Představení člena Dasta

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
zabiny007

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od zabiny007 »

Dasta
měl jsi možnost slyšet jak hrají LP BS v reedici 2015? Má to smysl pořizovat? Pokud ne, po čem se mám koukat?
A co živák The End na BR?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Zabiny007,
Reedice Black Sabbath 2015, která vyšla na BMG Sanctuary, hraje velmi dobře.Sháněl jsem jí kamarádovi a je nadšen.Já mám výlisky dřívější, jsou ale srovnatelné s vydáním 2015, porovnávali jsme je mezi sebou, navíc 2015 má středové štítky Vertigo, jako první anglická vydání.
BS se nechají také sehnat na 140gr.deskách anglického labelu NEMS,nebudou ale lepší než 2015, navíc NEMS nemá desky v gatefold, jak je tomu u2015, které zachovává obaly dle původních vydáni v GB.
Desky Black Sabbath s Ronniem Jamesem Diem by měly být k sehnání na značce Warner Bros v americkém vydání na 180gr. deskách jedná se o " Heaven And Hell"a "Mob Rules", kvalita výborná.
LP " Born Again" s Gillanem na postu zpěváka nevím jestli vyšly v reedici, v původním vydání je v současné době téměř nesehnatelná.Sólový počin Tonny Iommiho"Seven Star", který vyšel též pod hlavičkou Black Sabbath, jsem viděl před časem v Bontonlandu, též vynikající dílo, stojí za to.
Pozdější tvorbu jsem už nesledoval, šla mimo mně.
Blu-Ray nedělám, kdybych dělal, určitě bych záznam koncertu pořídil, už jako dokument.
Snad Ti to při výběru pomůže.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

JJ, díky moc, jedná se mi jen o počáteční tři desky + ten koncert. *thumbs up*

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

No já teda nevím, ale co jsem měl možnost porovnat, tak původní vydání s labelem Vertigo-Swirl znělo mým uším nej. Otázka kde to ve slušné kvalitě sehnat :o - https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from ... l&_sacat=0

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Lidumil,
Původní pressy jsou takřka nesehnatelnou záležitostí, raná vydání evropské produkce, hlavně německé, které se občas na burzách vidí, jsou většinou tristní kvality, protože je v době vzniku kupovali hlavně teenageři, kteří desky hoblovali zrovna tak, jako naši teenageři Olympic .
Že původní vydání hraje lépe než reedice 2015 vůbec nerozporuji, Zabinymu jsem jí doporučil, protože se na ní dotazoval a protože opravdu hraje slušně.
Určitě mu bude do sbírky větším přínosem, než zapraskaná verze z doby vzniku s porvaným obalem.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Dasta
Však ano, to já vůbec nerozporuju *2thumbsup* jen jsem napsal to, co slyším :D Měl jsem štěstí a asi napotřetí se mi podařilo za rozumné peníze sehnat slušné výlisky prvních 3 LP UK press. Ve srovnání s japonskými vydáními hrají, a to mi "japonský zvuk" sedí nejvíc.
Naposledy upravil(a) lidumil dne 21 úno 2018 17:36, celkem upraveno 1 x.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Lidumil,
Mám také rád japonská elpíčka, hlavně ze sedmdesátých let,ta hrají výborně, např.sólová alba Joe Walshe, první album Dire Straits,Suzi Quatro...
Ne vše je ale lepší, třeba Queen "The Game" se mně líbí víc anglická verze, než japonská, která je posazená hodně do světla, na druhou stranu japonská Zeď zatím nenašla konkurenci (pro mně).
Většinou jsou Japan pressy velmi kvalitní, trochu prosvětlené, což je požadavek tamějších posluchačů a mastering jim vychází vstříc,takto posazený zvuk si myslím prospěl spoustě titulů, je čitelnější s větším detailem.
To si myslím, že je i důvod veliké obliby japonských cédéček.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Dasta píše:
18 úno 2018 15:42
Zabiny007,
Reedice Black Sabbath 2015, která vyšla na BMG Sanctuary
Tak už se mi točí PARANOID a zvukově mi to přijde naprosto skvělé. Je tam vše - dynamika, prostor, nabroušená sólovka i tvrdé a sedačkou vrnící basy.... Pokud bych chtěl něco zvuku vytknout, tak zpěv je lehce posunutý dozadu, ale nemám srovnání s jiným vydáním...
Ale to možná zhodnotíš ty, jak se stavíš. Díky za typ!

EDIT:
Jen je potřeba ještě dodat, že je toto vydání typická ukázka, proč je nutné prát i novou desku. Po vytažení z obalu je na ni spousta viditelného prachu a statické elektřiny tolik, že mi vstaly všechny chlupy na rukou...

