Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Peer » 16 říj 2008 13:19

Pipe, ty jsi v tom příspěvku výše obšlahl nějaký slogan, co? :D

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 16 říj 2008 13:23

Mih píše:Když poměřovat, tak snad s repro ze stejné cenové skupiny. Srovnávat repro s PC 300k s DYI mi nepřipadá férové. P.S. Neslyšel jsem ani jedny...
pipis píše:Porovnávat PC 300k versus o násobky méně je velmi nelogické.
Pánové, začínám se v tom ztrácet.
DYI jsou asi myšleny nové Pipisovi repro, ale co jsou ty repro s pořizovací cenou 300k :?: Ty nikde nevidím...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 říj 2008 13:42

Acon píše:ak to bude ozaj iba pocit. Vzhľadom na to, že za priestorom a lokalizácoiu sú frekvencie, ktoré produkujú stredové meniče (určite sa mýlim, ale asi sú to frekvencie 200-2500Hz-snáď ma niekto opraví), tak z hľadiska podania priestoru je úplne jedno, či počúvaš akokoľvek veľké stĺpy, alebo nejaké vtáčie búdky.
nemůžu to najít, ale někde tady byl odkaz na recenzi subwooferů REL. autor v ní tvrdil, že subbasy mají vliv na zobrazení velikosti místa nahrávky. je fakt, že chrámovou atmosféru varhaního koncertu na regálech nevyčaruješ.
nebo tympány. já můžu srovnávat regály a sloupy z jedné série beden. těžko se to popisuje. regály je umístí správně, ale jsou menší, nebo štíhlejší, nebo jak bych to řekl. nejsou tak hluboko. samozřejmě slyším tympány, ale je to jiné, než tympány, co dají sloupy.
stejně tak u popu, kde pod 60Hz nic není, je scéna plastičtější, nebo jak bych to řekl.
něco na těch basech bude.

pasul má Voby? tyhle bedny bych rád slyšel.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 16 říj 2008 13:43

pipis píše:to jsou Voby pašula.
:lol: :lol: Eki, Ty jsi ale číslo ... :lol: :lol:

Na vysvětlenou: také jsem dal Ekimu vydělat a koupil od něj Squirmy. A jsem s nimi spokojen.
Cenu ale nebudu zveřejňovat, považuji ji za ryze smluvní a trhem nepotvrzenou. Podpořil sem českého výrobce/prodejce.

Líbí se mi, že Eki prodá repra, která nikdy neprošla ohněm trhu a jako správný prodejce vysvětlí novému nabyvateli, že vlastně mu prodává hodnotu CZK 300 tsd. a pokud mu to ještě prodá za nižší cenu (CZK 60 tsd.? ), tak kupující tím pádem ušetří CZK 240 tsd.

Tak se má svítit... *thumbs up*

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 16 říj 2008 13:54

S žádným Ekim jsem nikdy nejednal,ale pouze přímo s majitelem Michalem Veverou.Teda pokud to není Eki.Ale myslím že ne.A pokud mi je seženeš za 60K,tak beru tři páry.Nevidím v tom problém.Čekací doba 8 měsíců.Mě se zase líbí jak kecáš o něčem o čem víš hovno.Pokud vím žádné další páry v ČR nejsou.Bodejť-kdo by to tady koupil.Tohleto jsou staré kusy.A cenu nestanovil nikdo z Voba Audio,ale pan Křeček z Usheru.To jen na vysvětlenou.Takže laskavě zalez od kud jsi vylezl a svoje doměnky pokud je nemáš ověřené,si nech pro sebe a nevypouštěj kachny....

A už si pořádně rozsviť ty loulo... *hura*

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 16 říj 2008 13:55

Tak to asi nebude, počkej až napíše Pasul. Jak jsem to pochopil, tak nejsou od výrobce...Už se ozval, sorry.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 16 říj 2008 15:48

Zbynek:
nechci ti do toho mluvit,ale ty Squirmy jsem slysel,slavny Eki je nabizel za polovicni cenu,ale nekoupil bych je ani za petak! Po zapojeni se me chtelo spat,naprosto zvuk pod dekou bez znamky otevrenosti.

