Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Odar

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od Odar » 04 říj 2015 12:04

Vacsina hifistov ma problem prijat realitu, ktora je hmatatelna, n-krat za sebou meratelne dokazatelna, alebo akymkolvek sposobom kvantifikovatelna. Neviem, preco by si mal BVa vymyslat taketo prispevky kabely/tip-na-dobry-xlr-kabel-mezi-prea ... ml#p138484 Na zaklade coho trebars jimmi tvrdi, ze BP25 je neutralny? Na zaklade svojich usi? Tak to gratulujem :mrgreen: A ta spominana "umiernenost" (menej detailov) je potom co? A podla coho hifista vie, "kolko detailov" ma byt na tom reprodukovanom nosici? Podla coho vie, ci to je ostre kombinaciou celeho retazka, alebo to tak ma byt, pretoze to tak bolo nahrane?
Pytel píše:Ale kabelem se dá jemně doladit zvuk pro dané uši posluchače a v dané sestavě, to mi nikdo nevyvrátí.
Isto. Ale to nic nemeni na fakte, ze ak pristroj skresluje, tak skresluje. Nechapem, z akeho dovodu hifistan "vysiluje"? Niekto mu sahol na "kolik"? Zda sa, ze asi hej :mrgreen:

BTW niekedy staci pohnut 2 cm bednami a ani s kablami netreba blbut.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 04 říj 2015 12:22

Odar.

BP 25 som mal doma a porovnával som ho a nielen sám a nie len na mojej aparature, oproti Ayre K5XE , aj Pass X 2.5 ....oba prezosilovače som vlastnil.

Takže BP má menej detailov ( tak som to charakterizoval v tomto vlákne ) oproti obom predzosilnovačom. To znamená aj menšiu dynamiku a zastretosť nahrávok , horší priestor atd.

davidm535i
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidm535i » 04 říj 2015 12:33

BTW niekedy staci pohnut 2 cm bednami a ani s kablami netreba blbut.
Pohybem beden v prostoru, vzdalenosti beden a posluchace od zdi, siri baze se da vychytat temer vsechno, za predpokladu ze bedynky nestoji za uplny h o v n o, ktery se pak naivkove snazi "vyladit" vsemoznejma voodoo pomuckama, ktery jsou k smichu/placi.

Porad to nehraje? Tak se smirim s tim, ze to nekdo zpackal ve studiu, i na cdcku za 50eur, stava se to.
Pokud si chci byt 100 procentne jistej, tak nahravku porovnam na 2 ruznych sluchatkach s netralnim zvukem, a hned vim, ze i kdybych se rozkrajel, ze to hrat nebude. *headbang*

D.

boxer

Příspěvek od boxer » 04 říj 2015 15:53

Zdeny

Vím, že je to o 14,ale já nenašel (a ani moc nehledal, přiznám) tolik grafů jednoho Brystona. Oni se zas tak od sebe moc neliší.
Šlo pouze o názornost a já chtěl, aby BVa "ukázal" na tom grafu pro ostatní (co v něm neumí číst , jak napsal PMa), kde hledat "ty blbý výšky při nízkým výkonu."

Hifistan

Se mnou se o kabelech nemá cenu moc bavit. Já sice doma zkoušel mnoho různých kabelů, ale krom asi třech opravdu podivných a průserových kabelů, jsem žádné takové "shazování dek a ladění zvuku" nezažil, aby mne to donutilo je kupovat.
Už jsem psal několikrát, že po zkušenostech Pytla s originálními kabely a na mých zkušenostech z na fórech světa uvedených hrůz předražených kabelů ohledně kvality provedení a zapojení, dnes používám výhradně kabely Pytlem vyrobené. A to buď z koupené "profesionální kabeláže metrové", tedy například od CMFM na power kabely, po InaKustik na reprokabely, přes mnou "najité" na signální RCA a podobně.

Stále nechápu, proč se vždy a všude největší hurá wars najde u příspěvků kolem "kabeli", když věci , jako akustika místnosti, rozměry místnosti, přívod čistého proudu do zásuvek, rozmístění beden v místnosti, atd., je přínosem pro konečný zvuk 1000x větší.
Uznávám, že největší rozdíl je s "kabeli". Ale pouze v případě s a nebo bez. Jinak je to pro mne nezajímavé.

