dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od Mike »

Tak to že je hifi těžkej buzinec neboli obchod vím už taky. A to že sem chodí hifi prodejci to je snad jasné protože to je dobré místo na získání potencionálních zákazníků a psát pod nějákou přezdívkou také není složité. Tak to prostě je. Ale nelze všechno vidět pouze černobíle.
Diskuse o hifi je stejně silně subjektivní věc protože každý máme jiné preference. A navíc je potřeba mít nějáké zkušenosti a přehled o tom co jak hraje aby o tom následně psát. Takže forum slouží spíš pro pokec a nějáké to doporučení. Je to prostě jenom místo pro společnou řeč.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

O.K.
máš svůj názor, já taky - už jsem se rozhodl.

asi jsem nemoderní. středy nutně potřebuju k životu. a vím o nich víc než ti, co je vyklešťují...
noaid tomu říká "jiná škola zvuku".
nestojím o ní.
nechci jí.
nepatřím sem.

http://stereophile.com/features/44/

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Dovolím si připomenout - dle mého názoru - hezký příspěvek, který v tomhle vlákně napsal david 29. srpna 09 čas 10:03 ...

Škoda jen, že se do tohohle vlákna nepodařilo vtáhnout někoho z těch, kteří jsou zvukově za vodou. Mám na mysli třeba bedny za 250 táců a podobně. Ti musej´mít přece stereo s celým prostorem párekseláns?? Myslím, že to o něčem svědčí.

Zkusím to jinak. Můj brácha poslouchá hodně starý reprobedny. Jsou to fakt takový starý škopky, kdybyste je viděli, vyhodíte je a koupíte si nový. Mně se moc zamlouvá, jak ty škopky hrajou. Učinil jsem mu vážně míněnou nabídku, že je s ním vyměním za moje bedny, který stály 5O táců. Bohužel k výměně nedošlo. Řekl mi, že tak blbej a hluchej ještě není.

Asi tak.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

dadaft píše: nepatřím sem.
Myslim, ze Ti rozumim. Uz me tady ty "kdo ho ma vetsiho hry" taky lezou krkem. A taky vsichni ti, co si hraji na vedu, kdyz se to hodi (a kdyz to dal nejde, jsou vsichni nezkuseni a je to na ne prilis slozite), to uz mam snad radsi i ty, co blejou pocity z poslechu.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Reprosoustavy v ceně 250 tisíc zdaleka nezaručují špičkový prostor. A již vůbec ne špičkový zvuk. Vím o čem mluvím. Mám ještě drahší. A takových je tady více. Je to zcestné tvrzení a proto na toto nikdo kdo vlastní takový aparát nereaguje.

A již vůbec si nemyslím, že tato cenová hranice zaručuje být "za vodou". To bohužel taky ne.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Pasule, tys´ to rozštíp ! Tady na tomto Dadaftově vlákně z něj spousta lidí dělá blbce jen a jen proto, že tvrdí že to není jen o penězích a že dobře může hrát i Low-End za skoro nic. A ty napíšeš že i 250k je málo, respektivě:
A již vůbec si nemyslím, že tato cenová hranice zaručuje být "za vodou". To bohužel taky ne.
Pak totiž zní otázka, kde tato cenová hranice je, nebo spíše kam až má smysl jít pro normální lidi, čili "holoprdelníky" kteří živí rodinu, kupují byt, splácí hypotéky...., nebo pro ty, jejichž názory publikuji:
..... Kdybych měl radit někomu, kdo chce začít poslouchat klasiku, asi bych mu řekl, ať začne chodit na koncerty. Pokud žijete v dosahu většího města, nejspíš tam máte nějaký orchestr, který pravidelně koncertuje. Začněte na ně chodit. Nejspíš uděláte navíc radost manželce nebo přítelkyni, která ráda předvede svou kulturnost ve společnosti v pěkných šatech.
Taky zjistíte, jak znějí ve skutečnosti opravdové hudební nástroje, jejichž zvuk nevzniká elektronickými kouzly, v reálném prostoru - pro vás hifisty by to měla být samozřejmá zkušenost....
či
..... Já nejsem vlastně vůbec hifistickej typ. Poslouchám, na kvalitu zvuku zapomenu a poslouchám jen hudbu. ..................... Ale pozor, já nejsem hifista. Poslouchám spíše pocitově, neumím řešit výšky, středy a basy. Prostě poslouchám...
a další krásné vyznání hudbě (a ne penězům):
..... Jejda, to vypadá,že jsem vzbudil mylný dojem, že mě zajímá technická stránka věci. Ne, nezajímá a nezajímala mě ani dřív, i když jsem měl příležitost. Myslel jsem, že můj nezájem o tuhle stránku je zřejmý, netajím se tím, dokonce to vždycky znovu připomenu. A koneckonců, kdyby mě zajímala a chtěl to řešit (imho naivně) tady, šel bych do technického vlákna...
Víš, již jsem zažil na našich českých fórech několik "hifistů" kteří pod vedením velice přičinlivých prodejců začali kolotoč nákupů těch nej, nej, nej... a nakonec došli k závěru, že to stejně nehraje tak jak čekali a že to vlastně byly zcela vyhozené peníze... a již zde nejsou a věnují se něčemu jinému.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Tady na tomto Dadaftově vlákně z něj spousta lidí dělá blbce jen a jen proto, že tvrdí že to není jen o penězích a že dobře může hrát i Low-End za skoro nic
Musím se chtě nechtě do toho vložit.
To co jsi napsal podle mne není pravda. Proto to není a nikdy nebylo. Lidé tady mají i horší aparát než má Dadaft a taky mohou mít takový názor. Já mám taky názor, že spousta věcí je uměle nafouknuta a že lze poslouchat dobře i s levnějším aparátem, ale určité hranice se samozřejmě podkročit nedají. Spousta problémů je v hifi podle mne uměle vytvořená z marketingových důvodů a hlavně proto, že tomu se líbí to a tomu zase ono. O opravdovou věrnost už dávno nejde, jde o obchod.
Z čeho si ale lidé dělají srandu je jeho extrémistický způsob komunikace. Nebetyčné vychvalování svých výsledků, urážení ostatních že ví hovno (poslední dobou se zlepšilo), snaho o věrné prostorové zobrazení umělých zvuků, argumentace přehnaná o 1000%, ze které je vidět, že není vedena rozumema objektivitou ale třeba i nenávistí k vlastním zklamání s nějakou technikou, to, jak lehce skočí na cokoliv nového, co se kde dozví (dispre apod.), používání aušusových prvků v sestavě v kombinaci s řečmi o nádherném zvuku, neustálé kotrmelce, že z těch výroků kouká neznalost spousty věcí a přitom se navenek tváři velmi odborně, atd.