Pipi:
vseobecne se to tak neda brat co tu pises,znam vyborne dvoupasma za maly peniz,ktere naprosto s prehledem prevalcuji tripasma a tim myslim hlavne na stredech v bohatosti obsahu zvuku. Tripasma by mela byt lepsi na basech,uz jen z principu,ale take tomu tak neni u vsech.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 16 říj 2008 15:58

paolo píše: Pipi:
vseobecne se to tak neda brat co tu pises,znam vyborne dvoupasma za maly peniz,ktere naprosto s prehledem prevalcuji tripasma a tim myslim hlavne na stredech v bohatosti obsahu zvuku. Tripasma by mela byt lepsi na basech,uz jen z principu,ale take tomu tak neni u vsech.
S tím se maximálně stotožňuji. *thumbs up*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 16 říj 2008 17:08

Samozřejmě i já... *thumbs up*
Proto mě to pobavilo. Ty kategorické řeči...

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 16 říj 2008 20:23

pasul píše:S žádným Ekim jsem nikdy nejednal,ale pouze přímo s majitelem Michalem Veverou.Teda pokud to není Eki.Ale myslím že ne.A pokud mi je seženeš za 60K,tak beru tři páry.Nevidím v tom problém.Čekací doba 8 měsíců.Mě se zase líbí jak kecáš o něčem o čem víš hovno.Pokud vím žádné další páry v ČR nejsou.Bodejť-kdo by to tady koupil.Tohleto jsou staré kusy.A cenu nestanovil nikdo z Voba Audio,ale pan Křeček z Usheru.To jen na vysvětlenou.Takže laskavě zalez od kud jsi vylezl a svoje doměnky pokud je nemáš ověřené,si nech pro sebe a nevypouštěj kachny....
Pasule,
- cenu nestanovuje pan Křeček z Usheru, cenu stanovuje trh. Cena je rovnováha mezi nabídkou a poptávkou.
- reprosoustav co máš bylo vyrobeno méně než pět párů, nejsou nikde nabízeny a mýlím-li se, dej sem link na stránky prodejců
- svým způsobem se jedná o DIY, asi jako zde: http://cz.youtube.com/watch?v=E7eOVpBCtPo

Prodejci nemají žádný oficiální žebříček, který by Ti řekl kolik toho kdo prodal a za jakou cenu (nakolik se při prodeji odchýlil od katalogové ceny). Přesto máš jednoduchou pomůcku jak to zjistit. Podívám se na tyto dvě stránky:

http://www.audiomarkt.de/_markt/

http://hifi4me.de/hifi-index.php?all=&P ... 05b5e43af8

Často zjištuji (s překvapením ;) ), že tzv. „high-end“ značky (za poplatek?) prezentované v časopisu High-End na těchto webech nejsou k vidění. Stejně tak (jinak sympatičtí) čeští výrobci.
Nikdo je nenabízí k prodeji :!:
Zatím je nenakoupilo tolik zákazníků, aby část se nakoupeného zbavovala přes bazary na webu.
Jinými slovy: výrobce se ještě „neprokopal ven“, své kvality neprokázal prosazením se na rozhodujících trzích.
Nepřítomnost na výše zmíněných webech a zároveň přítomnost v českých „high-end“ časopisech je mi tak jen důkazem šikovnosti českého dovozce, resp. českého výrobce.

Pokud Ti Eki (= Vevera, alias zlovolníky zvaný "pumpař") nebo pan Křeček z Usheru vysvětlil, že Tebou koupené reproduktory VOBA mají hodnotu CZK 300 tsd. (ač toto nikde není trhem hodnověrně potvrzeno), pokud Ti je ještě prodá s "diskontem", pokud máš pocit dobrého a výhodného nákupu, pak ...nejsi loula... je to pozitivní jak pro Tebe, tak pro prodejce a přeji Ti to *palec*

Pokud Ti ještě Pavel Diok vysvětlí, že Ancient Audio je světová špica (a prodá Ti ho dobrou cenu) a Ty budeš spokojen, pak je to (pro oba) to nejlepší co se mohlo stát *thumbs up*
pasul píše: A už si pořádně rozsviť ty loulo... *hura*
To budu - příští týden na Zlatém Orlu s panem Kuď. Btw.: porazil jsem ho minule na Mitr.ve flipperu "Piráti z Karibiku". Znáš to, třikrát potopíš loď a jdeš na Krakena. On nepotopil ... :D

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 16 říj 2008 21:09

Zbynek-Teda ty mi něco tajíš a znáš víc než je zdrávo.Tohle musíme probrat v soukromí.

