agavel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Re: agavel

Příspěvek od MilanTuma »

Doufám, že nejsem moc vztahovačnej ohledně Machalíkova příspěvku a pochopil jsem správně.
Grafiti na baráku by mi rozhodně vadily, škrábanec na novém autě také. Ovšem dávat v mém případě dvojnásobnou cenu za nové repro jen kvůli tomu, že je zcela nepoškozená je dle mě volovina, když hrají zcela stejně. Těch např. ušetřených 50 tisíc dokáži mnohem efektivněji využít. Hudba mi slouží pro dobrou náladu jak při poslechu tak i při práci v pokoji a né abych zkoumal kdejakou estetickou vadu. Jsem pohodář, někdy až moc flegmatickej. :)

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Ony už měly od předtím drobné stopy používání. Ale ten roh to teda odnesl víc než poněkud. Dítě by asi nezabily, váží do 20kg kus. Paradoxně byly na hrotech teprve krátce po delší době přímo na kameni. Důvod byl směřování výškáče více nahoru. Tak jsem to oddělal, hraje to příjemně i tak.
Modrý jeans hrajou asi docela dobře. DAC1 přes ně jede vcelku pěkně. Víc zatím těžko napsat. Léčím nemoc, tak moc neposlouchám.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Drobná aktualizace profilu hifisty. Hraju na Quadral Montan MK V. Slyšel jsem předtím vyšší Vulkany ze stejné řady a zaujalo mě to. Oproti Mission je to pokrok, je tam vyšší rozlišení výškáče. Hraju na ně dost čerstvě, takže tohle je takový první dojem. Každopádně tyhle bedny můj koncák útáhne dobře, ony mají jenom dekly od nočníku a na 4 ohmech.
Dnes jsem taky navštívil pana Dioka v jeho pokojíku pro služky. Ostrava mě překvapuje vždy, když tam přijedu. Při opakovaných návštěvách jsou ta překvapení veskrze příjemná. Ten byt, kde je to jeho studio, není žádné 1+1. Nevím, jak vychází s paní právníkovou, ale na místo si asi nemůže stěžovat ani jeden z nich. I když v poslechovce bylo přece jen poněkud těsno. Moc jsme ale neposlouchali, spíš kecali o hifi(stech). Po obědě se tam objevil Zappadady na poslech monobloků nebo nějakých almar? Nic takového v místnosti ale nebylo, tak čert ví ;) Zappa mě teda dost překvapil, takhle jsem si ho vůbec nepředstavoval. Aspoň vím, že zasloužilý hifista nemusí být korpulentní jako bedny od Quadralů 8-)

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Jsis konečně dal do kupy po třech měsících bedny jo? :lol: :lol: Hlavně že to hraje *thumbs up* Já taky chystám malý vylepšení.

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna »

agavel píše:...Zappa mě teda dost překvapil, takhle jsem si ho vůbec nepředstavoval. Aspoň vím, že zasloužilý hifista nemusí být korpulentní jako bedny od Quadralů 8-)
Zappa nebyl sice muj muzikantsky vzor, ale jestli se pamatuji, tak byl vzdycky spise hubeny, takze ...odkud se vzala tva ocekavani :lol: ?

Takze horske Quadraly uz hraji? Tak to je dobre. Stare Mission jsi uz vyhodil?

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Pajuna píše:Zappa nebyl sice muj muzikantsky vzor, ale jestli se pamatuji, tak byl vzdycky spise hubeny, takze ...odkud se vzala tva ocekavani :lol: ?

Takze horske Quadraly uz hraji? Tak to je dobre. Stare Mission jsi uz vyhodil?
Nevím, velké bedny, velký hifista? Fakt nevím. Nebo fotky z poslední doby, kdy borci byli opravdu velcí. Ale nechme toho, nerad bych se někoho dotkl. Odvolávám, co jsem slíbil a slibuji, co jsem odvolal...

Jo, hrají. Čekal jsem poctivě na prodej Mission a už jsou pryč. Nikdy bych je nevyhodil a v porovnání s Quaraly měly pro běžnou místnost neproblémový průběh spodku a milosrdnější výšky. Byly v pohodě a rozhodně to byl ten allrounder :-)

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Tak už konečně napiš jak to hraje. Jsem na to zvědavej. Když to pustíš nahlas teče mozek z uší na vejložky od košile? + a - oproti svobodným Mission?
Basák už basuje nebo se mu ještě pořád nechce? Co tvůj poslechový prostor neduní to? Já bych skoro tipoval že jo. Ale taky nemusím mít pravdu.
Tak postřehy sem. ;)

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl a pozoruju přírůstek do rodiny "velko/(spíše)střednosračkobednystů"
Také mě zajímá porovnání charakteru zvuku. Tak se s tím!
Zajímá mě to jako Mission fandu, který se stal také "střednosračkobednystou".
Naznačuješ vyšší náročnost na akustiku?

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

taky by mne to zajímalo, nenech se prosit :D

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Kluci to je těžký. Skoro nejsem doma, takže teď opravdu moc neposlouchám. První dojem je větší rozlišení na výškách. To tam objektivně bude, ale jsem zvyklý na podání z Mission. Rozhodně mi ale Quadral nepřijde agresivní, je to velmi v klidu a je to jednoznačně pokrok. Basák je trochu neklidný a po umírněných 752 freedom je to změna. Dunění je někdy problém, záleží strašně na nahrávce. Aktuálně se chystám na předělání kabeláže, což dokáže taky hodně. Chci zkusit i nějaké jiné reprokabely. Ale já se nikam nehoním. Peníze nejsou a čas taky ne, takže stačí, že to hraje dobře a je potenciál růstu. Do vánoc snad bude nábytek a pak se uvidí, co je akustika a co rezervy zesilovače. Tyhle bedny jsou velmi málo citlivé a daná konstrukce má vůbec značné nároky na zesilovač. Třeba si od Mike půjčím svůj bývalý SV-233, co udělá víc šťávy. A pokud je někdo zvědavý víc, tak se může stavit, pokud budu doma. To teď do vánoc bude dost slabý.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Mike píše:Tak už konečně napiš jak to hraje. Jsem na to zvědavej. Když to pustíš nahlas teče mozek z uší na vejložky od košile? + a - oproti svobodným Mission?
Basák už basuje nebo se mu ještě pořád nechce? Co tvůj poslechový prostor neduní to? Já bych skoro tipoval že jo. Ale taky nemusím mít pravdu.
Tak postřehy sem. ;)
Zdar,
nahlas se mi to moc nelíbí a ty víš, žes v tomto směru byl vždycky dál. Se někdy zastav, nemáš to daleko, na koloběžce jsi tu cobydup. Basák je ok, pro jistotu jsem si od Quadralů koupil jeden do foroty. A sám víš, že prostě bedny za 3-4 násobek ceny budou trochu dál, což se potvrdilo i u mě.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Byl tu Milan Tůma a Mike a trochu jsme poslouchali. Myslím, že nejen já slyším posun v sestavě. Milanovi díky za práci na kabelech i ostatní věci.
A pokud někdo chce stále vědět, jak hrají u mě nové Quadraly, nejlepší přijet a slyšet. Pro mě pohoda a velmi příjemný poslech už i potichu. S tou značkou jsem v představách neměl spojenou pohodu a uvolněnost, ale poslech u Hlavy mě navnadil. A asi to bylo dobře. Myslím, že ta jejich Phonologue řada je dost zajímavá z hlediska poměru ceny výkon a ze všeho, co jsem zatím slyšel, to hraje hodně dobře. Kluci dokonce říkali, že to ani nevypadá marně. Manželka zatím stále nadává a z kuchyně přes ně nevidí na televizi.
Při příležitosti Milanovy návštěvy jsme udělali fotky střev předzesu od Audio Research. Kdyby měl někdo zájem, tak to časem můžu postnout nebo poslat na mail.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Dovezli nábytek. Takže vybavení domácnosti je konečně kompletní. Dost jsem trnul, kdy malá způsobí ve veselém rozmaru nějakou větší újmu některému z komponentů. Opačně to naštěstí nehrozí, jsou na ni zatím moc těžký.
Pozitivní zprávou je, že to zvuku ještě pomohlo. Čekal jsem, že by mohly být trochu potíže s utopenou pravou bednou. Ale knihovna basy spíše zklidnila, jsou lépe rozlišené. A to v ní zatím nejsou knížky. Dostat ji ale nahoru byla práce pro tři chlapy a jednoho pomocníka. Nemít soused horolezecké lano, abychom si to zavěsili na ramena, tak zůstala v přízemí.
Manželka nezklamala a prohlásila, že se to teď k tomu nábytku moc nehodí (myšleny Quadraly, co jsou v nějaké asi olši). A já už měl zase delší dobu klid od hifi. Trochu jsem mrknul na net, ale stejně nevím, čím bych měl Quadraly nahradit, aby to hrálo a abych na to měl. Jsem zvědavý na Aurum Cantus u Mike, Electrosystem taky nebyly vůbec špatné. Jenže Quadraly prostě hrají dobře a mě když nic neprudí, tak mi nic nechybí.
Možná časem hodím fotky, kombinace ořechu a světlé březové dýhy vypadá docela fajn.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

No koukám že nejsem jedinej kdo dělá změny. Samosřejmě že jsi zván podrobnosti doladíme po SZ. U mě kaktusy nehrají vůbec špatně a troufám si říci že je to velmi dobrá kombinace. No uslyšíš sám. Ani bedny od elektrosystému nebyly špatné.
jak se u tebe projevily lepší XLR kabely ? Já už jsem našel vhodný typ a užívám si hudby.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel »

Teď jsou v provozu pouze jedny ze dvou lepších XLR kabelů. Musím se dokopat koupit zlacené neutriky, mám jen obyč, tak jsem ty druhé kabely zatím nezapojil. Každopádně to není jako noc a den. Jsou to drobnosti v porovnání s rozdíly např. v reprokabelech. Až budu mít lepší kably i od převodníku, dám vědět. Kdybych za tebou zašel, tak je můžu vzít a uvidíš.

Odpovědět