Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
THresil
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od THresil » 01 čer 2012 10:18

kralikovo píše:Ahoj chlapci!

Přemýšlel jsem nad levným čištěním desek a na youtubu jsou roztodivné věci..
Nejzaujímavější je bezesporu čištění lepidlem..
http://www.youtube.com/watch?v=_gyvipBs ... re=related

a ještě jedno..

http://www.youtube.com/watch?v=XJsAeQeh ... re=related

Co vy na to? :-) Kdo si koupí se mnou napůl pětikilové balení herkulesu? *2thumbsup*
Nevypadá to špatně, navíc se zdá, že je to nedestruktivní způsob... *2thumbsup*

Chachel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chachel » 01 čer 2012 11:43

Také jsem se stal majitelem Disco Antistatu a mohu potvrdit spokojenost.
Objednal jsem ho v Conradu a i s vnitřními obaly na LP ( 100 ks ) přišel na 1626,-Kč.
Zásilka dorazila v pondělí, tak jsem hned vyzkoušel vyprat pár desek. Vybral jsem
starší hrané kousky Supraphonu ( Planetárium, Petřina, Spálený, Hlas,... ) a výsledek
mě mile překvapil. Desky čisté, bez statického náboje, lupání takřka neslyšitelné. Při
prvním přehrání jehla vyorá nějaký ten bordel, tak jehlu čistím po každé půlce LP.
Po výměně obalů jsou desky jako nové a taky tak k nim přistupuju. Léta neslyšené věci
ožívají v neslýchané kráse.
Vlastní proces mě bavil, vypral jsem postupně 20 kousků - už se těším na další "prádlo".

kralikovo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kralikovo » 01 čer 2012 15:30

THresil píše:
kralikovo píše:....
Nevypadá to špatně, navíc se zdá, že je to nedestruktivní způsob... *2thumbsup*
Já to rozhodně zkusím.. za těch 30 Kč + nepotřebný vinyl ten pokus stojí..
Navíc je to velmi sexy metoda.. :-) Je to jak sloupávat kůži z živoucí hudby.. :-)
*2thumbsup*

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 04 čer 2012 07:52

Standa píše:Ptal jsem se proto,že mám základní plášť a potřebuji ještě říznout dno a vrch z 2mm plechu.Píšeš,že máš možnost řezat plast,proto se ptám na čem,jestli je to jednoůčelové na plasty,nebo i kov.zajímal mne konkrétní typ stroje.Jsem schopen si to co potřebuji naprogramovat v Topsu.
rezam na Laseru zn MultiCam 2000 s 200 watovym delem. A frezuji na frezce Multicam 3000 s frkvencnim vretenem 32000 RPM.

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 04 čer 2012 22:30

Takže plech asi moc ne.2OOW je asi málo.K čemu to slouží?Řezání a gravírování do plastů?To u nás neumíme.Ten co u nás ve firmě máme má výkon,tuším 3600W.Pokud by to bylo možné,tak bych poslal geometrii v nějakém formátu a domluvili bychom se,chtěl bych na mojí budoucí pračku nějakej pěknej dekl.

jouda

Příspěvek od jouda » 05 čer 2012 20:59

Chachel píše:...a výsledek mě mile překvapil...Při
prvním přehrání jehla vyorá nějaký ten bordel, tak jehlu čistím po každé půlce LP.
No jistě, člověk si kupuje pračku proto, aby pak svou přenoskou vyorával bordel *2thumbsup*

Slavek69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek69 » 05 čer 2012 23:18

Já to po vyprání na Antistatu protáhnu KABem a jehla nic nevyorá. Praní na Antistatu je jen poloviční práce ;)

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 06 čer 2012 09:33

Standa píše:Takže plech asi moc ne.2OOW je asi málo.K čemu to slouží?Řezání a gravírování do plastů?To u nás neumíme.Ten co u nás ve firmě máme má výkon,tuším 3600W.Pokud by to bylo možné,tak bych poslal geometrii v nějakém formátu a domluvili bychom se,chtěl bych na mojí budoucí pračku nějakej pěknej dekl.
Písni na mejl pro podrobnosti, at nezahlcujeme forum (zjevně stavba levné pračky, nikoho nezajímá)

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 06 čer 2012 10:59

To bELLa- ale zajímá!!!Jenom se tu ještě neobjevily návrhy a řešení.Tím bych začal a ostatní se určitě přidají.tak sem hoď nějaké nápady a výkresy a uvidíš jak se diskuze rozjede.

