Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Renown » 21 črc 2008 21:16

KEF 201 (spletl jsem se prve, nemyslím 207, ale 201) je sice čtyřpásmo, ale je to malá bedna. Nevím jestli se ještě vyrábí, měli jsme ji na stánku Edgaru na výstavě v Bratislavě v roce 2005. Taky se mi moc nelíbí bedny KEF

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 21 črc 2008 21:32

NA píše:efičák: Pouze dvou a půl pásmové bedny nabízí obé, z výhod dvoupásma plus rozšíření o nízké Hz.

Úplně nemohu souhlasit. 2,5p je jen napůl cesty. Řeší pouze basy, ne důležité středy, které je výhodné reprodukovat specializovaným středovým měničem nezatíženým velkými kmity hlubokých frekvencí a poznamenané Dopplerovým efektem.

Zakomponovat třípásma do celku tak, aby systém nebyl slyšitelně třípásmový, to je nejen teoretický oříšek, ale především otázka velmi dlouhého vývoje a doladění projevu soustavy i pro uši v sladění, které je velmi těžké odměřit přístroji. Je mnoho beden, u nichž se to nepovedlo a přesto si za ně firmy neváhají říci o velkou částku. Vnímám to jako obvyklý problém konstruktérské hluchoty. Ona ta psychoakustika funguje na obou březích. Pocitové i technické. Nevědomí je přítomno v každém egu. Vzdělaném i kultivovaném. Opravdu dobré třípásma rozhodně nepatří k levnějším a snadným nákupům. Naposled jsem měl tu čest s Triangle. Ano, plný jednolitý zvuk, bez zřejmých předělů. Za 200t.!
Proto je pro mou příjmovou hladinu jedinou volbou kvalitní dvoupásmo. Jedno pásmo - jeden problém. Je snadnější se trefit.
Když poslech chutná i po třech letech společného života, je pro mě zřejmé, že všechny parametry, které ucho vnímá a potřebuje pro vcítění se do skladatelova záměru.

Beethoven se za mlada utkal v salónním Vídeňském souboji s vyhlášeným virtuosním klavíristou. Brilantní interpret měl výhodu, šest prstů na obou rukách. Technicky skladatele předstihoval. A víte, kdo byl vítězem? Náš známý. Ludwig. Ačkoli byl uznávaným klaviristou, rychle zjistil že na soupeře nestačí. I začal pracovat s tím, nač utáhl i mě. Emoce. Sonáta měsíčního svitu, je i přes svou technickou jednoduchost, silným posluchačským prožitkem.
Virtuos hrál repertoár zaměřený na exhibicí techniky. A nudil. I se vými dvanácti prsty. Vidím analogii s specializovaným středním pásmem. Ve své cenové hladině. :-)

To Renown: nevím, co bylo v Mälmo, ale už nežaluj.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 22 črc 2008 08:16

To Renown

Já jsem v klidu, a eficaka již začínám znát a na jeho poetický pohled si již zvykám :)
Také jsem žil celkem dlouho s 2 a 2,5p s těžkým středobasákem a užíval si ten lahodný zvuk. Zvláště ten zpevněný papír podával příjemný a nekonfliktní zvuk, hezky se u toho usínalo. Je to o zvyku, vývoji i financích. Povedené 3p za rozumný peníz by pohledal.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 22 črc 2008 11:10

A je to tady. Renown mě prásnul. U mi nikdo nenaletí na používání technických termínů za účelem řízené hádky.

NA. Phonar mají rychlý lehký polyprénový středobas. Němci si jej vyrábějí sami. Výhybka je extrémně jednoduchá. Vyladění je spíše analytické.
Díky tomu detail na středech nechybí. Třípásma ne. Pro mě není nejdůležitější slyšet úplně vše. Více vnímám umění konstruktéra podat celek a rytmus.

Tolik cest k stejnému cíli jest!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 říj 2008 01:58

na začátku jsem psal, že mám nejradši 30l regálovky.
měl jsem.
teď mám sloupy a už nikdy tomu nebude jinak.
asi dobré sloupy, protože s tímhle korýšovým bodem nemůžu tak úplně souhlasit
korys píše:2)vždy jsem obdivoval schopnost hloubkového zobrazení scény a průzračnost,čitelnost a smysl pro jemný detail již u cenově dostupných,ale dobrých regálovek.
jemný detail jistě. ale schopnost hloubkového zobrazení scény? vždyť ty jsi korýši u mě sám říkal, že 3D hrajou jen sloupy. taky monitory v blízkém poli. ale regálovky to úplně neumí.