A to ohledně pana Kuď. už v žádném případě nebudu probírat veřejně.Ještě teď se mi to z minula vrací na talíř.Co ty víš o firmě kde pracuji?Sakra,sakra.Už budu více opatrnější. :mrgreen:

Dělám si už jen srandu.Nějak se mi z pozadí tohoto fóra dostávají informace,že někomu nelezu pod fousy a proto již tady končím.Tohle fórum žije ještě na pozadí a to nejde vidět.No pánové těšilo mě.....

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 16 říj 2008 21:21

pasul

vytahovat neověřené informace z pozadí je hlavně tvoje parketa, ne?

až se vyzuříš, tak se vrať

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek » 16 říj 2008 21:23

pasul píše:Zbynek-Teda ty mi něco tajíš a znáš víc než je zdrávo.Tohle musíme probrat v soukromí.

A to ohledně pana Kuď. už v žádném případě nebudu probírat veřejně.Ještě teď se mi to z minula vrací na talíř.Co ty víš o firmě kde pracuji?Sakra,sakra.Už budu více opatrnější. :mrgreen:

Dělám si už jen srandu.Nějak se mi z pozadí tohoto fóra dostávají informace,že někomu nelezu pod fousy a proto již tady končím.Tohle fórum žije ještě na pozadí a to nejde vidět.No pánové těšilo mě.....
Pasule - koukám oba máme spiklenecké vidění světa :lol: Tak to tak zase nebašti, tak vážně se brát nemusíme.
V sobotu se potkáme ...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 16 říj 2008 21:50

Pasule klid... :)

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 17 říj 2008 23:53

Takže bych jen dodal,že po komunikaci s panem Zbynkem v soukromé komunikaci mi je již vše jasné.Tento člověk je zcela mimo mísu.Žije v představě,že cenu výrobku daného na trh výrobcem určují až lidé,co jej začnou prodávat na audiomarktu a podobných webech.Podle toho určuje on cenu,za kolik se dá s výrobcem daného výrobku domluvit a dané zboží koupit.Už k tomuto se nedá nic dalšího dodávat.Takže pokud vám jakýkoli prodejce prodal nějaký výrobek,tak se podívejte na audiomarkt.Od vaší ceny co jste koupili odečtěte cenu,kterou tam najdete a tolik jste podle Zbynka vyhodili do koše.

Další věc-pokud jste nenašli výrobek na takových webech,tak výrobek ještě neprorazil na trh-neboli výrobce ještě neukecal dostatek zákazníků a je tím pádem loula.Takže všechny takové výrobky co tam nejsou,jsou hnoje-garážovky a tím pádem vás takoví výrobci ojebali nejvíc!!!Protože cenu takového výrobku si vycucali z prstu a je to pouze jejich zbožné přání prodávat za takovu cenu co běžně najdete na webu. *2thumbsup* :shock:

Chtěl jsem koupit přehrávač firmy Ancient Audio Grand SE-cena 18 000EUR.Test zde:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0807/aa.html

Podle pana Zbynka stačí projet takový stroj bazary a pokud tam není,je nekvalitní,neboť se neprodává a tím pádem je špatný-garážový.A pokud ho nedej bože koupíte,tak jste naletěli jako blázni.Bez jakékoli poslechové zkušenosti je pan Zbynek rychle hotov.Není tam-stojí za hovno.

Velice kvalitní názor.Ale pokud to koupím a budu spokojen,tak je to dobře pro prodejce i kupujcího.

Človíčku ty víš velké hovno.Příklad-taková firma jako Audionet-ta je garážová firma s max.pěti zaměstnanci sídlícími v Bochumi.Byl jsem tam a viděl jak probíhá výroba.Podle tvých nesmyslných řečí,by nemohla žádná firma rozjet výrobu čehokoli.Byli by odsouzeni k zániku již na začátku ty loulo...

A nechci rozmítat nějaký flame,ale když se podívám na tu hnojačku co vlastníš,tak se laskavě vrať k tomu co ti jde nejlíp-blbě kecat.Ale běž s tím laskavě někde jinde...

Díky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět