Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
korys
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od korys » 05 črc 2008 08:33

Dadaft,
musím se přiznat,že teď Tvým poznámkám zase nerozumím,stotožňuji se s názorem NA.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 05 črc 2008 11:11

jaké poznámky? to jsou otázky.
jak se ekvalizuje spodek u uzavřených beden? já to nevím, tak se ptám.
když má měnič nějaký optimální pracovní objem, jak to že je jednou takový a jindy makový? nevím, ptám se.
a konečně: nevím, jak hrajou opravdu kvalitní velké aktivní bedny. tak se Acona ptám, jestli si myslí, že je to v objemu beden (vnitřním i vnějším), to, že hrajou líp, nebo by ten objem šlo adekvátně nahradit subwoofery, čili že jde spíš o sílu, velikost a kontrolu měničů. Acon má takové bedny doma. nemusí hádat. ví.
co je na tom tak složitého?

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 06 črc 2008 23:49

dadaft píše: ...jak se ekvalizuje spodek u uzavřených beden? já to nevím, tak se ptám.
když má měnič nějaký optimální pracovní objem, jak to že je jednou takový a jindy makový? nevím, ptám se.
a konečně: nevím, jak hrajou opravdu kvalitní velké aktivní bedny. tak se Acona ptám, jestli si myslí, že je to v objemu beden (vnitřním i vnějším), to, že hrajou líp, nebo by ten objem šlo adekvátně nahradit subwoofery, čili že jde spíš o sílu, velikost a kontrolu měničů. Acon má takové bedny doma. nemusí hádat. ví.
co je na tom tak složitého?
Viem odpovedať len absolútne laicky. Basová sekcia v mojich (asi všetkých) bedniach je tiež vlastne subwoofer. No keďže je súčasťou bedni, výrobca ho zladil so zbytkom pásma optimálne. Samostatné subwoofery, ktoré som doteraz počul, neboli optimálne zladené. Ono asi nie je jednoduché spárovať všetky meniče v bedni tak, aby sa vhodne dopĺňali "farbou" zvuku. Spárovať to tak, aby na meráku všetko sedelo, asi nebude problém ani pre rádioamatéra, ale keďže "farba" je merateľná len uchom poslucháča... Preto sú pre mňa subwofery neakceptovateľné.
Čo sa týka eqalizácie Aconov, tak nič také nie je. Obe bedne sú vybavené zhodnou elektroniku. Aktívna výhybka umožňuje nastavenie (dajme tomu, že eqalizáciou) bedni ku konkrétnemu akustickému priestoru, no robí sa to len výnimočne. Ja mám všetky prepínače v polohe off a všetky ich bedne som doteraz počul len v polohe off.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 14 črc 2008 19:01

Pouze dvou a půl pásmové bedny nabízí obé, z výhod dvoupásma plus rozšíření o nízké Hz.

Korýš, znejistělý tučným duněním v mé poslechové maštali, si vyžádal čisté dvou pásmo.
Pouhým vysunutím banánů z terminálu izobarických basáků, nastal čistý projev, ve kterém zdánlivě nic nechybělo až po 40 Hz.
Trénované efičákovo ucho umí odečítat dunivý projev holobytu a vyžaduje dobarvení spodního půl pásma. Dostává se mu za to plnosti nižších středů, kam sahá vysoké dělící pásmo basáků.
Středobas i půl bas společně zpracovávají široké pásmo a to je mi milé. Sytý hlas Placida Dominga, tělo dechových dřevců od fagotu, pístového trombonu, prostě důležitá a návyková informace o přítomnosti interpreta je pro mě důležitá v ve zvuku levných dvou pásem mi chybí. Laicky si to vysvětluji tak, že polypropylénový středobas a papírový basák se vzájemně doplňují o harmonické složky, které při použití jediného měniče naučenému uchu chybí.

