Představení člena Dasta

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Stanohlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení člena Dasta

Příspěvek od Stanohlohovec »

Aha, to je fakt pre mňa novinka. Ja mám len obyčajnú predlzovacku-rozdvojku resp. rezsestku... Ale už som čítal o sieťových rozvodoch, že sú dôležité. Ako zacat.???

Stanohlohovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanohlohovec »

... a ešte čosi... Som sa Kukol, kde je tá moja minivaha z ebay a zrazu vidím, že som to kúpil od menila z CINY!!!!!!!! Do prdele, tak to si teda asi ešte pocksm *fnuk* *fnuk*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Stanohlohovec píše:... a ešte čosi... Som sa Kukol, kde je tá moja minivaha z ebay a zrazu vidím, že som to kúpil od menila z CINY!!!!!!!! Do prdele, tak to si teda asi ešte pocksm *fnuk* *fnuk*
U váhy máš dvě možnosti - buď koupíš z Číny za pár drobných, ale měsíc si počkáš, nebo koupíš z Evropy s natištěným brandem, budeš ji mít za pár dní, ale zaplatíš za ni Xnásobek ceny - podle věhlasu natištěné značky...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

dasta
velmi pěkná sestava!
RB ti tedy na přání vylepšil carisma o tento skvělý výškáč.
nějaké další info k takto zajímavé změny by nebylo, prosím?
též mi kdysi RB vylepšoval xavian trionfa.
porovnávali jste standardní carisma model s tím tvým?
jaké máš teď monobloky? měl jsi stereo konec brassány, že?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Lachim,
Děkuji za pochvalu, teď jsem se zvukem opravdu spokojen, ani jsem takový posun nečekal . Zesilovače mám pořád Brassany, předzesilovač a dva stereo výkonové zesilovače zapojené v biampu. Posílám prosím SZ.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

a nechceš nám (nebo alespoň mě) potěšit oko? Rád bych se podíval ;)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Navštívil jsem dnes ve Valašském Meziříčí člena Terahera.Jsem v současnosti v lázních v Luhačovicích, do Valmezu je to bratru nějakých šedesát km.,tak jsem se po dohodě telefonem vnutil na návštěvu.
Mára bydlí v centru města v měšťanském bytě , takže má samostatnou poslechovku, dlužno podotknout,že zařízenou velice vkusně, v pozitivním prostředí se cítíte velice dobře a poslech už je jenom třešničkou na pomyslném dortu.
Poslouchali jsme chvíli hudbu z Tidalu, posléze vinyly z gramofonu Pro-Ject "Classic"osazený firemní nizkovýstupovouMC přenoskou, přes zesilovač BC Acoustic do repro Aurum Cantus Melody103.
Hrálo to velice pěkně, prokreslené střední pásmo doplňovaly decentní výšky, detaily přítomný v dostatečném zastoupení, reprodukce detailní, ne však analytická.Basy zastoupeny co fyzika dvoupásmové reprosoustavy dovoluje, na hudbu co Mára poslouchá však dostačující ,poslouchali jsme Al Di Meolu, živou hudbu akustických kytar,Dire Straits, hudbu k filmu Pink Panther z luxusního lp od Audio Analogue.....
Gramofon hrál krásně a detailně také díky preampu Pro-Ject RS s bateriovým napájením.Na zvuku sestavy se také velkým dílem podílí i lišta "Furugrescu". Neuvěřitelná věc.
Krásných pět hodin poslechu na nádherné sestavě ,bezva pokecu, dobrého oběda a občerstvení.
Máro vyřiď poděkování manželce, děkuji za odvoz a v březnu Tě očekávám u mně. *2thumbsup*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Děkuji za návštěvu a příjemně strávenou neděli,jsem rád,že jsem poznal výborného člověka se stejným hifi postižením a člověka,který má až neuvěřitelný přehled o hudbě *thumbs up* V březnu určitě dorazím a už teď se těším ;)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

