Počúvate ešte CD ?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
LUK
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od LUK »

LawIAR píše:...Mňa, napríklad, ešte nikdy nesklamal Music on Vinyl a ten sa dá bežne kúpiť za 15-20€ nový.
Jo, s Music On Vinyl mám taky dobrý zkušenosti, mám od nich asi 9 nebo 10LP a v hledáčku mám další. Nejdražší z nich vyšla na 700Kč a to je barevná edice a ještě k tomu dvojdeska: A Perfect Circle ‎– Thirteenth Step (mimochodem jedno z mých oblíbených alb).
https://www.discogs.com/A-Perfect-Circl ... se/6196858
zabiny007 píše:Tak to máme asi každý jinak. Já na tom právě miluji tu neopakovatelnost okamžiku, kdy se ti konečně podaří někde v zapadlém krámku (nebo v prostoru sítě sítí) najít desku, kterou jsi již dlouho sháněl. Věř mi, že si pak tu nahrávku užiješ mnohem více, než když si ji stáhneš "na dva kliky"...
Moje řeč *palec*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

LAWiar:
Možná mě budeš mít za neznaboha :-), ale muziku si nepouštím proto, abych se díval, jak se něco točí, ale abych si poslechl muziku :-). Ale je pravda, že manipulace s fyzickými nosiči je mi příjemnější, než klikání myší nebo ježdění prstem po displeji.
Dasta píše:Verze naLP mívá minimálně 9db,ale spíše kolem11db.
Kéž by. Ve většině případů to u nových desek neplatí. Navíc, nové desky se dnes vyrábějí z digitálních předloh, v čemž nevidím žádný smysl. To je po všech stránkách lepší mít originál master na 96/24 než ten samý soubor obohacený o neduhy vinylu.
Dasta píše:To proč jsi opustil vinyl, bych viděl spíše vtom, že jsi na něm nevyrostl a tudíž mu nepromineš, že občas praskne.
Vyrostl a občasný praskot mi nevadil.
Dasta píše:Gramofon který jsi měl i s přenoskou o stupínek nižší než uvádiš musí s adekvátním preampem zahrát přinejmenším jako 30t.CD player.
O stupínek nižší přenosku jsem koupil spolu s gramcem - 2M Red. Její na jazyk si šlapající sykavky a divně rozsypané výšky zahraje lépe i CD za 6000 Kč.

Jinak dobře hrající vinyl se mi na určitý typ hudby zvukově moc zamlouvá. Ale chce to kvalitní MC přenosku, tichý robustní gramec, adekvátní preamp a pračku desek.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

svartenatt píše:Fyzické nosiče mají ještě jinou nevýhodu, kromě již uvedeného. Nelze mnohdy sehnat z důvodu vyprodání a zániku vydavatele. Ale v digitální podobě lze nahrávku sehnat.
ebay/discogs.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pítrs, myslel jsem přenosku 2m Blue, ta je o stupínek níže než 2m bronze. Na vinyl nelze použít master jako na CD- nešel by vyřezat, musí se udělat jiný . Proto má LP větší dynamiku než CD, které se vydává společně s ním.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ořezání dynamiky u CD není dáno nosičem, ale čistě zprasením u masteringu. Pro to, aby mělo CD menší DR než vinyl, neexistuje žádný technický důvod. Po čistě technické stránce je to přesně naopak - dynamické možnosti CD (o SACD ani nemluvím) jsou výrazně lepší než dynamické možnosti vinylu.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

LawIAR píše:
svartenatt píše:Fyzické nosiče mají ještě jinou nevýhodu, kromě již uvedeného. Nelze mnohdy sehnat z důvodu vyprodání a zániku vydavatele. Ale v digitální podobě lze nahrávku sehnat.
ebay/discogs.
No dobře, ale použité někde z Ruska od nějakého Vasila, což není věrohodné.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

svartenatt píše:No dobře, ale použité někde z Ruska od nějakého Vasila, což není věrohodné.
*headbang*
To jen pokud jsi pako a jdeš po podezřele nízké ceně bez ohledu na historii a důvěryhodnost prodejce... Pokud používáš zdravý selský rozum a umíš si počkat, není problém koupit téměř cokoliv od ověřených prodejců z civilizovaného světa...

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

Dasta píše:Na vinyl nelze použít master jako na CD- nešel by vyřezat, musí se udělat jiný . Proto má LP větší dynamiku než CD, které se vydává společně s ním.
Že jsou dnešní nahrávky dobitý ani náhodou neznamená že LP musí mít vždycky vyšší DR, naopak CD má potenciál, jen ho nekteří "zvukaři" zjevně "odmítaj" využívat :cry:.
(Jen tak orientačně: http://dr.loudness-war.info/album/list/ ... rs+In+Arms)
Navíc DR taky není všechno a kvalita nahrávky není závislá jen na něm.
PítrsPraha píše:...Ale chce to kvalitní MC přenosku, tichý robustní gramec, adekvátní preamp a pračku desek.
Kvalitní komponenty, který ti vyhovujou ano, to je jasný a pokud si to člověk může dovolit, ať do toho vrazí kolik jen chce. Jen ale zas nesouhlasím s tím, že je potřeba vrazit X desítek tisíc do gramofonu aby to hrálo jako CDP za 6000,-

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Nejde o cenu, ale nemožnost získat CD normální cestou. Například https://www.discogs.com/sell/release/990634?ev=rb je jedno z nich.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Jak to tu tak pročítám,tak zjišťují,že mám dva různé světy ;)
Jeden je vinyl a jeho rituál,který miluji včetně příjemného zvuku a druhý,kliknutí do tabletu a jednoduché puštění nahrávky z úložiště,u mě NAS
Ani jeden z těchto světu ovšem není ten,o kterém je začátek vlákna

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

svartenatt píše:Nejde o cenu, ale nemožnost získat CD normální cestou. Například https://www.discogs.com/sell/release/990634?ev=rb je jedno z nich.
V tomto případě je to o trpělivosti. Doporučuji se zaregistrovat, dát si titul do sledování a jakmile se objeví, přijde ti info do emailu. Možná to bude za týden, ale klidně za rok, ale téměř určitě se jednou objeví a o to víc si nahrávku vychutnáš...
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 03 kvě 2017 00:15, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

LUK píše:Jen ale zas nesouhlasím s tím, že je potřeba vrazit X desítek tisíc do gramofonu aby to hrálo jako CDP za 6000,-
Vždyť jsem nic takového nenapsal :-).

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

terahera píše:Jak to tu tak pročítám,tak zjišťují,že mám dva různé světy ;)
Jeden je vinyl a jeho rituál,který miluji včetně příjemného zvuku a druhý,kliknutí do tabletu a jednoduché puštění nahrávky z úložiště,u mě NAS
Ani jeden z těchto světu ovšem není ten,o kterém je začátek vlákna
Rituál hledání, vyjmutí i poslechu platí jak pro vinyl, tak i pro CD, SACD, DVD-A, BD atd... prostě cokoliv, co si lze fyzicky ohmatat :lol:

Pamela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pamela »

Jde o to že já si dnes koupím CD a za 10 let si ho pravděpodobně bez problémů na něčem přehraji, aniž bych
tomu musel věnovat nějakou péči. Nějaký digitální soubor uložený "někde" za 10 let najdu kde???
Rady typu, budu si zálohovat tam a tam, přepisovat na nové disky/úložiště/ já nevím co bude za 10 let mě fakt
nevzrušuje *thumbs down* Je to hudba, teď se mi to líbí, za rok mě to přejde, založím, za dalších 5 let
si na to vzpomenu, vytáhnu, sednu a poslouchám *thumbs up*
Proč si to mám něčím komplikovat??? Neberu teď úroveň kvality, beru jen to že si nahrávku jednou pořídím
a mám ji "na pořád" aniž bych se musel nějak starat jestli ji po čase přehraji.
*thumbs up*

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Pítrs, o dynamických možnostech digitálních formátů vůči LP nikdo nediskutuje, o tom není pochyb Mám na mysli něco jiného, uvedu příklad:
LP Magnum " Thé Visitation" DR11
CD Magnum "Thé Visitation DR5
Obojí vydáno stejně. Titulů bych mohl psát donekonečna, to jsem měl na mysli, ne porovnávání možnosti formátů.

Odpovědět