"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od fox »

Dovoluji si citovat Járu Cimrmana : ,, Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat."
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Eddie50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie50 »

*bravo* hlavně nezpomalovat,jedeme znovu *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down*

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl »

gabik píše:Odar:
Obecne: Ja taky k majiteli BMW neprijedu Oktavkou a nezacnu mu do hlavy hustit, ze je to idiot, ze mohl usetrit, to on urcite moc dobre vi :).
Když už kabely srovnáváš s autama, tak je to spíš tak, že srovnáváš stejný auto a je celkem jedno, jestli to je Octávka, nebo BMW.
Jen jedno bude originál, s minimálníma úpravama a druhý hustě wotuněný, s 20"ráfkama a okapovou rourou místo vejfuku. :)
Když už do toho majitel ty prachy vrazil, tak to přece musí jezdit líp, ale že by za ty samý peníze koupil lepší auto, už neřeší... *2thumbsup*

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Dyz myslis....

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

V tejto téme o tom istom :D , je spomínaný rozhovor Dudek vs. Kraut http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 6&start=50
Ak išlo voľakedy v hifi o vernosť reprodukcie, tak z týchto polemík mám dojem, že ľudia v podstate chcú ovplyvňovať zvuk a o vernosť tej reprodukcie už nejde.
Vždy sa to tu voľajako zamoce, hľadá sa ideálny kábel neovplyvňujúci signál a zároveň sa spomína, že každému sadne iný zvuk - jedno druhému odporuje a každému je jasné, že buď mi ide o zreprodukovanie toho čo mám na nosiči v podobe ako to bolo na ten nosič uložené alebo mi ide o zreprodukovanie informácie na nosiči tak ako mi to v danom mieste a čase vyhovuje.
Všetko určuje trh, máme záujem o rôzne výrobky a aj v hifi, len v zmysle toho čo som vyššie napísal, mi prídu diskusie o hľadaní ideálnych reproduktorov, siličov a káblov zbytočné :D
Korekcie na zosilňovači vypnuté(zapnuté to má len ten čo to s hifi nemyslí vážne :lol: ), ale rôzny zvukový charakter, ktorý, či už ho vyvolá kvalitný alebo nekvalitný kábel je prípustný.
Nech nám to dobre hrá, či cez Vallhalu alebo RG-62 :lol: , je to absolútne nepodstatné - teda pre mňa.
Keď som len čítaval tieto fóra, zarážal ma priestor a rozsah diskusií o kábloch, skrz to som nadobudol dojem o dôležitosti káblov - v súčasnosti sú pre mňa na konci hifi rebríčka ;) Ich význam sa preceňuje a hlavne ľudia, ktorý narazia ako neregistrovaný alebo nový členovia tohto fóra na tieto témy, by mali byť upozornení rovno v nadpise, nech to čítajú až po tom čo prečítajú všetko ostatné, lebo fakt nastane situácia že sa budú ľudia pýtať aké komponenty kúpiť ku káblom :lol:

Historik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Historik »

Som začínajúci hifista. Aké káble si mám kúpiť? Na komponentoch zjavne až tak nezáleží, to doriešim až po výbere hlavného *2thumbsup* *hura* :D

Eddie50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Eddie50 »

nejdříve začni síťovým kabelem a pak uvidíš *hura* *hura*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Já osobně bych začal rhodiovými šrouby, kterými jsou uvnitř zásuvky přišroubovány hliníkové vodiče *palec*. A kryt zásuvky jedině s teflonovým povrchem. Jinak to nebude nikdy hrát.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

A kryt zásuvky jedině s teflonovým povrchem
Na metalovú hudbu odporúčam kovový kryt s pripojenou fázou :D

Historik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Historik »

Hmm, ďakujem za rady. *klanimse* Plánujem zakúpiť tento kábel (Šakra V12 - http://www.platanaudio.sk/cache/documen ... 0-2014.pdf), myslíte, že takých 10 metrov bude stačiť? A ako to mám stočiť, aby mi to hralo? Asi treba jeden koniec strčiť do zásuvky, predpokladám. Následne sa zrejme rozkmitá ten amorfný kov... teraz už iba ako to stočiť tak, aby to rezonovalo správne. Možno nejaký rezonátor k tomu?
Na metal do pentagramu, ale čo na jazz alebo klasiku? :(

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Myslim, že je nejvyšší čas toto vlákno, jehož informační hodnota se prude blíží nule, uzamknout

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

A proč?

Proč tu nemít podobné plkací nevážně brané velmi nadhledové vlákno? Musí vše být striktně a suše informativní? Já to tu čtu celkem rád. A když pány baví psát sem dokola podobné a stokrát omleté, proč ne :-)?

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl »

Když se to tu zamkne, tak se brzo "kabeli" objeví v nějakém jiném vlákně.
Konečně se to tu ubírá směrem, kam kabely patří. :)

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Renown píše: ... toto vlákno, jehož informační hodnota se prude blíží nule, uzamknout
Nemyslím, že se blíží nule. Ale - bohužel - pokud se tady objeví zcela zásadní příspěvek, tak ho obejdete obloukem ...
Ale to je vlastně dobře.
Každému, co jeho jest.
Kdo hledá, najde.

Foxy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foxy »

“A jede se dále močálem černým kolem bílých skal.“ :)

Odpovědět