BVa

Měl bych žádost.

Tvoje zesilovače se pyšní skvělým měřením. Přesto se občas slyší, že jsou takové nebo makové, jen ne dobré. Asi stejně jako u každých jiných výrobců.
Někde jsi napsal, že s drahých zesilovačů je ti "blízký" Soulution a myslím MBL.
Grafy Soulutionů a MBL jsou skvělé, ale nejsou jediné. I když je faktem, že spíš z opačného konce jsou vidět grafy slovutných, jako Audio Note, DarTZeel apod.
K otázce.

Když už mají tvé zesilvače tak skvělé měření a tys mohl dělat zesilovače "bez ohledu na cenu", co bys změnil. jaký by to mělo vliv na zvuk a hlavně, jak by se to ještě projevilo v měření.
Navíc, když víme ze Slovanetského pingpongu, že v posunování desetinných čárek tu a jinde to není.

Ale prosím o laickou definici pro blbé. Abychom to pochopili.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 04 říj 2015 16:00

V těch grafech nic jako "blbý výšky při malým výkonu" vidět není. Podle mě, jediná šance, jak něco hledat, by bylo měření spekter při přechodu zesilovače ze třídy A do třídy B. To je určené momentálním klidovým proudem (který může "cestovat") a konkrétní zátěží (tedy závisí to na reprobedně). Jenže žádné takové měření nikdo nezveřejňuje, tím méně časopisy. Možná si to dělá někdo pro sebe, koho zajímá, jak to v principu funguje.

Odar

Příspěvek od Odar » 04 říj 2015 17:17

jimmi --> Keď to napíšeš hentak, tak to už dáva zmysel a niekomu to môže pomôcť. Ak ale nenapíšeš, vzhľadom na aký prístroj úbytok detailov vzťahuješ, snáď sám uznáš, že taká informácia je na 2 veci.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 06 říj 2015 17:43

boxer: mám na téma: "zkreslení (přechodové) při malém výkonu, ostrý zvuk" otevřít vlákno na slovanetu? Sice to vzniklo tady, ale bez efektivní možnosti vkládat obrázky by vlákno nemělo cenu. Mám toho dost zdokumentovaného, mj. je vidět i vývoj u cca 3 následných verzí PA300, pro výstupní napětí kolem 2Vrms, tj. 1W/4ohm, se to za ta léta hodně zlepšilo.

boxer

Příspěvek od boxer » 06 říj 2015 22:20

Nemám nic Pavle proti čemukoliv, co byť i jen mírně poodhalí tajemno kolem HIFI a osvítí duševno všech šamanů a i neznabohů.

Jen nerozumím větě bez efektivní možnosti vkládat obrázky

Jako že sem nejdou dávat obrázky?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 07 říj 2015 07:09

Taktéž nemám nic proti ničemu ale té větě já zase rozumím dokonale a slovo "efektivní" nebo zde tedy (zcela neefektivní) je sice mírné ale výstižné.Zcela chápu že někoho nebaví se s tím drbat. Ne že by se mi na toto fórum nepodařilo (dle popisu) umístit funkční foto . Podařilo (na podruhé nebo možná napotřetí ! během asi 5 minut - to nakonec fakt šlo) ,ale natolik mě to znechutilo ,že s vyjímkou inzerátu kdy to pro mě mohlo být důležité už bych do toho nešel. Toliko k tématu efektivity / raději jen vložit odkaz nebo nebo prostě total ignor *thumbs down* Vkládání obrázků by imho mělo být "user friendly" tedy přímo blbuvzdorné ,aby krom např. nadměrné velikosti nemohl vzniknout žádný zádrhel. Je tu dost a jistě gramotných lidí co mají skutečně problém sem nějaké .jpg vůbec umístit,naposled co jsem koukal tuším vlákno (Horal -a) doslova letitý problém. Osobně mi to přijde jen otravné a nesmyslné (jako třeba vyplňovat dotazník před vstupem na WC ,nebo 30-ti km objížďka polňačkou). Ale pro jiné je to možná skutečná překážka možná i docela frustrující když ani po x-té nápovědě nepořídí (dokážu si představit jak si potom připadají ,nebo raději mlčí a vkládání obrázků je pro ně prostě tabu. Na pár podobných příkladů (co to někomu prostě NE a NE a NEšlo vložit) jsem tu už narazil ,je to jasné bebíčko tohoto fóra , netvářil bych se že to nevidím a neobhajoval bych stanovisko že je to v podstatě jednoduché, jelikož je to fakt VOPRUZ .