S kolegou Terahera jsem včera navštívil Renowna v jeho působišti, asi čtvrt hodiny autem z Valašského Meziříčí.Po přivítáni a kávě jsme se přesunuli do poslechovky.
Věděl jsem co budeme poslouchat, protože Lubor má svojí sestavu nafocenou ve svém vlákně, přesto vidět a slyšet něco takového in natura, tak vám to asi na dlouhou dobu utkví v paměti.
Na rozehřátí jsme poslouchali Black Sabbath z dsd streamu, nechal jsem si pustit skladbu War Pigs, úvodní track alba "Paranoid". Myslel jsem, že spadnu ze židle.Neuvěřitelná kontrola všech nástrojů, čitelnost v prostoru, podaní nižších středů a prokreslené a pevné basy.Iommyho kytara podaná jak jsem ji ještě nikdy neslyšel, podladění nástroje určuje sound.
Velký emoční potenciál vás přenese do ocelářského Birminghamu počátkem sedmdesátých let, vše je podáno strhujícím způsobem.
Následující "High And Mighty' od Uriah Heep ukázalo na výhodu dipóloveho uspořádání, když výšky a středy jsou i na zadní straně kabinetu.
Vokály a klávesy jsou podané tak, že mrazí v zádech a máte husí kůži.
Vše co jsme slyšeli, ať dsd, PCM, sacd, DVD audio,cd, vše by zahrané v nevídané kvalitě.U klasiky , když hrály smyčce, byly nástroje jasně oddělené a u cella bylo cítit jak se smyčec dotýká struny i v těch nejnižších registrech,jako by seděl cellista vedle vás.
Zážitek z reprodukce byl pro mně ten nejlepší, jaký jsem si vůbec nedovedl představit.
Lubore děkuji za krásný hudební zážitek, krásný pokec, bylo to pro mně velice pěkně strávené odpoledne. Ještě jednou děkuji.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

dasta
díky za report.
ono... těžko také slyšet něco lepšího než kombinaci triangle concerto + mamutí koncák d´agostino, že?
tohle už je skutečně vysoký konec!
jak moc mě vytáčí, že ke concerto neexistuje centr... concerto je totiž typ bedny, se kterou bych vydržel až do konce.
nu což. zdravíme do lázní.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Ještě k z dojmů z reprodukce, bych doplnil, třeba na výše zmíněných Black Sabbath, jev, který si člověk uvědomí až později, kdy v dokonalé podané scéně s perfektním vykresleným prostorem, dojde k něčemu, co se velmi špatně popisuje, já bych to popsal jako zhoustnutí vzduchu, který atmosféru nahrávky umocní natolik, že si později řekneš: Tak takhle to oni chtěli aby to znělo, takhle to bude asi správně.
Když o tom přemýšlím, připadá mně to jako přidaná hodnota těchto dokonalých systému,kdy reprodukce je k reálu už opravdu hodně blízko.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

chápu co máš na mysli. znám ten pocit, kdy to hraje fakt z "vysokého konce".
když je reprobedna dostatečně velká/kvalitní a sestava za ní high-endová, pak je TEN zvuk prostě z jiné dimenze.
takový zvuk je návykový jako kokeš a jeho hledání se změní v posedlost.

na druhou stranu se musím ohradit proti srovnávání živé hudby s hraním našich sestav. (dovol mi ten offtopic, prosím)
nikdy jsem tomu nerozuměl. přišlo mi to vždy jako totální nerozum.
jako husité a katolíci ? nebo jako jet z černé v pošumaví na lipno parníkem a autem ? správný příměr mě teď nenapadá.
ale srovnávat/ porovnávat živý koncert s reprodukcí nějaké sestavy doma mi vždy připadalo jako zcela bláhové, zcestné ....
použil bych raději něco velmi hovorového. ale ve tvém vlákně si to nedovolím vůbec.
:-)

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Nemyslel jsem porovnání koncert- reprodukce doma, myslel jsem, že se zvuk maximálně přibližoval tomu, co šlo ze studia do lisovny.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Já bych to nechtěl nějak zlehčovat, ale myslíš, že to Sabbati slyšeli tenkrát jako ty dnes? Možná to tak chtěli, ale výsledek si poslechnout asi nemohli. Z jakého aparátu to mohli posoudit? Já si tedy myslím, že ten zvuk, který vyloudili slyšíme až v dnešní době v různé podobě na různé sestavě. Ale třeba jsem vedle jak ta jedle.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

NIN,
Určitě si to poslechli ve studiu na velice kvalitním záznamovém zařízení a kvalitních monitorech, anglická studia byla vybavena zcela určitě v tomto směru velmi dobře.Nedovedu si představit, že by si umělec neposlechl svoje dílo, než půjde do lisovny.
Abych však upřesnil výše napsané: Mám rád hudbu Black Sabbath, skladbu War Pigs z alba"Paranoid" vedle skladby Children OfThe Grave z desky" Masters Of Reality"považuji vůbec za to nejlepší, co za dobu svého působení vytvořili.Za tu dobu, co se věnuji poslechu hudby, znám skladbu War Pigs téměř zpaměti.
Až však při poslechu u Renowna, skladba u mně vyvolala takové emoce.
Podobně jsem se cítil, když mně tuto skladbu pouštěl Pytel na svém kotoučáku z originálního pásu.
Naposledy upravil(a) Dasta dne 18 úno 2018 16:41, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět