agavel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
agavel
Kontaktovat uživatele:

Sudety jen krátké

Příspěvek od agavel »

Hele na dlouhé bych, Lojzíčku, letos taky neměl. Jedu tu 63km trasu a stejně přijedu úplně prošitej. Je určitá nenulová pravděpodobnost, že nedokončím. To by byla premiéra, ale tajně doufám, že na tento krizový scénář nedojde.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od agavel »

Tak jsem si udělal jeden hifi výlet do Brna. Měl jsem s sebou svůj SV-233 a převodník Benchmark DAC1 a jel jsem k panu Holcnerovi na poslech a porovnání monobloků SP-997. Pár slov by si to zasloužilo napsat, tak je sem lupnu. Něco k tomu dodám a tak jsem nevěděl kam jinam to dát.
Přijel jsem a pan Holcner mi s výbavou pomohl dovnitř. Zapojili jsme mašiny a chvíli jsme laborovali co kam dát. Pan Holcner pro tuhle session zvolil repro Aurum Cantus Melody M103HG - vzhledem jako na pohřeb :? Celé propojení bylo realizováno symetrickými kabely Vincent a síťovými šňurami téhož výrobce. Zkoušeli jsme nakonec i moje kabely Cordial/Neutrik. Problém nastal v momentě, kdy jsem si uvědomil, že s sebou nemám svoje zamýšlené cédéčka. Tak se vzala Sara K., co tam měl Holcner.
Pokud to nebudu příliš rozvádět, tak shrnu poznatky takto: Aurum Cantus lepší mých Mission, ale z trochu vyšší cenové. Monobloky jinačí v prostoru a čistší proti integrovanému zesilovači. Benchmark jednoznačně lepší v módu hlasitosti nastavované trimmery, ale přesto lepší v kombinaci Benchmark jako předzes s koncáky než Bechmark s pevnou výstupní úrovní s integrovaným zesíkem. Přínos kabelů byl slyšet, ale v mé stávající sestavě jsou mé kabely plně dostatečné a cenově úplně jinde.
Když to více rozvedu, tak pro mě hlavním poznatkem byl přínos bižuterie. Myslím tím kabely. Zase jsem jednou na bednách, které více odhalí, slyšel rozdíl, který se dá čekat u kabelů. Není to nic dramatického, ale je to ta třešnička na dortu, která může chybět k dotažení sestavy do požadovaného stavu. Nevěřím ale, že průšvih nevhodné kombinace přístrjů a akustiky lze tímto odstranit. Další poznatek byl rozdíl koncáků SP-997 v monu proti SV-233. Když bych ho prodal a kupoval ty koncáky, tak to je rozdíl, který by možná stál za zvážení. Ale u mé sestavy udělají přece jen víc bedny, takže jsem se odhodlal je zase jednou nabídnout k prodeji. Mám je rád, ale mají svoje limity. Zato SV-233 příjemně překvapil, je to parádní kus železa. Holcner říkal, že moje verze je jedna z těch hodně starých, prý pak byly i nějaké změny v podání zvuku.
Teď ještě zbývá odstavec, který beru jako povinnost při jeho přístupu ke mně za celou dobu, co se známe. Ochotu atp. nemusím popisovat, kdo ho zná ví. Chci ale pravdivě napsat, jak to bylo s přístroji, co tam byly zapojené. Zroj pro naše testovaní - CD přehrávač S5 - mě opravdu překvapil. Nehrál dlouho a nezabývali jsme se jím, ale myslím, že hrál líp než Benchmark, alespoň na první poslech a v dané sestavě. Možná nebyl nejlepší jeho optický výstup a DAC1 nedostal nejkvalitnější krmení, ale S5 byla sakra dobrá. Já měl ale doma S6MK a vím proč jsem šel do DAC1 a DV-989AVi, takže tohle neřeším. Pokud jde o reprosoustavy Aurum Cantus, tak mě nemohly až tak moc dostat, když jsem tam neměl svou muziku. Nehrály rozhodně špatně, ale tohle provedení bych domů nechtěl. Slyšel jsem už lepší, ale nedokážu plně posoudit, jak si dnes stojí na trhu se svou cenou. Když bych je platit nemusel, byl bych s nimi spokojený a spokojenější, než se stávajícími Mission. Po zvážení situace to byl ten důvod, proč chci na chvíli zase měnit repro, i když netvrdím, že zrovna za tyto.
Takže jsem nic neřekl, ale trošku jsem aktualizoval své vlákno. Když k tomu někdo něco napíše, rád si to přečtu.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Nech si vyměnit v Benchmarku operáky a budeš se zase divit... :)
SZ pokud chceš vědět víc...

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Zkušenosti jsou k nezaplacení. *thumbs up* Můžu ti akorát napsat něco o mission. Kdysi jsem měl 780-ky. Takové malé budky s naprosto perfektním zvukem vzhledem k ceně. I Mr. Syčák něvěřícně poklepával a kroutil hlavou. Je to již dávno, ale měl jsem je opravdu rád. Dnes bych už rád slyšel jejich novou řadu a to 79x. A tuším, že Excelia psal vedle na fóru, že už je má. Vyzkoušel bych tohleto. ;)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Já měl Misssion 733. Měl jsem je opravdu rád... *thumbs up* :)
Je to dávno...

