Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Herrer »

Nebylo by lepší, kousnout se a zapojit trpělivost, když už se tu mluvilo o tom, jak moc se ty nové bedny v čase mění?

Vím, strašně těžký, pokud člověk není spokojen hned a je mi jasný, že asi nejsi, když jdeš do dalšího výrazného zásahu. V žádném případě nepoučuju, protože to mám podobně a rozumím.

Máš to o to těžší, že co jsem pochopil, tak se honíš za co nejvyšším rozlišením a to může bejt hodně náročná cesta, najít si to svoje optimum, aby bylo vše dostatečně zaostřený a zároveň zachovat tu hájendovou medovost a měkkoučkost :D

No nic, držím palce! A stav se někdy, jak jsme se domlouvali ;)
Nadral reprosoustavy

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

H20 jsem měl v širším výběru, ale nakonec mi utekla. Ať Ti to dopadne. I ten předek bude, myslím, super. *palec*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Se mi zdálo, že by ty bedny zasloužily dělenec, ale nechtěl jsem to psát a dělat chytrýho. hihih :mrgreen:

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Herrer: nevím proč si všichni myslí, že jsem nespokojenej. Dokonce i na inzerát na hifionline mi píšou lidi jen aby politovali, že jsem určitě hrozně nespokojenej :lol: Mám si prej koupit elektronky, RME a nevim co ještě *2thumbsup* Pravda je, že jsem hrozně spokojenej, ale zároveň hrozně roztěkanej a nervózní a pořád koukám co by šlo ještě sehnat, aby to bylo ještě o kousíček lepší a tak pořád dokola. Bedny zahořuju poctivě. Už maj na kontě určitě slušný hodiny, syrový nejsou ani omylem. To víte, když je napálim zahořovacim signálem, navolim výkon že pomalu lítaj basáky z koše a vypadnu z domu na x hodin, určitě nemusim čekat půl roku jako ostatní, co zahořujou na 4 Watty na šukacim jazzu ;) (sorry za rýpnutí). I kdyby takhle zůstaly a nic se dál neměnilo, stačilo by mě to bohatě.
kabelguru.cz

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

OK, beru a příště už teda budu číst řádky a ne to mezi nimi :)
Nadral reprosoustavy

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo »

A co takto rovnou monobloky? 😉 Nejlépe 6 kusů :)
Rothaudio

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Kocmeister komponentů tam přibude, Zásuvky to již neobslouží.. plánuješ lištu či filtraci? Nebo dokonce Trafo Jednotku? :)

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Kychtax: Zásuvky zatím obslouží. Během svátků by měly projít tuningem, stejně jako reproterminály. Lištu bez funkce nechci určitě a filtrace uvidíme. Zatím to moc nehrotim, protože tu narozdíl od Prahy nejsou rozdíly mezi denním a večerním poslechem a taky jsem příznivce minimalismu.

Paolo: Jasně, že jsem uvažoval o monoblokách. Ale jaký aby to bylo dostatečně dobrý? Musical Fidelity jsou sice levný a silný, ale zvukově prý nic extra bez různejch tuningů. Classé se dají sem tam sehnat taky výhodně, ale podle recenzí spíše měkký rozplizlý zvuk (což nesnášim).
kabelguru.cz

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Aby se ten původní koníček HiFi nezměnil tímto na koníčka obměňování, které se vymkne kontrole, nepůjde zastavit a k výsledku se možná nikdy nedopracuješ...

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To už se stejně stalo, ale zatim je to pořád zábava... všechny ty hifidobrodružství, domlouvání se s cizincema v jazycích, který umí snad jen google translator atd. Pořád řikám, že už chci klid na starý kolena, ale nevim jestli mi to nebude chybět.
kabelguru.cz

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Na zaciatok musim povedat, ze ked som ta zacal registrovat s B&W Matrix 801, mal som ta za starsieho vyzreteho hifistu s konzistentnym vyvojom. (ha predsudky:-)
Dovolim si hypotezu-tym ze si pomerne mlady a mas uz v tomto veku uzavretu skupinu hudby ktoru pocuvas, po case sa to zunuje a o to viac, kedze velka cast hudby je nahrata dost kompromisne. V zasade aby aj ta horsie a najhorsie nahrata hudba bola “zabavna” a nielen “zle nahrata ale inak skvela”, tak je si treba hladat permanentny proces zmeny, ktory robi na nejaku dobu aj tuto hudbu akoby lepsie reprodukovanou ako je realne nahrata. Kazdy ma na to inu cestu-niekto velku variabilitu pri pouziti roznych prenosiek pri prehravani LP, niekto to zas riesi obmenou v napajani, obmenou kabelaze alebo niekto obecne komponentov a niekto pocuva len co najlepsie nahratu hudbu...
Samozrejme to nevylucujue realny a objektivny posun aj niekedy k lepsiemu (v pripade tych obmien)
Kazdopadne mna tieto pribehy aj vcelku bavia a rad ich citam, asi aj preto ze dost vela napovedaju aj osobnosti ich autora. Prajem aby ti antuziazmus a zabava z hudby a hifi vydrzala. Budem obcas sledovat, ....pri posluchu hudby

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ahoj, díky za názor. B&W Matrix 801 byl tak trochu omyl. Nechal jsem se napálit, že starý legendy jsou nejlepší hifi co se dá koupit, nejsou. Ale zase dobrá zkušenost. Od tý doby ofrňuju nos nad všema těma Quadralama, Infinity, JBL apod. Je to všechno na jedno brdo ať jejich fanouškum klidně praskne žilka. Je to poslech na úrovni 80. a začátku 90.let. Asi jako koukat se na SD vysílání z CRT televize Tesla, kde i lidskej hlas zní basově. Přesně jako v tý době.
Netrefil ses s tím odhadem, že zle nahratá hudba musí být pro mě zábavná apod. a proto musím mít neustálé změny. Zajímá mě jenom rozlišení, detaily, přesnost. Ať je slyšet i to, co ani ve studiu při tvorbě nahrávky neslyšeli. Nic jinýho. Takže když zle nahratá hudba zní ještě hůř, je to super. To mě potěší ze všeho nejvíc :-)
kabelguru.cz

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Ak sa nepodarí Hegel skus možno Krell vyššie rady koncového zosilnovača či monobloky. 8-)

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

"...ať jejich fanouškum klidně praskne žilka"

Přej a bude ti přáno :mrgreen:

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Taky bych staré nevzal. Věk, technologii, dobu neošálíš. *thumbs up*