Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
irotam
Kontaktovat uživatele:

Re: Kocmeister

Příspěvek od irotam »

*offtopic* "Ať je slyšet i to, co ani ve studiu při tvorbě nahrávky neslyšeli."
Do kamene vytesat. *hura*
Už za Rudolfa II. se z ho.na dělalo zlato. :lol:

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Koci -
zase všechny ty staré bedny tak šmahem neodsuzuj - upnutí se jen na detail nemusí být vlastní vkusu každého. Bude tu třeba pár lidiček co mají hodně naposloucháno a svou vlastní přitom (dost jasnou představu) o zvuku a s podobnými B&W, JBL... spokojeně žijí.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

pompo
Jasně, je to na vkusu každého posluchače ale mám pocit, že někteří s 25-30let starýma TOP bednama z té doby žíjí v pocitu, že je to stále TOP i dnes což je samozřejmě nesmysl.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Jiří
ano samosebou vývoj jde tak nějak kupředu ,i když ceny ho znatelně předběhly. Já mám ale na mysli spíš to že nějaké TOP nemá nic společného s tím jakým způsobem a nakolik individuálně skrze svůj mozek každý z nás vnímá. Nebral bych to zase až tak "soutěžně" s nějakým tabulkovým pořadím ,absolutním hodnocením atd. Oni třeba ty bedny z 80-tek nepotřebovaly k provozu nějaký Hegel a hrály třeba pěkně detailně a probuzeně na pár Watů ,navíc dnešní TOP ultrarealistické ladění nemusí být nejblíže pravdě ,tedy živé hudbě - viz. "Ať je slyšet i to, co ani ve studiu při tvorbě nahrávky neslyšeli."

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Kocmeister píše:
19 pro 2019 08:36
Od tý doby ofrňuju nos nad všema těma Quadralama, Infinity, JBL apod. Je to všechno na jedno brdo ať jejich fanouškum klidně praskne žilka. Je to poslech na úrovni 80. a začátku 90.let.
kychtax píše:
19 pro 2019 09:24
Taky bych staré nevzal. Věk, technologii, dobu neošálíš. *thumbs up*
S těmahle řečma bych byl opatrnej. Spousta lidí nedá dopustit na 20let staré Hi-End modely tebou jmenovaných výrobců a to vedle těch beden nad kterýma ohrnuješ nos mají kolikrát stát fungl nové a několikrát dražší reprosoustavy. Samozřejmě je to jako vždy o subjektivnim názoru a každý na to má jiný pohled.

Aktuálně mám doma vedle sebe stát Montan Mk5 a Mk8. Je mezi nima cca. 25let výrobního rozestupu a srovnat nejdou ani použitou technikou měničů, vyhýbkou a technickým řešením. Ujišťuji tě ale, že poslechově občas ty skoro 30let staré Mk5 hooodně šlapou na paty těm Mk8 :!:
Ono taky záleží v jakém stavu ty staré bedny jsou. Ty moje jsou po repasu a hrajou jak po vybalení z krabice v 90letech.
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 19 pro 2019 10:38, celkem upraveno 1 x.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Pompo: Jasně, že je to o individuálních preferencích. Naprosto chápu když někdo hledá ve zvuku/hudbě něco jinýho než já. Třeba muzikalitu, barevnost, dojem velkýho zvuku. Jenom je pak potřeba, přesně jak píše Jiří, se k tomu postavit reálně. Tedy, že nejde o nějaký top, ale spíš top pro mě a moje preference. Taky by můj zvuk spoustu lidí nebavil a proto netvrdim, že je to top pro všechny, každej si hledá svojí cestu.

A k rýpavé poznámce irotama "Už za Rudolfa II. se z ho.na dělalo zlato.". To vůbec k situaci nesedí, protože tady se nic takovýho neděje. Jen se z předem danýho materiálu vymáčkává víc a víc dokud to jen jde.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jiri píše:
19 pro 2019 10:04
Jasně, je to na vkusu každého posluchače ale mám pocit, že někteří s 25-30let starýma TOP bednama z té doby žíjí v pocitu, že je to stále TOP i dnes což je samozřejmě nesmysl.
Napsano vystizne *thumbs up* . Taky jsem zkousel ziskat "hodne muziky za malo penez" v podobe desetileti starych beden, ale ten zvuk neoslovil ani me.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

2-Koci
Ano ruzumím ,tak je to dobře.
Jinak dodatečně gratuluji k nákupu (podle mě) výborných repro *palec* ,jen podtrhuji co tu už zaznělo o postupném rozehrávání (především basové sekce). Mimochodem tu midrange kalotu považuji za vynikající řešení ;) o zvuk. detailnosti ,čistotě a lahodnosti nemám pochyb ,popravdě sám bych si ty 40-cítky rád někdy poslechl. Další věc co se tu někde řešila : ta tvá šikmina stropu - nemusí být problém naopak ,jen není vhodné ty repro cpát hluboko pod ní až ke zdi. Mám to dost podobně a považuji akustiku svého pro100ru za celkem slušnou. :P takže bez obav . A koberec ? asi by neškodil ,ale i pokud je to u většiny poslechovek jednoznačný přínos neznamená to ,že se ve tvém případě bez něj nedá - každá ta cimra se chová trošinku jinak protože obvykle JE JINÁ (staveb.materiálem ,vybavením ..) takže žádné dogma, nakonec není nic snažšího než tam nějaký tepich na zkoušku položit, ne?. Ať ti hudba skrze tvuj aparát dělá jen radost a povznáší ducha.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Vámi vyzdvihovaný pokrok bych tu nechtěl nějak bořit, ale midrange kalota od ATC se dělá bez větších změn od první poloviny osmdesátých let, basák z impregnovaného papíru ani hedvábná kalota žádné high-tech revoluční technologie nejsou, výhybka taky ne. Je to jen řemeslně poctivě udělaná a do detailu dotažená bedna sestávající právě z těch opovrhovaných desítky let známých technologií. Dokonce se tu na nich ve vedlejších vláknech řeší takové věci jako "odfláknuté" terminály. Mně osobně je ATC velmi sympatická firma. Přesto to bez subu, jak je vidět, nehraje zcela plnorozsahově.

Já určitě za další bedny z dob Matrixů mluvit nemůžu, ale mé domácí staré paštiky od JBL v aktuální sestavě hrají přebasovaný hlas právě jen tam, kde je v nahrávce nepřirozeně zblízka nasnímaný a nesmyslně ekvalizovaný na spodku, na to bučení jsem sám alergický. Zato na basově neduživých nahrávkách dokážou znít doslova a do písmene jako regálovky nebo bakelitové rádio. V hifi jsou koneckonců zdaleka největším problémem nahrávky, s jejich zvukem a obsaženým basem to jde napříč žánry ode zdi ke zdi. A každá dobrá plnorozsahová bedna to dá zřetelně najevo.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Prvním odstavcem se trefil do puntíku ... *palec*

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

v podstatě ano trefil až na drobný detail - např.ten že :
midrange kalotu od ATC jsem vyzdvihoval já jakožto vynikající střed.reprod. já Pompo,
ALE o pokroku a znavažování starších konstrukcí tu psali jiní - kterým jsem tak nějak jemně odporoval.
Osobně taktéž nedávám nijak kategoricky rovnítko kvality ve vztahu k ceně.

Pravdu ovšem i tak tentokrát RedBaron (podle mě) má. :)

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour »

Vse stoji a pada na vyhybce, a reseni celni desky. Dobre veci a menice byly dostupne drive a nyni jsou jeste vice, a moznosti optimalizace, technologie a mereni jsou v dnesni dobe znacne lepsi. Jak toho vyuzije kazdy vyrobce, to je otazka, protoze zamerem kazdeho vyrobce je predevsim generovat zisk.
Drive byl problem vykon zesilovace, to uz dnes pada, takze se to ubira smerem mensi tezsi membrany, tedy nizsi citlivosti, ale zato schopnosti jit niz v mensim objemu. Tedy jina filizofie staveni beden.
Naposledy upravil(a) Kocour dne 19 pro 2019 14:06, celkem upraveno 2 x.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

marvinnrv píše:
19 pro 2019 13:25
Prvním odstavcem se trefil do puntíku ... *palec*
nevím přesně které jsou to ty paštiky od JBL :?:
ale klidně bych mu věřil i ten druhý odstavec. :D

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

s Mr. Kocourem pravda nelze než souhlasit :

Vse stoji a pada na vyhybce, a reseni celni desky.

Přesto bych si k tomuto dovolil předřadit :arrow: výběr těch měničů a k té čelní desce bych hnidopišácky přidal :arrow: i zadní a boční desky (včetně tvaru a objemu) :D

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

RedBaron píše:
19 pro 2019 13:07
Vámi vyzdvihovaný pokrok bych tu nechtěl nějak bořit, ale midrange kalota od ATC se dělá bez větších změn od první poloviny osmdesátých let, basák z impregnovaného papíru ani hedvábná kalota žádné high-tech revoluční technologie nejsou, výhybka taky ne
To sice zní logicky a proto tě tu ostatní souhlasně plácají po zádech. Ale je to vytrhávání věcí z kontextu. Zaprvý ATC neni zrovna typickej příklad pokroku kvůli množství odlišností měničů od běžnýho mainstreamu. Ale budiž, když přistoupim na tuhle hru - ano měniče nejsou žádnej výstřel poslední technologie. Mají jistě základ v minulosti. Jenže ve skutečnosti je blíž pravdě to, co píše Kocour:
Kocour píše:
19 pro 2019 14:02
Vse stoji a pada na vyhybce, a reseni celni desky. Dobre veci a menice byly dostupne drive a nyni jsou jeste vice, a moznosti optimalizace, technologie a mereni jsou v dnesni dobe znacne lepsi. Jak toho vyuzije kazdy vyrobce, to je otazka
To je přesně ten důvod proč aktuální ATC s těma, jak píšeš, starýma měničema z papíru z 80. let, hrajou úplně jinak než modely z minulosti. Ty starší jsou o poznání horší. Vždyť i předposlední modely ATC, ne zas tak starý, jsou o pěknej kousek pozadu za aktuálníma. Vývoj jde pořád dál.
kabelguru.cz

Odpovědět