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

A já mám doma dodnes Mission 760. Mám je v kuchyni a hraje mi přes ně autoradio:-)
Jinak jsem je kdysi napojil na Brystona a v malé místnosti to nehrálo špatně:-)

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo »

a já mám zas doma 780se,do malé místnosti naprosto vynikající. Jen je k nim potřeba dodat dostatečně teplé krmení a především zdroj zvuku.
Rothaudio

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Peer píše:Nech si vyměnit v Benchmarku operáky a budeš se zase divit... :)
SZ pokud chceš vědět víc...
Takže už to máš hotový? Zajímavý to je, jak jsme si psali, tak se někdy zkusím stavit nebo něco v tom smyslu.

Mission nejsou nějak zvlášť odbyté soustavy a ano, model 752 ve verzi Freedom s reproduktory Audax byl jedním z prvních případů použití membrány Aerogel. Musím říct, že mi v celém spektru nevyhovuje, zaostává především rozlišení na výškách. A to jsem měl vedle sebe tyhle soustavy a jiné a pouštělo se to na stejném zařízení. Za cenu, za kterou jsem je nabídl je to opravdu velice schopný kousek hifi. Sám ještě nemám jasno, které přesně by je měly vystřídat, ale pak už zřejmě něco vyberu. A asi to budou opět sloupy.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Při předvánočním hledání fotky pro PF jsem si nemohl odpustit poukázat na jednoduchost zapojení XLR konektorů v provedený DIY. Holt precizní Neutrik. Zvládne to i malé děcko a kupodivu i bez nápovědy. A pak že hifi je zábava jen pro chlapy.

Obrázek

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

P.S.: ale nejraděj poslouchám hudbu

To mi povídej, když vidím tu fotku, gratuluji !!!

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Provedl jsem změnu z Vincent SV-233 na koncák Audio Research D240 MKII info na http://www.arcdb.ws/D240/D240.html. Dnes můžu napsat, že to byla výměna šťastná. I Mission opět rozkvetly, možná s jejich prodejem ještě počkám. Respektive po téhle výměně asi určitě, než se zase trochu zahojím.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Audio Research D240 MKII , tak to k Tobě jistě sestoupil z podkrkonoší ten v černém provedení co byl na návštěvě na poslech a porovnání nedávno u mě. Jak řešíš řízení hlasitosti, nějak v Tvém výpise nevidím předzesilovač.
Noble Audio - výroba a prodej

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

OK, to mě nenapadlo, ale tuner zapojit do toho DACe nejde, ne. Jak tohle řešíš?
Noble Audio - výroba a prodej

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

NA píše:OK, to mě nenapadlo, ale tuner zapojit do toho DACe nejde, ne. Jak tohle řešíš?
No, jak. Holandskou dražbou Grundigu. Zatím to vypadá, že si pro něj v sobotu přijede Aleska. A já si koupím kuchyňské rádio stejné značky nebo Wifi radiobudík/fotorámeček od Philipsu. Jediné slušné rádio, co znám je ČR2 a vlastně i ČR3. Fakt mě to mrzí, ale teď je mít nebudu. Poplatek ale budu platit dál, u malé v pokojíčku máme ještě mikrosystém od Philipsu MZ-33. Od Benchmarku by se mi daleko víc hodil model PRE, který ty analogové vstupy má společně s USB, ale je to úplně o jiných penězích. Třeba až bude Pipis zase něco prodávat? 8-)

Předzesilovač ale časem budu muset vyřešit, hlavně kvůli vlastnostem HiRez formátů. Nebo si místo něj nechám do Pioneeru zabudovat Vanity, vyjde to asi levněji. Takhle totiž není možný poslech SACD v plné kvalitě a zřejmě ani ne všech DVDA (tam si ale poradím převodem do DVDV).

agavel
Kontaktovat uživatele:

Audio Research D240MkII

Příspěvek od agavel »