Já měl k tomu zpočátku dost velkou toleranci a nevyjadřoval jsem se k tomu moc, v osobním styku jsem se spíše snažil věci a souvislosti vysvětlovat, někdy jsem musel zatnout zuby a nedat nic najevo s tím, že vše má svůj čas. A pořád jsem tady četl to jak UŽ TO MÁ, a přitom jsem viděl osobně, že nemá, že nepozná ani, že to hraje neuvěřitelně zkresleně a že si to naopak pochvaluje. No pořád jsem mlčel a osobně mu chtěl prakticky ukázat, v čem vidím problém. Někdy to bylo asi pro něj těžké přijmout jiný pohled na věc a používal to proti mně (viz v něm vsugerovaná moje posedlost basy a výškami aj.).

Pak ale Dadaft jednou použil moje řekněme laické měření akustiky místnosti k tomu aby tady dokazoval, jak to má doma dokonalé, což byl samozřejmě nesmysl, ani on pořádně ten záznam nechápal a nerozuměl mu (dělal jsem to skoro při odchodu a nestačil jsem to vše vysvětlit), jinak by to nevypustil z klávesnice. Tohle mne už ale opravdu vytočilo dost a řekl jsem si, že už mlčet nebudu.

Dadaft je anarchistický extrémista. Buď tak nebo naopak, nic mezi tím, když člověk něco řekne, on to přežene do důsledků a obviní tě z toho přehnaného, odsoudí cokoliv, co nevyhovuje jeho momentální teorii. Že by jeho teorie byla jiná než dokonalá nepřipadá v úvahu.

Myslím že to jsou ty důvody. Podobné věci děláme občas více méně všichni, ale on to dlouhodobě přehání. A proto je vystaven takovému tlaku.

Roman2

Příspěvek od Roman2 »

Neverending Story! *headbang*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Aleska - Bohužel poslouchat a mít doma sbírku o 3 000 CD je sice pěkné, ale pro mě je velice důležíté, aby to i dobře hrálo. A to prostě s Low-Endem nejde. To, že má někdo tolik hudby a jak tady někdo psal poslouchá na věži Technics z Tuzexu je pro mě nemyslitelné.

Nalhávat si, že mám systém za 20K a je to špičkové je úsměvné. :lol: Není! A může se z toho udělat třeba 5D. Poslouchat ve vakuu a stát při tom na hlavě... Hlavně mám nejradši, když někdo takový začne psát svoje 100% závěry, ke kterým došel na něčem takovém. *sunglases*

Hranice "za vodou" je velice jednoduchá. Máš takový aparát, že se již nepotřebuješ bavit s "Loulama na internetu"(Pardón :oops: ) a někomu něco dokazovat. Nemáš na to totiž čas.