Odar

Příspěvek od Odar » 07 říj 2015 07:21

Vkladanie obrazkov na tomto fore je standardne, ako na kazdom inom phpBB fore.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 07 říj 2015 08:11

hifistan píše:To BVa - :D Nemyslím si , že bych potřeboval výměnu komponentů , jsem spokojený , vím a mám vyzkoušené že i metr xlr ovlivní zvuk u čehokoliv a značka BRYSTON je na velmi dobré kvalitativní úrovni a hlavně se mi líbí....měnit ji rozhodně nemíním

Myslím že BVa chtěl především naznačit že ten xlr kabel bude (už z principu) ovlivňovat minimálně až zanedbatelně ,což by se snad dalo uznat.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 07 říj 2015 08:56

2 boxer
k otázke: robil by som to rovnako ako doteraz, a nie je to otázka ceny (najdrahšie sú obvykle najväčšie "mršby"..), ale prístupu. Čo najmenšia zmena signálu (akákoľvek), nie "domaľovanie" alebo vylepšovanie. Že sa to všetkým nepáči je normálne a nič s tým nenarobím, ani nechcem..Každý si vyberie to svoje. Nikdy ale nebudem robiť okolo techniky "mlhu a tajemno" alebo nejakú mágiu. V TOM TO NIE JE.
obrázky- vložiť priamo sem obrázok (alebo nejakú prílohu, napr. pdf), tak ako napr. na diyaudio, bez toho, aby sa musel "niekam" uploadovať a sem dať odkaz je nemožné, alebo sa mýlim?
2 PMA
3 verzie PA300??

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 07 říj 2015 08:58

... reakcia pre Pompo.

BV je ANTIKABELISTA !

Je to proti jeho dlhodobo presadzovanému silnému presvedčeniu uznať velký vplyv kvalitného a hlavne " drahého " kábla.

To že sa on " týžden poctivej práce namaká " a to naozaj nie je to myslené ako výsmech ale ako fakt a niekdo iný usekne 1m kablu pridá napr tienenie,oplet a namontuje 2 koncovky ( napríklad práca na 1-2 hodinu ) a potom ho predá drahšie aj xxx násobne a zarobí na tom xxx násobne viac. Tam je hlavne ten pes zakopaný! :(

Tento fakt a realitu nedokážu pochopiť aj další bojovníci *sunglases* čo možno aj počuju rozdiel ale nechcu ,su hlavne lakomý investovať tie peniaze do kvalitného káblu a snažia sa obhajiť nezmyselnosť takéhoto nákupu a hladaju " svatý grál " .Ale z Hov"" kvalitný kábel neupletieš. *palec*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 07 říj 2015 09:17

2 jimmi
BV je ANTIKABELISTA !
To určite nie som, tiež používam káble. ;) A keď veríš tomu, čo si napísal, že automaticky "kvalitný = drahý" tak potom experimentuj, však štvornohý kamarát bude mať čo strážiť.. Najlepší je ten kábel, ktorý nemá "žiadny" vplyv, to je celý "grál".A nemyslím vplyv na peňaženku, alebo na obdiv kamarátov, ale skutočne na zvuk. A dodám v duchu tvojich dedukcií, že žiadny kábel neurobí z ho... kvalitný prístroj. Aj kábel za 1EUR/m prenesie audiosignál lepšie (s menšími zmenami), ako zosilňovač za 10000EUR.

Odar

Příspěvek od Odar » 07 říj 2015 09:38

BVa píše:vložiť priamo sem obrázok (alebo nejakú prílohu, napr. pdf), tak ako napr. na diyaudio, bez toho, aby sa musel "niekam" uploadovať a sem dať odkaz je nemožné, alebo sa mýlim?
Je to otazka nastavenia fora. Majitel fora musi mat v tom pripade dostatocnu kapacitu na diskoch. Alebo pravidelne cistit - to ale kvoli spatnemu dohladavaniu zrejme nechceme.

Odpovědět