Mají dnes fyzické digitální nosiče (CD, SACD atd.) ještě smysl?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mají dnes fyzické digitální nosiče (CD, SACD atd.) ještě smysl?

Příspěvek od Antony »

kychtax píše:
18 úno 2021 09:01
Antony a kde jsi srovnával vinyl s CD nebo NUC. Podle čeho sis udělal názor?
(já jsem seděl v sobotu v křesle u Dasty a udělal si názor, hrálo se z cd i vinyl).
Na tuto otázku již bylo odpovězeno.

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

Herrer píše:
18 úno 2021 09:19
Antony: Z demagogie jsem tě osočil jednou jedinkrát a to na základě příspěvku, kdys tvrdil, že snad někdo ulítává na tom, že LP praská a šumí. Tam jsi totálně ignoroval kontext a vytáhl jsi z něj jen to, co ti zapadlo do zamýšlené konstrukce.

Bylo to jako kdybych napsal, že mám nejradši zrzky, protože mají krásně bledou pleť, jsou v posteli živelné, že jim rád odpustím ji i ty pihy a tys mi na to odpověděl, že když někdo ulítává na kropenatejch, tak je to jeho věc, ale o ženský kráse to není ;-)
To byl z mé strany prostý sarkazmus, který z kontextu naopak velmi vycházel. Označit jej za demagogii, aniž by kritéria demagogie splňoval, je poněkud, ehm, demagogické..

Antony
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Antony »

PítrsPraha píše:
18 úno 2021 08:59
A poslední poznámka ode mě k tomuhle divadlu jednoho chlapa, který neunesl sám sebe :-).

Až (nebo spíš jestli) ti někdy Antony ustoupí panika, jakou u tebe vyvolaly tvé vlastní metody vedení diskuse, přečti si mé poznámky znovu, klidně, pozorněji. Vůbec už neřeším tvůj odlišný názor. Máš na něj právo, jakkoliv je nebo není správný.

Píšu o něčem jiném. Díky dokonalé paralele s tím mým kolegou v práci jsem si toho nemohl nevšimnout. A podle reakcí dalších lidí nejsem sám. Proto jsem ti to zrcadlo nastavil. Dle útočnosti reakcí velmi přesně. Není to z mé strany osobní. Jen otevřeně konstatuji, co je z tvých příspěvků tak zřejmé. Jak s tím naložíš, je čistě na tobě - třeba kolem sebe dál budeš jen zoufale kopat. Každý jsme svým kormidelníkem.
Aneb, jak po lži číslo 47, následuje lež číslo 48.
Vážený Pítrsi, dovol, abych do tvojí tmy vnesl trochu světla. Možná tě to překvapí, ale ani řetězec lží a pomluv, které neustále předvádíš, ani nastavování zrcadel, ani kolega v práci, nejsou relevantními argumenty.
Jelikož ve tvých slovních výlevech absentuje jakákoli snaha o korektní diskuzi, nebudu se k pokusům o ni nadále snižovat na tvoji úroveň. Bolí od toho záda, obrazně řečeno.
Tímto komunikaci ze své strany končím. Pro mě je téma uzavřeno, současně jsem si udělal obrázek o tvém charakteru.
Není to pěkný obrázek, nicméně jej přijímám jako realitu.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Pánové, to jste to ještě nepochopili? Já se též dlouho zdráhal a zprvu ho typnul na velmi náročného a precizního posluchače reprodukované hudby, ale on se z něho vyklubal jen troll-provokatér a ještě možná placený. Jen ať se to tady "točí" a obrázky po straně vesele blikají a bylo by dobré občas na ně kliknout, aby to nějakou tu kačku vysypalo. Řešení jediné: trolla n e k r m i t !

Nakonec vyautoval se definitivně sám, když chce porovnávat vinyl rip ( možnost násobného zprznění při tvorbě ), na místo přímého srovnávání s gramcem s odladěnou analogovou větví. Správně to napsal LUK: "lízat zmrzlinu přes sklo a hodnotit chuť". To hovoří za vše a možná "skutečný" kvalitní gramec, ani aparaturu, neviděl, jen sbírá ty staženice a tímto chce argumentovat. To je nehoráznost a ještě ty drzé invektivy na zdejší "LP GURU", jako je např. DASTA, který nepochybně ví kudy ten pomlslný kočár jede a doma má analog vypiplaný, na rozdíl od Antonyho.

Raději poslouchejte hudbu, tohle nikam nevede. Ať Vám to hraje.

Ujo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ujo »

Vazeni kolegove,

Hodne dlouho jsem rozmyslel jestli se mam do tohoto fora prihlasit. Nakonec jsem se rozhodnul podelit se se s vami o moje zkusenosti v oblasti nazoru na to, jestli je lepsi zvuk nebo poslech, chceteli LP’ s nebo CD’ s. Zcela jednoznacne mohu za sebe rict, ze takovy hudebni zazitek pri poslechu LP’ s urcite nezazijete kdyz poslouchate CD. Poslech desek to je uplne jina liga. Nicmene pokud chcete poslouchat opravdovou kvalitu, kupte si jedno LP vydane v Japonsku nebo US (nejlepe label Rhino) a porovnejte to s CD, ktere mate.

Ujo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ujo »

Vazeni kolegove,

Hodne dlouho jsem rozmyslel jestli se mam do tohoto fora prihlasit. Nakonec jsem se rozhodnul podelit se se s vami o moje zkusenosti v oblasti nazoru na to, jestli je lepsi zvuk nebo poslech, chceteli LP’ s nebo CD’ s. Zcela jednoznacne mohu za sebe rict, ze takovy hudebni zazitek pri poslechu LP’ s urcite nezazijete kdyz poslouchate CD. Poslech desek to je uplne jina liga. Nicmene pokud chcete poslouchat opravdovou kvalitu, kupte si jedno LP vydane v Japonsku nebo US (nejlepe label Rhino) a porovnejte to s CD, ktere mate.

Ujo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ujo »

Jeste muj nazor na SACD, HDCD, SHM CD apod. Pokud si nekoupite tyto nosice v Japonsku, je to vyhozeni penez. Navic pozor na clo. Japonci nabizeji SACD s japonskym popisem, ale v realu se jedna o americke vyrobky. Takze zaplatite za clo a soda I cc’s Kc 660,-

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Ujo,
S japonskými cédéčky je situace složitější o to, že v mnoha případech dochází k plnění závazků a obchodních dohod mezi labely, do kterých koncový zákazník nevidí.
Např. v Evropě se prodávala cédéčka, která byla nalisovaná v Japonsku, buklet vyroben v Evropě, s poznámkou "Printed ln Holland".
Produkt byl běžně k mání v evropské distribuci, navzdory regionálním dohodám. Uvedu příklad :
IMG_20210220_104339.jpg
IMG_20210220_103550.jpg
Takových nosičů byla spousta, tato cd nebyla označená OBI stripem, jako v Japonsku.
V současné době "japonská" cd, která se vyskytují na evropských burzách a jiných prodejích 2nd. bývají až v 80% vyrobena někde v halách u Vladivostoku.
Záruka pravosti je pouze u importu od renomovaných prodejců.
Japonské fejky se objevily hlavně u tzv. vinyl replik, které se jeden čas vůbec nesměly ze země vyvážet a některé tituly se nesmí dodnes. Proto např. kanadská kapela Saga je na vinyl replice takřka nesehnatelná.
Ohledně jpn. elpíček :
Dělají si svůj mastering, kde je posilené pásmo výšek, protože vnímají vysoké kmitočty hůře, než evropská a americká populace.
Na sestavách, které jsou temnější, je takovéto lp jako živá voda.
Je to též otázka preferencí, osobně mám také velmi rád zvuk japonských elpíček.

m+m
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od m+m »

Ahoj, souhlasím s Dastou, mě se taky líbí zvuk japonských LP a jsou pro mě alternativou k předraženým audiofilnim vydáním . Ani nevím kde jsem koupil toto CD, ale vypadáto na Japonce.
IMG_20210220_114950.jpg
IMG_20210220_115011.jpg

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Uvedu prosím jeden příklad porovnání mezi originál a fake vydáním japonské vinyl repliky.
Toto je originál vydání SHM cd.
IMG_20210220_123213.jpg
IMG_20210220_123558.jpg
IMG_20210220_123509.jpg
IMG_20210220_124228.jpg

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Zde je fake vydání :
IMG_20210220_123820.jpg
IMG_20210220_123846.jpg
IMG_20210220_123924.jpg
IMG_20210220_124153.jpg
Toto vydání sice není SHM, ale to nevadí.
Bezpečné poznání, že jde o fake je mléčné mezikruží u středu cd.
V Evropě, Americe, Austrálii a jinde se v současnosti používají tato cd s mléčným mezikružím v oficiální distribuci, v Japonsku však nikdy a za žádných okolností. Tento kroužek je jasným poznávacím znamením fejku.
Opravdová vinyl replika má obal jako lp, zde u fejku vytvořen z cd z roku 96, navíc barvy jsou jiné.
U fake chybí na cd Identifikátory, které jsou na originálu jasně viditelné.
Snad to kolegům pomůže při pořizování titulů do sbírky.

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Kvalita Japonských nosičů je také kus od kusu. Mám CD Black Sabbath: Technical Ecstasy a to je excelentní, dále jsem v Japonsku nakoupil více jak 200 ks SACD a samozřejmě zaplatil clo ( nevidím v tom problém ), originál Japan jsou ty tzv. zelené, ale o to nejde. V posledních letech to však začali šidit a používat na SACD snad ty zmršený masteringy pro dnešní módní CD a tak rock a pop z Japan už né. Dá se takto nakoupit pouze klasika, jakož v podstatě i jinde ve světě. Vidím to tak, že není zcela nutné pitvat kdo to CD vyrobil, ale zásadní informace je, kdy to CD vyrobil. Po roce 1995 je to sázka do loterie.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pochopitelně, ani Japonsku se nevyhnula válka zvuku a masteringová kouzla, která dovedla cd tam kde je.
Ve svém příspěvku výše jsem se nevěnoval zvukové kvalitě, myslím však, že i téma origo vs fake může být pro někoho užitečným zdrojem informací při pořizování nosičů, přesto, že zvukový projev může být i stejný.
Obliba jpn. cédéček má více důvodů.
Ve většině případů, není to však pravidlem mají světlejší zvuk.
Jsou sběratelsky přívětivější, protože mají rozšířenější přílohy a buklet.
Vinyl repliky jako jpn.ojedinělost jsou sběratelsky žádané, své na tom má vliv i OBI strip, který však je na všech cd, nejen na vinyl replikách.
Většina cd obsahuje tzv. bonus pro Japonsko, což je jedna skladba, kterou ostatní vydání ve světě neobsahuje.
IMG_20210221_123755.jpg
Na snímku je japonské a evropské vydaní stejného titulu z roku 2008,které se od sebe zvukově neliší a hrají naprosto stejně.

Ujo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ujo »

Souhlasim s Tebou. Vinyly jsou uplne neco jineho. Vratil jsem se k LP’ s po 30-ti letech. Kvalita zvuku se vubec neda srovnat s CD, SACD, HDCD, SHM CD atd

Jirka

Odpovědět