Představení člena Dasta

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1117
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od Dasta »

Pítrs Praha,
Jsem rád,že se líbí.Pozvání k poslechu stále platí.

Dasta
Příspěvky: 1117
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od Dasta »

Výlet na jižní Moravu
Včera ráno kolem sedmé hodiny jsem přijel na brněnské autobusové nádraží, kde jsem přesedl do auta k Sašovi (Zabiny 007) a jeli jsme navštívít našeho kamaráda Valderona do Velkých Pavlovic.Jarek nás už očekával, jeho áčkový Luxman už byl zahřátý na provozní teplotu.Jako hlavní zdroj má Jarek překrásný gramofon Xtension 9 v olivové dýze, osazený ramenem Ortofon s přenoskou Lyra Delos. Ve spolupráci s Luxmanem a reprosoustavami ATC50 má analog u Jarka krásný relaxační projev, který by se dal poslouchat celý den bez známek jakékoliv zvukové únavy.Úvodní ukázka z lp Richard Muller 01na vás působí tak, že vás napřed obklopí nádherná hudba s nádherným prostorem, zvukově položená trochu níže do tepla, krásný bas analogového charakteru, který vás obejme a k tomu vám vypráví Ríšo svůj příběh, jako by seděl u stolu proti vám.Magický zážitek, další zvuková možnost analogu, takový zvuk Jarek preferuje, velice příjemné, řekl bych i návykové.
Barcelona Freddie Mercuryho s Monserrat Caballe byla zahraná opravdu famózním způsobem, hudební zážitek a podání vyvolává silný emocionální zážitek.Jarek vlastní původní anglické vydání z roku 88.
Poslouchali jsme Genesis,P.Barber,Chris Jonese, Madridu, Metallicu, Ouvertoure 1812 na Telarcu.
Vše bylo zahráno velice pěkně, reprodukce byla výborná,vždy s dávkou emocí, zvuková filosofie a vůbec ne špatná, podporující to, že hudba má primárně přinášet radost.
Jarku děkuji, bylo to výborné a inspirující.
Též děkuji za občerstvení, bylo výborné.
Protože Jarek měl pracovní povinnosti, nestihli jsme digitál.Snad někdy příště, byl jsem zvědavý na OPPO s úpravou Dana Vrány.

Po návštěvě u Valderona jsme se přesunuli k Zabinymu do Brna.
Oproti Jarkovi který má poslechovku v rodinném domku, Saša má poslechovku vybudovanou v paneláku (zrovna jako já)a také poslouchá v blízkém poli.
Poslechli jsme si napřed multikanál a to ve formě reprodukce z blueray,DVD audia.
Hrálo to nádherně:AC/DC byly strhující,P.Gabriel také, Eagles 192/24 neuskuteční Silný zážitek jsem měl i z úryvku filmu Dunkirk.
Reprodukce cedecek ve stereu též neměla chybu, celý system je nádherně sladěný, zvuk reproduktorových soustav Pro Ac převyšuje svojí cenovou kategorii.Tyto sloupové dvoupásmovky mají neskutečné prokleslené stredovýškové pásmo, vzdušnost, rozšířené, ale nevtíravé výšky a úžasný smysl pro detail.
Basy jsou hodně přesné a rychlé , žádné basové bláto, ale velice přesný rychlý bas.
Následně jsme přikročili k poslechu gramofonu Oracle Delphi s přenoskou Ortofon ( myslím druhou nejvyšší) na ramenu Micro Seiky ve spolupráci preampu Canor.
Můžu vám říci, že něco takového jsem ještě v životě neslyšel.Rozlišení, podání výšek, plasticita projevu, těla nástrojů, basy výše popsané, ale strukturované, k tomu jako bonus překrásný prostor, jak do šířky, tak do hloubky a to prosím i v nejvyšší hlasitosti a i při tichém poslechu.
Zcela zodpovědně si troufám tvrdit, že takovému zvuku nedostačuje ani SaCd nebo DVD audio.
Saša koketuje s výměnou beden, já bych to ale v žádném případě nedoporučoval, bál bych se, že za mírné posílení spodního spektra přijdu o detail, vzdušnost, výšky...
Jsem rád, že díky Sašovi jsem mohl navštívit i Valderona, poslechnou si referenční gramofon s referenční prenoskou a vlastně v jednom dni navštívit dva hifikamarády.
Sašo též děkuji za pohoštění a paní vyřiď, že roláda neměla chybu.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od zabiny007 »

Honzo, díky moc za návštěvu. Těch skoro 6 hodin hodně rychle uteklo a byl to vydatný sesion. Když jsem pak rovnal desky zpět, zjistil jsem, že těch vzorků bylo pár desítek a v neskutečně širokém záběru žánrů od folku českého i folklóru balkánsko-židovského, přes jazz, dixieland, blues až k rocku a metalu. A to jsme se nedostali ke klasice anebo k porovnání některých nahrávek, které mám jak na CD, tak i na SACD, DVD-A i na vinylu :-).
Taky jsem Ti chtěl pustit něco i s druhou přenoskou Miyajima, ale to bychom museli dělat spíše nějaký víkendový sesion. Tak třeba příště :-).

S tou výměnou beden pořád spekuluji, pár typů a favoritů mám, ale také si sám nejsem výměnou pořád jist. Pár "adeptů" či jejich příbuzných jsem slyšel, ale zatím nikde neproběhlo to "wow", to je ono co musím mít. Nějaké úvahy a postřehy napíši spíš časem do svého vlákna, ať tu nejsem moc OT :-)

valderon
Příspěvky: 314
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od valderon »

Honzo, i já děkuji upřímně a moc za návštěvu. Jsem rád a potěšený, že to vyšlo. Mrzí mě, že to nebylo možné časově protáhnout a cítím dluh, že jsem nepustil digitál. Popravdě jsem si to uvědomil, až jsem to četl. Přitom jsem měl Oppo zapnutý 🙄. A mrzí mě ještě to, že jsem nepustil jednu skladbu z LP , o které jsem mluvil, že ji pustím na závěr. Tak snad bude ještě někdy příležitost! Moc mě těší, že se ti to líbilo, o to víc s přihlédnutím k faktu, jaký fantastický zvuk máš doma. Digitál mi zní samozřejmě jinak než analog, je prostě digitálnější, v dobrém slova smyslu. Přesto i ten mám naladěný mírně do tepla, kvůli dlouhodobé poslouchatelnosti. Mám raději, když dostává přednost hudba před zvukem. Jsem tak spokojený a ztratil jsem veškerou audionervozu, navíc můžu poslouchat všechny žánry a nahrávky, které nemusím selektovat na ty super poslouchatelný a neposlouchatelný. Ta atmosféra, intimita poslechu s radostí a emocemi z hudby jsou pro mě odměnou nejvyšší. Na závěr pouze poopravim název Madridu. Správně je to Madrugada-Industrial silence. Vřele doporučuji všem. Tak ať nám to všem hraje a hudba dělá radost!

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1154
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od Pytel »

Na žádost Dasta ( Honzi ) přidané fotky k příspěvku ze dne 7. června 2018, které byly vymazané :
IMG_20180607_181700.jpg
IMG_20180607_181444.jpg
IMG_20180607_175342.jpg
IMG_20180607_175219.jpg

Dasta
Příspěvky: 1117
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od Dasta »

Přeji všem kolegům příjemné prožití Vánoc, hodně zdraví a štěstí v novém roce, rodinnou pohodu a spoustu nové muziky a hifi radostí.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1660
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

Honzo, at te tva pohoda neopusti, tobe i tvym blizkym zdravi a stesti o svatcich i v novem roce preju, tesim se na dalsi navstevu

Uživatelský avatar
koudelka
Příspěvky: 373
Registrován: 11 led 2010 09:49
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od koudelka »

Krásné svátky a spoustu příjemných chvil při poslechu

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host