Repro kolem 30k pro mladého hifistu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro kolem 30k pro mladého hifistu

Příspěvek od Paul » 12 úno 2018 11:18

-RedBaron - tak to nevím-ale já to vše mám např. 3x na CD origoš včetně remasterů-remixů (pan Page u LedZep) a vše hraje naprd....Z počítače to zatím nikdo nepouštíme-mám kolem cca 10 kámošů a všichni jedem "postaru"-tzn- cd-vinyl atd.Asi jsme ještě nedorostli *hura*

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 12 úno 2018 12:22

Paul,
Zeppelin se u nás prodávali na cd zhruba ve třech vlnách.V roce 94 započal výprodej původních vydání, která bohužel nebyla na tom zvukově moc dobře, hlavně zašumění bylo veliké.V roce96 vydal Atlantic novou remaster. řadu, která hraje daleko lépe, než řada předešla.Cd z této řady se prodávají až do roku 2014,kdy vychází poslední reedice alb, která hraje absolutně nejlépe v celé historii vydáváni cd této kapely.Na řadu z roku.96.a řadu poslední, dohlíží J.Page.LP verze z poslední řady předčí vydání z doby vzniku a jsou srovnatelná i s vydáním na Classic Records.
Obdobně jsou na tom Queen.
Cd vydání z roku 83 nejsou nic moc.Nejlépe hrající vydání je z roku 91.
Vydání od přelomu letopočtu až doposud jsou poznamenána kompre

sí, hrající znatelně hůře než vydání z roku 91.
V roce 2015 jsou alba Queen vydána na LP v nevídané kvalitě u Virgin.
URIAH HEEP-
Vycházela vždy na cd ve vzorně kvalitě, ať na Castle Classic, remaster na Castle Essential, Sanctuary....Vsechny verze jsou kvalitní, liší se pouze v nuancích.
V roce 2017 vychází nová dvoudisková edice na Sanctuary, opět ve vynikající kondici.
Všechna alba vydána na LP, tuším 2014 ve vzorné zvukově kvalitě
BLACK SABBATH
Vynikající kvalita na všech vydání od Sanctuary,DR vždy dvouciferná, LP verze též kvalitní.
Další kapely, které uvádíš jsou .též k sehnání v ucházejí kvalitě.
PS
Pravda je, že některé výběry, např. Led Zeppelin " Mothership"(2006) měli kvalitu na cd špatnou (DR6), na lp je to ale v pořádku.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 12 úno 2018 12:26

Dasta - joo- to já vše vím....

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 13 úno 2018 12:09

Miro_CZ: Ohladom zosílenia - Xaviany oficiálny predajca dosť páruje s Yamahou. Viď napr. tento test: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... aha-a-s701
Nad niečim takým neuvažuješ? Má to aj digitálne vstupy.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 13 úno 2018 21:14

JV: No taky jsem na ty Yamahy koukal, právě proto, že je Xavian hodně páruje. Ze stejnýho důvodu jsem koukal i na Onkyo, protože je taky celkem používají a tam se mi právě zalíbilo to TX-8270 kvůli možnostem připojení a tím pádem jen nutnost koupě jedný věci na začátek a až budou časem lepší finance a možnosti, tak se třeba přesunout k nějakýmu čistýmu integrovanýmu zesu a síťovýmu přehrávači. Na Hi-Fi Voice celkem chválí i to Onkyo https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... yo-tx-8270

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 14 úno 2018 07:35

Tieto stereo recievre sú podla mňa šikovné stroje. V podstate by som nič viac nepotreboval, ale bohužial to vyzerá tak že nástupcu Yamahy R-S700 s DAB tunerom a digitálnym vstupom sa už nedočkám. Zdá sa že ho nahradili modelom R-N803D, ale keďže streamer nepotrbujem bola by to asi zbytočná investícia. Proste ten stroj mi už príde na môj vkus zbytočne komplikovaný. Asi mi neostane nič iné ako ísť do čistého sterea + tuner (kým nevypnú FM postačí nejaký z druhej ruky).

Inak v diskusii Březina stručne zhodnotil ako vidí (resp. počuje) rozdiel medzi týmito recievrami ( TX-8270 - R-N803):

"Doporučuji pročíst recenze, nevím co bych k tomu více řekl :). Moje subjektivní názory jsou v těch textech... Já bych si vybral asi Yamahu, ale to s Vaším vkusem, sestavou a akustikou nemusí mít nic společného. Ani nevím co od reprodukce očekáváte atd. atd.
Každopádně Onyko má "šmrncovnější" zvuk, který udělá větší wow efekt třeba při kratším poslechu nebo tam, kde je třeba jít víc od podlahy (rock, metal), Yamaha zase nabídne větší přirozenost."

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 14 úno 2018 19:18

PavelDosko: Ten vypadá taky pěkně, stejně tak se mi líbí třeba Musical Fidelity M3si, na kterým jsem Piccola poslouchal u prodávajícího, ale bohužel je to dost přes rozpočet vzhledem k nutnosti pořídit ještě nějaký network player s AirPlay funkcí, který je pro mě momentálně jeden z důležitých parametrů jako hlavní zdroj zvuku.

JV: Taky jsem ty diskuze pročítal i tu u R-N803 a je to takový všelijaký. Už se v těch výrazech nevyznám co má znamenat "utažené a kontrolované basy", "šmrncovnější zvuk", ve vedlejší diskuzi u R-N803 zase píše toto "TX-8270 je výrazně sytější a hutnější na basech a vlastně i trochu plnější celkově. Nemá tak dobrou kontrolu a nemá tak dobře čitelný zvuk, ale jinak to vůbec není špatné. Trochu tam bude záležet, s čím to spojíte, Yamaha je univerzálnější a čistší.", takže už nevím co si z těch všech popisků vybrat :D Nejlepší by bylo, kdyby mi někde půjčili jak tu Yamahu tak i to Onkyo a já si z nich jedno vybral podle poslechu na svých bednách ve svojí místnosti.

Každopádně se mi momentálně jeví možnost nějakýho receiveru do 20k jako ideální volba právě kvůli AirPlay a i možnost HDMI je rozhodně plus kvůli AppleTV a přehrávání filmů. A časem přejít na nějaký stereo zesilovač + network player.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 úno 2018 22:27

Primare I32 s Piccolama jsem slyšel v HifiMorava a po maratonu přepojování různých značek reprosoustav i zesilovačů zůstal výborný dojem jen na tuto kombinaci! Žádné aranžování hudby, ale pěkně tablet se streamem lossless výběru dle vlastní chuti *palec* (děkuji panu Kopečnému).

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 14 úno 2018 23:00

koudy42: No tak třeba se k němu jednou taky dostanu :) Bohužel ale jen ten jejich přídavnej media board pro streamování stojí asi 40k a to nejspíš ani nepodporuje AirPlay, ale jen klasický stream přes Bluetooth :(

konik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od konik » 15 úno 2018 09:39

predpoklada sa, ze vyrobcovia, ktori budu mat Airplay 2 nativne integrovane (zoznam v clanku nizsie) by mohli tuto jar zacat updatovat firmware, a teda akykolvek streamer (napr. Bluesound Node 2 za 15k) bude riesenie

https://www.whathifi.com/advice/apple-a ... ed-to-know

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 15 úno 2018 15:14

Tady se předpokládá, že tyto chujoviny ti obstará přídavné zařízení a ne to vrážet přímo do zesilovače. Touto cestou jdou AVR kde ovšem konektivita a fíčuriny převažují nad kvalitou zvuku :shock:.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 17 úno 2018 01:43

konik: Dík, za zajímavej přehled :)

koudy42: No jo, ale bohužel pokud bych kupoval přídavný zařízení tak i při vcelku obyčejným síťovým přehrávači třeba Onkyo NS-6130 mi zbyde na zesilovač tak maximálně 10k takže třeba při dodržení značky třeba Onkyo A-9030 a tam si myslím, že bude ve finále zvukově snad i lepší ten stereo receiver TX-8270.

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 25 úno 2018 14:52

Tak momentálně nevím jakou cestou se vydat s tím zesilovačem/receiverem.. Koukal jsem, že se dají sehnat starší Apple TV, který ještě měly optickej audio výstup, takže bych nemusel řešit HDMI vstupy na receiveru, ale jenom nějaký DAC a možnosti jsou teda tyto:

1) Onkyo TX-8270 + libovolná Apple TV, cena 17500 + aTV, výhoda "vše v jednom" a nemusel bych nic dalšího řešit. Zvukově tady ale tvrdíte, že to nebude úplně to pravý.

2) Integrovaný zesilovač s integrovaným DACem s optickým vstupem + starší Apple TV, cenově bych rád cca do 20-25k za zesilovač. Tam jsem koukal třeba na Onkyo A-9070, případně bazarový A-9000R, případně cokoliv co doporučíte v týhle ceně ;)

3) Integrovaný zesilovač + externí DAC + starší Apple TV. To je pro mě asi nejmíň favorizovaná možnost...

Zvukově bude 2. varianta asi nejlepší, takže jakej zesilovač byste doporučili do těch 25k (včetně ne úplně starýho bazaru) s optickým vstupem?

Nijak zvlášť na to nespěchám, mám momentálně půjčenej ten starší Marantz, pro kterej není jiný využití a aspoň si zatím trochu vyléčím rozpočet (první výplata daleko, zařizování novýho bytu atd. však to znáte :) )

Miro_CZ
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miro_CZ » 27 úno 2018 08:40

Vím že jsem říkal, že na to nespěchám, ale co říkáte na tenhle kousek https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... o-a-9000r/ ? Je to dobrá koupě za ty peníze, nebo se v týhle ceně dá sehnat něco lepšího? Předpokládám, že ho nikdo tady neslyšel ve spojení s Piccolama, ale aspoň v kombinaci s něčím jiným?

Odpovědět