Kolik nosičů s hudbou máte?

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kolik nosičů s hudbou máte?

Příspěvek od dadaft »

myslím, že merhaut popsal symptomy úpadku přesně. je to tak. otazka tedy zní: je šance, aby se to v dohledné době zlepšilo?
staré a nefunkční uspořádání, jak bylo řečeno, vlastně přežívá jen jakousi setrvačností. a dokud nebude tlak na změnu, nestane se nic. kdo může vyvolat takový tlak? logicky: jedině zákazníci.
a protože hudbu kupují hlavně mladí (samozřejmě i my starší, ale my jsme mladí duchem, že... :mrgreen: ), bylo by zapotřebí, aby oni měli zájem o kvalitu. jenže když máš doma DK za deset, a jediný lepší aparát, který si dovedeš představit, a který bys jako náctiletý byl schopen "ufinancovat" (nádherné slovo), je DK za dvacet, tak tě o kvalitě toho nejpodstatnějšího, tedy kvalitě nahrávky, ani nenapadne přemýšlet!!!

to je podle mě jádro pudla.
pokud nemáš možnost slyšet, jak hraje železo, které opravdu hraje, nebudeš po prodejci požadovat kvalitní nahrávku. a tady plně souhlasím s aleskou, a celá má "mise", nebo jak to nazvat, započatá na už nefunkčním f-sportu, klade na toto důraz: opravdu kvalitní audiofilská sestava není v prvé řadě otázkou peněz (pokud tedy netrváš na lesku novoty a ceně značky - ale to pak nejsi fanoušek hudby, tzv. srdcař, ale zcela tuctový konzument, z nějakého důvodu utrácející zrovna v tomto segmentu spotřebky), ale otázkou výběru a sladění komponentů v daném poslechovém prostoru.
a tady narážíme na problém: kde získat povědomí o tom, že by to mohlo hrát skutečně O HODNĚ líp, než DK za deset, a informace, co udělat pro to, aby to tak bylo (nejen výběr a sladění komponentů je důležitý, ale i pochopení, že akustika a psychoakustika jsou pěkné svině).

moje současná sestavička hraje hudbu skutečně o hodně líp než nějaké domácí kino. kdybych šel na jisto, za dvacet ji dám dohromady. horší je, že systém pokus - omyl, který mě k ní dovedl, spolkl dalších 150t.
a proto mi vadí a vždy budu vystupovat proti názorům, že hifi je jen o penězích a že s ustavením beden atd. nemá smysl experimentovat, ale je zapotřebí to svěřit odborníkům.
a proto mi přijde smutné, co se na hi-fi fórech děje.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Neznam presna cisla ale je to neco kolem 1000 originalu z toho vice jak tretina sberatelskych,deluxe a audiofilskych edici..Cd-r jsou tam taky nejake ale to jsou vetsinou od znamych nebo vypalena cd ktere jsem prodal protoze jsem je neposlouchal dost frekventovane takze ne vypalenych na pres internet apod.A je opravdu tezke pak neco najit v tech bezobalovejch cd.Snazim se stale dokupovat novou muziku a tak i prodavam veci ktere mne proste nebavi.Nerad bych tu mel mrtvou sbirku jestli mi rozumite navic vkus se neustale vyviji a tak veci kterer bych pred lety nechtel prodat jsou najednou na ebay.Jinak je to asi vic v aparatu nez v kolekci ale ne o moc.
Tady je moje misto kam pridavam cd na prodej [img][img=http://www.eimg.cz/show.php?id=3271&thumb=][/img]

Z empetrojaku mi je trochu smutno ale neni to jen jejich chyba je to hlavne rodicema, konzumni spolecnosti a rekl bych take tuzemskou ekonomickou situaci kde se nemuzeme absoutne rovnat vyspelym kapit. statum a nesmime zapomenout i na to jak si cechackove vzdy libovali jak to vsechno ojebat to se tyka vseho od domacich padelku vseho druhu,packani originalu neoriginalnimi soucastkami,fusovanim proste do vseho.Jo a zapomnel jsem jeste jsme i dobrymi zlodeji jak realne tak virtualne.Vidim to dost casto.Stale mi nekdo nabizi neco co ukradl v praci apod.Proste nestesti co jsme to za lidi,za narod? *headbang*A jeste se tim mnohdy pysni! *thumbs down*

jaro
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaro »

55 originál CD
70 Gold CD od MFSL a DCC
98 originál koncertných DVD
200 LP Len 180 a 200 g. vinyl
a niekde v PC asi 5000 MP3 aby som si spravil "obraz" o platni
a ak sa mi tam niečo zapáči, hľadám to len na vinyle. S CD som
parkticky skončil, myslím v nakupovaní. To čo mám zatiaľ zostáva.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Mike píše:pimbeche

psal jsem že začínám,jinak nosiče přibývají dosti rapidně ale stále jsem začátečník nosičů mám 40 :-) zatím chci se dostat tak na 10ti násobek proto jsem založil toto téma spíš to má symbolizovat určitý poměr mezi tím co zaplatíme za komponenty versus to kolik zaplatíme za nosiče takto je to myšleno.
Tak ako si pokrocil na tomto poli?

