(domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
TJK
Příspěvky: 302
Registrován: 09 úno 2013 09:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od TJK »

Kvalitně umístěné jsem je neslyšel, takže nemůžu soudit. Cca před měsícem jsme se bavili s kolegou v práci (má taky nějaké sloupy od Jama s bočním basákem) a říkal že musel prohodit repráky tak aby mu basáky nevyzařovaly k sobě ale od sebe. Jinak prej duněly a nedaly se poslouchat.

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od LawIAR »

TJK píše:Kvalitně umístěné jsem je neslyšel, takže nemůžu soudit. Cca před měsícem jsme se bavili s kolegou v práci (má taky nějaké sloupy od Jama s bočním basákem) a říkal že musel prohodit repráky tak aby mu basáky nevyzařovaly k sobě ale od sebe. Jinak prej duněly a nedaly se poslouchat.
jojo, to som urobil už tiež davnejšie. Kludne to porad aj otcovi. Pomoze to isto.

TJK
Příspěvky: 302
Registrován: 09 úno 2013 09:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od TJK »

No on má hlavně problém s tím že repra nemůže moc vytáhnout protože by zasahovaly dost do prostoru. Jsem názoru že když příjdu do místnosti tak sestava musí skoro dominovat :mrgreen: . U něj je celá sestava taková jakoby zapadlá. Není to úplně ono (podle mě). Otec je ale maximálně spokojený a to je podle mého to nejdůležitější. No on je hlavně na ty basy. Já mám rád skoro až bych řekl dominantní středy (protože nejraději poslouchám jazz, klasiku, akustický rock a podobné na střed zaměřené žánry). Zbytek pásem byl měl být co nejvíce přirozený. To mi poskytují value for money Missiony které mám.

Jarda69
Příspěvky: 2545
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od Jarda69 »

M33i musí mít zajímavé středy

Obrázek

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od Ramones »

TJK píše:Kvalitně umístěné jsem je neslyšel, takže nemůžu soudit. Cca před měsícem jsme se bavili s kolegou v práci (má taky nějaké sloupy od Jama s bočním basákem) a říkal že musel prohodit repráky tak aby mu basáky nevyzařovaly k sobě ale od sebe. Jinak prej duněly a nedaly se poslouchat.
...trochu mimo téma, ale pokud má možnost zapojení na Bi-Wiring, může si se spodním pásmem pohrát a přehodit polaritu jedné bedny, pokud by měl basáky proti sobě.
Jinak na stereo poslech se doporučuje vyzařovat bočními basáky od sebe, na DK k sobě (intenzivní), ale odstup od stěn a bod poslechu je opravdu důležitý.

Fox25
Příspěvky: 131
Registrován: 15 lis 2014 12:27
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od Fox25 »

Vrcholem co jsem slyšel byly sluchátka HD800, známý to má pověšené na dispre(nevím verzi) a HS DAC. HS DAC znám velmi dobře, dispre by mělo hrát neutrálně a sluchátka celkově nehrály špatně. Paradoxně, notně mě vytáčelo že při pohybu hlavou to se sluchátky samozřejmě hrálo pořád stejně.

Ale nejhorší bylo, když se hodně měnila dynamika, u beden jsem zvyklí že lze tak nějak cítit i tlak(3p regálovky, mám je cca metr od hlavy). Takové Concerto Fantastico - Allegro Affetuoso (Ole Bull- Violin concerto) je pošušňáníčko které dovede pomalu vypálit díru do hlavy a na sluchátkách už to nebylo ono. To samé Carmina Burana, tam mě to štvalo nejvíc.

Ale můj názor berte s rezervou, HD800 jsem zkoušel asi tři hodiny, kdybych dříve čuchnul ke sluchátkům a ne k bednám, třeba bych teď mluvil jinak.

Uživatelský avatar
radimecek
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od radimecek »

Já poslouchám jenom přes sluchátka..používám studiovky Shure SRH 940 k tomu jako sluchátkáč Hypu a zdroj Cd CA 540...potřebuju k poslechu klid,abych si muziku vychutnal,pokud poslouchám na bedny,tak jen jako kulisu..nejsem basofil,takže dunění mi nechybí...a ono při dvou dětech v malém obýváku s blbou akustikou stejně nikdy nebudu mít super poslech...

