Levná pračka LP desek

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
maar
Kontaktovat uživatele:

Re: Levná pračka LP desek

Příspěvek od maar » 18 črc 2012 08:41

Stejně jako pár předchozích, i já okomentuju zkušenost s Antistatem. Sady jsem zakoupil dvě, do jedné dám destilku, do druhé origo kapalinu. Vyperu v destilce od "největšího bordelu), (cca 5 otáček sem a 5 tam), strčím do stojanu. Po naplnění stojanů oběhnu kolečko znovu v druhém DA (opět cca 5 otáček sem a tam) s origo kapalinou. Nechám uschnout.

Desky jsou viditelně čistější a ROZHODNĚ hrají lépe, což poznala dokonce i má přítelkyně a to už je co říct :D Stejně jako všem, i mně vyorá jehla něco málo bordýlku, ale nepovažuju to za zásadní, jehlu čistím po každé straně a při druhém hraní se tahle zemědělčina již nekoná. Odsátí by tedy jistě pomohlo, ale jsem realista: moje výbava a kvalita přehrávaných desek není "špičková" a tomuhle DA myslím docela stačí, zvlášť v tomhle "kombo systému" :)

Za nedostatek objektivně považuju pomalé stékání kapaliny, takže to sem tam nechá stopu (urychlení by pomohlo, ale to fotosmáčedlo asi nepřimíchám ;) ) a také to, že deska, jak leží na tom odkapávači, tak dole pořád vlastně na pár kapkách stojí a je tam pak šmouha, která ale obvykle nepřesahuje zaváděcí drážku. Ochrana etiket je prapodivná (to měl pravdu kdosi přede mnou, kdyby udělali ten puk o pár milimetrů větší, bylo by to ideál), ale zas tak to nevadí, uschnou:)

Takže poměr cena / výkon myslím super.

bELLa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bELLa » 18 črc 2012 09:50

Už je to nějaký pátek. Někdo odsud si přečetl moje možnosti a nechal si u mě vyrobit plast dekl na gramec. Dekl je zaplacen, zájemce jsem se snažil kontaktovat emailem - bez výsledku. Následně po havárce HDD jsem přišel o část pošty a znovu nejsem schopen dotyčného kontaktovat....ozvi se !

Samozřejmě dále platí, že pokud si někdo "pračku" rozkreslí nebo má nějakou představu není problém říznout.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 19 srp 2012 22:09

Nevíte někdo, prosím, co je to za model pračky Okki Nokki - Cadence? Díky

Jupi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi » 03 říj 2012 09:54

Zdravim pani,
som stastnym majitelom Knosti Antistat. Uz mam vypratych asi 60 LP, ale uz po asi 30 LP som si vsimol problem, ze novo cistene LP su znecistovane necistotamy z roztoku. Filter v lieviku pri zlievani tekutiny spat do flase je nedostatocny a vela necistot v tekutine nadalej ostava.
Aby som zlepsil prefiltrovanie tekutiny, pouzil som papierovy filter do kavovaru na "kvapkanu" kavu.
Tento filter dam do lievika a pomaly vlievam kvapalinu. Kavovy filter je samozrejme jednorazovy a po pouziti ho zahodim.
Prikladam foto filtra na na kavu po asi 45 LP. Kvapalina pred touto filtraciou bola prefiltrovana cez dodavany filter. Po kazdom pouziti som samozrejme zileval kvapalinu cez dodavany filter.
Obrázek
a detail necistot
Obrázek

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 03 říj 2012 10:24

Výborný nápad. *palec* *palec* *palec* *palec*

Jupi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi » 03 říj 2012 23:18

Vdaka.
Radsej by som ale niekde zohnal laboratorny filtracny papier. Neviem, ci tento kavovy nepusta vlakna. Ale po prefiltrovani bola tekutina viditelne cirejsia.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 03 říj 2012 23:29

Neboj, vlakna nepousti, delam to takhle uz pres patnact let. :D (Stavim ten trychtyr s kavovym filtrem jeste do toho "originalu", ten lepe drzi v hrdle flasky a zachyti i posledni zbytky necistot.) Jen se mi jednou stalo, ze se mi pri pouziti hnedeho (bile mi tehdy dosly) ten praci roztok "malilinko" zabarvil. Na dalsi prani to ale nemelo zadny vliv. ;)

PanR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PanR » 04 říj 2012 09:32

Používám též DA, s tím rozdílem, že desku po umytí originálním roztokem v DA ještě před uschnutím opláchnu LP destilkou. Jestli to má nebo nemá význam vlastně ani nevím.
Dostal se mi do ruky šikovnej nástavec na vysavač, který plánuji upravit (nalepit látku na čištění brýlí a objektivů) a vyzkoušet odsávání.

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 18 říj 2012 15:42

Přátelé příznivci analogu, propadl jsem analogu a kupuji desky na Aukru a koupil jsem mnoho desek i desku svého mládí.(BACHMAN OVEDRIVE TURNER--Four Wheet Drive), je od MERCURY made in CANADA,není poškrábaná a velice lupe a protože byla použitá. Snažil jsem se všemi spůsoby odstranit lupání,různými prostředky ALPOU, po té CLINEM atd, potom jsem vše vysál výkoným vysavačem abych se zbavil nečistot a špíny ovšem marně,deska lupe stejně. Tak se domnívám, kdybych si koupil pračku desek,vyjde mi to na stejno. Určitě desinfekční prostředek na pračce má v sobě i líh,který i já jsem použíl,ovšem marně.
P.s. rozumím tomu tak pokud deska, lupe nic ji nepomůže ani přačka.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 18 říj 2012 17:37

Lupancú se těžko zbavíš (vůbec) Ale jsou tolerantní přenosky k danému problému.Mě se třeba osvědčil kožený slipmat s přenoskou 2M Red.Ale co je hlavní chce to nakupovat od zkušených prodejcú kteří vědí co je -Hodnocení stavu desek :

Skoro nový (NM) Obal a deska bez poškození
Excelentní (EX) Obal má drobné poškození nebo oděrky, deska má max. tu a tam vlásenky ale je bez hlasitého praskání
Velmi dobrý (VG) Obal opotřeben, deska má slyšitelné praskání v tichých pasážích, škrábance
Dobrý (G) Obal hodně poškozen, deska má stálé slyšitelné praskání nebo hluboké škrábance

Taky nakupuji na AUKRU a jsem z 99% spokojenej.A k tomu mytí ,nelaboruj a pokud nechceš investovat moc peněz tak si kup disco antistant za 1000,-a budeš mít klid.

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 19 říj 2012 11:28

I já tak nakupuji na AUKRU, DRVOŠTĚPE a koukám jak prodávající hodnotí desku jak jsi napsal,ale konkrétně na tuto desku napsal v dobrém stavu, a koupil jsem od něj ještě jednu desku také USA,kvůli poštovnému,stála míň a je velice dobrá,bez lupanců jeho hodnocení dobrý stav.
A co se týče praní desek myslím si, disko antistant a a jiná pračka nepomůže od praskání.Zatím stojím.
P.s. mám kamaráda,který má pračku desek,pokusím se mu ji dát,pokud bude mít zájem, a výsledek napíši.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 19 říj 2012 11:43

Máš už nějakého prokleplého prodejce? Pokud ano tak mi napiš buď sem nebo do sz a já Ti zase pošlu moje .Ty prodejce ale jenom pozitivní *thumbs up* Možná se to bude zde někomu hodit.A k tomu disco antistantu,desky si to mytí zaslouží.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 » 19 říj 2012 15:37

gotzila píše:A co se týče praní desek myslím si, disko antistant a a jiná pračka nepomůže od praskání.Zatím stojím.
Ale pomůže. A zatím si stojím já ;) Hodně záleží na tom jestli deska praská opotřebováním, poškozením... a nebo usazenou špínou v drážkách. Toť moje osobní zkušenost s OKKI a cca 300 vybraných LP. Hodně špinavé desky nechám odmočit, peru je několikrát za sebou a častokrát to výrazně pomůže.

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila » 19 říj 2012 18:06

Dnes jsem koupil Fleetwood Mac 2lp Live od kamráda,který mě prodává občas desky,samozřejmě použité a ptal jsem se ho zda by nevypral desku která lupe( BOT) slíbil mě to a potom se uvidí,samozřejmě má pračku dost drahou.
A co se týče prodejce desek na AUKRU ,zatím se mi nejlíp osvědčil PETR TEX / petr.tex@seznam.cz/ koupil jsem si od něj Mika Olfielda dobrá kvalita a mám u něj objednané Deep Purple In Rock a Rubetes a to /kvůli poštovnému/ opět.
A co se týče ostatních,prostě kupuji co mám na cd a líbí se mi to,tak to chci i na desce, abych mohl porovnávat a rock mého mládí a hlavně blues. Takže , kvalitní prodejce zatím moc neznám.
Kupoval jsem převážně od mého kamaráda,který má desky s z Vídně má jich dost, lepší si nechává, kupuji to bez poštovného,bydlí kousek od mého bydliště. A na Aukru jsem zatím kupoval jen asi 6 desek s výsledkem půl na půl, takže DRVOŠTĚPE nemohu zatím říct kvalitní prodejce,kromě dříve zmíněného.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 19 říj 2012 19:47

Moje koně- diskoente-krakovskamusic-sandy-norocky-malarierecords-minicar.Koupě asi tak 200lp a cd.Spokojenost na 95%.Když něco nemůžu sehnat tak jim pošlu mail s poptávkou.A desky v tom samém procentu spokojenosti mi chodí vyprané.A co víc, někdy dostanu desky a cd dříve než oni peníze *thumbs up*

Odpovědět