ako Boxer v ringu( tam boxuju dvaja) a utočí tak stále samostatne na každého...(v ringu utočia dvaja proti sebe dovtedy dokedy jeden nepadne k zemi...a on každeho snaží sundať...kdo mu neoblizuje c...nu a nekýva havou a nefandí) a bezhlavo ako boxer čo má už z boxovania vytlčené normálne uvažovanie a už ide len pudovo ako zviera ktoré bojuje o život..a kope, hryzie okolo seba v pude sebazáchrany života !!!

Začali ludia znova seriozne písať a prispievať k téme a čo dalej.... :shock:

fajfka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajfka »

Píšete,že tu začla seriozní debata ,to jsem rád. Se slepými testy nejsou problémy jen tady...........

http://www.novinky.cz/koktejl/351587-ji ... olkli.html

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

lachim píše:MB
neporovnávám cenu. vzhledem k fatálnímu vlivu na zvuk sestavy mi to navíc přijde zbytečné.
pokud už psa s filtrem, tak jedině ten QB4/QB8. jinak je lepší koupit robustního psa a nechat si ho osadit lepšími zásuvkami a lepšími vodiči.
ta supra fakt děsně patlá. vyzkoušej a napiš.

Vyskušané a to docela nedávno (zistil som,že sused je hifista), preto som ti pisal, že s tebou súhlasím, ostal som ale pri Supre a kupil som si radšej 100 novych CD/LP, ja už som rezignoval na lepši zvuk z toho čo mám doma proste viac nedostanem, ale hlavne ja som spokojný, síce zmena je plánovaná a bude zásadná, ale nejak ma to netlačí.
Naposledy upravil(a) MB dne 25 říj 2014 18:24, celkem upraveno 1 x.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Voľakedy som tieto fóra začal navštevovať aby som sa niečo dozvedel, v súčasnosti sa sem chodím aj zasmiať.
Tak to vyzerá keď sa podľa tvrdení počujúci zhodnú na výbornom zvuku http://highendforum.cz/viewtopic.php?f= ... 889#p38889, ak niekto nepočuje tú príšernosť a dokáže písať o počuteľnosti rezonancie vo vodiči a rhodiovej koncovky, tak sa rehocem na plnú hubu. Hudba vhodná na systém 2.1 Logitech alebo Creative.

Alebo som pablb, alebo hájend a správne káble robia so zvukom naozaj niečo, čo nedokázali ani v nahrávacom štúdiu :D
Ja sa káblom nebránim, ale ani ich nepreceňujem.
Inak toto začalo ako "soulution", od druhej strany to bola reklama na káble a váha argumentov opretá o perfektný zosilňovač, od 2 strany pôvodnej témy som to bral ako reklamné vlákno, ale nie na soulution.
Pôvodne som chcel vedieť nahrávku čo sa počúva na tých zázrakoch, niečo o akustike kde to hrá, kde je tak perfektne počuť prínos vallhaly a nič, stále len istič a kábel :D

Jimmi, odporuč mi svoju najobľúbenejšiu nahrávku, ktorú považuješ za zvukovo najkvalitnejšiu, kľudne do ss, alebo v príslušnej téme.
dík.

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Kite, myslíš ten odkaz na YT na ty dva chlapíky? Myslím, že tam nikdo nenapsal, že to má výbornej zvuk. Nejlepší přídavné jméno, co se týče zvuku, je "dobrý" (ale možná jsem se přehlídl). A já přidávám "dobrý v rámci You Tube". Protože tam jsou samozřejmě a logicky častokrát příšerný zvěrstva (zvukově-komprimace). Reaguji na to, protože jsem se té debaty v malé míře zůčastnil také. Jinak mám spoustu oblíbených klipů na YT, které hrají velmi dobře a rád si je pouštím. Nezkoumám DR a jiný věci, důležité třeba pro mě je, že v součinosti s obrazem je to pro mě v dané chvilce vynikající emotivní zážitek a o to především při poslechu hudby jde, na tom se jistě shodnou všichni.

To je mimo hlavní debatu...nicméně jeden čerstvý poslechový vjem z výměny síťového kabelu na mém předzesilovači.
Dnes jsem měl možnost vyzkoušet jeden "levnější" síťový kabel, oproti mému nynějšímu, který mám zapojený asi už dva roky. Rozdíly byly natolik zásadní a slyšitelné na prvních taktech, že jsme se tomu doma smáli, jak je to možné. I moje osmiletá dcera, která má k hudbě a zpěvu velmi kladný vztah to dovedla popsat naprosto přesně, nezávisle např. na mě a to v žádném případě nemusela sedět třebas v nějakém "ideálním" poslechovém místě.
Za mě tedy, a už jsem to psal, dobře "zvolené" kabely (i napájecí, kde jde především o kvalitní stínění), mají na reprodukci výrazný vliv.
Tak mě dneska proběhlo hlavou, že pro ty, co tvrdí, že to mít vliv nemůže (síťovky), by bylo dobré sedět dneska u nás u dobrýho pressa a poslechnout ty dvě, tak odlišné reprodukce. Nicméně připouštím, že co je pro někoho změna značná, pro druhého může být jen nuance a zbytečnost, o kterou nemá smysl se vůbec zajímat.

