Kabely?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
DhifiK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabely?

Příspěvek od DhifiK » 29 čer 2011 19:21

vše ostatní mám vyřešeno (či v řešení).. Nechávám si stavět hodně kvalitní bedny, nového mám také Harmana a zvukovku koupím brzy.. čili už sonduji, co koupit a zda to má vůbec smysl, nebo stačí klasická 25mm dvoulinka

Morbid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Morbid » 29 čer 2011 19:59

Zaujala ma technológia prenosu analógového signálu, pozor nie digitálného cez optické vlákna od značky HARMONIC TECHNOLOGY rada PHOTON CABLES.
Zvukové signály sú konvertované na svetlo ktoré putujú cez sklenené optické káble a na konci zas konvertujú svetlo na zvuk. Majú na to vymyslené moduly. Hudba nie je digitalizovaná, že vraj najlepší možný výkon pre zvuk je rýchlosť svetla. Neviem či sú to bláboli, viac sa o tom dočítate na ich stránke, ale najlepšie by to bolo doma odskúšať a porovnať. tu je odkaz: http://www.harmonictech.com/products/photon/index.html

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 29 čer 2011 20:13

Z Harmana, jakože z receiveru? Tak to bych třeba radši místo kabelů koupil stereo zesík z bazaru za cenu těch kabelů a jel na meděnej kábl. Kvalitní starší zesilovač + měděnej kábel bude hrát líp než receiver za 20-30 tisíc s drahejma kabelama. Jinak jestli to chápu tak, že budeš propojovat 5.1 systém, tak na surroundy ti opravdu stačí jen obyčejná metráž. Centr si naopak zaslouží stejně kvalitní propojení jako stereo. Ale pokud jedeš z receiveru, kup si rozhodně metráž.

DhifiK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DhifiK » 29 čer 2011 21:07

áno, receiveru. preamp + stereo zesilovač+3ch zesilovač plánuji, nicméně cca. až za 3 roky, co se budu stěhovat do většího s lepšími akustickými podmínkami. Kabely každopádně zůstávají, proto jsem se ptal. Nicméně pokud by byl rozdíl ve zvuku natolik nepodstatný, že je nutno vůbec spekulovat o tom, zda má smysl měnit mé současné kabely, zatím to nechám tak a časem možná něco vyměním - nemá smysl vyhazovat peníze oknem :)
Děkuji za rady! *palec*

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket » 22 srp 2011 18:06

Drvostep... mozna si sednes....

je sice pravda, ze mas ted pujceny signalovy CA700 kabel, mozna jej odkoupis pokud budes spokojeny... pac oproti optice u me byli slabsi (vysky, basy, detaily, prostor) coz jsem ti psal... a psal jsem, ze laboruji s novym signalovym kabelam, a planuji i repro...

takze u me optika byla best... a chtel jsem docilit i u analogu...
1. pohledal jsem po internetu kabely pro signalovy a + jine bebechy na to....
+ mam seznam co bych jeste rad taky objednal na reprokable veci... (tu bych chtel jine kable )

2. Z kupy informaci souhlasim, ze koncovky a ted se drzte nemaji takovy vliv na kvalitu...pokud jsou aspon trochu kvalitni...
ted se jini hifisti budou chlamat, ale rozebral jsem stare cinche (pozlacene 4ks (80kc/ks)) od Dexonu a ten jejich kabel jsem vyhodil (prej hifi profesional... ehm nebrat) -splasil jsem jiny (ale jen ten kabel -nic jineho, pac ostatni bebechy jsem mel doma)

3. Zacal jsem motat kabel na nejaky signalovy, aby byl super...o delce 1m
(je z OFC, ale neni postribreny ani stribrny ani asfaltovy nebo cinovany)

4. Na kabelazi jsou 3 stineni a vytvoril jsem smerovy kabel (kvuli stineni, ne kvuli smeru kabelu (ani jsem tam nic nevidel psano - na to neverim))

5. Nevyhoda je malo ohebny, vypada desne hrozne, je desne tlustej vice jak ty cinche... :lol:
5.B) pracuji na vzhledu.. nejaky pekny oplet... popr. vyrobu noveho kabelu, ale s novyma cinchama a at to vypada lepe, nez ted.. pro pripadny prodej (cenu jeste nevim... toto me vyslo relativne levne, pac kupoval jsem jen kabel).

6. Nerozpoznal jsem rozdil mezi optikou a tim analogem... myslim si, ze ten vytvoreny analog ma jemnejsi pekne vysky, avsak malo rezane nez u optiky.... krasne zni u cinelu nebo tech metlicek v hudbe... basove je rovnocenny s optikou a prostorove tez a rovnez i v detailnosti...
7. Pochopil jsem cenu kabelaze a prace na ni -drahy je napad, pak konstrukce a prace... nejslozitejsi na tom je upevneni cinchu nez vyrobit kabelaz...

od vcera do dneska a plus dny dalsi budu testovat digi a analog..., dle me pro lepsi rozpoznani potrebuji lepsi bedny..., ale to dlabu, jsem spokojeny, ze jsem s analog signalovym kabelem dosahnul kvalit optiky.... ale za jakou cenu ??
optika vychazi me furt nejlevneji at je to metr nebo 10m (350kc) a analog podstatne draze... a CA700 cenove 1990kc(nove 1m) nedosahuji kvalit meho analogu (cca 950kc(jen kabel bez koncovek aj..)) ani optiky (170kc) take 1m.

8. Neptejte se me na typ kabelu... -u me se bude jmenovat asi dubovy nebo asfaltovy :lol:
pac je malo ohebny (diky dvojtemu vnitrnimu opletu..... a vypada jako kabel z doby kamenne, ale hraje dle me stejne jako optika)

Odpovědět