Představení člena Dasta

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
valderon
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od valderon »

Honzi, děkuji. Ještě jsem cestou domů přemýšlel, jak ti to musí hrát večer. Všichni víme, že večer nám to hraje nejlíp... 😉😊

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Ano, večer, když už je všude klid, dopřávám si třeba hudbu Al Di Meoly,Lee Rittenoura, nebo i bigbít, výhradně z vinylu a to si potom opravdu užívám.
Proto je velmi důležité, aby sestava rozlišovala a hrála dobře i potichu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Za posledního půl roku došlo v mojí sestavě k nějakým změnám.
V koncových zesilovačích byly konstruktérem vyměněny stávající kondenzátory za kondenzátory Mundorf.Podobná úprava, plus výměna trafa nastala i u předzesilovače.
Těmito úpravami došlo ke zlepšení reprodukce (přesnost basů, lepší výšky, prostor)
Dále jsem se věnoval úpravě anologové větve. Stávající skořepina byla nahrazena headshellem Project Signature Carbon který má delší otvory pro šrouby přenosky, což umožňuje výběr více možností nastavení gramofonu .
Headshell má z boku šroubek, který umožňuje přesně nastavit azimut.
Původní drátky u headshellu mně vyměnil Pytel za drátky z čistého stříbra, signálový kabel byl vyměněn též za stříbrný. Od preampu do zesilovačů vede též stříbrný kabel. Rameno jsem měl předrátované stříbrem od loňského roku. Stříbrný kabel mám i od preampu do zesilovačů, takže od přenosky po zesilovače je signálová cesta celá stříbrná včetně konektorů.
Tato úprava posunula zvuk gramofonu hodně výš.Došlo k celkovému zklidnění reprodukce, pročištění výšek, které jsou čisté, zpřesnění basů, zlepšení prostoru.
Výměnou síťových kabelů u koncových zesilovačů za jiné jsem docílil menšího objemu basů, což jsem chtěl, protože jsem měl basy dříve hojně zastoupeny.
Pod všechny přístroje včetně beden jsem osadil podložky s keramickou kuličkou(4sady Cerabally,2sady G&G),pod reprokabely podložky z tvrdého dřeva, věřím, že i toto ve zvuku pomáhá, protože jsem pocitář, který věří na kabely, podložky,a jiná udělátka o kterých si myslím, že v součtu a souběhu nám poslech hudby posunují ne menší měrou než třeba výměna komponentu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Člověk si bláhově myslí,že v jeho věku už ho nemůže jen tak něco překvapit a vyvést z míry.Není to pravda, a po tomto zjištění je vlastně rád, že je tomu tak a ještě existují věci, které dovedou velice příjemně překvapit tak, že člověk se cítí obohacen o zážitek a poznání něčeho, o čem si doposud myslel, že snad ani není možné.
Navštívil jsem včera Lachima na základě jeho pozvání,abych si poslechl jeho ultimativní sestavu zařízenou pro poslech multikanálu.
.Poslechovka o rozměru obývacího pokoje je akusticky dotažena k dokonalosti včetně stropu, top sestavě vévodí zesilovače Sroll Bimotore, repro B&W803D2 včetně centru, další přístroje nezbytné pro MCH provoz, vše propojeno kabely nejvyšší možné kvality.
Po čaji a úvodním pokecu nastal okamžik poslechu.
Peter Gabriel, koncertní vystoupení, záznam z BR.
Od prvního momentu vás zaujme rychlost, šťavnatost a přesnost reprodukce.Úzasná separace nástrojů, nepopsatelný prostor, neskutečně podané basy Tonyho Lewina, zážitek, který dlouho zůstává v hlavě.
Zpěv PG nemá chybu, perfektně nazvučeno, hitovka"Shock The Monkey" v takovém provedení, že po jeho skončení máte chuť tleskat, protože si myslíte, že jste na koncertě a ne v poslechovce.
