Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
TAB
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od TAB » 20 kvě 2012 13:21

No zúčtoval jsem tvrdě, protože ta jehla fakt vyorala bordel a to není dobré. Ničí se tím deska i hrot. Při přehrávání vzniká vysoká teplota v místě přehrávání ale to je jedno stačí si přečíst knihu p. Pešáka nebo trochu selský rozum... Není to zmetek. Naše firma v které pracuji tyhle pračky prodává a tak já si mohu nakoupit za jiné ceny.

Kolik se těhle udělátek prodá nevím ale můj účel to prostě nesplnilo a ještě dodám, že jsem použil upravený tvrdý štětec pro vyškrábání bordelu. Podle mě je potíž však v tom, že se LP točí v tekutině v které je ´´špína´´ a po odložení v odkapávacím stojánku část špíny tam zaschne. Také je to o tom co máte za přenosku nebo tvar jehly a hlavně jaký máte phono předzeilovač. Když jsme měl tranzistorový creek nebo actidamp tak hudba byla stažená, pod dekou, bez prostoru a v ruku v ruce tím byl potlačen i šum a praskot desky. Ovšem elektronkové phono které jsem ted částečně dodělal je tak pekelně detailní a zvukově otevřený, že tam je prostě slyšet všechno ale úplně. A ještě k tomu připočítejte širokopásmové horny. To vše mě vlastně donutilo začít řešit mou situaci jak pečovat o desky i když mám zatím jen cca 20ks (snažím se sbírat jen to co má dobrý zvuk)..

Slavek69:
Mám doma již silný dvourychlostní motor ze stěračů původně do mého Nissana za 250,- .Dále jsem koupil odsávací hubici do pračky Okki Noki za 1000,- a vysavač v akci za 1200,-. Připočítám k tomu ofrézovanou Alu krabici aby to nějak vypadalo za cca 3-4000Kč a hlavně musím sehnat ještě talíř a nechat vysoustružit hřídel pro spojení mezi talířem a motorem. No když to spočítám tak mě to vyjde na nějakých 7000,- a proto se stavbou moc nespěchám. Jediná výhoda vlastní stavby bude daleko větší sací a regulovatelný výkon. Takže ta předraženost u výrobce asi není na místě pokud to nezačne vyrábět ve velkém a nešetří na dílech (motorky z číny a tak...).
Dokonce přemýšlím, že bych raději koupil hotovou pračku OKKI.

Celou věc bych však pojal a řešil komplexně asi takto. Prach je všude. Když jsem pral desku tak na kvalitním světle je to vidět, že při schnutí občas na lp něco přistane..Nebo stačí párkrát vyndat LP z futrálu a při poslechu zase něco přistane. Proto si říkám, že bych:

1) koupil ionizátor a čistič vzduchu ( ty velké kvalitní stojí kolem 3tisíc). Přitahuje to veškerý prach, pyl atd. A pro mě jako alergika to bude také dobré.
2) při čištění používat pračku s krytem a stejně tak i pro přehrávání bych asi vyrobil výklopný kryt pro mojí RPM9
3) Desky skladuji v hezkém stojanu z Ikei a však bez skleněných dvířek a tak bych je asi taky dodělal ale nechce se mi protože to nebude vypadat hezky.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 20 kvě 2012 13:28

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 8fj8EuGRWM

A co tohle?? ta odsávací hlavice se desky nedotýká a tak nezatlačuje bordel do desky...Možná tohle bezkontaktní odsávání je asi nejlepší...

Libor

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 20 kvě 2012 13:42

To TAB ionizátor mám půjčený od kolegy z firmy.Chtěl jsem v obývacím pokoji snížit prašnost a vylepšit vzduch.A opak je pravdou.Ten ionizátor ten prach přitahuje jako vosy na bonbon.Od zápůjčky( asi tak měsíc) manželka utírá prach 2x více.A ta je na prach vysazená :evil:

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hi-fi calvus » 20 kvě 2012 14:08

TABe, trošku odbočím,malý dotaz, ten stojan na desky z IKEA, máš prosímtě jaký? Není to náhodou ten EXPERT?
Taky řeším momentálně stojan a taky si myslím, že praktičtější je zasklený ale na druhou stranu nezasklený hezčí a akusticky vhodnější, pochopitelně. ;)

K tématu jen pročítám a pročítám, s velkým zájmem, do budoucna mám ale jasno, OKKI NOKKI nebo clearaudio MATRIX.
Nejsem žádný experimentátor a mám rád jistotu a praktičnost.
Osobně se v práci a na zahradě doma nadřu dost, dělám rukama, takže když jde o hi-fi, chci si jej užívat.

Gramec mě chytl jako HOVADO! :D Jenže jsem jeden centimetr za startovní čárou, máme dohormady asi dvě hodiny muziky, všeho všudy, pochopitelně na vinylu, ale poslech mě baví jako prase.
Zvuk z analogu se mi moc líbí a poslech s tak velkým obalem v rukou je úplně jinde, než ten sdílený konzum po tenkém drátě nebo ten z digitální placky kde je nahrávka normalizovaná od A do Z v jedné hlasitosti či přebuzená do aleluja.