Odar

Příspěvek od Odar »

<OT>
lubin píše:Nezkoumám DR a jiný věci
S tym suhlasim. Ale ak clovek trochu pocuje, tak to DR vie odhadnut. Ja som odhadoval tak DR 4, alebo 5. Vysla z toho vacsia prisernost. Sam vela veci pocuvam z youtube, spotify, kvalitu neriesim, pokial je to hudobne dobre. Ale ked mi niekto povie, ze to ma na houby zvuk, a ten zvuk je fakt na houby, tak ho neposlem hned oblukom do prdele, nech si kupi nove bedne. Nasledne, ked som si dal pre srandu kralikov tu namahu (sameho ma to zaujimalo), ze som zvuk z tade vytiahol a ukazal svetu, ako to v skutocnosti je, uz zrazu dobry zvuk nie je dolezity, ale su dolezite emocie.

Potom sa mozme fakt bavit o kabloch, srobikoch, koncovkach - je to uplne na smiech . . .
</OT>

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Lubin:
Ja akceptujem skúsenosti a aj to, že rozdiel je počuť o tom nepolemizujem. Osobne potrebujem dlhší časový úsek, na rozpoznanie, či mi to vyhovuje alebo nie. Reagoval som na tieto témy celkovo, prečítal som ich hádam všetky a na všetkých fórach - tieto diskusie nikdy nič prevratné neprinesú a ak niekto založí tému o špičkovom zosilňovači a dokáže povedať že bez vallhaly to nehrá, strhne sa búrlivá diskusia o kábloch a cieľ to splnilo, je to na vrchu aktívnych tém a kecá sa o doplnkoch k hifi (reklama ako hrom).
Bežný nový hifista, registrovaný alebo nie, to číta, uvažuje nad kúpov nejakej zostavy do 15 000 Kč a zároveň rozmýšľa nad káblami - lebo inak zabije zvuk :lol: Konkrétne prípady boli len nedávno aj na hifinázoroch aj na highende - jednoducho mi to vadí, lebo tieto informácie domýlia ľudí.
PMA to vystihol, tuším povedal, že ten záujem je veľký lebo kábel dokáže vymeniť hocikto *palec*
Osobne sa prikláňam k tomu, že zmeny po výmene kábla, ak je menený kvalitný za kvalitnejší, veľké nemôžu byť. Ak hej niečo je zlé.
V tej téme to pochválili.
Zvuk tam pochválili minimálne traja - dokonca "perfektný zvuk" :lol: , dal som to sem len ako príklad, sledujem príspevky aj tam a hlavne o odporúčaných nahrávkach, a už zopár krát som kúpenú odporúčanú vrátil a to boli odporúčania od ľudí čo počujú káble koncovky a podobné vylepšovadlá. Toto nie je útok na nikoho, len nemôžem akceptovať názory ľudí na kvalitu zvuku, ktorí sami seba usvedčia v odporúčaných nahrávkach z ........
Jediný raz som robil slepý test, signálové káble, lacný Kimber Hero vs VDH, bez problémov som hero daroval. Odrbané pletené 4 drôtiky bez tienenia a to som si ich pôvodne nechal, lebo priniesli zmenu :lol:
Niekde na fóre je odkaz od Boxera, rozhovor tuším s Krautom a Dudkom o kábloch. A ak by kazzatel nestačil, tak o tomto bola beseda aj na úrovni Slovenskej akadémie vied, ak to dohľadám v archíve STV tak to sem hodím.
Nemám dlhú hifi históriu za sebou a preto si pametám ako u mňa pracovala psychoakustika po nákupe :lol:

voltrix
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voltrix »

Po čase jsem zjistil, že tady je mnoho uživatelů, kteří by mohli aspirovat na cenu o "nejlepšího" teoretického Hifistu roku. Fyzikální zákony jistě tvoří podstatu všeho co ovlivňuje průchod signálu kabelem, konkrétní principy nechme raději na výrobcích a jejich know-how. Na to, aby člověk slyšel jasné rozdíly mezi kabeláží není třeba předkládat rozsáhlá měření , popřípadě se ospravedlňovat těm, kteří si rozdíly nepřipouští. Stačí se jen trochu zaposlouchat. Ti, kteří rozdíly neslyší by měli upřesnit, které Konkrétní kabely a na jakých sestavách testovali. Kdo se zde ohání fyzikou jako nástrojem proti vlivu kabelu, nechť se obrátí na konstruktéry v daných firmách, ti mu jistě rádi podrobně vysvětlí, proč kabely mají vliv. Pár členů tohoto fóra , kteří si různou kabeláž na svém systému opravdu zkusilo , zde většinou potvrdilo, že rozdíly bezpečně poznají. Díky nahluchlým teoretikům, kteří neustále plevelí toto vlákno domněnkami o šarlatánství, tito lidé bohužel nedostávají více prostoru. Naprosto se tedy nedivím, proč tady ti, kteří už si něčím v Hi-fi prošli, popřípadě něco slyšeli , většinou nepřispívají a postupně odešli. . A asi to tak v dohledné době zůstane. Hifi zdar..

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

*offtopic*
Presne tak, a ešte dodám, že vplyv káblov sa snaží poprieť sionistické spoločenstvo podporované americkými okupantami s čím im výrazne pomáha spoločenstvo iluminátov, tu na fóre tých ľudí reprezentujú hlavne tí ktorí ovládajú aspoň Ohmov zákon a snažia sa tu vysvetľovať ako tá fyzika a elektrika funguje a prečo nemôže fungovať tak ako to prezentujú niektorí výrobcovia. V tomto veľkom humbuku, ide hlavne o to, že niekto má záujem na tom aby sa všade hovorilo po americky :roll:

Táto sprostosť nevyjadruje politické názory autora! :D

Eddie50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie50 »

super voltrix *2thumbsup*
prosím ostatní hifi-sty o další kolo *klanimse*
jedeme od znova *offtopic*

Odpovědět