Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od bh69 » 07 pro 2010 10:26

Pajuna píše:Akusticke upravy v jakemkoli podani nepovazuji za blbosti, nekdy staci dva akusticke obrazy, pasti do rohu, nebo jen posunout stolek s tv ci zaves.
Ja to nevhodne napsal - samozrejme jsem to nemyslel ve smyslu, ze akusticke upravy jsou blbost, ale tak ze na zkroceni basu nebo dokonce subbasu jsou to pak velke neesteticke "blbosti" (nemluve o ekologii, protoze skelnou vatu v obyvaku nechci i kdyby byla zavarena v silnem igelitovem pytli - navic to pak zase nebude poradne fungovat. Takze pak jedine pasti na jinem principu - nemam moc prehled, mozna nejake zavesene panely nebo nejake pruzne labyrinty ? ale to je asi do jineho vlakna, takze sorry za *offtopic* )

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 07 pro 2010 10:39

bh69 píše:... ale tak ze na zkroceni basu nebo dokonce subbasu jsou to pak velke neesteticke "blbosti" (nemluve o ekologii, protoze skelnou vatu v obyvaku nechci i kdyby byla zavarena v silnem igelitovem pytli ...
Popros Zdenyho, ať ti zašle na SZ fotografii jeho rohových akustických pastí, nebo ať je postne sem, to je pravý opak toho, co jsi nazval "velkou neestetickou blbostí" a přitom je to DIY, ale profesionálně zhotovené. Tou "velkou neestetickou blbostí" jsou dnes tolik moderní, doporučované a všude cpané pěnové jehlánky. *headbang*

ad. ekologie - ano, pod ní se dá schovat všechno, ale skutečně všechno. A nemusí to ani být rozumově podloženo, stačí jen předsudek, "jedna paní povídala", nebo vidina velkého kšeftu.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 07 pro 2010 12:02

Aleska píše:ad. ekologie - ano, pod ní se dá schovat všechno, ale skutečně všechno. A nemusí to ani být rozumově podloženo
sklenena mikrovlakna poletujici ve vzduchu po byte nejsou nepodlozena ekologie :)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 07 pro 2010 13:16

bh69 píše:...sklenena mikrovlakna poletujici ve vzduchu po byte nejsou nepodlozena ekologie :)
To někdo dokázal, nebo je to jen další ekologický štěk, popřípadně pouhé, ničím nepodložené tvrzení ?
*offtopic* Jinak doufám, že do hobbymarketů chodíš do oddělení těchto materiálů vybaven minimálně ochrannou rouškou, popřípadně kyslíkovým dýchacím přístrojem, :lol: protože tam toho musí být ve vzduchu spousta !

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 07 pro 2010 13:26

no je videt, ze s tim materialem asi nemas zkusenosti ...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 07 pro 2010 13:36

A to by ses divil...
Ba dokonce praktickou, dlouholetou, ne pouze vyčtenou a odposlechnutou...

Ale nechám se přesvědčit,
stačí mi pouze jedno jediné pojednání o škodlivosti akustického Rockwoolu a podobných materiálů, můžeš se třeba podívat na jejich stránky Rockwool. Kdyby to bylo tak, jak přesvědčeně píšeš, tak by již byly v zemích EU tyto výrobky dávno zakázány.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 07 pro 2010 13:59

to je veci co jsou skodlive a presto se vesele pouzivaji ..

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 07 pro 2010 14:19

To je naprostá pravda, třeba obyčejná kuchyňská sůl...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 pro 2010 11:43

mirino_h píše:Ted uz jen ciste hypoteticky - byl by v tak male poslechovce skutecne slysitelny rozdil, pokud bych puvodne sel do sloupu, rekneme v danem pripade do nejblizsi vyssi rady tj. B&W 804 Diamond?
konečně mi došlo, proč jsem cítil potřebu reagovat: to přesvědčení, že regálovky jsou něco nižšího, podřadnějšího než sloupy. s tím osobně nesouhlasím. regálovky prostě hrajou JINAK. obzvlášť malé regálovky na stojanech volně v prostoru nabízejí něco, co z velkých sloupů nikdy nedostaneš - bohužel chybí trochu akustického tlaku, ale u dobře postavených beden poslouchaných z přiměřené vzdálenosti to vadí míň, než by se zdálo...
a naopak: i sloupy mají něco, co z regálovek nikdy nevyloudíš...

zkrátka si myslím, že neplatí "větší bedna, víc adidas".
ovšem je otázka, jestli ti to k něčemu bude.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 10 pro 2010 13:58

mirino_h píše:Zdravim,
j

úzhruba 2 roky jsem mel "poslechovku" udelanhou v obyvaku a poslouchal 2,5 pasmovky Aurum Cantus Melody M-103 ve spojeni s Vincentama. Mistnost neco malo pres 20 m2, klasicky zarizena. Nehralo to spatne, akustika nebyla uplne idealni (trochu moc basu) ale slo to. Po dvou letech jsem se dostal k tomu, ze zarizuji "samostatnou poslechovku" v podkrovi. Mistnost je mensi cca. 17 m2, s jednou stenou zkosenou a protoze zaroven nespoloucham hudbu moc nahlas (a zejmena klasika, jazz, nejaky ten popik i rock) vymenil jsem AC za B&W 805 Diamond. Vybral jsem si je po poslechu nekolika ruznych reproduktoru. Hraji moc pekne - spokojenost.

