Onkyo Tx-NR838 zvuk

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
karlik09
Kontaktovat uživatele:

Onkyo Tx-NR838 zvuk

Příspěvek od karlik09 »

Dobrý den mám takový specifický dotaz ,mám Receiver výše zminovaný a jde mi o to že při pouštění filmů at už z originálního Blu-ray disku nebo z externiho HDD ,když zvolím zvukovou stopu Dolby Digital nebo DTS HD Master Audio čekal bych že DTS HD MA bude lepší co se týče zvuku a hlasitosti prostě všeho ,a je to naopak zvolím Dolby Digital a zvuk mi bourá pokoj a přepnu na DTS a zvuk je takový nijaký ,pro upřesnění zvuk přepínám na přehrávači při přehrávání filmu ,každý uřčitě ví že lze při přehravaní měnit zvukovou stopu ,děkuji za odpověd nebo případnou radu

Raptor

Re: Onkyo Tx-NR838 zvuk

Příspěvek od Raptor »

Musíš napsat, čím a jak to máš propojený.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Asi tu nejseš a já musím odjet na akci, tak obecně. Jen odhaduji, pokud píšeš "Dolby Digital nebo DTS HD Master Audio". Jedna věc je Dolby Digital a DTS, tam s tím asi nemáš problém. Další věc jsou zvuky v tzv. HD a to Dolby True HD vs DTS HD Master Audio. Tam je vysoká náročnost na data a jejich propustnost. Funkční je to výhradně po HDMI. Po toslinku, či dig. koaxu prostě ten objem dat neproleze. Snad je toto Tvůj problém. Podkud máš tedy starší receiver a nemá HDMI, tak to musíš rozkodovat v playeru a analogově to poslat do toho receiveru, pokud tedy alespoň má analogový vstup 5.1, či 7.1, ale toto je hoší kvalita přenosu ( kabely ). Lepší je to nechat kodovat v receiveru, pokud to tedy umí a poslat to dig. po HDMI - kvalitnější zvuk. Tak hodně úspěchů.

Odar

Příspěvek od Odar »

Ja mam pocit, ze dotycny ma problem hlavne s hlasitostou. Aspon podla toho, co pise tomu tak rozumiem.
karlik09 píše:čekal bych že DTS HD MA bude lepší co se týče zvuku a hlasitosti prostě všeho
karlik09 píše:zvolím Dolby Digital a zvuk mi bourá pokoj a přepnu na DTS a zvuk je takový nijaký

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

zvuk do receiveru posílam společně s obrazem přes HDMI

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

jo a ještě receiver není starý je to Onkyo TX-NR838 za 30k kč takže celkem slušný stroj

Odar

Příspěvek od Odar »

A co je problem? Ze DTS ma nizsiu hlasitost ako AC3? Alebo tomu zle rozumiem?

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

přesně tak ted to zrovna zkouším znovu ,pustil jsem original Blu-Ray disk Man of Steel a Dolby digital tedy cestina má vyšší hlasitost i hutnost v basové složce než když dám originál English tedy DTS HD Master Audio nechapu proč

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Tak to budeš mít v nastavení. První dotaz: svítí Ti na receiveru ono DTS HD master audio? Máš na výstupu playeru nasteveno Bitstream?

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Ještě chlape přehlédl jsem to, porovnávat musíš Dolby digital a DTS HD master audio na stejném doprovodu, ty České bývají obvykle zprněné a klidně i jinou hlasitost, ale je faktem, že většinou se slabší intenzitou. Osobně to vždy sleduji s originální stopou a titulky a právě kvůli zvuku a také hereckému podání. Ten dabing našich lehkoživek většinou nestojí za nic a ani neodpovídá obsahu.

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

Raptor píše:Tak to budeš mít v nastavení. První dotaz: svítí Ti na receiveru ono DTS HD master audio? Máš na výstupu playeru nasteveno Bitstream?
přesně tak na playeru mám Bitstream a na receiveru svítí DTS HD Master audio

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Zkus tedy jiný disk BD, ale porovnávej to např. na Anglické stopě DD a DTS HD Master, tam je předpoklad, že jsou stejně silně zaznamenané.

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

Raptor píše:Zkus tedy jiný disk BD, ale porovnávej to např. na Anglické stopě DD a DTS HD Master, tam je předpoklad, že jsou stejně silně zaznamenané.
dělají mi to snad všechny prostě to dts ma celkově slabší intenzitu než zprněná čeština

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Sice jsme, jak tady často píšu na HIFI foru, ale pro jistotu: Nemáš to náhodou propojeno HDMI kabelem "za korunu"? Jakou má propustnost ten kabel? Musíš tam mít alespoň v 1.3 s propustností minimálně 10.6 Gbit/s.

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

musel bys to prostě slyšet ,i HDMI kabel mam kvalitní a repro mam set Klipsch RF 62 5.1

Odpovědět