DAC pro PC a zesilovač - má význam?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC pro PC a zesilovač - má význam?

Příspěvek od marvinnrv »

Hellboy píše:
22 kvě 2019 01:03
JInak tady je jeden hezký testík na poznání rozdílů 128/320/CD https://www.npr.org/sections/therecord/ ... 8479607861
Tak se pochlubte vy netopíři ... kdo dal ten poslechovej test kvality na 100% :?:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ramones píše:
21 kvě 2019 12:11
Samozřejmě ty 3 cm o kterych se vyse zminil kolega, bych nehrotil. V mistnosti spíš zalezi na 1.odrazech,dozvucich, plusovych a minusovych maximech kmitoctoveho pasma.
Ono to spolu jde ruku v ruce. Pokud v nějakém prostoru vyvolá posun beden o 3 cm "opravdu zřetelný vliv na zvuk", znamená to, že daný prostor je zahlcený přemírou odrazů, frekvenčně silně závislou dobou dozvuku, výraznými frekvenčně závislými posuny fáze mezi L a P repro, hromady módů atd. Tam opravdu zanikne vše.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

*taktone* Tak ja se pochlubim, ani jednou. Prakticky jsem tipoval nahodile. Zvuk coldplay se mi nelibil v zadne verzi. Vetsinou jsem nahodile tipnul 320,jednou dokonce 128. Samozrejme, mohl jsem napsat, ze jsem poznal vse, ale umyslne v zivote nelzu.. NECHCI BYT PRED SEBOU ZA BLBCE.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Tak já to teda taky vyzkoušel: 5 správně, 1 špatně (Neil Young).
Přehrával jsem to na svém pracovním notebooku, přímo z notebookového audio výstupu do pecek za cca 5000 Kc (Ethymotic).

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Ten test by mel zahrnovat i varianty, kdy je vse stejne. Jinak je to vse o nahode, pokud neni vysledek 100%. Pripadne by vysledky mela znacit druha osoba aby v pripade nahodnych tipu si dotycny nemohl zapamatovat poradi spravnych tipu pri opakovanem testovani. Pokud by pak nebyl vysled 100% vcetne x opakovani, je to vse jen sportka...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Tak, jen tak pro sebe a u compu, kde je ASUS Xonar Essence STX a low-endové "bakelitové" bedničky 4.1, ale i s bakelitovým subem a to je důležité.

Nelovil jsem nic v pásmu ultrazuku, ale právě na basovém spodku to je jednoznačně rozlišitelné! Pokud to skutečně někdo nepozná ani na "velké" Hifivěži s alespoň průměrným repro, tak je to na pováženou s tím tzv. Hifi. Možná jiný koníček by mohl vyhovovat více. Podle zde vedených diskusí mně to však ani nepřekvapí a dokážu si představit na čem kdo poslouchá.

Stejně to ale neřešte a raději poslouchejte hudbu i klidně na tom, co máte. Hlavní je ten požitek, ikdyž bude pokaždé jiný, ale i nároky posluchačů jsou různé a tak to bude stačit. Na takové testy to chce mít naposloucháno a překvapivě nevadí ani to " staré ucho ".

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Ramones píše:
22 kvě 2019 16:51
Ten test by mel zahrnovat i varianty, kdy je vse stejne. Jinak je to vse o nahode, pokud neni vysledek 100%. Pripadne by vysledky mela znacit druha osoba aby v pripade nahodnych tipu si dotycny nemohl zapamatovat poradi spravnych tipu pri opakovanem testovani. Pokud by pak nebyl vysled 100% vcetne x opakovani, je to vse jen sportka...
Naznačuješ, že při opakovaném testování budou odpovědi v to testu pořád stejné? Tak to se pleteš.
Pokaždé, když na tu stránku vstoupíš, tak se vygeneruje jiné pořadí oněch šesti vzorků a správná odpověď je u daného stejného vzorku náhodná. Takže opakovat to můžeš pořád dokola, ale předchozí výsledek ti k ničemu není.

