Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
boxer

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od boxer » 07 říj 2015 15:22

BVa

To není odpověď.

Když máš nyní zesilovač bratru za 50 K a má výborná měření a budeš mít možnost udělat co nejsuprovější zesilovač bez ohledu na cenu, tak co tam bude lepšího než nyní?
Jak se to podepíše na měření, když nějaká ta setitnka či tisícinka nehraje ( s největší pravděpodobností) roli. Nejde o nijakou manipulaci a zhudebnění zesilovače, ale naopak o co nejneutrálnější.
Když uděláš dle svýho vědomí a svědomí ten zesilovač, kolik by asi stál na pultě?

Víš co, zajímá mne to opravdu a vážně. Nechci, abys to bral jako rýpání.

PMA, když udělal svýho BB a na otázku, kolik by asi stálna pultě, řekl cca 100 K. Je jedno, zda je v tom marže taková či onakaá, a jak moc by šel ještě "vylepšit.
Mne zajímá tvůj názor a neříkej, že nevíš.

Jimmi

Ty jsi fakt ohledně káblů ujetej. Nakoupíš takovejch předraženejch sřaček, pak to tři roky prodáváš na všech fórech pod cenou, nakonec to tedy prodáš i se psem, ale kloudnýho z tebe nic nikdy nevypadlo, krom nějakých "subjektivních blábolů", jak to slyšíš.
Napadlo tě někdy, že místo tý přiblblý kabelománie, kdybys investoval do akustiky místnosti nebo lepších komponent, bylo by to účinější?

Ayre, který je fakt dobrý, ses zbavoval (nevím proč) dva roky a horší sis nechal. No nevím.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 07 říj 2015 15:32

Vkládání obrázků tady není standardní, nedají se dát do přílohy. Abych je ukládal kamsi na server a sem dával img ... /img, to dělat nebudu, i když to samozřejmě technicky zvládám. Ale za to mi ta diskuse nestojí. Na slovanetu jdou dát do přílohy k příspěvku a jde to už i na high end fóru, stejně jako na diyaudio atd. Takže sorry.

boxer

Příspěvek od boxer » 07 říj 2015 15:42

Tak to otevři na tom Slovan etu.

Stejně tam všichni nakukují.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD » 07 říj 2015 17:07

*offtopic*
Obrázek
Šoupnout sem obrázek mi trvalo (se vším všudy) cca 40 vteřin. Tím nepopírám, že na "hifi.slovanet.sk" je to jednoduší ;)

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 07 říj 2015 20:22

PMA píše:Vkládání obrázků tady není standardní, nedají se dát do přílohy. Abych je ukládal kamsi na server a sem dával img ... /img, to dělat nebudu, i když to samozřejmě technicky zvládám. Ale za to mi ta diskuse nestojí. Na slovanetu jdou dát do přílohy k příspěvku a jde to už i na high end fóru, stejně jako na diyaudio atd. Takže sorry.
Jsem téhož názoru ale hádat se o tom co je standard (na ostatních fórech) s místnímy "programátory" zrovna nemám náladu ,nehledě na skutečnost že byť by to byl opravdu standard (což je kravina) tak toto lakonické prohlášení tu nikomu a nijak nepomůže. Dávat odkazy na jiné servery taktéž nepokládám za šťastné řešení ,je to vidět při pročítání starších vláken samé nefunkční odkazy ,je to jasný důkaz toho co tu říkám - nikoho nebaví se tady s tím sr.t ,tak to dá kamkoli jinam kde to samosebou po čase máznou.

to: PetrD
ano když už na to příjdeš a pak obrázkuješ denně tak to zvládneš i rychle. Já to ale potřebuji zřídka tzn. vždy přemýšlím a vzpomínám jakže se to na těch hi-fi názorech vkládalo ,pak si uvědomím že blbě a už nic raději nikam vkládat nechci. Nicméně o té rychlosti povídej těm kterým se to doposud ani nezdařilo ,nebo se podívej na tu haldu mrtvých odkazů a řekni proč to většinou každý postne raději jinam ? Opravdu je tento způsob pro VŚECHNY tak jednoduchý pohodlný a rychlý ?
Naposledy upravil(a) pompo dne 07 říj 2015 20:38, celkem upraveno 1 x.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 07 říj 2015 20:35

jimmi píše:... reakcia pre Pompo.

BV je ANTIKABELISTA !

Je to proti jeho dlhodobo presadzovanému silnému presvedčeniu uznať velký vplyv kvalitného a hlavne " drahého " kábla.

To že sa on " týžden poctivej práce namaká " a to naozaj nie je to myslené ako výsmech ale ako fakt a niekdo iný usekne 1m kablu pridá napr tienenie,oplet a namontuje 2 koncovky ( napríklad práca na 1-2 hodinu ) a potom ho predá drahšie aj xxx násobne a zarobí na tom xxx násobne viac. Tam je hlavne ten pes zakopaný! :(

Tento fakt a realitu nedokážu pochopiť aj další bojovníci *sunglases* čo možno aj počuju rozdiel ale nechcu ,su hlavne lakomý investovať tie peniaze do kvalitného káblu a snažia sa obhajiť nezmyselnosť takéhoto nákupu a hladaju " svatý grál " .Ale z Hov"" kvalitný kábel neupletieš. *palec*
Já nevím co je BV ,ale on ten xlr je sám o sobě tak trochu antikabel ,ten princip symetr.vedení má minimalizovat vlivy (především rušení ,ale asi nejen to) běžných kabelů. A to co dodal o ceně toho propojení vzhledem ke zbytku zařízení má přece taky logiku. Prozradit ceny těch 1m.xlr klenotů prof.zvukařům tak se smíchy po.....

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 říj 2015 11:13

2 boxer
Je to odpoveď, neviem čo chceš počuť. 2000EUR, 5000EUR? Taký odhad je bezcenný... Výrazné zlepšenie vlastností nemusí stáť niekedy nič (nejaké obvodové zmeny), dokonca to môže priniesť aj úsporu.. Rozhodujúce pre cenu sú požadovaný výkon (nároky na zdroj, konce, chladenie), "paráda" (krabica..) a (hlavne) model predaja... Nie či sú tam dve alebo tri nuly za desatinnou čiarkou pri meraní skreslení..Zlepšenie je vždy v minimalizácii zmeny signálu (lepší odstup šumu, odolnosť proti rušeniam, menej skreslení..).Lenže od určitej hranice sa to zlepšuje minimálne a nemá to praktický význam. Snažím sa pohybovať na "racionálnej" hranici, to je všetko. Za minima vyťažiť čo najviac. Ale je to tu silne *offtopic* .

boxer

Příspěvek od boxer » 08 říj 2015 13:06

OT neOT.

Takže v produkci toho co vyrábíš, se prakticky nedá (neumíš, nemůžeš, nechceš, nemá význam) nijak významně posunout k lepšímu (neutrálnějšímu) zesilovači, krom jiného, zatím třeba neobjeveného,zapojení.

Zlepšení, byť o nulanula prd, které by bylo i prakticky "neslyšitelné" by bylo za cenu, která by neodpovídala výsledku.

(Neberu v potaz zlatou krabici, oslnivé logo vyřezané v platinové desce a jiné zbytečnosti, které se zvukem nemají nic společného, krom pro okohifibiaskosmonauty).

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 říj 2015 13:39

Boxer - nejde o "zlatou krabici". BV to popsal velice správně a každý, kdo se pohybuje v oboru nebo i příbuzném oboru tomu bude rozumět. Jelikož se mě už audio prodej netýká ani v malém, klidně rozkryju model tvorby ceny mého PA4, kterému se občas říkalo "Big Brother". Cena materiálu a objednávaných mech. prací při objednávkách v malém, na 1 - 5 vyrobených kusů, byla cca 27.000,- Kč na 1 zesilovač. V tom nejvíc dělá krabice s robustními chladiči, zakázkové frézování čelního a zadního panelu a 2 velká trafa. Dále dost drahá je i výroba plošných dvoustranných plošných spojů s maskou v kusovce, kterých bylo v zesilovači 8 ks. Ruční montáž byla dost pracná a časově náročná, včetně objíždění některých dodavatelů atd. Ode mě z ruky šel zesilovač za 55.000,- Kč. No a na krámě se prodával za 100.000,- Kč. Prodalo se několik kusů, vyrobilo se přesně tolik kolik se prodalo, zůstal jen původní prototyp který používám dodnes. Po pár kusech jsem toho nechal, nebyla to perspektivní cesta, a navíc se před 4 lety vyskytla možnost trvalé spolupráce s US zákazníkem v trochu jiném technickém oboru, jako konzultant. Od té doby jsem audio "na prodej" pověsil na hřebík a nelituju toho.