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Jsem rád,že jsi spokojený, doporučuji koupit ještě" Masters Of Reality", na kterém se nachází jejich majstrstick "Children Of The Grave", to Ti potom budou stát chlupy na rukou *palec*
Když nebudeš pořizovat celou diskografii, doporučuji pořídit prvních šest alb s Ozzym,ta jsou řekl bych v jejich tvorbě zcela zásadní.
Dále už to mělo kromě dvou alb s R.J.Diem(80,81)sestupnou tendenci.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Koupil jsem zatím první tři, "Masters Of Reality" už mám taky přehraný a taky *thumbs up*

Když jsme u toho doporučování - postupně doplňuji sbírku o klasická alba rockových/metalových kapel (zejména těch, ke kterým mám vztah z konce devadesátek :-) ) a aktuálně mi chybí doplnit alba od těchto interpretů:

Van Halen, Uria Heep, Twisted Sister, KISS, Accept, Metallica, Iron Maiden

Doporučíš, které desky a ideálně i která vydání stojí za to?

valderon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od valderon »

Sašo, Metallica...and justice for all si u mě poslechneš a posoudis, klidně ti ji půjčím. Ještě chci Black album.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

myslím, že poslední Black Sabbath, který je ještě pravým BS je Technical Ecstasy a to je rok 76

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Děkuji za důvěru, zkusím tedy něco doporučit
VAN HALEN

s Davidem Lee Rothem: Van Halen (78),Van Halen II(79), 1984.
se Sammy Hagarem: 5150(85),OU812(88)
vše na Warner Bros.
ACCEPT:
Breaker(81,Brain),Restless And Wild(82,Brain),Metal Heart(85RCA),
Russian Roulete(86RCA)
Pro mně je však nejlepší deska z roku89 s americkým zpěvákem Davidem Reece:Eat The Beat (89 Portrait/Epic)
KISS:
Destroyer(76),Love Gun (77), Dynasty (79), vše na značce Casablanca.
Lick IT Up(83)Phonogram.
TWISTED SISTER
You Can't Stop Rock'n' Roll(83), Stay Hungry (84), obojí na značce Atlantic
V případě, že by nebyla k sehnání lp a ty jsi chtěl koupit cd, tak pouze na Atlantic,je to původní vydání a Mirek je umí sehnat.V žádném případě nekupovat remasterovaná (tuším,že asi Spitfire), nehrají dobře.
URIAH HEEP:
V podstatě když koupíš všechna alba s Byronem(9)a tři alba s Lawtonem neudělaláš chybu.Nechceš li kupovat vše, lze doporučit první čtyři alba s Byronem:Very Eavy..Very Umble(70), Salisbury (71),Look Ať Yourself (71), Demons And Wizzard(72).
S Lawtonem:Firefly 76),Innocent Victim (77)
Vše na značce Bronze, US verze na Mercury .
IRON MAIDEN:
Iron MAIDEN(80),Number Of The Beast (82),Somewhere In Time(86)
V žádném případě nekupuj picture disky, které jsou souběžně v prodeji s edicí, která vyšla na černých 180gr. deskách.Picture jsou tak dobré pověsit na zeď, černá edice ve vynikající kondici, pouze nekupuj Number Of The Beast, ta je hodně temná a nevýrazná, přesně jako první GB. vydání,tento titul doporučuji sehnat v německé verzi vydané na EMI Electrola.
Uriah Heep vyšla všechna řadová alba na 180 gr.,ve vynikající kvalitě. Koupil jsem pár výlisků a osobně porovnal doma s LP, která vyšla v době vzniku.
Omluv, jestli jsem se někde spletl s vročením, píšu to v lázních, nemám po ruce své desky, abych to skonfrontoval, tak to píšu z paměti.
Snad Ti to pomůže při výběru.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pokračování:
Van Halen doporučuji koupit US verze z roku 2009(1)a 2010(2).
METALLICA:
Ride The Lightning 84), Metallica (91black album) Phonogram/Vertigo Sašo, mám doma audiofilskou verzi černého dvojalba s vynikajícím zvukem,, identifikační údaje upřesním po návratu z lázní.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Dasta má encyklopedické znalosti ! Velký respekt !

Kdybych mohl za sebe :
Kiss - pouze Destroyer
Uriah Heep - přeskočil bych první desku Very eavy, very umble, ale napsal bych Salisbury, Look at Yourself, Demons and Wizards, The Magician's Birthday (především kvůli Rain a Sunrise), dále Sweet Freedom (především kvůli Pilgrim), k Wonderworld mám nostalgický vztah, byla to jedna z prvních desek které jsem vlastnil. A pak následují tři naprosto skvělé : Return to Fantasy (především kvůli textu v A Year or a Day a skladbě Return to Fantasy), High and Mighty (ta je skvělá skoro celá, vypíchl bych Weep in Silence, Can't keep a good band down, a především Footprints in the Snow, což mi velmi evokuje Čapkovu povídku Šlépěj,) no a poslední z mého seznamu je Firefly.
Na Firefly už je John Lawton, na zbytku předtím David Byron. Skladby jako The Hanging Tree, Rollin'On, Sympathy. I když David Byron je pro mnohé synonymum Uriah Heep, Lawton to uměl taky moc dobře.

Když mi bylo asi 15, potkal jsem na Těrlické přehradě, blízko mého bydliště (Havířov) nějakou buchtu, mohlo jí být o něco více, řekněme tak 18, měla rezavé vlasy a žluté tričko a přes prsa červený nápis Uriah Heep. Dodnes na ni myslím :-) Už má asi vnoučata - idol mých polucí. Rezavá střecha - vlhký sklep, ach jo !

Odpovědět