"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
voltrix
Kontaktovat uživatele:

Re: soulution

Příspěvek od voltrix » 19 říj 2014 00:11

boxer píše:
, prešiel som J. Bohunice, Dukovany pri spúšťaní blokov...
BVa Příspěvky: 617Registrován: 11 srp 2008 11:

Element.

Já už nebudu na tvoje názory asi nijak reagovat. Nemá to smysl. Každému co jemu jest.

Jestliže jsou výrazné rozdíly v kabelech, je něco špatně v jednom z kabelů a nebo něco v přístroji. Dál nemám jinak důvod se o kabelománii nijak přít. Tolik obehraných písniček za těch let, co jsem v hifi, jsem slyšel nespočet a pořád se to jako na horské dráze vrací zpět a zase přijde nový se stejnými plky a pak se budou zelenit kraje CD, dávat pod , nad, vedle zvonečky, činelky, vázičky, ceraboly pod cokoliv, wenge dřívka pod kabely, jasanová dřívka nad zesilovač, rezonátory na playery atd. A furt dokola. Kabely ale vyhrávají na celé čáře. Co já už viděl na vlastní oči i na fotkách rozebraných slovutných kabelů a co tam bylo, to byl děs běs. Ale posunul zvuk do horských výšin.

Je úsměvné, že se elementovi snažíš vyvrátit vliv síťových kabelů, když nemáš ani high-endový aparát, ani si zmiňované kabely netestoval. On jej má a a kabely testoval.
Komu věřit je asi v takovém případe jasné . Navíc sam soulution uznáváš ,tak v něm asi problém nebude.
Příště si udělej test daného kabelu a nepapouškuj zaryté poučky skeptiků o tom , jak kabely nefungují.
To ,že si viděl nějaké síťové kabely vevnitř je sice hezké , ale pochybuji že byly v cenové kategorii nordost Valhalla 2 . A myslím že o těchto kabelech je tady řeč. Né o síťovách za 3-5 tisíc . Z tohoto pohledu jsou tvé zkušenosti irelevantní.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 19 říj 2014 01:16

kvičko píše:Páni,vidím že ste si krásne a v pokoji podebatovali aj bezo mňa *2thumbsup* .A teraz k téme.Ja som vzdelaním poľnohospodár,takže môžem povedať jednoznačne:káble sú najdôležitejšie!!!Z obývačky som nekompromisne vyhodil zosiľňovač yamaha,cd prehrávač aj kazetový deck yamaha.Nechal som len signálové káble monster a reprokáble Jamo,ktoré stáli 10 Sk/meter.A ONO to hrááá!A ako krásne.Keby som to vedel skôr,tak by som nikdy nekupoval také sajrajty ako zosiľňovač,cd player,deck...Káble sú dôležité,tie hrajú!!!HEURÉKA!!!Ďakujem priatelia! *klanimse*
Keď si už tie YAMAHY vyhodil, tak teraz vytuneluj družstvo a kúp si aj Ty solution.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 19 říj 2014 01:17

vlado222 píše:
kvičko píše:Páni,vidím že ste si krásne a v pokoji podebatovali aj bezo mňa *2thumbsup* .A teraz k téme.Ja som vzdelaním poľnohospodár,takže môžem povedať jednoznačne:káble sú najdôležitejšie!!!Z obývačky som nekompromisne vyhodil zosiľňovač yamaha,cd prehrávač aj kazetový deck yamaha.Nechal som len signálové káble monster a reprokáble Jamo,ktoré stáli 10 Sk/meter.A ONO to hrááá!A ako krásne.Keby som to vedel skôr,tak by som nikdy nekupoval také sajrajty ako zosiľňovač,cd player,deck...Káble sú dôležité,tie hrajú!!!HEURÉKA!!!Ďakujem priatelia! *klanimse*
Keď si už tie YAMAHY vyhodil, tak teraz vytuneluj to vaše družstvo a kúp si aj Ty solution.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 19 říj 2014 09:06

Rozmýšľam na čo bola táto téma dobrá :?:
soulution - skutočný highend, tak označením ako aj parametrami, nedostupný pre 98 percent členov (pre niekoho z finančných dôvodov, pre niekoho z racionálnych), ..... a prišli káble ...
:lol: teraz mi to celé príde ako nevydarená reklamná kampaň :lol: alebo rozprávka :" Ako si jadrový fyzik, s neobmedzeným rozpočtom zostavu kupoval".
Element: nie je v tom nič osobné.
Voltrix:
ty si tie káble ani nepočul a nemáš ani prax a vedomosti BVa, a pokiaľ tu nie si na podporu tej reklamnej kampane, tak pri čítaní tvojich názorov poskočí srdce každého predajcu :lol:

Bolo tu položených pár konkrétnych otázok, žiadna priama odpoveď, len nepodložené tvrdenia - podložené cenou a označením hájend, zvláštne je, že firma ktorá vyrobí dokonalý zosík, preamp, pustí túto dokonalosť na trh s neadekvátnym káblom. Zosík má všetky parametre super, ale až valhalla z neho vlastne urobí poriadny zosík.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 09:58

to je velmi jednoduché, očekával jsem že se tady pobavím s majiteli podobných přístrojů, nestalo se, za 20 let vývoje jsem prošel mnoha přístroji, věnuji se akustice, myslím že i v kabeláži mám obrovské skušenosti. Pokud si z toho nevezmete nic pozitivního, tvoje chyba.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 10:03

