DAC pro PC a zesilovač - má význam?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
roamer2
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC pro PC a zesilovač - má význam?

Příspěvek od roamer2 »

A nejen basy a výšky... Nemá to dynamiku, chybí tam fůra něčeho, co předtím tomu dávalo šťávu...
Proženeš-li to přes lampou ( a stačí, uvedu pouze příklad, obyčejné konce z Music130 nebo Music 70 ) zjistíš, že je to - mám na to výraz - tupé jak vrata.
Jo a co se týká článku o rozuzlení na tomto odkazu: post176196.html#p176196 ,tak k tomu jen toto, že článek je ze začátku roku 2018. Dnes je květen 2019 a hodně se změnilo. Tidal už nyní nabízí spoustu věcí v kvalitě Master a denně alba v M přibývají. A ikdyž nebudeš mít DAC s HW podporou MQA, pojede ti to z SW aplikace Tidal v PC v kvalitě 24/88 nebo 24/96. Za 299Kč/měsíc, nekup to!

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Jen k tomu MQA v Tidalu: vyber si náhodně 100 alb napříč žánry za posledních třeba 10 let a v MQA z nich bude možná 1-2. Je toho pořád strašně málo, MQA jako argument pro Tidal použít nejde. Alba v MQA nepřibývají každý den, ale dávkově cca jednou za týden.

Na druhou stranu sledování, co je nově vydaného v MQA, je dobrý způsob, jak si rozšiřovat obzory v hudbě, o které bych se jinak nedozvěděl.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Já Tidal zase zrušil hlavně kvůli nabídky -- oproti Spotify je v klasické hudbě na Tidalu úplný prd, samé pošahané výběry, většinou dost staré a šumící nebo něco jako "klasika pro sváteční dny" apod....
Pokud jde o kvalitu Spotify vs. Tidal, nic moc rozdíl neslyším (z PC přímo do USB-DAC-AMPu). Ale žádné Masters nebo tak u Tidalu jsem nezkoušel. Jen Spotify Premium versus CD kvalita Tidalu.
Rozdíl je slyšet, když poslouchám CDčka -- CD transport - coax - dac-amp vs. stream (viz. výš). Z cd to o něco líp šlape, lepší výšky - třeba u Opeth-Revieve je to u kytar dost slyšet, zvuk je míň "tupý", jak říkal někdo výš. Zajímavé, že hlavní rozdíly jsou u dobře nahraného rocku jako Opeth, u komorní a symfonické hudby to není tak hrozné a fakt hraje celkem slušně i ze Spotify...
Nicméně proti kvalitě nahrávek jsouty rozdíly fakt takové to hifistické štourání, pokud jsi spokojený se zvukem aparátu celkově, dá se poslouchat oboje......... a tady u mě pro stream jasně mluví pohodlíčko skvělého software přehrávače spotify a obrovský výběr hudby.
Hi-res je lepší než cd, ale moc ho nemám, tak to neřeším...

Jinak s levnými USB převodníky to není nic moc - pár jsem jich teď vyzkoušel a pořád je nejlepší ten, co mám zabudovaný ve svém NADu. Ale stejně to mám zapojené do akustického výstupu zvukovky, nevím, zvuk mi příjde míň tvrdý, laskavější. Ale v noťasech asi slušná zvukovka není, tak možná usb-dac pomůže, nevím...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Co to je "akustický výstup zvukovky"?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jen technickou - na Tidalu je tolik slusne provedene vazne hudby ze je to jediny duvod proc ho platim, i kdyz vazne hudby ve vlastni sbirce mam opravdu dost. A uz vubec ne jen "posahane vybery", jen se musi vedet co hledat, napriklad ruzna provedeni dirigentu atd atd

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Jen malá poznámka k těm slyšitelným/neslyšitelným rozdílům mezi konzervami a mp3.
Dnes jsem si z dlouhé chvíle souběžně porovnával album od Big Country - The Buffalo Skinners originál z CD přes Teac VRDS s implentovaným převodníkem od Casea proti Spotify Premium přes DAC Audioquest Dragonfly Red (napojeno na mobil).
Stejná hlasitost, stejné zesilovače i bedny, pouze se přepínaly vstupy na předzesu .... z mobilu přes AQ to hrálo příjemněji.

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Big Country - The Buffalo Skinners je i na Tidal ( ale jen flac ). Zkus porovnat, také je to fajn... Oboje zřejmě z dobrého masteru 🙂.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Tidal neprovozuji, takže neporovnám...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Rozprovozování Tidalu (30denní trial) je otázkou tak minuty - jen info, kdybys měl zájem to zkusit ;) .

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Já mám ( a bohužel, že to tak je a ne mojí vinou… ) mám obojí. Protože jsem si před víc jak třemi lety, pořídil mobil s W10M. MS se na systém vykašlal a Tidal apku pro W10M neudělal ( logicky, že jo ). Prostě Tidal pro W10M není... Takže jako první mám pořízeno Spofity p. na mobilu... Pak jsem zkusil Tidal ze zvědavosti na PC, a od té doby mám jak Tidal Hifi na PC i Spofity p. na PC i na mobilu ( spíš na mobilu )...
A jak píše PitrsPraha, Tidal HiFi je na je 30 dní zdarma. Kdo to nezkusil, může. A já přidávám, že i Spofity má akci ( do 30. června ) - 3 měsíce za 0,99€ pro ty, kteří to také nezkusili. 🙂.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Já osobně bych uvítal změnu v platbě za tyto služby a to formou sms, nebo bankovním převodem na měsíc či delší předplatné touto formou. Divím se že toto není možné. Někteří lidé nepreferují tyto platby kartou přes internet a dle mého názoru by měli více zákazníků.

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Nechci být vlezdořitka, ale pro ty, kteří na chtějí Tidal poprvé zkusit: Musíte ho nastavit:
1. tři tečky …
2. Setting
3. Streaming
4. V Streaming Audio Quality přepnout na Master
5. V Sound Output šipkou vpravo otevřít možnosti a vybrat váš DAC, nebo Reproduktory Realtec atd... nebo něco jiného, co to nabízí, jen nenechejte na default ( jinak neobejdete mixer ve Windows )
6. Vedle Sound Output přibude More Setting.
7. Kliknou na to a nastavit první přepínač na zapnuto, druhý přepínač na zapnuto, máte-li DAC, vypnuto, nemáte-li DAC a pojedete přes zvukovku PC, třetí přepínač vypnuto, nemáte-li DAC s HW podporou MQA, zapnuto, pokud takový DAC máte.
8. V nastavení zvuku ve Windows ve zvukovce PC, nebo DAC ve vlastnostech / upřesnit musíte mít zatrženy obě položky v kolonce Výhradní režim.

Změna, která nastane, potěší.

Kdybych něco napsal blbě, tak mne hned neukamenujte, kdyby někdo snad něco potřeboval víc, tak SZ.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

...jedna z věcí, proč nemít Tidal

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Ramones ak je jedna z veci prečo nemať Tidal je jeho nastavenie tak to je hlúposť. Nastavenie je jednorazové a potom viac netreba nič nastavovať.
Ja som z Tidalom spokojný, vždy je čo porovnávať. Málo kedy niečo nenájdem. Spotify som mal asi 2 dni a nie ďakujem to nieje kvalitou premňa. Ale sto ľudí sto chutí.

roamer2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roamer2 »

Ramones, na nastavení nic není. Než si uvaříš kafe, je to 🙂.

Odpovědět