Zahoření kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jason
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahoření kabelů

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 21:01

Áno, to aj ja dakedy, ale len po Slovensku.. :).. Tak ja som potom ozaj len sopliak tu :D ..

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 12 říj 2018 22:03

PMA. Uz vidim tu diskusi.. "podivejte, kabelovy šaman kychtax to neslysi"... dvojlinka z obi hrala k nerozeznani od pujcene stinene Valhally. :lol:
Zkusim si to promyslet. Prekvapil jste mne. *palec*

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 12 říj 2018 22:29

Co kdyby to tak dopadlo?To by byla prča.Ale na druhou stranu by se to rozseklo a mohl by být konec dohadů zde.

Jason
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jason » 12 říj 2018 22:40

kychtax.. Za mňa osobne by si nebol o nic horší ani lepší hifista (ak by si nerozoznal tie káble čo píšeš), ani človek... Ja osobne Hifistu posudzujem podľa vzťahu k hudbe a vášní, s akou pristupuje k svojej aparatúre a počúvaniu hudby.. nehľadiac na to, aku dráhu a kvalitnú zostavu má!!! Človeka zas podľa prejavu, charakteru a správania.. Hlavne v ťažších situáciách! (v ľahkých je ľahké byť mily, kamarátsky, a zhovievavý :)) Ak niekto niekoho posudzuje podľa toho, čo je schopný počuť, alebo aku má zostavu, tak ten človek je podľa mňa len "prázdny" dement, ktorý ani nevie o čom je hifi, a určte z nej žiadnu radosť nemá. Skôr z pocitu, ktorý pramení z jej ceny!. Určite skús ten test.. Poznatky, ktoré môžeš získať , môžu byť pre teba nezaplatitelné a možno sa naučiš nad mnohými vacami pousmiať a tešiť sa omnoho viac z tejto krásnej záľuby :)

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam » 12 říj 2018 23:22

Toto mi přišlo do soukr. zprávy. Proč to není do fóra?
Ahoj,
zahořováním se uspořádají elektrony a ukládají ve směru signálu, takže více a více hodinami se zlepšuje a urychluje jejich přenos a kabel bude hrát lépe.Jako by se stáhla záclona z před okna...

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 12 říj 2018 23:34

element píše:
12 říj 2018 13:25
ja bych těm slovákům tady zakázal přístup... samé sračky a pořád dokola :-) :-) :-) Proč si nepíšou ty sračky na hifiroom.sk?
Elementární ubohost *taktone*

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 13 říj 2018 00:50

Ad "zahořováním se uspořádají elektrony a ukládají ve směru signálu, takže více a více hodinami se zlepšuje a urychluje jejich přenos a kabel bude hrát lépe". Ano, nejlépe zahoříme kabel stejnosměrným proudem, elektrony budou uspořádaně v šiku a stále rychleji pochodovat správným směrem. Nutno vyzkoušet, samozřejmě včetně beden! Jako zdroj signálu stačí sehnat starší svářečku. Netřeba slepého testu, jev je vidět pouhým okem. Pravý highendista dokonce účinek zahoření okamžitě ucítí. I záclona zmizí!

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 13 říj 2018 03:55

A kychtax se nám předposral už teď. Jasně slyšitelnou změnu svých pletených karabáčů přece nemůže být pro tak zkušeného hifistu nějaký problém. Vždyť tyhle své dojmy tlačíš do nejednoho vlákna, tak se předveď jestli si stojiš za svou vírou, nebo jen prostě a jednoduše blábolíš nesmysly.
Naposledy upravil(a) davidhighend dne 13 říj 2018 08:26, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 13 říj 2018 06:57

Ahoj,
zahořováním se uspořádají elektrony a ukládají ve směru signálu, takže více a více hodinami se zlepšuje a urychluje jejich přenos a kabel bude hrát lépe.Jako by se stáhla záclona z před okna...
Škoda , že Nobelovku za fyziku už tento rok udelili.. Nechodil autor toho výroku (alebo nebodaj neučí?) na priemyslovku v R.p.R?

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam » 13 říj 2018 08:23

Toho autora uvádět nebudu. Napsal mi do SZ v dobré víře poradit. Ale alespoň se někdo ozval. Ale co ti co tu pořád řeší co kdo řekl a jak to řekl. Pánové šup zpět k problému zahoření. Otázky jsem položil otevřené a dost relevantní. Čekám na odpovědi. Mám je zopakovat?

Jason
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 08:33

irotan.. Nebolo by rozumnejšie sa opýtať priamo toho čo ti napísal tu SZ? Viem, že tato téma je o zahorovaní kablov, ale myslím, že každý, kto ma aspoň nejaké základné znalosti v tejto problematike vie, že niečo také ako zahorovanie kablov v hifi a jeho vplyv na zvuk je pri najlepšom myslené len ako žart, alebo len dôvodom na rozbehnutie nejakej debaty (čo sa aj stalo)..
Naposledy upravil(a) Jason dne 13 říj 2018 09:01, celkem upraveno 1 x.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 13 říj 2018 08:53

Jason, Irotam, aj.

Dobře víte, že jasné odpovědi na své dotazy nemůžete dostat, tak už toho prosím nechte. Už je to jen mlácení prázdné slámy.

Jason
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jason » 13 říj 2018 08:59

Ja som sa v podstatné ani nič nepýtal :) skôr navrhoval niečo poskúšať vrámci záľuby a aj zvedavosti :) ale máš pravdu. je to tak :).. Navrhoval by som zmeniť názov témy, ak je to môžné.. napr. na "káble všeobecne" alebo "Vplyv káblu na zvuk-skusenosti" :)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 13 říj 2018 09:21

2 irotam
Mohl by mi někdo osvětlit co se tím zahořením změní? Proč se stane zvuk lepším?
Nemohol, lebo prenosom signálu sa nezmení nič, čo by mohlo ovplyvniť prenos signálu. :) . To by sa zvuk zlepšoval neustále , stačil by Hama káblik a zahorovať a zahorovať..Zvuk sa teda lepším (ani horším) nestane, len niekto kto zaplatil za ilúziu, si ju vsugeruje. Čim drahšia ilúzia, tým väčšie "zlepšenie". A pokladá to za fakt.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 13 říj 2018 09:32

irotam píše:
13 říj 2018 08:23
Toho autora uvádět nebudu. Napsal mi do SZ v dobré víře poradit. Ale alespoň se někdo ozval. Ale co ti co tu pořád řeší co kdo řekl a jak to řekl. Pánové šup zpět k problému zahoření. Otázky jsem položil otevřené a dost relevantní. Čekám na odpovědi. Mám je zopakovat?
Pokud ti nebude vadit, že zdroj není nezávislý, tak nějaká vysvětlení nabízejí výrobci/prodejci:
http://www.cardas.com/insights_break_in.php
https://nordost.com/faqs-break-in.php
https://www.mojo-audio.com/blog/breakin ... omponents/
https://www.gcaudio.com/tips-tricks/bre ... -imagined/
Zdroj: Google vyhledávač pro klíčová slova "cable" "break-in" "dielectric"
Nikde v těch odkazech jsem si nevšimnul referencí na nezávislé výsledky výzkumu.

Odpovědět