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od vincik »

Zašel jsem si poslechnout Audeze lcd-x a lcd3, senheiser hd800s, elektrostatické Stax za 24 tisíc, Audio-Technica ATH-W1000Z, Grado Professional PS1000e a Hifiman 560 a 400s. Poslouchal jsem na sluchátkovém zesilovači v ceně 25-30 tisíc s velmi dobrými referencemi na zahraničních webech. Byl jsem hodně zvědavý jaký hudební zážitek přinesou tato high end sluchátka v řádech desítek tisíc korun. Nikdy předtím jsem domácím sluchátkům nevěnoval pozornost, takže jsem vůbec nevěděl co čekat. Grada jsem odložil po 5 sekundách, protože jsou EXTRÉMNĚ nepohodlná. Mučící nástroj za 50 tisíc. Ne díky. Hifiman 560 a ATH-W1000Z nehrály o nic líp jak mé malé přenosné uzavřené ATH-ES10. Asi nejlepší byly Audeze lcd3 a elektrostatické Stax. Rozdíly nebyla nijak rapidní. Žádná ze sluchátek mě nijak neoslnila, neomrážila, neuchvátila, neroztančila, nedojala. Nic. Žádný velký hudební zážitek. Žádné emoce. Žádné hluboké basy. Žádná zvuková přirozenost. Buď byl tedy špatný zesilovač, nebo cd přehrávač, nebo jsem toho chtěl příliš a pravdou je, že sluchátka se nemůžou rovnat ani levným reprákům. Čekal jsem víc. Mnohem víc. Příští týden si jdu ještě poslechnout Hifiman HE1000. Jsem po dnešku ale velmi skeptický.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3069
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od kychtax »

U takhle drahých sluchátek už je sakra důležitý zbytek sestavy/retezce.. Kdybys napsal zesik a zdroj zvuku? Tam muze byt problem..

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od hřebík »

Hezká diskuse. Osobně preferuju spíš sluchátka (používám Stax 009 a HD800) oproti repru (Focal 1007 Be a JBL Ti10k). Je to dáno řadou víc věcí, stručně asi takhle:

Zdržuji se převážně v místech, kde jsou sousedi a špatně izolované stěny, takže ve večerních a nočních hodinách jedině sluchátka, protože je slyšet vše. Hudební požitek mám ale oproti repro obvykle lepší i ve dne. Faktorů je víc, hlavní je možná ten, že jsem své sestavy vyladil primárně ke sluchátkům, na kterých poslouchám většinu času. Sluchátka umějí i pěkný prostor atd., ale potřebují opravdu padnoucí sestavu, podobně jako repro. Pokud nemají vhodný zdroj, umějí hrát i ta drahá nehezky. Pokud se však sestava dobře vyladí, je to skutečný požitek. Člověk ke sluchátkům taky nemusí upravovat místnost jako k repro, ale zase řeší pohodlí na hlavě a v létě teplotu hlavy :) (proto v letních vedrech poslouchám co nejvíc repro nebo špunty). Další výhodou sluchátek je mobilnost. Na cesty si beru Shure SE846 a není nad to, narvat je do uší v letadle, buse či na procházce a na pár hodin zapomenout na to, že svět kolem existuje. Pohoda nade vše.

Jinak pro ty, kterým u sluchátek chybí basy: Zkuste Denon AH-D7000 či příbuzné Denony. AH-D7000 jsem chvíli měl a basů na mě bylo už příliš. Ale třeba je to přesně to, co hledáte.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od lachim »

vincik
kde jsi byl poslouchat takovou "kopici" modelů, prosím?

kychtax
píšeš to velmi dobře. na top modelech sluchátek je velmi, velmi slyšet z jaké sestavy je člověk poslouchá.
nedávno jsem měl možnost poslouchat sestavu sennheiser 800s + hdvd800.
pokud jsme měli celou sestavu zapojenu do top filtrace isotek, zvuk se mi tuze líbil.
jak jsme sestavu napájeli jen ze zásuvky ze zdi .....utrpení. mrtvý zvuk bez radosti. asi tak, jak jej popisuje vincik.

dle mého....zvuk velkých reprobeden v dobré akustice (a na odpovídající sestavě) nelze žádnými sluchátky nahradit.
u některých svých známých bych však jejich "milionové" sestavy vyměnil za "statisícovou", sluchátkovou. ihned.
přestali by se možná trápit.
:-)

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od pompo »

