Onkyo Tx-NR838 zvuk

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Re: Onkyo Tx-NR838 zvuk

Příspěvek od S499_1023 »

Raptor: Ty máš představu, že kabel s nižším garantovaným bitrate způsobí nižší hlasitost? Tak to pak vysvětluje i mnoho tvých jiných příspěvků.

Odar

Příspěvek od Odar »

Raptor je profesional. Ale tie jeho vysvetlenia su trosku mimo :mrgreen:
drfish píše:Takže na vysvětlenou- stopy DTS a DTS HD bývají obvykle nahrány výrazně tišeji než DD.
Cakal som, kedy to napise pan profik, ale nedockal som sa. Ja mam tiez taku skusenost. Filmov mam napozeranych . . . no ako by som to povedal. Namraky. Neviem, ci je to dane technickymi moznostami DTS / DTS HD a tym padom sa tam voli iny (tichsi) mastering, ale je prakticky nepisane pravidlo, ze AC3 je vzdy hlasnejsie, ako DTS / DTS HD stopa.

Este by to mohlo byt kablami :mrgreen: *hura* Treba kupit hlasnejsie kable *palec*

karlik09 --> Skus spravit nasledovne - pusti si film, vyber si scenu a podla ucha si zapamataj, pri akom volume maju obe zvukove stopy (AC3 VS DTS) rovnaku hlasitost. Potom si porovnaj pri rovnakej hlasitosti, co je lepsie, alebo horsie (cize pri DTS si volume pridas na vopred zistenu hodnotu). Ak je problem iba v hlasitosti, to nie je chyba, ale vlastnost zvukovej stopy, na ktoru si si prepol. S tym spravis jedine to, ze si pridas volume. Odmenou ti bude pravdepodobne vyssi dynamicky rozsah a lepsi zazitok z filmu (ak to uzivi zosilnovac).

Nic viac v tom nehladaj *sunglases*

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

BTW i mně hraje český dabing filmů v DD hlasitěji než DTS HD MA originál zvuk.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

NO proto jsem psal, že to musí porovnávat na stejné jazykové stopě, pokud je k dispozici.

Odar
Tvoje rada je jak se v ČR říká z hovna uplést bič. Hlavně on nemá problémy jen v hlasitosti, ale chtělo by to slyšet, jinak to jsou jen dohady, popř. zkušenosti z praxe.

Ostatní bouráci, kteří chcete ovládat toto fórum, tak je Vaše, protože Vaše dohady a vysurfované info je víc než mnohaleté zkušennosti někoho jiného. Je mi to fuk. Tak se předveďte a poraďte tazateli něco smysluplného, kromě poznačení na knoflíku volume a konstatování, že on se mýlí, vždyť je to přece tak v pořádku.

Jen karlika09 žádám, až to vyřeší, aby dal popis příčiny. Jen doufám, že to nebudou čárky na knoflíku volume, kam to vytočit, či podobné zoufalé náhradní řešení.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Raptor píše:on nemá problémy jen v hlasitosti
To je otazka - zmena hlasitosti se muze casto jevit jako zvyseni/snizeni kvality. Pokud to nedorovna na stejnou hlasitost, tak nemuze rict nic vic nez ze to hraje min nahlas.

Uvahy o HDMI kabelu jsou nesmysl - ten prece nemuze mit zadny vliv na hlasitost. Pokud to hraje jinak hlasite jsou jen dve moznosti - bud (jak pise Odar) je proste kazdy format nastaveny na jinou zakladni uroven (logicky - lepsi dynamika potrebuje vetsi rezervu na spicky a tim se prumerna uroven dostane niz - to je v poradku a neni to zadna zavada a pridani hlasitosti je naprosto v poradku), nebo je nekde v receiveru nastavena jina hlasitost (AVR nepouzivam, nevim jestli neco takovyho receivery maji, spis asi ne)

mrba
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od mrba »

Raptor píše: ..., že to nebudou čárky na knoflíku volume, kam to vytočit, či podobné zoufalé náhradní řešení.

Ak sa tie stopy líšia v úrovniach (a to by malo byť relatívne ľahko zistiteľné), prečo by to malo byť zúfalé náhradné riešenie?

