Počúvate ešte CD ?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Odar

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Odar »

Pamela píše:Nějaký digitální soubor uložený "někde" za 10 let najdu kde???
Tam, kde ho nechas :mrgreen: Aj o CD musis vediet, ci medzicasom nezmenilo svoju polohu, aby si ho nasiel :mrgreen:

To su naozaj hlupe argumenty. Je to iba neochota zmenit roky zazite zvyky. Ak ti to tak vyhovuje, je to OK, ale neznamena to, ze vsetci musime zostat donekonecna na stromoch . . . :roll:

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

no a tu išlo o to, zistiť kolko staromilov nám ešte behá po stromoch *2thumbsup*

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Pamela, fajne. Spíš ztratím CD než FLAC na zálohovaném úložišti.
Ale k dotazu. CD přímo z mechaniky ne, jen každé nové CD znásilním v mechanice pro naripování na HDD. Trochu to vypadá mimo :).

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ano. CD a rádio sú hlavný zdroj hudby, občas pustím LP či kazety, občas niečo z TV (Mezzo, Slušnej kanál), sem tam MP3 z kompu alebo telefónu. Ročne kúpim tak 3 - 6 nových CD. Napalovanie ma prešlo už dosť dávno. LPčky kupujem ojedinele keď natrafím na niečo zaujímavé a lacné v antikvariáte. Na kazety som už tiež nenahrával roky. Už iba púšťam.
Mám pocit že začínam byť hudbou zahltený a asi viac ako novú muziku by som potreboval trochu skvalitniť časť aparatúry (na čo samozrejme nie sú peniaze).

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

JV píše:Ano. CD a rádio sú hlavný zdroj hudby, občas pustím LP či kazety, občas niečo z TV (Mezzo, Slušnej kanál), sem tam MP3 z kompu alebo telefónu. Ročne kúpim tak 3 - 6 nových CD. Napalovanie ma prešlo už dosť dávno. LPčky kupujem ojedinele keď natrafím na niečo zaujímavé a lacné v antikvariáte. Na kazety som už tiež nenahrával roky. Už iba púšťam.
Mám pocit že začínam byť hudbou zahltený a asi viac ako novú muziku by som potreboval trochu skvalitniť časť aparatúry (na čo samozrejme nie sú peniaze).
na aký aparátik hráš ? Inak Mezzo je zaujímavé.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

designer píše:na aký aparátik hráš ? Inak Mezzo je zaujímavé.
Sú to viac menej všetko relatívne starinky od Yamahy niekedy z prelomu tisícročí - reciever, CD, deck + gramo Project 1 + DVD/SACD Pioneer.
Bedne Chario Premium 2000 a najnovší prírastok sluchátka Yamaha HPH-MT220.
Peňazí je stále poskromne, takže celková obmena asi nehrozí, tak sa asi budem snažiť postupne nahrádzať to čo sa bude najviac rozpadať, resp čo ma bude najviac iritovať.
Asi najviac by som chcel vymeniť ten 5 kanálový reciever (už roky používaný iba stereo) za dvojkanálový - niečo ako Yamaha R-S700, ale počkám až bude novší model s digitálnymi vstupmi a DAB tunerom. Hádam sa takého dožijem. No a nebolo by od veci sa zbaviť toho manuálneho Projectu a kúpiť nejaký automat, napríklad od Thorensu. Možno časom ešte vymením ten Panasonic za nejaké BD prehrávatko. Všetko podla finančných možností.
To je v skratke asi všetko čo mám a k čomu by som chcel dospieť.
Naposledy upravil(a) JV dne 03 kvě 2017 11:10, celkem upraveno 2 x.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ešte som zabudol - asi by som chcel skúsiť nejaký ten Bluetooth prenos, nech idem trochu s dobou.

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

bedničky máš skvelé - na tom by sa dal postaviť zvyšok. Vykašlať sa na receiver. Kúpiť si poriadny stereo zosik (vintage) - ten si dať trošku zgenerálkovať človeku, čo sa tomu rozumie (je to lacnejšie ako si možno myslíš). K tomu nejaký streamer alebo DAC, čo ťa spojí s poslednými výdobytkami ak chceš.
Ale možno to nie je cesta pre každého :P

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Inak teraz som si dal dokopy nové platne, ktoré sa predávali s promo kódami na stiahnutie digitálnej verzie daného albumu. Všetky ponúkali .mp3 320kbps + 2 dokonca možnosť stiahnutia hudby vo formáte .wav (Tame Impala a Run the Jewels).

Takže s kúpou nových analógových nosičov sa veľakrát kupuje aj pridaná hodnota vo forme digitálu, ktorý už tróni v mojom iPode.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

designer píše:bedničky máš skvelé - na tom by sa dal postaviť zvyšok. Vykašlať sa na receiver. Kúpiť si poriadny stereo zosik (vintage) - ten si dať trošku zgenerálkovať človeku, čo sa tomu rozumie (je to lacnejšie ako si možno myslíš). K tomu nejaký streamer alebo DAC, čo ťa spojí s poslednými výdobytkami ak chceš.
Ale možno to nie je cesta pre každého :P
Ano, dalo by sa to riešiť aj tak ako píšeš, možno aj tade povedie moja cesta, ale nemôžem si pomôcť - reciever mi príde ako ideálene riešenie. Tento typ prístroja mi plne vyhovuje. Ale ako som písal - nikam sa neženiem, má to čas vyzrieť.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Když se budu držet čistě jen tématu, tak u mě CD jasně vedou. Bude to tím, že v nejproduktivnějším věku jsem na vlastní kůži zažíval ten "přechod", byl při tom boomu . . . Mám hodně kousků nepoznamenaných zmršeným masteringem, některá CD mám zakoupená ještě za komančů na burze (kousek třeba za čtvrtinu platu :roll:, např "Trespass" ), mám u dosti kapel zkompletovanou jejich diskografii (popř. tu část, která mě bere . . . např. GENESIS s Gabrielem). U některých klenotů zkouším různá vydání (či DVDA, SACD, BD...), prostě muzika je můj život a pravděpodobně u tohoto formátu zůstanu (slůvko "pravděpodobně" používám z toho důvodu, kdyby náhodou někdo vymyslel čip, který nám implantují do mozku a bude vymalováno ;) ). Nebýt povodní v roce 2002, určitě bych pořád "jel" ve vinylu. Když vám ale skoro všechno uplave a následně vás zdecimovaného odřezávají z trámu, není už návratu. Mým zdrojem je hodně http://www.progarchives.com/ . . . dobře hodnocené album stáhnu, hodím ouško (Foobar+DAC)a chytne-li mě to natolik, že zatoužím po originálu, CD zakoupím (Amazon, Discogs . . .), není-li totálně zmršený mastering. Takže já určitě nějaký "lupič" nejsem ;) Jako vzoreček sem šoupnu pár foteček, o co bych přišel, kdybych nejel v CD (opravdu jen malý vzoreček). Chápu některé zdejší maníky, kteří toto zavrhují, jen stahují či streamují. Chápu i jinou skupinu, kteří se zamilovali do vinylu. Každý máme to svoje . . . já miluji soustředěný poslech, kdy se při tom mohu "mazlit" s bookletem (a občas zavzpomínám, jak jsem vždy očuchával čerstvě rozlepenou desku přivezenou z burzy). Každá generace má to svoje, já patřím k těm, kteří ešte počúvají CD ;) Říká se, že dnešní generace nad něčím takovým, jako je vinyl či CD ohrnuje nos, ale mé dcery (spolu s mými zeťáčky) už teď si "rozebírají", co si která vezme, až odejdu do věčných lovišť.
PS: Oželím všechno, jen muziku nikdy.
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Všem přeji nekonečně fajn muziky :)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Já tedy převážně poslouchám CD ("soubory" vůbec), ale jedna věc mě na nich štve. Jak se s věkem horší zrak, tak mi vadí ty idiotsky dělané booklety. Snad všechny jsou dělané tak, jako by vzali normální text a zmenšili ho na 12 x 12 cm. Nikdo se za těch 35 let ještě nenaučil myslet ve formátu CD - pokud jde o ten papír.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

ja počúvam ještě manželku. *klanimse*

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

kychtax píše:ja počúvam ještě manželku. *klanimse*
Já taky,ale něco je u ní v řetězci špatně,strašně kvičí,ani akustické ůpravy nepomohly,takže asi nezbývá nic,než upgrade za mladší :D

Odpovědět