Výměna reprobeden za VMA II

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výměna reprobeden za VMA II

Příspěvek od PítrsPraha »

Přesně, napíšeš, že akustiku teď řešit nechceš a drtivá většina odpovědí se týká rad ohledně akustiky :-). Jak u blbejch na dvorku. Jasně, že akustika hraje v celkovém řetězci obrovskou roli, nicméně samozřejmě neplatí, že zvukový přínos výměny beden v akusticky neideální místnosti člověk nepozná. Pozná, zcela jednoznačně.

Tu hučení na basech je i podle mě s největší pravděpodobností způsobený modem místnosti. Pokud se podání basů a téhle problematické frekvence výrazně změní, když hlavu posuneš o půl metru dopředu / dozadu, pak je to na 100 % tím.

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

To mohu zkusit *palec*

Jinak s první větou souhlasím, nevím, co k tomu dodat :)
Zkuste dát prosím někdo vědět k tomu odkazu na B&W výše, zda má vůbec smysl o nich uvažovat, nebo se ubírat jiným směrem. Děkuji *palec*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mě osobně žádné B&W nikdy zvukově neoslovily. Mám rád transparentní rychlý zvuk, ale bévéčka mi vždycky přišly hrozně suchý a bez života. A to včetně nejvyšších.
Díval bych se po nějakých Aurum Cantus - teď jsou na bazaru M-102, ale jsou nad tvůj rozpočet.
Klidně i sloupy Focal řad Chorus nebo lépe Electra.
Sonus Faber.

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Děkuji za odpověď.
Asi by to ty B&W chtělo slyšet, sympatie zastiňují úsudek..
Co se Focalu týče, něco takového?:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... rus-826-v/

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Nechci se mýlit, ale není lepší najít něco staršího s původní vyšší cenou? Protože ten dotyčný to prodává z původních 46 za 35 tisíc, relativně malý rozdíl (ale designově jsou hezké). Kdyby byly bedny staré 8, 10 let, bude rozdíl větší. Není vše jen o ceně, proto se ptám, zda by se to opravdu vyplatilo. I Frekvenční rozsah mi nepřijde kdoví jaký, od 45Hz, to i VMA II hrají od nižších a to mi basy zespodu nepřijdou kdoví jaké.. Oprav mě, pokud píšu nesmysl :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak za prvé ten inzerát je 4 roky starý :-). Dnes je reálná cena Chorusů 826 někde kolem 20 tis. Za 35 tis. dnes koupíš Electry 926 ve špičkovém stavu, které jako nové stávaly 4000 USD (v dobách, kdy byl dolar za 32 Kč).

Ohledně rozsahu dolů, těch 45 Hz je při -3 dB. Při -6 dB je to 37 Hz. Spodní mezní frekvence je vždy kompromisem mezi citlivostí reprosoustavy, kontrolou takhle nízkých basů a tou frekvencí. Jsou bedny, který choděj výrazně níž, ale je to bláto a mají citlivost 85 dB. Z basáků téhle velikosti reálně o moc nižší rozsah při zachování citlivosti a kontroly nedostaneš.

A ještě poznámka - usuzovat cokoliv o podání basů na základě spodní mezní frekvence je dost nešťastný. V podstatě tam neexistuje žádná vazba.

Odar

Příspěvek od Odar »

Tak si kup JBL TI 5000 z bazosu. Basy to zahra, je to stare, za dobru cenu. Mozno idealna volba pre teba. Bud si ale isty, ze cim starsia bedna, tym vacsia pravdepodobnost, ze casom bude treba nieco opravit, vymenit suciastky, atd.

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Ty jo, toho stáří jsem si nevšiml *headbang* Štve mě, že to ti lidi nejsou schopni mazat... Bude problém to sehnat :)

Třeba ty Electry 926 se prodávají dost draho, alespoň od tohoto prodejce:

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... signiture/

Jinak ,máš ještě nějaký tip na značku/typ, která by mohla plnit mé požadavky?
Děkuji za pomoc! *palec*

EDIT: Na úplně starém nelpím, klidně ať je to nové, nechám si doporučit to, co by mohlo splnit mé požadavky a co doporučíte ze zkušenosti jako vhodné a kvalitní v rámci rozpočtu :)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

To je fakt jak u blbých na dvorku (včetně HE fóra). Tzv. akustika místnosti má na basy minimální vliv, záleží především na rozměrech místnosti. Nanejvýš lze repro umístit dál od rohů nebo zadní stěny. Když není spokojen s reproduktory, ať si koupí jiné, určitě existuje spousta lepších v dané bazarové ceně. Ovšem hučivé basy dělá v neposlední řadě i zesilovač... Ekvalizér do kvalitní sestavy nepatří.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

petrL píše:Tzv. akustika místnosti má na basy minimální vliv
No vidíš, a ono je to přesně naopak. A mimochodem, proč "takzvaná" akustika?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Máš pravdu. Já tím myslel "akustické úpravy" a z nich vyplývající vlastnosti místnosti, blbě jsem to napsal.

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Co dodat *palec*
EQ bych také nerad používal, je to další negativní vlastnost VMA beden, protože bez EQ jsou pro mě osobně zcela nepoužitelné..

jkb4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jkb4 »

Pokud Ti jde o větší zvuk, zkus poslechnout:

Canton Digital 2.1

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Na ně jsem taky narazil, no značka ve mě moc důvěry nebudí, proto jsem se o ně více nezajímal a navíc citlivost je hodně podprůměrná :)

Odpovědět