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Raptor píše:Tys to u něho slyšel, že tak ultimativně vysvětluješ. Nikdy za ty roky se mi nestalo, že by DTS a DTS HD Master bylo nahráno "tišeji" jak DD. Vždycky byl DTS přínosem dynamiky a ostrosti proti DD.Nepleť si situaci s CD s tzv. Loudness War, to je něco jiného. Neporovnávej originální zvuk BD s nějakou zprzněninou typu ryp, kterým výrazně holduješ - jak si tady nedávno psal.
Ultimativní vysvětlení je zde namístě, jelikož ty záznamy se skutečně úrovňově liší. Že jsi to za ta staletí poslechu neslyšel, nedá se svítit. Já, primitiv výrazně holdující zprzněným "rypům" holt nemohu mít raptoří ostrosluch, podléhám mámení. To, že to slyší i ostatní, je zřejmě také mámení smyslů. Takže zase jediný ty máš pravdu, ostatní jsou všichni mimo. *headbang*
A z banální otázky, na níž je jednoduchá odpověď se zase stává drama...
Nicméně faktem zůstává, že česká stopa obvykle nejvíc řve, a originální stopy se navzájem úrovňově liší, DTS bývá často slabší. Je třeba přidat volume. To je vše...nič iného v tom nehladaj, jak psal Odar

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Takže zase jediný ty máš pravdu, ostatní jsou všichni mimo. *headbang*
Drfish: U mňa je to s tým zvukom tak ako píšeš, ale s tým čo som odcitoval nesúhlasím :D

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Raptor píše:NO proto jsem psal, že to musí porovnávat na stejné jazykové stopě, pokud je k dispozici.
Což bude u filmů ten zásadní problém, nikoliv však u muziky.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Pripojuju svou zkusenost. Taky mi HD zvukovy formaty hrajou potiseji. Je to proste vlastnost.
Vysvetluju si to tim, ze diky vetsi dynamice HD zaznamu neni treba zvuk tolik komprimovat co se dynamiky tyka. Spicky nejsou orezany, tzn. prumerna hlasitost signalu je nizsi.
To, ze se zda ne-HD format kvalitnejsi, je jen subjektivni dojem dany vyssi hlasitosti.
Kabel opravdu nemuze mit zadny vliv na hlasitost digitalniho signalu, ktery kabel prenasi.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

PítrsPraha
Netřeba podsouvat názor, že kabel samotný bude mít vliv hlasitost signálu, to je velni zjednodušený názor. Nic takového jsem nepsal. Tazatel, ale nepostrádá jen tu hlasitost, píše, že i jinak je to horší i zvukově. Jsou to jen dohady a chtělo by to slyšet. Všichni jsem taháte zkušennosti z CD - Loudness war. Pokud to má dobře nastavené na přístrojích, tak logicky zbývá tem kabel, pokud tedy skutečně ty zvukové stopy nejsou s takovou diferencí zaznamenány. Já tyto zkušennosti nemám. Zvukové HD formáty hrajou vždycky lépe, netvrdím dogmaticky, že musí být hlasitější, ale vždy by měly být zvukově lepší a to je to co tazatel postrádá. Ani jsem ho nenutil ihned koupit nový kabel, stačí to vyzkoušet s jiným, třeba vypůjčeným a tím eliminovat problém. Dnes se prodávájí kabely různých kvalit a kvalitní mohou být jen podle marketingu, prostě nemají potřebnou datovou propustnost. Ty data tam nemusí prolézt - viz. mnou popisovaná zkušennost na BD Panasonic a problém se zapnutým výstupem na HDMI a zároveň i na toslink. Doufám, že se tazatel ozve jestli to vyřeší - zajímá mě to. Jinak jsem v pohodě, trolling je dneska všude. Osobně upřenostňuji argumentační diskusi k věci, ale žijeme v době ve které žijeme.