Po tomto BR. jsme poslouchali úryvky z koncertu The Police.
Úvodní " Message In A Bottle" mě přišpendlila k sedačce. Zvuk ještě o level vyšší, než nosič s PG., nesmírná energie,pozitivum,radost.
Úžasný tah, dominance Stingovy basy, úžasné nasazení, to vše provází všechny tracky, které jsme slyšeli.Práce a výkon bubeníka s perkusními nástroji doslova bere dech, zrovna tak jako vyznění všech nástrojů na scéně.Prestože se jedná o trio, o nástrojové řídkosti nemůže být ani řeči, naopak celá scéna je vyplněna tím nejlepším zvukem ,nebývalou hutností,ale s tím nejlepším rozlišením jaké si jen lze představit.
Škoda, že jsme byli časově omezeni a nemohli koncert slyšet celý.
Lachim však říkal,že to někdy zopakujeme, abych slyšel koncert celý.
Už teď se těším.
Michale moc a moc děkuji.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Honzo věřím, že sis to užil, je to zážitek jak obrazový, tak zvuk MCH, a kdo to viděl a slyšel poprvé je to pro něj překvapení. Michael to má dotážené k dokonalosti, má vychytané všechny neduhy DK , vč. akustiky a napájení aparátků má na nejvyšší úrovni v ČR.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Mirku ,
Užil jsem si to náramně, opravdu něco výjimečného, co se jen tak nevidí a neslyší. Kabelové zapojení mně Michal ukazoval, koukal jsem jako puk, kabely krásně uložené, nekompromisní lišta se zátěží, radost pohledět, však je to také na zvuku a obrazu znát.U Michala je pro audiovizuální zážitek velmi dobře nachystáno.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Dasta,
ono je u Lachima strašně zavádějící, když tam na první pohled vidíš relativně levné repro B&W803D2 ale ty hrajou tak skvěle jen díky tomu ostatnímu drahému železu, kabeláži a akustice. Také si myslím, že nikomu jinému ty B&W803D2 doma takto nehrají. Zase na druhou stranu je vidět plný potenciál těchto povedených repro.
Ten "Bimotore" už byl po tunningu na mk2? Pokud ne tak to ještě bude brzo velký posun.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pořídil jsem nový napájecí kabel Roth Orfeo od Paola.Třikrát stíněný, osazený koncovkami Furutech rhodium.
Původně jsem neměl nic podobného v úmyslu, byl jsem spokojen s kabelem co jsem měl zapojený do filtrace ze samostatného přívodu.
Před časem jsem navštívil v Praze známého hifistu, který kabel pro mně vypůjčil od výrobce, neb jsme o něm po telefonu hovořili, že by nebylo špatné si ho poslechnout.
Nesliboval jsem si od toho nic zásadního, prostě kabel, poslechnu a uvidím (vlastně uslyším). Stávající kabel jsem už nemohl vrátit zpět, přestože je také velmi dobrý a s jeho pomocí jsem strávil se sestavou hodně emotivních zážitků.
Byl jsem fascinován lehkostí, vzdušností, prostorem, oddělenosti pásem, rozšířeností výšek, přesností a důrazností basů.
Než jsem ho objednal, měl jsem ho zapojený více než týden a porovnával s jinými síťáky (Sroll, NA ZephyrT, Kychtax....)
Zvolil jsem kabel od Paola, protože si v mojí sestavě jednoznačně sedl nejlépe.
Jakožto člověk, který věří na kabely vím, že síťák je v sestavě velmi důležitý, možná nejdůležitější.
Jsem rád, že se takový kabel vyrobil u nás, myslím, že bude důstojným konkurentem i zahraničních značek, které ale pochopitelně budou mnohem dražší.
Poděkování Paolovi za vynikající výrobek a všem hifi kamarádům za zapůjčení kabelů pro porovnání. Veliké poděkování lachimovi za nasměrování.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