Mimochodem, taky nepotřebuji být sám před sebou za blbce - ten test jsme dělal jednou a tady je screenshot.
Test.jpg
Na Sportku to moc nevypadá.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Tak, pokud se to generuje nahodne, pak ok a muzes si jich dat treba 5 po sobe. Pak by to mohlo mit vahu... pri 100% vysledku, protoze jinak by bylo jasne videt, slyset, ze ty rozdily ve zvuku jsou minimalni a pro prakticky zivot zanedbatelne. Ja provadel test pres mobil se sluchatky shr 940. Externi dac jsem nezkousel. Tahle zabava je fajn, akorat by si nekteri kolegove mohli odpustit moralizovani... Jde o h... o

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

mobil asi nebude vypovidajici retezec ... enjoy

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Ramones píše:
22 kvě 2019 17:32
Tak, pokud se to generuje nahodne, pak ok a muzes si jich dat treba 5 po sobe. Pak by to mohlo mit vahu... pri 100% vysledku, protoze jinak by bylo jasne videt, slyset, ze ty rozdily ve zvuku jsou minimalni a pro prakticky zivot zanedbatelne. Ja provadel test pres mobil se sluchatky shr 940. Externi dac jsem nezkousel. Tahle zabava je fajn, akorat by si nekteri kolegove mohli odpustit moralizovani... Jde o h... o
Tak 100% je samozřejmě fajn .. ale jen tak na okraj trochu statistiky. Při 3 odpovědích na otázku a 6 otázkách to máme teoretických 729 (tři na šestou) možných odpovědí. Pravděpodobnost, že uhádneš všech 6 odpovědí je 1:729, pravděpodobnost, že uděláš právě jednu chybu je 6:729. Takže to, ze uhádneš s nejvíce jednou chybou je 7:729, což je méně než jedno procento.

Připomínám, že ten test jsem provedl na sluchátkovém výstupu z mého zcela obyčejného notebooku a sice dražších, ale přece jen nijak extra dobrých, peckách do uší. Na systému s lepším rozlišením by měly být výsledky markantnější.

PS: Mám možnost poslouchat Spotify (případně internetí rádio) přes svůj hlavní systém a musím říci, že mne ten zvuk nijak neuráží. Tedy dokud si nepustím totéž z CD .. a jasně, nevím o jaký master se jedná, takže to je polemika o ničem. Přesto si nelze nevšimnout, že u nahrávek přes Spotify zpravidla chybí ve srovnání s CD prostor.

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

To hrálo jinak? Já jsem pořád slyšel to samý. *fnuk*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Takže z těch, kdo tlačí názor, že rozdíl prostě nemůže být slyšet, jeden poslouchá v akustice horší než má tělocvična a druhý z mobilu.....
Kluci, aspoň špetka kritického myšlení při formulaci takových názorů by neuškodila ;-).

Do zítřka jsem pracovně mimo domov, ale zítra poslechnu (ze stolního PC a obyčejných špůntů za 3 tis. Kč - nemám PC v audio cestě) a dám PrintScreen výsledku ;-).

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

marvinnrv píše:
22 kvě 2019 10:00
Hellboy píše:
22 kvě 2019 01:03
JInak tady je jeden hezký testík na poznání rozdílů 128/320/CD https://www.npr.org/sections/therecord/ ... 8479607861
Tak se pochlubte vy netopíři ... kdo dal ten poslechovej test kvality na 100% :?:
Neposlouchal jsem to na svojí hlavní sestavě, ale jen na obyčejnej sluchátkovej sestavičce kterou používám místo repro u PC, tedy Sony MDR-1R (kupoval jsem je asi za 3500,-) a k tomu DAC/Amp Audinst Hud-mx1 (cca 3800,-), takže žádná extra sestava a navíc mají ty sluchátka na můj vkus až dost zvýrazněný basy. A výsledek?
Obrázek

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

LUK je netopejr, moje výsledky jsou tristní - 1x WAV, 3x 320 kbps, 2x 128 kbps.
Druhý test na 5 skladeb - 68%, což takto nebo lépe zvládne jen 11% všech testujících.
Jsem spokojený, protože si můžu v klidu užívat hudbu ze Spotify nebo MP3 320kbps, aniž bych se stresoval tím, že tam slyším tu degradaci vlivem ztrátové komprese.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Také jsem zkusil, musel jsem se dost soustředit a měl jsem to potichu abych nevzbudil mojí paní. Jedna chyba, označil jsem 320 tku. Jsem už starší ( 59 ) ale rozdíl ještě poznám :D

Odpovědět