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

Rád bych to vyzkoušel ,ale nemám si kde kabel pujčit ,jako logicky to muže být možné že ten co mam je nejaky shit -kabel a prostě nepustí tolik co je potřeba pro plnohodnotný HD zvuk

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

karlik09 píše:Dobrý den mám takový specifický dotaz ,mám Receiver výše zminovaný a jde mi o to že při pouštění filmů at už z originálního Blu-ray disku nebo z externiho HDD ,když zvolím zvukovou stopu Dolby Digital nebo DTS HD Master Audio čekal bych že DTS HD MA bude lepší co se týče zvuku a hlasitosti prostě všeho ,a je to naopak zvolím Dolby Digital a zvuk mi bourá pokoj a přepnu na DTS a zvuk je takový nijaký ,pro upřesnění zvuk přepínám na přehrávači při přehrávání filmu ,každý uřčitě ví že lze při přehravaní měnit zvukovou stopu ,děkuji za odpověd nebo případnou radu
Já jsem tedy karlíkovu poznámku pochopil hned napoprvé tak, že je překvapený, že DTS prostě nehraje bombasticky. Možná by nám to mohl on sám upřesnit, jestli je to jen potichu a nevýrazně, nebo to má ještě jiné závady. Já to před lety řešil taky, byl překvapený, že to DTS je tišší. Třeba jsem si koupil Pink Floyd The Wall DVD a bylo to tak potichu zaznamenané, že jsem taky začal hledat závadu.... ;)
Až časem člověk přijde na to, že dynamika a hlasitost jsou dvě rozdílné věci- tím nechci nikoho urazit, od toho máme hifinázory, aby jsme to probrali a vysvětlili si to........a raptor nám vysvětlil, jak se věci mají a jak rychlý a hlasitý kábl na co použít....

Ohledně propustnosti kabelu, (v případě blokace přehrávačem či přes optiku) i kdyby neprošlo DTSHD, projde alespoň jádro DTS a myslím, že na Onkyu 838 se rozdíl DTS a DTS HD MA pozná jen s obtížemi....

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

To ze se s tim nekdo setka a nekdo ne je docela mozne - zalezi na tom jak je nahravka masterovana - pokud obe stopy maji srovnatelnou dynamiku, pak zni srovnatelne stejne. Pokud ma ale jedna dynamiku vyssi, umerne zvyseni rozsahu dynamiky dojde ke snizeni prumerne hlasitosti a tim i ke vzniku pocitu, ze pri primem srovnani je to "horsi" - paradoxne.

Pokud by kabel nestihal prenaset data urcite se to neprojevi snizenim hlasitosti, ale vypadky nebo proste tak ze to nebude fungovat. Pokud to funguje a vypadky nejsou, nema cenu se tim zabyvat.
Naposledy upravil(a) bh69 dne 24 říj 2015 11:11, celkem upraveno 2 x.

karlik09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlik09 »

drfish píše:
karlik09 píše:Dobrý den mám takový specifický dotaz ,mám Receiver výše zminovaný a jde mi o to že při pouštění filmů at už z originálního Blu-ray disku nebo z externiho HDD ,když zvolím zvukovou stopu Dolby Digital nebo DTS HD Master Audio čekal bych že DTS HD MA bude lepší co se týče zvuku a hlasitosti prostě všeho ,a je to naopak zvolím Dolby Digital a zvuk mi bourá pokoj a přepnu na DTS a zvuk je takový nijaký ,pro upřesnění zvuk přepínám na přehrávači při přehrávání filmu ,každý uřčitě ví že lze při přehravaní měnit zvukovou stopu ,děkuji za odpověd nebo případnou radu
Já jsem tedy karlíkovu poznámku pochopil hned napoprvé tak, že je překvapený, že DTS prostě nehraje bombasticky. Možná by nám to mohl on sám upřesnit, jestli je to jen potichu a nevýrazně, nebo to má ještě jiné závady. Já to před lety řešil taky, byl překvapený, že to DTS je tišší. Třeba jsem si koupil Pink Floyd The Wall DVD a bylo to tak potichu zaznamenané, že jsem taky začal hledat závadu.... ;)
Až časem člověk přijde na to, že dynamika a hlasitost jsou dvě rozdílné věci- tím nechci nikoho urazit, od toho máme hifinázory, aby jsme to probrali a vysvětlili si to........a raptor nám vysvětlil, jak se věci mají a jak rychlý a hlasitý kábl na co použít....

Ohledně propustnosti kabelu, (v případě blokace přehrávačem či přes optiku) i kdyby neprošlo DTSHD, projde alespoň jádro DTS a myslím, že na Onkyu 838 se rozdíl DTS a DTS HD MA pozná jen s obtížemi....
Projde DTS HD přehrávač to podporuje i na displeji Onkya se rozsvítí DTS HD MA

Odpovědět