fajn, mam s Orfeo stejnou zkusenost ... uzivej

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars »

Super srovnani Honzo 😉👍 alespon je videt, ze domaci “mnohdy garazova” vyroba stoji za vyzkouseni.

Ja jeste mel navic jednou moznost srovnat i drive popisovanou (a dehonestovanou) velmi tlustou (stinenou) hadici od Pytla. Byla taky vyborna 👍👍
U me nakonec subjektivne o prsa korejske sprinterky a taky i trochu diky tomu, ze mam vse od jedne znacky zustal doma Sroll.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Dnes jsem po cestě z Práglu domů odbočil u Humpolce a navštívil zas po delší době Dastu, abych poslechl, jak se mu zvuk po všech úpravách změnil. A také, abych podrobněji okoukl, jak umí dělat Xavian bedny v rámci individuálních úprav, protože je to jedno z řešení, které teď pro svůj upgrade beden zvažuji. Dasta má sice Xavian Carisma, ale ve skutečnosti tam má jiné repráky (zejména výškáč), upravené výhybky a i zakázkový korpus z masivu v provedení, jako je nyní vidět spíše u beden Calliope, navíc se zvětšenými rozměry oproti "masovce". Takže v podstatě úplně jiná bedna :-)
Nakonec jsem tam strávil čtyři skvělé hodinky, které neskutečně rychle utekly.

Dojmů a zážitků mám velice mnoho, takže spíš jen telegraficky:
- brum, který šel při poslední návštěvě z koncáků Brassany už je skoro pryč.
- již jsem byl svědkem experimentování s nerezovým plechem mezi komponenty a vím, že to překvapivě funguje a sám se chystám s tím doma udělat nějaké pokusy. Dasta místo nerezu použil na odizolování preampu od koncáků černý plech (pamatuji si to správně?) a i jeho použití má pravděpodobně vliv na zmírnění brumu a na celkový "čistší" projev.
- kompletní překabelování do stříbra gramofon zase posunulo o kus dál! Na návštěvu jsem vzal sebou i SMARTractor od acoustical systems, abychom zkušebně přenastavili gramofon dle jejich křivky UNI-DIN, která je obecně velmi dobře hodnocena a chválena... Po nastavení jsme zjistili, že VTA není úplně dokonalé a protože již nešlo základnu snížit, museli jsme vložit tenkou karbonovou podložku mezi headshell a přenosku. Na "první dojem" to hraje líp, ale finální rozhodnutí si musí udělat Dasta po dlouhodobějším poslechu. Když tak to zase vrátíme zpět do klasického Loefgrena
- nový kabel od Paola vypadá moc dobře, udělal na mne dojem. Přínos na zvuk nejsem schopen posoudit, protože jsme to nezkoušeli odpojovat. Ale kabelu fandím už proto, že se konečně někdo z domácích výrobců odhodlal použít kvalitní koncovky, které se sice podepíší na ceně, ale rozhodně se to zvukově vyplatí. Osobně mám tyto Rhodium Furutechy na všech kabelech
- chválím wenge pod kabely - přínos jak zvukový, tak i estetický! A to je prý zatím jen "provizorní řešení". Už se těším na finální podobu.
- celkově úžasný prostor, detailní, ale jemné výšky, krásné basy - úžasný kontrabas, nebo kopák. Při 1812 jsem se u prvního výstřelu z děla zarazil do křesla, jak jsem uhýbal :-). U P. Barber Modern Cool - skladba Company, na mne basů až moc a s neskutečnou dynamikou, ale dle Dasty to bylo "akorát". Takto tuto desku ze svých 2pásmovek hrát neznám :lol:

Dasta mne poprosil, abych udělal pár fotek a dal je do jeho vlákna, takže tak s radostí činím, i když s omluvou za kvalitu. Nacvakal jsem to v rychlosti mobilem...

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka »

Tak tomu říkám vymazlená sestavička! Třebas se mi taky jednou poštěstí si to poslechnout a poopravit si názor na Xaviany :)
I to nastavení gramce mne zajímá, snad pojede Saša někdy i okolo mne.
Bezva report *palec*

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

pekne, pekne ... muzu se zeptat na zdroj tech wenge hranolu ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Pěkná čistá bytelně a promyšleně vypadající instalace *thumbs up* .

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Koudelka,
děkuji, potěší.Kdykoli můžeš přijet, rád uvítám takovou návštěvu.

Odpovědět