Pak jsem si procetl toto vlakno a chtel jsem se zeptat : Ted uz jen ciste hypoteticky - byl by v tak male poslechovce skutecne slysitelny rozdil, pokud bych puvodne sel do sloupu, rekneme v danem pripade do nejblizsi vyssi rady tj. B&W 804 Diamond ? Pokud ano, slo by o natolik slysitelny rozdil, ktery by odpovidal investici navic zhruba ve vysi 60 tis.Kc ? Nebo pri dane velikosti poslechovky, preferovanych zanrech hudby, by vynalozene penize neodpovidaly dosazenemu zlepseni ?

Mirek
Udělal jsi dobře. Nenech se zviklat. Za těch +60k bys s největší pravděpodobností získal pouze méně brilantní přednes, víc zahučenosti a časem nervózu. Opravdu kvalitní basy jsou vlastně skoro nezaplatitelné, zbytek je velký kompromis a proto se s nima většina lidí po počáteční euforii z efektnosti pouze trápí a mají potřebu řešit - za basy zaplatili pořád málo.
Kdybys chtěl mermomocí sub (ale neber to jako doporučení - věř, že ho nepotřebuješ), kup si minimálně Torus (lépe dva) a možná Ti pak povolí nejen guma u trenýrek a ušní bubínky, ale i střecha nad hlavou toho podkrovíčka. :) Ale na co???

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 10 pro 2010 14:25

dadaft píše:
mirino_h píše:Ted uz jen ciste hypoteticky - byl by v tak male poslechovce skutecne slysitelny rozdil, pokud bych puvodne sel do sloupu, rekneme v danem pripade do nejblizsi vyssi rady tj. B&W 804 Diamond?
konečně mi došlo, proč jsem cítil potřebu reagovat: to přesvědčení, že regálovky jsou něco nižšího, podřadnějšího než sloupy. s tím osobně nesouhlasím. regálovky prostě hrajou JINAK. obzvlášť malé regálovky na stojanech volně v prostoru nabízejí něco, co z velkých sloupů nikdy nedostaneš - bohužel chybí trochu akustického tlaku, ale u dobře postavených beden poslouchaných z přiměřené vzdálenosti to vadí míň, než by se zdálo...
a naopak: i sloupy mají něco, co z regálovek nikdy nevyloudíš...

zkrátka si myslím, že neplatí "větší bedna, víc adidas".
ovšem je otázka, jestli ti to k něčemu bude.
Tak, tak - plně souhlasím. *thumbs up*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 11 pro 2010 11:00

Provoz slušných, poctivě udělaných sloupů s rovnými 24Hz - 24 kHz v malé místnosti 3,20 x 3,50 m, je bezproblémový.
Zesilovač 180 W/4 ohm je krmí dobře, dunění se nekoná, zní dobře díky plnosti.
Poslech tichou hladinou neunavuje.

A pak mi David (Dawsoo) poslal regál na ochutnání. Vysoká kvalita měničů, naladění výhybkou do jednopásmového ideálu, (prostě neslyším děličku a výškáč *thumbs up* ) vysoké rozlišení, nepozorovatelné zkreslení a muzikální zvuk s pocitem živého zvuku bez "elektrické" barvy, přináší chutnající poslech bez sluchové únavy.
35 Hz - 20 kHz.
Ano, 4 basáky ze sloupů chybí.
Ano, basový varhaní pedál nejde do sklepa.
Výměnou je ucho odměněno plnokrevným zvukem přenášeného pásma o výrazných barvách, okouzlujícím předozadním prostorem a přesvědčivou fází a nekomplikovanou jednopásmovostí.

Nijak extaticky to neprožívám, jen dopad klavíru tak jak znám z reality, je kvalitou v níž si libuji.

Volné peníze, jež bych investoval do obdoobně kvalitního, sloupového modelu a k němu přiměřenému zesilovači o ultimátním výkonu, uvolním do dalšího objevování nahrávek z dalšího, na investice nenasytného oboru analogu.

Takže mám další gramofon pro úpravu 78 RPM pro šelakové desky s raritními na cd nesehnatelnými nahrávkami vážné hudby, jimiž mne zásobil můj mecenáš a přítel Peer.
Ultraphon má správný tón. :)

Budu si to užívat, prostě nemůžu mít všechno a zase tak velký sluchař nejsem, aby to muselo být v konečné kvalitě v celém přenášeném pásmu.
Postoupím v tlumení stěn a stropu a budu si to užívat.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 11 pro 2010 12:04

tak a teď si představ efičáku , že takovou kvalitu bys měl v třípásmovém provedení s basákem třeba 25-30cm .... ;) .
Myslíš že to není možný ?

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 11 pro 2010 12:21

eficak píše:A pak mi David (Dawsoo) poslal regál na ochutnání. Vysoká kvalita měničů, naladění výhybkou do jednopásmového ideálu, (prostě neslyším děličku a výškáč *thumbs up* ) vysoké rozlišení, nepozorovatelné zkreslení a muzikální zvuk s pocitem živého zvuku bez "elektrické" barvy, přináší chutnající poslech bez sluchové únavy.35 Hz - 20 kHz
mohu se zeptat co to bylo za typ ?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 12 pro 2010 15:47

Já nevím T-M, pošleš mi takové?

"bh69" píše : mohu se zeptat co to bylo za typ Dělané od Dawsoo.

Vemeš 4 ks měničů, uděláš výhybku, ozvučnici a děláš to 20 let.
Můj vkus je Sonus Faber Auditor, Guarneri, Ellipse, Xavian 125,250...

Mám asi podobný vkus jako David, takže stojánky na míru pro mne.

Vifa Ring Radiator XT25, Seas Excel W17E001.

Odpovědět