Voodoo hifi příslušenství - pohled na věc

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
T-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Voodoo hifi příslušenství - pohled na věc

Příspěvek od T-M »

samozřejmě mohou Pavle, ale jde o to že tito "zastánci objektivity" znají jenom rlc . A vůbec nejde o to jak je to ve skutečnosti, ale o to že to bylo dáno jako příklad uvažování: Co neznám - neexistuje. Všimni si, že borec neargumentuje jako ty, tudíž, že by řekl, ale na RLC skoro vůbec nezáleží. Ale hned se chytil, a začne zpochybňovat to, co lidi vnímají jako rozdíl.
Popravdě, Ty jsi tady asi jediný, který dokáže něco z tohoto objektivně vysvětlit. A pokud ani ty nevíš proč, jak říkáš, tak mně štvou chytráci, co tvrdí že nic takového jako rozdíl v kabelech neexistuje.
Moc dobře víš , že woodo nevyznávám - minimálně za nej neutrácím.

To co ale vyznávám je empirická zkušenost, a v tom se doufám shodneme (pokud ji lze podpořit měřením fajn, ale pokud to neumíme nemůžeme tvrdit, že to není skutečnost).

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Je třeba si uvědomit, že Hellboy dle svých slov poslouchá hlavně empétrojky a ty mu bohatě stačí. To vysvětluje mnohé.

Nedávno jsem viděl v angličtině dokument jednoho audio technika, kde zesměšňoval různá woodoo. OK. Nic proti tomu. Jenže ten odborník tam vysvětloval i to, že k čemu je nějakých 24 bitů, že i 16 je zbytečně moc a že nějaké zkreslení začínáme vnímat teprve při osmibitovém záznamu, takže by to mělo každému stačit :lol: A spoustu jiných podobných odborných "myšlenek". No byl to už postarší pán, tak možná mu už neslouží sluch a zdraví jako za mlada.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

T-M píše:samozřejmě mohou Pavle, ale jde o to že tito "zastánci objektivity" znají jenom rlc . A vůbec nejde o to jak je to ve skutečnosti, ale o to že to bylo dáno jako příklad uvažování: Co neznám - neexistuje. Všimni si, že borec neargumentuje jako ty, tudíž, že by řekl, ale na RLC skoro vůbec nezáleží. Ale hned se chytil, a začne zpochybňovat to, co lidi vnímají jako rozdíl.
Opet chci videt tu logickou sekvenci, jak tohle plyne z neceho, co jsem rikal (pro ty, co nesleduji pozorne: neplyne).
T-M píše:To co ale vyznávám je empirická zkušenost, a v tom se doufám shodneme (pokud ji lze podpořit měřením fajn, ale pokud to neumíme nemůžeme tvrdit, že to není skutečnost).
Sice v tom nevidim principielni problem, ale tady se neshodneme. Nase smysly jsou staveny k tomu, aby nam umoznily preziti, nikoli k tomu, aby umoznovaly pozorovat objektivne svet.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

noaid píše: Nedávno jsem viděl v angličtině dokument jednoho audio technika, kde zesměšňoval různá woodoo. OK. Nic proti tomu. Jenže ten odborník tam vysvětloval i to, že k čemu je nějakých 24 bitů, že i 16 je zbytečně moc a že nějaké zkreslení začínáme vnímat teprve při osmibitovém záznamu, takže by to mělo každému stačit :lol: A spoustu jiných podobných odborných "myšlenek". No byl to už postarší pán, tak možná mu už neslouží sluch a zdraví jako za mlada.
Byl by odkaz?

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

To se teda opravdu neshodneme - já si naopak myslím že naše smysly jseou velmi citlivý senzor.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

není pochyb, že naše smysly jsou velmi citlivý senzor, ale david má pravdu. uši nejsou žádné měřáky! to, co vnímáš, je vždy komplexní, mnohovrstevnaté, porovnávané s dosavadní zkušeností.

prošel jsem dvěma slepými testy. vím, o čem mluvím. když jsem viděl, co je zapojené, "slyšel" jsem naprosto zřetelně rozdíly. bylo to úplně jasné. neměl jsem nejmenší, NEJMENŠÍ pochybnost o tom, že to uslyším i když nebudu vědět, co je tam zapojené.
a pak přišel naprostý šok: na slepo jsem byl absolutně v pérdeli.
u signálních kabelů jsem se nechytal ani náhodou, u reprokabelů až ve třetí sérii - a musím říct, že ty kabely byly hodně jiné - délkou, konstrukcí i průřezem. být podobné, tak nevím nevím...

proč si lachim ty thiely nedoladil kabely k obrazu svému?

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Hellboyi, budu reagovat na tvé dva první příspěvky. Je to trochu zmatečné cos napsal, pokusím se z toho něco vybrat a utřídit.

Přirovnáváš "voodoo hifi příslušenství" k tuningu.

V mém vidění hi-fi světa vycházím ze základní premisy "sestava není NIKDY hotova".
Tuning nastupuje tehdy, když nechceš při své hi-fi cestě (z různých důvodů) vyměnit komponenty své sestavy.

viz.:
Pavel Diok píše:… Je jasné, že vliv repráků, zesilovače i zdroje bude největší na výsledný zvuk, ale ne každý chce hned vyměnit své oblíbené přístroje, ale snaží se jim v čemkoliv pomoci a když zjistí a sám uslyší, že mu pomůže vyměnit konektor na jeho síťovém nebo jiném kabelu, ať to udělá.
Osobně tuning dělím na:

Kategorie 1 – „zvýšení výkonu“, kdy výrobce pod tlakem na co nejnižší výrobní náklady používá ve svých sériových levných řadách kompromisní součástky.
Jako příklad tohoto typu tuningu "vynaložím peníze za vyšší výkon" bych použil třeba velmi povedenouhttp://www.casea.eu , nebo ono časté nahrazování laciných kondíků Mundorfy, Hovland MusiCaps apod.

Z autotuningu možná znáš rozdíl normální pneu – široké pneu, v PC oblasti (přetaktováváš-li) oceníš místo boxovaného chladiče tohoto krasavce http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000UF7 (vřele doporučuji!!).

Kategorie 2 – „dekorativní charakter“.
Nový lak na autě, na PC průhledná bočnice a osvětlení světelnými trubicemi. Jaký použít příklad z hi-fi, aby to nevyvolalo flamewar ? Dívám-li se na výsledky ankety „Slyšíte rozdíly mezi síťovými konektory“ tak to bude např. drahý značkový síťový konektor s krasným designem, případně značková zástrčka. Nebo třeba ve vláknu Genie Mains Power Cable je to dodávání těchto síťových kabelů bez okrasné punčošky.

Každému to co mu přináší radost. Každý si budujeme svůj 44cm široký oltáříček k obrazu svému. Je na tom něco špatné?

To co Tě asi zlobí jsi popsal zde:
Hellboy píše:A proč mě neskutečně vytáčí všichni tihle tuneři, vylhanci, zloději a podvodníci? Protože když si člověk chce něco koupit a čekal by, že mu v obchodě, nebo na fórech někdo poradí, tak se začne dozvídat bludy, lži a nesmysly, které odporují zdravému rozumu, zákonům přírody i jeho peněžence a musí se pak měsíce věnovat čtení 20 let starého časopisu, který dávno zkrachoval, aby se dozvěděl jak to opravdu je, protože dnešní časopisy a recenze v nich to je výsměch. Očividně to ovšem nikomu nevadí. Asi už jsme opravdu maximálně zdegenerovaní a jediné co umíme je vytahovat kreditku.
Co se týká prodejců: to rozebírá již pohádka o sedlákovi, který vytáhl topícího se z rybníka. Ukazálo se, že se jedná o šlechtice, který ho z vděčnosti obdaroval hroudou zlata. Pohádka pokračuje tím, že sedlák na cestě domů potkává lidi, se kterými po jejich vysvětleních svůj "hmotný statek" mění. Hroudu zlata smění za stádo volů atd. až nakonec domů přinese jehlu s vidinou, kolik peněz budou mít budou-li touto jehlou šít na ostatní.
A diví se, že manželka vezme pohrabáč a řádně mu vypráší kožich.
Všichni jsme lidé svéprávní a z toho plyne naše svoboda nakládat s penězi jak chceme.

Budeš-li operovat klamavou reklamou, pak platí ono
PMA píše:Důležité je to jen relativně, jelikož to zajímá méně než jedno promile populace vyspělých zemí.
když mělo Danone klamavou reklamu na Actimel, týkalo se to většího podílu populace a proto úřady např. v GB zasáhly.

Co se týká spojení „prodejce“ + „zákazník, který zakoupil voodoo/dekorativní tuning“ + „feedback do komunity potenciálních zákazníků“, tak toto téma je jednou provždy ultimativně zpracováno Jaroslavem Haškem ve druhé polovině povídky „Reelní podnik“.

Aspoň úryvek:
“Je-li člověk trpělivý a podnikavý, musí zvítězit nad lidskou hloupostí. Je třeba jen umět všechno chytře vzít v ruce. Nezáleží na tom, jestli člověk namaluje kachnu, ale na tom záleží, přesvědčit lidi, kteří se jdou na to podívat, že to není kachna, ale jaguár. Nezdařil-li se jeden podnik, musí se zdařit druhý, třetí.”

“Lidi jsou volové,” pokračoval ve své filosofii, “čím větší pitomost nebo hloupost, tím více lidí sáhne do kapsy, aby se také mohli na to podívat. Jest třeba nových překvapení pro lidi. Jak o tom soudíte ?”

...

Začli jsme v šest hodin. První byl tlustý pán, který tu čekal již od pěti hodin, aby prošel bleskurychle naší boudou a ocitl se opět na čerstvém vzduchu na druhé straně.
Slyšel jsem, jak povídá k obecenstvu: “To je báječné, jděte se také podívat.”
Nezklamal jsem se v psychologii davu. Vyhození dělali obrovskou reklamu. Svalnatýma rukama Mestka prošlo během půldruhé hodiny několik set dospělých mužů. Někteří se dávali dokonce dvakrát i třikrát vyhodit a poznovu se vraceli do boudy a upadali do svalnatých rukou Mestka. Na všech tvářích bylo vidět radost, spokojenost. Pozoroval jsem, že mnozí přiváděli známé, přejíce jim z upřímného srdce ‘obrovského překvapeni

Začli jsme v šest hodin. První byl tlustý pán, který tu čekal již od pěti hodin, aby prošel bleskurychle naší boudou a ocitl se opět na čerstvém vzduchu na druhé straně.
Slyšel jsem, jak povídá k obecenstvu: “To je báječné, jděte se také podívat.”
Nezklamal jsem se v psychologii davu. Vyhození dělali obrovskou reklamu. Svalnatýma rukama Mestka prošlo během půldruhé hodiny několik set dospělých mužů. Někteří se dávali dokonce dvakrát i třikrát vyhodit a poznovu se vraceli do boudy a upadali do svalnatých rukou Mestka. Na všech tvářích bylo vidět radost, spokojenost. Pozoroval jsem, že mnozí přiváděli známé, přejíce jim z upřímného srdce ‘obrovského překvapení“.

Celá povídka:

http://www.offroad-rc.info/WordPress/?page_id=628

http://www.rozhlas.cz/ctenarskydenik/di ... ava/601409

Btw.: o Haškově genialitě hovoří situování stanu do Benešova ... ;)

Mazlik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mazlik »

Rád bych se nad všechny tyto články přenesl a pokračoval dá v diskuzi, kterou pipis začal. Definoval pojen voodoo je opravdu těžké, ale i tak jsem jeho velkým příznivcem. Nevím jak u drahých sestav, ale u levnějších je alespoň minimální tuning bych řekl trošku povinnost, protože ty levnější hrají tak … řekněme jinak, že se to aspoň nějakým tím voodoo musí „vyplešit“. Všiml si toho každý z nás, když si doma přehazoval slepým testem kabely a ne/slyšel rozdíl. Jsou odpůrci voodoo, ale i příznivci jako spousta z nás. Nikdo z nás neslyší rozdíl ve zvuku mezi pozlacenými a nerezovými hroty, ale když si koupíme ty, která se nám líbí, a to i když posloucháme v úplné tmě, máme z poslechu větší radost.
Někomu pomáhá k lepšímu soustředění a lepší akustice pocit, že z důvodu vlnění přece toto rozmístění beden je tak optimální.
Někomu pomáhá zase to, že když si CD přejede máslem, že to musí hrát líp. Jiní zase … je to blbost.
Ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, celé voodoo je vlastně jen a jen fyzika, nebo je všechno jen fyzika není, někdo tomu řekněme rozumí a tak už z principu je tomuto názoru odkloněn. I kdyby tam ten rozdíl slyšel, tak už jen z principu, protože fyzika mluví tak a tak, to odsoudí. Někdo neví, ale uslyší rozdíl a pořídí si to. Proč? Protože mu to dělá radost z poslechu, pomáhá mu to v tom celém řetězci od načítání alba až po vlnění a odrazy do uší.
Spousta z vás s rozmístěním mých repro asi nebude souhlasit, mám je vedle postele, tj. těch 1,5 metry od sebe, dole na zemi, na nich velké květiny a zvuk … teplejší, útulnější, než na stojanech za 10tisíce. A kdyby mi někdo řekl, že kvůli vlnění to není dobré, at je vrazím zpět na stojan, udělám to? Ne, nebudu poslouchat něco, co se mi nelíbí. Jak jsem už psal. Když někomu pomůže, že přední hroty u repro bude mít o 2 cm delší než zadní, když někomu pomůže si dát puk pod přehrávač, jen směle do toho, vždyt od toho je myslím celý smysl hifi, ABY SE NÁM HUDBA HLAVNĚ LÍBILA. Pomůžou poznámky typu: „Demagentizér nefunguje z toho a toho důvodu“? Člověku, který tomu věří, slyší ten rozdíl a na základě toho ho odloží? NE!!! Nikdy to ani nedělejte a nepokoušejte se podlehnout těmto řečem!!! Slyšíš, je to super, neslyšíš, tak to nech být. Ale hlavně, nekritizuj, když neslyšíš. Asi přece jen máme lepší sluch, nebo si to jen dobře vsugerujeme, abychom ho měli, ale hifi je o pocitu, myslím. Nebo si někdo skládal své hifi podle uší nějakého člověka z tohoto fóra, od kterého jen četl příspěvky? Asi ne. Takže jestli používáte voodoo, jen ho používejte dál, není nic krásnějšího, než když si CD omastíme krví křečka, zalijeme vodou na kvítka, odmagnetizujem, nakrájíme si hermelín a jíme ho na prkýnku za 1000$. Ti největší vodaři se ještě 5x otočí dokolečka, než se usadí. Proč? Protože tomu věří a dělá jim to radost. Tak nám to sakra neberte, i kdyby jste měli kdo ví jaké testy lidí po slepém testu z celého světa, myslíte si, že změníme názor na naše voodoo? Nikdy!!! Poslouchá ten, kdo je u repra a pustil si nové album z obchodu, ne ten, kdo je zaregistrovaný na fóru říká, že to přece tak hrát nemůže. Toť asi ode mne vše, jsem zastánce voodoo, tuningu a veškerých úprav na svých sestavách, protože já ten rozdíl prostě slyším

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Nedalo mi to....
k Hellboy - jaká asi za tím musí být frustrace, že začne člověk plivat po něčem, co ten druhý má rád a co ho baví a po čem ti vlastně ve skutečnosti vůbec nic není a ještě takový sáhodlouhý článek. Proč ti tolik vadí, že jak píšeš všichni tuní jako pominutí, copak je to za tvoje peníze ? Nebo ti, co tuní jako pominutí tím nějak ubližují ?
Také mě zaujalo, že nadřazeně píšeš, že pneu u tvého auto stojí půlku peněz, co celý ten Bavorák, tím chceš říci, že na to máš abys taky tunil jak pominutý, ale jsi na to příliš inteligentní proto netuníš, tak tomu mám rozumět ? A proč v tom dalším článku tolik nenávisti ? On ti někdo dnes ublížil vidˇ?

K Davidovi - mám ten dojem, že ač jsme myslím oba z Brna, tak jsme každý asi z jiné planety, já mám hi-fi a poslech hudby za koníčka, který si užívám a protože jsem nevzdělaný hlupák, tak si kupuji pro radost předražené značky. Ale ty jsi zřejmě vědecký pracovník, jak s tvých vždy vševědoucích příspěvků pochopil - posloucháš vůbec hudbu a nebo sleduješ kmity molekul vzduchu při reproduci a počítáš 1 a 2 na digitálu ?

K Dadaftovi - ty jsi jako vždy nezklamal, tvá květomluva mě vždy znovu ohromí.

Omlouvám se za jistý sarkasmus, ale když jsem viděl tolik intolerance.....
Prima den.
Mirek

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

Mirek píše: K Davidovi - mám ten dojem, že ač jsme myslím oba z Brna, tak jsme každý asi z jiné planety, já mám hi-fi a poslech hudby za koníčka, který si užívám a protože jsem nevzdělaný hlupák, tak si kupuji pro radost předražené značky. Ale ty jsi zřejmě vědecký pracovník, jak s tvých vždy vševědoucích příspěvků pochopil - posloucháš vůbec hudbu a nebo sleduješ kmity molekul vzduchu při reproduci a počítáš 1 a 2 na digitálu ?
Nejsou vsechna Brna na stejne planete ;). Asi te prekvapim, ale posloucham hudbu, casto pomoci zarizeni predrazenych znacek, ktera si kupuji pro radost.

boxer

Příspěvek od boxer »

ale když jsem viděl tolik intolerance.....

Jen aby nakonec z toho nebyla všeobecně tady inkontinence.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

boxer píše: Jen aby nakonec z toho nebyla všeobecně tady inkontinence.
Chtel jsem na to tema vtipkovat taky, ale prislo mi to impertinentni. Tak aspon prihodime voodoo radu na dokonaly system: http://www.bugemos.com/?q=node/166

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mirek
díky. odhalil jsi mě. je to tak.
jsem blbý, hluchý a spokojený. netuním. nekupuju už nic jiného než nosiče. jen myslím, že si Hellboy zaslouží taky trochu pochopení...

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Tak dobrá, začal jsem možná trochu moc "agresivně" a někoho se třeba dotknul. Takže trochu uberu plyn.

Kupodivu mi nikdo nijak zvlášť neublížil, nakupoval jsem až po té, co jsem si zjistil to co jsem potřeboval k tomu abych se rozhodnul (uznávám, že nejsem žádný hifi odborník, stejně jako většina tady). "Vytočily" mě ovšem ty tuny bludů, kterými jsem se musel pročítat, abych zjistil jak se věci opravdu mají. Já chápu, že někdo kdo má doma 2000 cédéček si asi nerad bude přiznávat, že nějaká mp3 hraje stejně kvalitně a celá ta sbírka se mu vejde na malý pevný disk. V zásadě je to i smutné. Mám taky rád hezké věci, obaly, texty atd. ale dnes je to prostě minulost. Digitální soubory jsou stejně kvalitní jako nosiče, jsou pohodlnější, skladnější prostě lepší, kromě možnosti držet je v ruce. Ten kdo tvrdí něco jiného je zaslepený nostalgií. Nikdo mu nebere, že jeho CD sbírka je super, ale nemusí roztrubovat, že mp3 je nějaká příšerná hrůza. Obzvlášť když většinou ani žádné kvalitní mp3 pořádně neslyšel.

A to co se tady rozpoutalo za názory o tom co mě vede k tomu, že někomu kazím jeho dobrý pocit, co se starám kdo za co utrácí atd. Do toho mě je asi tolik, že když by tihle lidé seděli doma, poslouchali si svojí super sestavu a nevykřikovali na fórech svoje extatické (lživé) hodnocení, tak bych měl mnohem snažší život ve vylepšování svojí sestavy a spousta dalších lidí by nevyhodila zbytečně peníze do kanálu. Přesně jako v té povídce, co tu uváděl Zbyněk (Haška mám rád a tahle je fakt dobrá) - někdo si koupí nějakou blbost, zjistí, že to hraje úplně stejně, ale honem běží na fórum vykřikovat jak je to boží, aby v tom nebyl sám (eventuelně si vsugeruje, že to hraje líp, protože si nedokáže přiznat chybu a beží na fórum vykřikovat...).

Já nemám absolutně žádný respekt k lidem, co někde píší, že je něco super a když to pak mají dokázat, nebo se ukáže, že to super vůbec není, začnou se vymlouvat na to, že je to subjektivní, anebo že ostatním je do toho prd, že si to koupili. Jo, je jim do toho prd. Pokud ovšem předtím všechny zběsile nepřesvědčovali ať si to běží koupit.

Co se týče mojí asociace s autotuningem - účel auta je, aby co nejbezpečněji, nejrychleji, nejpohodlněji jelo z bodu A do bodu B. Když si namaluju na šunka gumy nápisy, jako mají závodníci, budu mít furt šunka gumy. Pokud chci jet bezpečně, koupím si kvalitní gumy a nemusím si na ně nic psát. Něco to ale bude stát. Což jsem taky udělal.

Jinak rád bych, aby kdokoli, kdo mi bude tvrdit, že moje tvrzení jsou zcela mimo realitu, jako tady něktěří suverénně dělají, tak ať sem aspoň hodí link na nějakou seriózní studii na dané téma, která by moje tvrzení vyvracela. Já o žádné seriózní studii na téma kabely, kromě té, která říká, že je to woodoo nevím. Výrobci si totiž hlídají svoje "výrobní tajemství", neboli odmítají dokázat, že nám nelžou. To samé platí o mp3, hoďte sem nějaké výsledky ABX testu (a pokud možno ne 20 let starého), kde 70% posluchačů poznalo rozdíl mezi mp3 kódované na 320kbps a CD a já se vám klidně omluvím.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Hellboy píše:Kupodivu mi nikdo nijak zvlášť neublížil, nakupoval jsem až po té, co jsem si zjistil to co jsem potřeboval k tomu abych se rozhodnul (uznávám, že nejsem žádný hifi odborník, stejně jako většina tady). "Vytočily" mě ovšem ty tuny bludů, kterými jsem se musel pročítat, abych zjistil jak se věci opravdu mají.
Evidentně jseš opravdu mimo. Nikdo nikoho nenutí cokoli číst. Není nic jednoduššího, než se sebrat a vypadnout z tohoto fóra. A tady jasně píšeš, že jsi poznal jak to je, až po přečtení tohoto fóra. No tak to je skvělé. Bez jakékoli zkušenosti s čímkoli co? Pouze podle řečí...
Hellboy píše:Já chápu, že někdo kdo má doma 2000 cédéček si asi nerad bude přiznávat, že nějaká mp3 hraje stejně kvalitně a celá ta sbírka se mu vejde na malý pevný disk. V zásadě je to i smutné. Mám taky rád hezké věci, obaly, texty atd. ale dnes je to prostě minulost. Digitální soubory jsou stejně kvalitní jako nosiče, jsou pohodlnější, skladnější prostě lepší, kromě možnosti držet je v ruce. Ten kdo tvrdí něco jiného je zaslepený nostalgií. Nikdo mu nebere, že jeho CD sbírka je super, ale nemusí roztrubovat, že mp3 je nějaká příšerná hrůza. Obzvlášť když většinou ani žádné kvalitní mp3 pořádně neslyšel.
MP3 stojí za hovno. O tom žádná. Seber si svůj MP3 přenosný přehrávač na kterém posloucháš a přijeď s tím ke mě. Okamžitě bude vše jasné. Dělat závěry na takovém zařízení jako máš ty je typické pro specialisty jako jseš ty. Bohužel závěry to jsou zkreslené a nic neříkající. Mají nulovou vypovídající hodnotu. Bohužel.
Hellboy píše:A to co se tady rozpoutalo za názory o tom co mě vede k tomu, že někomu kazím jeho dobrý pocit, co se starám kdo za co utrácí atd. Do toho mě je asi tolik, že když by tihle lidé seděli doma, poslouchali si svojí super sestavu a nevykřikovali na fórech svoje extatické (lživé) hodnocení, tak bych měl mnohem snažší život ve vylepšování svojí sestavy a spousta dalších lidí by nevyhodila zbytečně peníze do kanálu. Přesně jako v té povídce, co tu uváděl Zbyněk (Haška mám rád a tahle je fakt dobrá) - někdo si koupí nějakou blbost, zjistí, že to hraje úplně stejně, ale honem běží na fórum vykřikovat jak je to boží, aby v tom nebyl sám (eventuelně si vsugeruje, že to hraje líp, protože si nedokáže přiznat chybu a beží na fórum vykřikovat...).
Tvá snaha o záchranu peněz druhých mě opravdu dojímá. Ale opět jseš zase mimo. Žáden normální člověk si nekoupí to, co mu někdo napleská na internetu do hlavy. To mohou udělat jen blázni jako jseš ty. Se špunty do uší a přenosným MP3 přehrávačem sedící u internetu a po eshopech hledající nejnižší cenu. Lidé se zde snaží popsat dojmy z různých přístrojů. Pokud se ti to nelíbí, tak to nečti. To tě opravdu nikdo nenutí. A že tě to vedlo k nákupu a nebylo to ono? No tak to je pouze tvoje chyba. Zde bude platit to co jsem psal před chvílí. Nákup na slepo po internetu. Za mě - dobře ti tak....
Hellboy píše:Já nemám absolutně žádný respekt k lidem, co někde píší, že je něco super a když to pak mají dokázat, nebo se ukáže, že to super vůbec není, začnou se vymlouvat na to, že je to subjektivní, anebo že ostatním je do toho prd, že si to koupili. Jo, je jim do toho prd. Pokud ovšem předtím všechny zběsile nepřesvědčovali ať si to běží koupit.
Ty nemáš evidentně respekt před nikým. To už jsme si všimli. Nikdy zde nikdo nebyl nucen do nákupu čehokoli. To jsi si právě teď vymyslel.
Hellboy píše:Jinak rád bych, aby kdokoli, kdo mi bude tvrdit, že moje tvrzení jsou zcela mimo realitu, jako tady něktěří suverénně dělají, tak ať sem aspoň hodí link na nějakou seriózní studii na dané téma, která by moje tvrzení vyvracela. Já o žádné seriózní studii na téma kabely, kromě té, která říká, že je to woodoo nevím. Výrobci si totiž hlídají svoje "výrobní tajemství", neboli odmítají dokázat, že nám nelžou. To samé platí o mp3, hoďte sem nějaké výsledky ABX testu (a pokud možno ne 20 let starého), kde 70% posluchačů poznalo rozdíl mezi mp3 kódované na 320kbps a CD a já se vám klidně omluvím.
A nechápu, k čemu by tobě byla jakákoli seriózní studie. Nejsi technik. Sám to o sobě píšeš. Tak k čemu by ti to bylo? Akorát by jsi si z toho udělal opět jen mylné závěry. A nic dobrého by z toho nevzešlo, než zase tuny pospaného prostoru nesmysly. Můj názor.

Odpovědět