Pánové a jedna super zpráva!!!! Osobně mi napsal další majitel soulutionu! Připojil fotky, takže opravdu to vlastní. Napsal mi ohledně tohoto fora, ať tady nejsem , přímo citoval: kokoti co závidí...samozřejmě se to netýká všech...takže je to člověk s kterým vedu komunikaci, jenž jsem tady chtěl vést veřejně.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 10:09

pro kite19: soulution nepouští zesilovače s neadekvátním kabelem, soulution prodává zesilovače bez kabelu... :D kabel si dej jaký chceš...nedodává síťovky, interkonekty, kabely k bednám..To opravdu není součást zesilovače, nebo CD, nebo předzesilovače.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 19 říj 2014 10:14

Naozaj neútočím, myslím, že sa časom nájdu 2-3 majitelia soulution, ale vzhľadom na to ako sa podobné témy vyvíjajú písať o tom nebudú.
Zaujíma ma akustické meranie tvojej posluchovky, ako si to riešil ? Viem, že téma sa volá soulution, ale z toho čo som čítal o tvojom hifi vývoji, ma zaujíma trebárs, aké reprá si porovnával pred tým ako si sa rozhodol pre Zellaton reference, ak náhodou bolo porovnanie s TAD reference - ako by si to zhodnotil?
A tiež ma zaujíma či si nemal možnosť porovnať soulution a TAD komponenty? Prípadne s čím soulution súperil pri výbere?
Za prípadnú odpoveď ďakujem.

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 19 říj 2014 10:15

Ja myslím žeelementovi nešlo o to spraviť tu reklamu na solution. Načo aj ? Koľkí z audiofilov v SK, CZ majú naň?
A ak majú tak koľkí z nich sú ochotní túto čiastku aj vraziť do audia?
Ja si myslím, (možno sa mýlim) že element je veľmi veľmi spokojný s tým ako mu to hrá a preto pocítil potrebu napísať čo si kúpil .
To ako to prezentoval je iná vec. Je to podľa mňa človek ktorý chce mať doma nekompromisné ultimátne riešenie. V Srollovi ho nenašiel, a kedže má dostatočne veľký rozpočet na to aby si mohol kúpiť veľmi drahé audio a nemusel potom slanú vodu chlípať tak si kúpil to čo si kúpil.
Ale čo sa dozvedel? Že kúpil zbytočne predražené káble, že ten jeho zosík je zbytočne zložito spravený a podobné mudrácke reči.
Podľa mňa káble čo si kúpil sú šialene drahé, ale železo ktoré si kúpil je tiež šialene drahé. V jeho prípade cena káblov vo či železu nie je neadekvátna. To či tie káble čo má doma,majú prínos alebo nemajú by som nechal na ňom.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 10:18

proč???, nechci tady vest diskuze na jiné téma než soulution, už tak jsem tady strávil x hodin zbytečně, nemám čas a mi to ostatní nic nepřináší.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 10:22

pokud se náhodou tady objeví další majitel soulutionu, ať mi napíše osobní zprávu, pokud bude chtít..tím bych to ukončil..

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 19 říj 2014 10:23

Ide len o to, že tvrdí , že počuje niečo, čo nemá šancu počuť, ak nie je ET..."Počúva cenu", však keď to (kábel) toľko stojí, musí to byť lepšie.. V slepom teste by nepoznal (nerozlíšil od iných káblov) ani "prd makový"..Termín "psychoakustika" to vysveľuje, nie je to nič neobvyklé, ani urážlivé. To je všetko.
A urážky typu "kokoti co závidí" nech si nechá pre iných.. Keď nie sú normálne argumenty, tak nastupuje vulgarita.. *taktone*.
Pár "jadrových fyzikov" som poznal, správali sa dosť rozdielne.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 19 říj 2014 10:26

element píše:proč???, nechci tady vest diskuze na jiné téma než soulution, už tak jsem tady strávil x hodin zbytečně, nemám čas a mi to ostatní nic nepřináší.
Upřímně ... co jsi očekával? :mrgreen: Jestli si spokojený s aparátem, tak stejně nepotřebuješ o něm polemizovat. Kdo z těch mudrlantů, kteří odsuzují vliv kabeláže si přečetl odborné články, co jsem linkoval...tipuji ani jeden. To je věčný problém ... snaha přiučit se něco nulová.

element
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od element » 19 říj 2014 10:27

BVA: pro tebe jediné doporučení: vyzkoušej a uvidíš, proč o tom pořád píšeš dokola? fak, nepiš, vyzkoušej a uvidíš..to je vše, a ohledně : kokoti co závidí, to nebyla moje slova, přečti si muj příspěvek, ale slova člověka co mi napsal..tak asi tak, pěkné dopoledne všem..

na stereophile je dost testů na kabely, a u paculy také
Naposledy upravil(a) element dne 19 říj 2014 10:33, celkem upraveno 2 x.

boxer

Příspěvek od boxer » 19 říj 2014 10:28

, když nemáš ani high-endový aparát, ani si zmiňované kabely netestoval.

Ale? Ty jsi jasnovidec? Ty víš co mám a jestli je to HE nebo ne? Ty víš co všechno jsem zkoušel?

Tak mlč. Jsi úsměvný.

Odpovědět