Rád bych se napsal pár slov k mému koncovému zesilovači. Nebudu se na nic ptát a dojmy jsou čistě osobní a závislé na mé aparatuře a místnosti.
S Milanem Tůmou jsme uskutečnili transakci, při které jsem získal tento koncový zesilovač. Jedná se o kousek vyráběný od roku 1992 a jeho přesné stáří není známo. Milan ho dotáhl z USA a provedl na něm potřebné úpravy a kontrolu. Největší změnou byla výměna původního trafa za nové, čím se zesilovač přizpůsobil napájení 220V. Vyměnil i přívodní šňůru, protože stará už nebyla v kondici. Je tam napevno. Škoda, že jsem u toho nebyl. Investici do lepší bych určitě udělal a přístup k tomu není snadný, takže zatím to nechám tak. Celkový stav zesilovače je absolutně perfektní, není na něm ani škrábanec.
Zesilovač mám v černé barvě s namontovanými "úchyty". Jediným ovládacím prvkem je vypínač na čelním panelu. Není to ještě kolébkový typ, jako u novějších modelů značky, ale to mi zvlášť nevadí. Zesilovač je vybaven modulem soft start, má dvě indikační diody po stranách vypínače. Nejdříve se na chvíli rozsvítí oranžová, potom relé sepne a rozsvítí se zelená. Propojení je možné realizovat konektory XLR nebo dvojitým cinch. Jedná se o zapojení dříve vídané i u jiných přístrojů různých výrobců (Luxman, Kenwood). Při použití nesymetrického předzesilovače je nutné do druhého cinch daného kanálu vrazit spojku. Pro mě je ale zásadní symetrické propojení. Přivádím tak signál z řídícího DAC1 firmy Benchmark, který má vcelku slušnou úroveň vlastního předzesilovače. Regulace hlasitosti je na něm řešena krokovým potenciometrem (minimálně je v ruce cítit drobné aretované polohy).
Zvukově je charakter D240 závislý na době hraní. Po zapnutí se může dostavit drobné rozčarování, které jsem zažil při poslechu u Milana. Zesilovač mi v této úvodní fázi přišel drsnější. Po zahřátí na provozní teplotu je vše jinak. Potřebný čas jsem nikdy neměřil, ale je to dejme tomu jedna až dvě písničky. Jsou i nahrávky, u kterých to ale nehraje roli. Jenže nějaké zápory člověk najít musí. Pokud to zatím není zřejmé, tak zesilovač se opravdu nahřeje. Ve srovnání s předchozím Vincentem SV-233 je snad ještě teplejší, ale je také výrazně menší. Zejména hloubka přístroje je již mravnější, takže se mi ho podaří zakomponovat do nově tvořeného nábytku v obýváku. 40-45 cm na hloubku už bude stačit včetně konektorů. U těch se ještě jednou zastavím. Zesilovač neumožňuje připojení holého vodiče. Banánky jsou v pohodě a snad by šly i vidličky, které jsem nezkoušel. Od té doby, co jsem získal nové kabely s takovými lopatkami (jak se to jmenuje?), které se strkají do zdířky v konektoru, nemám se spojením problém.
Při srovnání s Vincentem jsem už u Milana slyšel rozdíly. Pominu vstupní fázi zmíněnou o odstavec výše. Poté se AR ukázal jako barevnější respektive více rozlišující cosi jako atmosféru nahrávky. Nevím, jestli bych použil přirovnání lampový, spíše ne. Charakterizovat zvuk jako teplý by asi šlo, stejně jako Vincent mi nepřipadá za každou cenu analytický. Ale zdá se mi přesnější. Rozdílná konstrukce přináší změnu např. v basové oblasti. Basů tam není soustavně tolik, ale nastupují rychle a více se liší dle zdroje zvuku. Změna to není dramatická, i SV233 stále považuju za velmi dobrý zesilovač. Je to ale změna a ta může bavit i svou podstatou. Když si vezmu zbytek spektra, nechce se mi to zvlášť pitvat. Navíc je to už chvíli, co výměna a poslech proběhly. Můžu ale říct, že mě poslech v současné sestavě více baví. Byl to jeden krok ve vývoji mého hifi, který jsem zvažoval udělat a i když důvody nebyly čistě zvukové, dostavil se pozitivní efekt i v této oblasti. Mám nyní lépe hrající menší krabici.
Použít Benchmark jako řídící DAC byl nápad staršího data. AR nebyl první zesilovač, který jsem v tomto zapojení zkoušel. Výsledek zapojení DAC1 jako řídící aparát a koncových zesilovačů vždy dopadlo lépe než jeho zapojení ve fixní hladině výstupu do SV-233. Jednou z takových kombinací bylo zapojení s monobloky Vincent SP-997. Přímým srovnání s AR ale sloužit nemohu, protože to bylo i na jiných bednách (Aurum Cantus M103 nebo V3F) a zdroji signálu (digitálního -CD-S5). Ukázalo mi to ale cestu, kterou jít a rozhodnutí pro AR padlo spíše náhodou. Byl k mání a nabídnutá hodnota SV-233 mi v dané finanční situaci připadala jako lepší volba. Dlužno ovšem dodat, že pan Holcner ze studia Mellisa mi učinil velmi lákavý návrh. Kdybych měl tenkrát k dispozici hotovost, asi by vše dopadlo výměnou Vincent za Vincenty. Ve vzpomínkách mi ten zvuk nepřijde vůbec horší, spíše jiný. Pokud bych neměl jasné představy o složení aparatury, tak bych byl možná také zviklán podáním samotného CD-S5, který byl ve zvuku CD možná ještě lepší než DAC1. A to je můj dojem z celé oblasti hifi v této úrovni. Už nehraje špatně a při vhodných kombinacích a posluchačské preferenci se bavíme u nuancích osobního významu. Jedině v bednách (odpovídajících akustice místnosti) věřím na možnosti podstatných změn. Bohužel je reálná prodejní cena mých Mission žalostně nízká a k hotovosti dostatečné pro nějaké dramatické změny povede nejasná zdlouhavá cesta.

Odpovědět