můj pocit je, že regálovky hrajou, kdežto sloupy zmizí. nic z toho, co slyším, není svázáno s bednou, pravou či levou. upřeně se dívám na bednu, ale neslyším, co a jak hraje. neslyším její zvuk. leda když dám hlavu před reprák.
jo.
takže já vlastně fakt nevím, jak ty sloupy "hrajou", protože ony nehrajou... :mrgreen:

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 16 říj 2008 09:46

dadaft píše:
můj pocit je, že regálovky hrajou, kdežto sloupy zmizí. nic z toho, co slyším, není svázáno s bednou, pravou či levou....
Tak to bude ozaj iba pocit. Vzhľadom na to, že za priestorom a lokalizácoiu sú frekvencie, ktoré produkujú stredové meniče (určite sa mýlim, ale asi sú to frekvencie 200-2500Hz-snáď ma niekto opraví), tak z hľadiska podania priestoru je úplne jedno, či počúvaš akokoľvek veľké stĺpy, alebo nejaké vtáčie búdky.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 16 říj 2008 10:12

*hura* se musím smát...

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 16 říj 2008 10:25

Já budu konkrétnější.Kdykoli postavím svoje kadibudky vedle tvých diy.V tom nevidím problém.Vidím akorát problém po tomto testu... :mrgreen:

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 16 říj 2008 10:32

Ty jsi něco napsal a toto byla pouze reakce na tvůj příspěvek...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 16 říj 2008 10:38

pasul píše:Já budu konkrétnější.Kdykoli postavím svoje kadibudky vedle tvých diy.V tom nevidím problém.Vidím akorát problém po tomto testu... :mrgreen:
, ...co kdybych pak ty svoje musel dát do frcu ????? :D

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 16 říj 2008 10:45

No nebo já ty svoje?Všechno je možné.Ovšem dost pochybuju.To by musel být velký zázrak a to ještě v diy v čechách.Slyšel jsem toho už opravdu dost a tohle je trochu scifi.Směju se ještě víc. *hura* :mrgreen:

Pipis-Pouze jsem tě chtěl vyvést z těch nesmyslů co jsi vypotil o pár příspěvků výše.Ale já to beru.Každý tlačíme tu kuličku hnoje před sebou.No nic.Končím s exibicí a jdu si postavit nějaké to diy.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 16 říj 2008 11:07

Pane řiditeli vesmíru.Opravdu jsem nechtěl urazit tvoje ego.Tímto se ti velice omlouvám.Já to pochopil tak,že jsi ke svým nabitým zkušenostem dospěl po porovnání svých nových velkých reprsoustav s těmi předešlými Sonusy.Což i souhlasí podle tvých udaných rozměrů basáků 2x20cm(což mimochodem já za basák nepovažuji).Chtěl jsem ti pouze říci,že s tímto:
Až velká 3p bedna mi dala pocit zapomenout na poslech
reprodukované hudby, konečně si naplno užívám zvuku varhan, klavíru, kontrabasu ...... Jazz slyším takový, na
který jsem zvyklý z jazzových festivalů a střední pásmo je díky 3p konstrukci daleko bohatější.
já nesouhlasím.A můžem se domluvit na společné návštěve,kde si můžeme pokecat a probrat tyto tvoje nabité zkušenosti.Samozřejmě s praktickou ukázkou to bude nejlepší.Proto jsem ti navrhoval to vyzkoušet vedle sebe.Je to takhle OK? *2thumbsup*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 16 říj 2008 11:27

Je dobré, když má každý to, co se mu líbí. To je jako s babama. I když s bednama je to trochu jedodušší. když mám chuť na detail v blízkém poli, jdu si poslechnout 2pásma na stojanu z 1,5 metru. Když chci Black Sabbath do krve, tak si oslechnnu ledničky.
Netřeba každého přesvědčovat, když má každý svůj názor.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 16 říj 2008 12:19

dadaft píše:...
jemný detail jistě. ale schopnost hloubkového zobrazení scény? vždyť ty jsi korýši u mě sám říkal, že 3D hrajou jen sloupy. taky monitory v blízkém poli. ale regálovky to úplně neumí...
:shock: :shock: :shock: :mrgreen:
Dadaftíku,dadaftíku,co se mi tu snažíš vložit do úst :?:
K čemu mě chceš vyprovokovat :?: :mrgreen:
Ne,ne, *headbang* todle sis určitě špatně zapamatoval. :mrgreen: Právě,že se mi zdá,že tu schopnost snadněji dosahují již při nižších nákladech dobré regálovky.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 16 říj 2008 12:34

Chce to zklidnit hormony. Když poměřovat, tak snad s repro ze stejné cenové skupiny. Srovnávat repro s PC 300k s DYI mi nepřipadá férové. P.S. Neslyšel jsem ani jedny...

Odpovědět