Jo fakt zajímavá diskuze
necítím se moc na to rozhodovat co je lepší už proto že skutečně špičková sluchátka brutálních cen jsem na uších snad ani neměl. Tím pádem neznám jejich skutečný potenciál ,ale věřím že mnoho lidí ocení jejich přesnost a precizní rozlišení právě těch basů - navíc hlubokých na které v panelu 4x4 mohou klidně zapomenout. O vyší hlasitosti a rozumném soužití se sousedy raději nemluvě takže v mnoha případech jde i o nutnost. Nesouhlasím však s názorem ,že akustika je zlo ,není je to sice častý problém (a pro mnoho lidí i nepřekonatelný) ale jeho řešení přináší poslech hudby který se šíří "reálným" způsobem což v dobré poslechovce (větších než malých) rozměrů přináší i něco víc než svobodu pohybu bez opásané hlavy a basovou masáž bránice. Kdo takový prostor alespoň navštívil tak ví své a dá mi za pravdu. Samozřejmě je to individuální a kdokoli zde může svůj (jakýkoli) poslechový návyk např.i malých dvoupásm.nebo vyloženě špatných beden v nevyhovujícím prostoru ,i zle umístěných považovat za lepší volbu než poslech kvalitních sluchátek ,budiž mu odpuštěno neboť mýlit se je lidské. Osobně jsem se sluchátky (ne high-end) žil několik let právě z akustickýc důvodů ,po letech jsem se sice vymanil z betonové klece takže si mohu dovolit poslech velkých beden v libovolné hlasitosti a jakéhokoli žánru ,tím pádem sluchátka leží ladem ale těmi skutečně kvalitnímy bych přesto neopovrhoval.

PS. Než jsem do dosmolil lachim to popsal dost podobně ,snad to nebude vypadat že se názorově opičím asi bychom se prostě shodli.

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od vincik »

poslouchal jsem v pražském Audigo na zesilovači Burson HA160D a cd přehrávači Denon. Ten Denon mohl být asi velká brzda.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od hřebík »

lachim píše:vincik
...
nedávno jsem měl možnost poslouchat sestavu sennheiser 800s + hdvd800.
pokud jsme měli celou sestavu zapojenu do top filtrace isotek, zvuk se mi tuze líbil.
jak jsme sestavu napájeli jen ze zásuvky ze zdi .....utrpení. mrtvý zvuk bez radosti. asi tak, jak jej popisuje vincik.

dle mého....zvuk velkých reprobeden v dobré akustice (a na odpovídající sestavě) nelze žádnými sluchátky nahradit.
u některých svých známých bych však jejich "milionové" sestavy vyměnil za "statisícovou", sluchátkovou. ihned.
přestali by se možná trápit.
:-)
HDVD800 s HD800 jsem slyšel na pražském výstavě a stejně mi doma na Lebenu (CS600 s lampami KT120) znějí líp. Staxy 009 jsou ale v mnoha věcech ještě dál (KGSSHV Carbon) - nejsem si jistý pouze basem a prostorem, jedině pohodlí jednoznačně pro HD800. Zbytek sestavy je neméně důležitý, včetně napájení... Stačí vyměnit jedinou komponentu a některé složky zvuku se mohou stát méně poslouchatelnými. Ale stejnou zkušenost mám i s bednami. Stará dobrá synergie celé sestavy platí všude.

"zvuk velkých reprobeden v dobré akustice (a na odpovídající sestavě)" - to je jedna z věcí, kterou nemám dořešenou, ale vzhledem k sousedům ani nemůžu repro pouštět večer tak, jak bych chtěl, takže to ani moc neřeším... I přes současnou preferenci sluchátek mám velký reprosen: Až syn dospěje a budu se moct zase přestěhovat, tak pořídit dům na důchod, ve kterém bych vybudoval nekompromisní poslechovku (asi ideálně postavit zcela od píky) :) Ona se ta sluchátka při dlouhých poslechových seancích (u mě mnoho hodin denně) na hlavě přeci jen nezabydlí.

Jinak se kdysi říkalo, že dobře vyladěná sluchátková sestava (za desítky tisíc) přehraje dost běžných reprosestav v za stovky tisíc (možná tedy kromě fyzického celotělového basu a možná i prostoru? i kdy zrovna prostor sluchátka na dobré sestavě umějí docela slušně, tak prostor nevím)... A podobná úměra možná tedy platí i u stotisícových sluchátkových sestav. Co jsem slyšel na výstavách a dosáhl doma, tak tomu obecně docela věřím.

Uživatelský avatar
radimecek
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: (domácí high-end)Sluchátka vs reproduktory

Příspěvek od radimecek »

vincik píše:poslouchal jsem v pražském Audigo na zesilovači Burson HA160D a cd přehrávači Denon. Ten Denon mohl být asi velká brzda.
no i burson není žádná výhra...máš top sluchátka a low end zdroj...u takových to sluchátek je fakt potřeba vyladit řetězec...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host