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 06 čer 2012 20:46

Koupil jsem si Disco Antistat,vyčistil několik desek,přínos určitě pozitivní,ale určitě ne konečné řešení.Proto jsem se rozhodl pro stavbu vlastní pračky s odsáváním,bude složena z komponentů co dům dal:Pohon talíře-motorek stahovačka okna z peugeta,plynulá regulace otáček a pravý a levý chod,odsávání-motor z vysavače-vodníka,plynulá regulace,max.výkon tuším1800W.Odsávací štěrbina vyfrézována v nerezové trubce.Samotná krabice v které to bude umístěno je naohýbána z ocelového plechu tl.1,5mm,povrchová ůprava prášková barva,ještě není jasné jaký odstín asi nějaká tmavá šedá,jemná struktura.Pokud se dokopu tak vložím fotky ze stavby.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 06 čer 2012 21:48

Stando, nejdříve pročíst předešlé návrhy a vše kolem.Tím se vyvaruješ chyb.Co udělat bednu z antikora nebo hliníku? A do jaké cenové relace se chceš dostat? Držím Ti *palec*

jouda

Příspěvek od jouda » 07 čer 2012 10:24

Standa píše:Koupil jsem si Disco Antistat,vyčistil několik desek,přínos určitě pozitivní,ale určitě ne konečné řešení.Proto jsem se rozhodl pro stavbu vlastní pračky s odsáváním,bude složena z komponentů co dům dal:Pohon talíře-motorek stahovačka okna z peugeta,plynulá regulace otáček a pravý a levý chod,odsávání-motor z vysavače-vodníka,plynulá regulace,max.výkon tuším1800W.Odsávací štěrbina vyfrézována v nerezové trubce.Samotná krabice v které to bude umístěno je naohýbána z ocelového plechu tl.1,5mm,povrchová ůprava prášková barva,ještě není jasné jaký odstín asi nějaká tmavá šedá,jemná struktura.Pokud se dokopu tak vložím fotky ze stavby.
Bude ten motorek z Peugeota stačit? Když se ta trubice totiž přisaje, tak to pohonu talíře dá velmi zabrat :!:

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 07 čer 2012 22:04

Doufám,že jo.Zatím jsem ho zkoušel přidržet při nízkých otáčkách na průměru cca 8 cm a nepodařilo se mi ho zastavit,pokud by byl slabej tak mám v záloze motorek ke stěračům,musel bych překopat regulaci,ale to není zase takový problém.

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 08 čer 2012 14:07

Já jsem schopen stvořit kvalitní case - v rozumné ceně, na motorky a ostatní jsem "oslem" :(

Standa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa » 10 čer 2012 10:43

DRVOŠTĚP píše:Stando, nejdříve pročíst předešlé návrhy a vše kolem.Tím se vyvaruješ chyb.Co udělat bednu z antikora nebo hliníku? A do jaké cenové relace se chceš dostat? Držím Ti *palec*

Informace a data vstřebávám odevšad,ale ani se nebojím experimentovat.Hliník a nerez jsem nepoužil záměrně,hliník doma nesvařím a nerez je drahej a hůř se s ním pracuje.Soustružené díly si dělám doma sám na takovém malém ořezávátku,ale na ložiskovej domek (Al)pro ložiska talíře a hřídelku z nerezu stačí.Finální povrchová ůprava bude prášková barva,možná ještě pro zlepšení odolnosti proti korozi nechám před lakováním celou bednu nachromátovat.Mám hotový základní plášť,ložiskové domky,pohon talíře,připravenej motor vysavače s ragulací.nerezovou trubku na odsávání,zatím byla jediná finanční investice cca 200 Kč za 4ks ložisek pro unašeč talíře.Zbývá spodní plato,vrchní plato,po smontování povrchová úprava a bude hotovo.Dva páry ložisek proto,protože dělám souběžně dvě pračky,jedna po úspěšném zkušebním provozu pújde do světa.

Odpovědět