Takže - cenu výrazně ovlivní krabice, cena mechanických prací, trafa, některé součástky (např. BB měl 16 velkých výkonových tranzistorů, 8 na kanál) a způsob prodeje. Menší zesilovač může vyjít nákladově podstatně levněji.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 říj 2015 13:45

2 boxer
To celé je len také zbytočné filozofovanie..Je otázka ako budeš posudzovať tú neutrálnosť.. Či na základe zmeny signálu (akejkoľvek, a napr. aj pri hudobnom signále), teda objektívne, meraním, alebo čiste subjektívne, "uchometricky". V druhom prípade sa dajú robiť nie posuny, ale priam skoky. ;) Napr, stačí aj tá "zlatá" krabica alebo poistka a je to "neutrálnejšie". Tú psychiku nijako neoddelíš od výsledného vnemu. Čiste logicky, ak bude z 10 rôznych zosilňovačov 5 hrať prakticky rovnako (nerozlíšiteľné v slepom teste) , tak je isté, že budú mať objektívne vlastnosti (mieru degradácie signálu) pod prahom rozlíšenia uší a budú menej meniť signál = budú neutrálnejšie, ako tých zvyšných 5. Tuším argument, že môžu rovnako skreslovať. Je to asi tak pravdepodobné, ako zásah blesku 3x na rovnaké miesto. Jedine že by to boli rovnaké "vnútornosti" v rôznych krabiciach pod iným označením, napr. tak oblúbené IcePower moduly.

boxer

Příspěvek od boxer » 08 říj 2015 16:50

PMA a BVa

Asi jsem to napsal blbě, nebo prostě neumím napsat jasně , oč mi jde.
Tak to skusím ještě jednou.

Kvalita zesilovače a jeho výsledná neutralita, tedy minimální zásah a tím i změna původního (vstupního) signálu má "nějaké" hranice.
Ta hranice by se měla posuzovat slepým poslechem, ( protože zlepšování (pouze) číselných výsledků může jít až do doby, než tam budou jen nuly), kde je to zlepšování ještě slyšet a kde už ne, a kde už to neuslyší ani netopýři Lachim, MaBat, Bartoli,.... a tisíce jiných.

Takže pokud to vemu dle toho, co tady BVa píše, v podstatě "slyšitelně" nejsou lepší zesilovače než dělá on, protože již nyní má bezva měřící výsledky a další zlepšování těchto parametrů by bylo nákladné a hlavně zbytečné = neslyšitelné.

Tedy ergo, nač utrácet za přemrštěné bedny (i třeba ze zlata), když stejně maximum neutrality tady máme za mrzký obolus. Vše nad to je jen okohifibiaskosmonautika.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 říj 2015 17:05

Ale ne, tak mi to z toho nevychází. Můžeš být vlastníkem repro, jejichž impedance klesá pod 2 ohm, mohou mít jen průměrnou či menší citlivost, chceš hrát nahlas ve velké místnosti s dostatečnou rezervou a chceš hrát čistě, takže to vede na výkonější zesilovač, ten má větší a dražší kisnu a chladiče, větší a dražší trafa, víc párů koncových tranzistorů a tudíž s vyšší cenou, atd., tak ti pak vyjde dražší zesilovač. V napájecím zdroji budeš mít filtrační kondenzátory na vyšší napětí, ty jsou dražší, asi jich bude víc, třeba zvolíš nějakou dražší značku kondenzátorů, třeba zvolíš dražší robustnější repro terminály, můžeš volit elyty Nichicon místo Jamicon, je spousta pozic kde můžeš volit dražší součástky, kromě faktu, že výkonější zesilovač je z principu dražší, viz výše. Nemá cenu to ale hrotit do nějakého přitroublého sporu.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 08 říj 2015 19:09

PMA: Pavle tak to měl prodejce pořádný vejvar a nemít Marsh určitě mi doma hraje BB.

Ale koukám jak se zvrtnul konkrétní dotaz na dobrý kabel XLR mezi předkem a koncem *sunglases*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 říj 2015 19:53

2 boxer
Neviem, čo ťa vedie k záverečnej dedukcii a ako napísal PMA zbytočne to hrotíš... Neviem, či ti niekto stúpil na otlak, alebo si vstával zadkom napred, ale je to dosť trápne.

sekal

Příspěvek od sekal » 08 říj 2015 20:48

Pytel píše:PMA: Pavle tak to měl prodejce pořádný vejvar a nemít Marsh určitě mi doma hraje BB.
Dovolil bych si poznamenat, že BB PA4, který se prodával v obchodě (tuším u p. Šimka), byl podstatně vylepšený model oproti verzi, kterou prodával přímo PMA (viz http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 934#141934). Nešlo tedy o identické stroje..

Odpovědět