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

CD asi 240, tak polovina jsou orígoše. dvd kolem stovky, 95% pálených a něco levných příloh časopisů (Doors, Cooper, Hendrix, Clapton, Cocker, Stones...) existuje magická hranice využitelnosti sbírky: když jsem zakoupil CD přehrávač (r.1991) měl všehovšudy 4-5 CD tak bylo co poslouchat. dneska při 240 titulech není co...audio kazet cca 100x, VHS odhadem padesát, LP 30-35x, cívkových pásků kolem 10 ks. (nepočítám MP3 a dočasné úložiště na HDD počítače) tož tak...

gotzila
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gotzila »

Jsem už starší člověk a o hudbu se zajímám už dlouho. Nedávno jsem vyměnil všechny HI-FI komponenty a ještě mě zbývají repro bedny. Co se týče originálek cd těch mám asi 30 a cd-r 180 ks. Dvd 240 ks, ale všechny kopie(samozřejmě muzika),Lp asi 40 ks.

Ruprecht
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ruprecht »

něco přes 300 CD (origo)
kolem 100 LP
30 DCC (origo)
50 DVD (origo)
kopie pořizuju na MD nebo DCC...

V PC nějaké MP3 + FLAC, ale pokud zjistím, že se mi muzika líbí, koupím origo nosič....

RoXoR
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RoXoR »

Nazdar vospolok, vo svojej zbierke evidujem tieto originálne nosiče :

CD - 500 kusov
LP - 300 kusov
MC- 250 kusov
DVD - 100 kusov

Žánrové rozpätie od Hard Rocku cez Heavy/Power/Speed/Thrash/Death Metal až ku Grincore. Sem tam nejaký Soundtrack a hovorené slovo.
Kupujem si originály, jedine v prípade že titul ktorý chcem je Out Of Print a nedá sa zohnať na eBay ani nikde inde, vypalujem.
Akonáhle však mám možnosť daný titul kúpiť, napalovák letí z okna :)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Velice zajímavý článek na téma "vlastníků pálenek" a sběratelů hudebních nosičů je na http://www.lupa.cz/clanky/co-si-uz-nikdy-neposlechnu/ . Docela mne pobavil.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Já vidím jako optimum cca 500 CD pokud už ji člověk vlastní více může se stát že si třeba nějáké to cd pustí jednou za dva roky. A nebo bude vybírat deset minut.
Je tady člen který má přez 1000 CD a také mi to říká že už neví co vybrat. Kvůli neustálým upgrádům sestavy jsem na rozšiřování sbírky trochu pozapoměl
zatím mám cca 120 CD. Takže mám co zlepšovat.

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj,
Těžko stanovit optimum, ono se to časem rozrůstá. Pokud se snažíš objevovat novou hudbu a zároveń neprodáváš, přesáhneš 500ks velice rychle.
Mám přibližně 10m LP a za konec to rozhodně nepovažuju.
S tím výběrem je to pravda. Většinou to mám tak, že v jeden čas poslouchám asi tak 30cm LP.
Postupně do tohoto výběru přidávám a neposlouchaná LP vracím zpátky do sbírky.
Výhoda rozsáhlé sbírky je v tom, že když si něco přečtu, nebo slyším o zajímavé hudbě. Jdu do sbírky a mám větší šanci to tam najít.
A věř, že i tak ji tam nenajdu :-))
Navíc při poslechu je na sbírku LP příjemný, uklidňující pohled.

P.S.
Hudbu jsem si nejvíce užíval, když jsem měl walkman a 10 kazet, zato jsem měl na poslech 5 hodin každý den. Hifi nehifi.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Ideální velikost snad neexistuje. Pro mne osobně by bylo ideální (a snad se toho ještě dožiji) poslechnout si ukázku toho co mne zajímá na netu a pak si ji v prvotřídní kvalitě po zaplacení stáhnout. Třeba za menší částku časově omezeně, dojdu-li k názoru, že to je pro mne to pravé ořechové, doplatit. Vím, že všechny ochrany se dají obejít, ale kdyby někdo vynalezl systém netové audiopůjčovny..., pak *hura* *hura* *hura*

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Ty už máš minimálně 400 LP že ? Já jsem člověk co má rád krabičky,booklety a něco v ruce. Ale tak jak píšeš to asi stejně dopadne :-(

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Mike píše:Ty už máš minimálně 400 LP že ? Já jsem člověk co má rád krabičky,booklety a něco v ruce. Ale tak jak píšeš to asi stejně dopadne :-(
Já bych toho smajlíka obrátil nahoru. Hudba je dobrý koníček *thumbs up*

Odpovědět