S výjimkou skvěle krmených Sonus Memento. Jeho hyper drahý středobas Dynaudio, zvládá vše áž dolů.

boxer

Příspěvek od boxer » 15 črc 2008 19:44

Pipis

Sloupy x stojanovky
http://www.audiodrom.cz/micro-electra.html

Zcela jasně test Honzy Ročka z Excelie. Já bych to tak radikálně neviděl (neslyšel),je však faktem,že pidibudky od Focalovské nejvyšší řady jsou opravdu skvělé a s hodnocením jako takovým souhlasím.
Asi jako u každého (slušného) výrobce beden by měly být ve stejné cenové prostě regály lepší.Použije se mnohem méně materiálu.Může se přidat na kvalitě ostatního.

boxer

Příspěvek od boxer » 15 črc 2008 20:32

články audiodromu nemají podpis autora

No aby byl splněn bod č.4. :D

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 15 črc 2008 21:01

Shodou okolností jsem mohl v roce 2006 v Malmö celý víkend poslouchat současně jak 1027Be tak Micro Utopia se zesilovači Edgar a docela souhlasím s tím testem. Na můj vkus je i Micro Utopia trochu zvukově ostrá, ale s Edgarem TP105VR to byla výborná kombinace.
Mezzo Utopia to už bylo úplně jiné kafe, ale i úplně jiné peníze. Tady je foto z té památné akce :-)

Obrázek

Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 21 črc 2008 11:38

Já si myslím, že článek v Audiodromu hezky popisuje co lze pořídit za stejné peníze, ale neodpověděl přesně na nadpis tohoto vlákna "Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?". Srovnává totiž úplně jiné ligy, jiné kategorie. Řada Utopie používá úplně jiné reproduktory a jiné komponenty do výhybky než Electra. Pro náš název vlákna by tedy bylo vhodné srovnání stojanovek Micro Utopia kontra sloupy Diva Utopia, které jsou konstrukčně velmi blízké. Cena sice není stejná, ale porovnání stejně kvalitních sloupů a stojanovek nelze provést za stejné peníze.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 21 črc 2008 11:54

to Mark Levinson :

No ale srovnávat Micro Utopia a Diva Utopia, to by skončilo drtivě ve prospěch Diva Utopia. Jim spíše šlo o srovnání regálu a podlahové bedny od jedné firmy za stejnou cenu. Ale vlastně to potvrzuje co napsal NA. Je třeba do podlahovky investovat více prostředků a pokud se investuje stejně do obou, tak ten regál je lepší. Asi to nebude platit úplně obecně, ale pokud je to srovnání provedeno u výrobků jedné značky, tak myslím, že to bude ok.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 21 črc 2008 12:04

To Renown:
Naprosto s Tebou souhlasím, ale myslím, že v tomto vlákně šlo o srovnání jako takové bez ohledu na cenu. Tak jsem to myslel.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 21 črc 2008 12:23

efičák: Pouze dvou a půl pásmové bedny nabízí obé, z výhod dvoupásma plus rozšíření o nízké Hz.

Úplně nemohu souhlasit. 2,5p je jen napůl cesty. Řeší pouze basy, ne důležité středy, které je výhodné reprodukovat specializovaným středovým měničem nezatíženým velkými kmity hlubokých frekvencí a poznamenané Dopplerovým efektem.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 21 črc 2008 19:02

to NA :

Klídek,on to Efičák nemyslí vážně. Je to jeho sarkastický úšklebek nad tzv. měřiči (měřič = technik). Je to básník, technické hledisko jej skoro nezajímá To co ho zajímá je obcování se svými můzami.

Ale co bys řekl na regálové čtyřpásmo KEF A207 Reference ?

boxer

Příspěvek od boxer » 21 črc 2008 19:33

Nejsem sice N.A.

....,ale za sebe mám s Kefy problém,že se mě jejich přednes i na hodně dobrém a drahém železe prostě nelíbí.
Lépe řečeno,hrají pro mne za cenovku výrazně nížší.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 21 črc 2008 19:36

To Renown:
Kef 207/II. jsou přece sloupy, ne regálovky.

Odpovědět