Pračku vinylu si určitě koupím, dříve než jakoukoli jinou věc, vyjimkou jsou jedině další desky do sbírky.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 20 kvě 2012 22:35

Drvoštěp: Ten Ionizátor má přeci přitahovat prach z místnosti ale do něj, do jednoho místa. Jestli to tak blbě funguje tak teda nevím co už zkusit.

Calvus: No já nevím jaký mám ale posílám fotku. Já jsem s ním spokojený. Za ty peníze nemůžu čekat nic lepšího. Je to přiměřeně bytelné, lehce sestavitelné a pěkné. Já vůbec jsem si celé poslechové misto vybavil z IKEI. Vypadá to dobře a přitom je to tak levné. Pokud bych chtěl bytelnější poličky na LP desky a knížky tak zajdu k truhláři a ten to nařeže raz dva a na míru...

Také tvrdě makám a moje výplata není nic moc a stejně jako ty chci za tvrdě vydělané a ušetřené penízky to nejlepší. Viděl jsem v akci Nitti Grity, Clear audio Matrix a vlastně vyrobenou pračku u kamaráda. Matrix a ručně vyrobená pračka mi přišla nejlepší. OKKI Nokki bude taky dobrá a koupi bych si jí. Uvidíme jak nakonec dopadnu. Jsem rád, že tě analog baví. Je to krásný koníček *hura*

Obrázek

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 21 kvě 2012 08:43

Ten stojan na desky mám také ale v černé barvě.Ještě jsem ho vylepšil (jelikož nemá záda)vlepením hranolků (5x5)aby se desky o ně opřely a byly v řadě .Dnes zkusím přesunout ionizátor na jiné místo.Jsem zvědav jaké bude zlepšení :?:

micska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micska » 21 kvě 2012 10:44

*offtopic*

Ta siamka je nádherná!! :)

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 21 kvě 2012 21:58

Jo to je a to se tam nějak divně protahuje :D Je to můj věrný posluchač kocour Oskar :D Problém však je, že děsně líná a nepřispívá mi v boji proti čistotě mích LP :(
V případě že ho music přestane bavit a chce pozornost tak mě začne kousat takže někdy to je horší než manželka :DD

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 22 kvě 2012 20:50

A ja myslel, ze je to kralik... :D

novice40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novice40 » 22 kvě 2012 22:25

Taky jsem se rozhodl pro koupi Disco Antistat, finance ale nebyly primární, spíš
hrálo roli mé obecné preferování dobrého poměru cena/výkon a také doporučení
zkušenejších (Prospero). Až na drobnou závadu (v pračce byl v nejnižším místě
malý otvor, kterým vytékala čistící kapalina), která byla snadno odstranitelná,
musím konstatovat velkou spokojenost. Desky jsou makroskopicky
čisté a hrají evidentně lépe. Hrot přenosky sice "vyorá" malé množství bordelu,
což ale nevidím jako zásadní problém - je ho skutečně jen málo a hrot přenosky
stejně čistím po přehrání každé strany desky (jak mě naučil efičák :D ).
Po dalším přehrání je už hrot čistý. Etikety desek poškozené po mytí a uschnutí nejsou.
Navíc čistě ruční mytí desek je pro mě i relaxace *2thumbsup*

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 23 kvě 2012 22:11

Zdravim,
rád bych k tématu "levných praček" přidal můj návrh k případné spolupráci.
Pokud by se našel technický týpek, který by zvládl navrhnout ideální tvar...resp. zhmotnil by do jednoduchého výkresu/náčrtku tvar "budoucího prototypu".
Mohu jej na laseru říznout např. z transparentního plastu. Cena materiálu 0Kč.
Pokud má někdo v hlavě představu a nechce bastlit z překližky ap. - písne na můj mejlík : xbox@seznam.cz

(...samozřejmě mohu říznout co třeba (víko na gramec,ap))

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 24 kvě 2012 21:37

Na jakém stroji děláš?V jakém formátu chceš geometrii? A v jaké cenové rovině?

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 25 kvě 2012 09:54

NC - ideálně v křivkách :)
Je to hobby, tedy nejde o peníze. Samozřejmě je to o složitosti a pokud si finalizaci udělá zájemce sám, máme vyhráno oba *2thumbsup*

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 27 kvě 2012 19:19

Ptal jsem se proto,že mám základní plášť a potřebuji ještě říznout dno a vrch z 2mm plechu.Píšeš,že máš možnost řezat plast,proto se ptám na čem,jestli je to jednoůčelové na plasty,nebo i kov.zajímal mne konkrétní typ stroje.Jsem schopen si to co potřebuji naprogramovat v Topsu.

kralikovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kralikovo » 31 kvě 2012 22:40

Ahoj chlapci!

Přemýšlel jsem nad levným čištěním desek a na youtubu jsou roztodivné věci..
Nejzaujímavější je bezesporu čištění lepidlem..
http://www.youtube.com/watch?v=_gyvipBs ... re=related

a ještě jedno..

http://www.youtube.com/watch?v=XJsAeQeh ... re=related

Co vy na to? :-) Kdo si koupí se mnou napůl pětikilové balení herkulesu? *2thumbsup*

Odpovědět