A k tomu poslednímu jen jedno. Kolotoč nákup prodej je nákladný. A proto říkám stále dokola. Kupovat jen to nejlepší. Máš klid. Červík nevrtá. K vedení hifistů některými zdejšími prodejci jsem se vyjadřoval již nekolikrát. Jenže to je prostě tabu. Někteří mají tyto pravomoce. A ještě jsou oslavováni jako ti hodní, co jim ušetřili spousty peněz. Když se o tom jen zmíníš, tak okamžitě vystoupí zástup příznivců a dostaneš přes prsty... :mrgreen:

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

To noaid, v mnohém lze souhlasit. Je takový, jaký je. Každý z nás jdeme vlastní cestou a hledáme vlastní řešení, které se mnohdy jiným nelíbí. Nechne jej tedy jít tou cestou, kterou si vybral. Jeho největší chybou bylo, že v okamžiku kdy došel k názoru že to právě nyní hraje, tak se utíkal pochlubit na fórum. Nečekal, jak to bude hrát ráno, pozítří, nebo když celý barák vaří, peče smaží... Mimo vyřešení akustiky místnosti bude kvalita rozvodné sítě jednou z rozhodujících věcí...
Přiznám se že zrovna nyní mi to hraje jak z praku, ale vím, že zítra to může být naopak. A to nesoudím podle jedné jediné skladby, ale podle mnoha. Prostě některé hodiny (dny) to hraje, jindy mám spíše chuť jít do hospody...

To Pasul: Věřím.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Aleska píše:Mimo vyřešení akustiky místnosti bude kvalita rozvodné sítě jednou z rozhodujících věcí...
soukromou jadernou elektrarnu kazdemu hifistovi *jupi*

boxer

Příspěvek od boxer »

Noaid

Vím,že to Dadaft nemá lehké životně.Ale tvoje psychologická vize jeho duše je mi velmi blízká a pokud se vrátíš k mým varováním jeho osobě z minula, je to totéž v bledě modrým.

Přesto Dadaftovi přeji,aby měl z poslouchání hudby radost,i když si myslím,že bez neustálého přěsvědčování nás a hlavně tím i sama sebe,že to je to ono a že už může hrdě říci QED, to nebude bavit.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Pasul
... já věděl, že tam nemám dávat žádný čísla :))). Těch 250 000 jsem samozřejmě nemyslel jako nějakou magickou hranici. Tu 250 jsem tam plácnul v kontextu tohohle dadaftova vlákna jako protipól jeho beden. Když už teda tady lidi píšou, že s jeho bednama ani nepozná basy a podobný píčovinky, tak 250 už bude jiná kategorie. Stále jsem naivně čekal, že se ozve někdo s jóóóóó špičkovejma bednama a řekne třeba: hele dadafte, něco na těch poměrech vzdáleností mezi a proti a vůči něco bude. A místo toho tady někdo rozjede výuku latinskýho jazyka a další odborník začne plést ponožky. To někoho opravdu může svést k tomu, že co se týče sterea vědí hovno.

Mimochodem, když už jsi to nakous´, tobě se zdá normální, že ani bedny za 250 táců ti nezaručí správný prostorový zobrazení, jak píšeš? Kdybych si šel kupovat auto za 250 táců a prodejce mi řek´, že koupě tohoto auta vám nezaručuje, že se vždy dostanete do cíle, tak ho pošlu do prdele i s celým autosalónem. No jasně, už to slyším, jablka s hruškama. Princip ale podobnej.

No nic, vlastně jsem jenom chtěl říct místo toho dvě věci:
1.) Třetí odstavec mýho předchozího příspěvku jsem měl napsat tučným písmem.
2.) Člověka to stojí nějaké peníze než zjistí, že na celé hifi krásně pasuje pohádka CÍSAŘOVY NOVÉ ŠATY :)))))).

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

noaid

teď už si mě vážně nasral.
ty mě tady přesvědčuješ u nahrávky, kterou jsi slyšel jednou jedinkrát v životě a já ji znám jako své boty, o tom, že je to nahrané "stereo z pohledu pianisty". a teď o mě tvrdíš, že si libuju ve zkreslení. byl si u mě dvakrát a to jsme experimentovali!!!
co mám říkat já? že se ti líbí kabel, co ani nedokáže čistě zahrát tvůj oblíbený bas?
že si myslím, že to ty jsi poslechově velmi nezkušený???

všechny přesvědčuješ, že mám doma akorát hromadu šrotu (pamatuješ?: "kdy jsi koupil něco, co by se ti líbilo...). a že kdo ví, s čím přijdu příště. můžu tě ujistit, že s ničím --- ne proto, že tady končím, ale proto, že jsem se zvukem maximálně spokojený...
philips cd960, grundig sxv 6000, densen b-300 --- tvoje slova o aušusu nejsou nic než trapná...

to, že máš v poslechovce fázový chaos, jsi nám sdělil sám. že mám bedny metr od sebe jsem sám sdělil já?

nejvyšší čas, aby to Rowing vymazal...

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Aušus byly ty plastové černé tkaničky, kterými jsi to měl tehdy vše propojené a které to zkreslení způsobovaly. Ne zesilovače a CD. Ty špatné nejsou a nikdy jsem to netvrdil.

Odpovědět