NAS uložiště

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NAS uložiště

Příspěvek od PavelDosko »

Pokud mas streamer a NAS, tak pc nepotrebujes, promin, ale aspon neco to chce vedet

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Cpat SSD do NAS je naprosta chujovina, na prehravani hudby uplna zbytecnost. Max, ze by jsi mel nejake 4k ap. koncerty a tam te bude spis limitovat sitovy provoz nez disky samotmeho NASu.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

No a já mám streamer a PC propojeno přímo. Hraje to tak jak jsem už napsal. Rád bych věděl, jestli bude lepší streamer zapojený přímo do NAS, pokud je to možné.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Velice pravdepodobne, aniz bych tusil co se vlastne skryva pod tvym PC...

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Kliknul jsem na "tento počítač" a píše se tam: procesor intel (R) core (TM) i3 - 4130 CPU @ 3,40 GHz, RAM 8,00 GB, 64 bitový operační systém, procesor pro platformu x64. Tolik technický údaje, statečně zvládal profi grafiku než se ke mně dostal.

malabar

Příspěvek od malabar »

@PavelDosko: ...no slava! , jesteze's to vzal do ruky. uz jsem si myslel, ze tu zasmodrchanici tak nechas... ;)

malabar

Příspěvek od malabar »

mimochodem, svata pravda, do NAS ssd nepatri.
Pred par tydny jsem menil Seagate Pipeline za Ironwolf (qnap ts-569pro) a slapou jak hodinky. Vrele doporucuji. :D

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

K mému PC bych ještě dodal - obsahuje windows 10 u kterých se nepovedlo rozchodit streamování. Pomohl až program serviio, který streamer načte jako hudební server. A pro úplnost, první zapojení bylo (internet chytám vzduchem) - z routeru kabel do switche, pak do PC. Ze switche kabel do streamru. Výsledek- krásně rychlý internet, ale špatný zvuk streamru. Po odstranění switche- zvuk streamru výrazně lepší za cenu pomalého internetu (přes wifi). Jak už jsem napsal, ve prospěch zvuku tenhle kompromis rád udělám. Chtěl bych z N-70 dostal nejlepší možný zvuk, nebuduji domácí síť, nepřehrávám z internetu. Pomůže připojení NAS místo mého PC? Toto bych se rád dozvěděl. Nejlepší by byla praktická zkušenost, jako třeba ta moje s odstraněním switche. Nebo taky změna lan kabelu na sommer mercator, i když tady byl vliv menší. Dokonce jsem načetl, že pro přímé propojení dvou PC je nebo spíš dříve bylo nutné křížové zapojení. No a při mém vztahu k PC technologiím je asi jasné, jak jsem se při tom zapojování zapotil a co všechno jsem pro kvalitu zvuku ochoten podstoupit.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Je možné zeptat se i jinak. Jak nejlépe z hlediska kvality zvuku lze N-70 používat? Mám vyzkoušeno, že přes oba USB vstupy je zvuk horší než přes lan. Navíc jak už jsem napsal přes usb občas padá do resetu. Lan si s tím poradí. Zatím jsem došel ke dvěma lan možnostem - PC jako zdroj dat nebo NAS. Zabývám se tím takhle podrobně proto,že ten streamer hraje velmi dobře a k plné spokojenosti chybí jen málo a to bych rád odhalil.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Vypadá to, že tuhle cestu si budu muset prošlapat sám. Nezbývá než si NAS půjčit a zjistit, jestli to tak vůbec bude fungovat, případně jak. A to dělám velice nerad, protože dle mé zkušenost tyhle technologie ač se tváří exaktně, někdy fungují nahodile. Například pokus rozchodit streamování ve windows 10 zabral hodně času a nakonec se to nepovedlo. Proč, to jsme nezjistili a zachránil nás serviio program. Další příklad- pioneer ho na přímo zadanou adresu nenajde. Musí se nechat v režimu automatického hledání. Lahůdkou taky bylo zajistit aby server našel opakovaně. Trvalo mně několik dnů a částečně i nocí než jsem zjistil, že po zapnutí PC je vždy potřeba zastavit a opět spustit serviio program. Přesně pro tohle PC nemám rád. Někdy mám pocit, že hodina poslechu je vykoupena hodinou obsluhy. Už se "těším" až propojím streamer se zapůjčeným NAS podle návodu a jako obvykle nic, ticho po pěšině. IT kamarád mně pak se samozřejmostí, kterou pokorně skousnu sdělí, že se tím musím proklikat. Budu tedy klikat a klikat a možná někdy i poslouchat. Pořád ještě doufám, že tady na fóru je někdo kdo má už odklikáno a zatím se neozval.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

uprimne - udelej i poradek v siti, popr. pozadej nekoho kdo tomu rozumi

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Ještě upřímněji - nemám síť a ani o ní neusiluji. Zkusím jinou formulaci - snažím se zjistit, jestli jako domácí server (mimo jakoukoliv síť - propojený kabelem přímo na streamer) je lepší můj PC -parametry viz. nahoře nebo NAS. Ještě než to začnu zkoušet rád bych se poučil od někoho kdo to tak udělal již přede mnou.

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Možná to co dělám je pro IT myšlení těžko stravitelné. Mimochodem můj tolikrát zmiňovaný IT kamarád je skutečný odbornik i nějakým tím titulem kolorovaný. A když jsem mu řekl jak jsem propojil PC a streamer odpověděl,že to je podivné, takhle přece sítě nefungují...Proto taky hledám radu na hifi nikoliv IT fóru. Kdybych věděl, jak sítě fungují, nejspíš by mě nenapadlo přímé propojení a neodhalil bych zvukové kvality mého streamru.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

sitove prvky bez site nedavaji smysl ani na hifi foru ...

zingali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zingali »

Ale dávají, to co jsem udělal posunulo zvuk jak už napsal do kategorie poslouchatelné - moje uši to sakra zaznamenaly. No a rád bych vyzkoušel kam až lze zajít.

Odpovědět