Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
PavelN
Příspěvky: 387
Registrován: 18 dub 2008 06:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od PavelN »

BVa to pěkně shrnul. Snažím se být nestranný, ale jedna základní otázka mě hlodá, proto se ptám. Proč musí stavět zesilovač Perys a nedodal ho pan Federmann, který by ho postavil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí? Prosím o veřejnou odpověď, nikoli SZ.

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

BVa píše:Prečo to perys už 14 dní ladí (prečo Federmann nedodal vlastnoručne "vymakaný " hotový funkčný stroj , stačí jeden z tých stoviek fungujúcich ???), mení, upravuje a vylepšuje a bojí sa urobiť skúšku toho, čo to má podľa autora bezpečne dokázať a vydržať? Pretože to už urobil, a nechce priznať, že naletel?
BVa je trochu mimo, ale nehodlám to komentovat, snad jen připomenu
perys píše:ok, dalsi prispevek ode me az na Hifi-Voice.
HQQF je sice bez krytu, ale jinak plne pripraven na srovnani, hraje to proste vyborne - lip nez muj stavajici zesilovac (na ucho, ne na spektrak).
BF proste ma co rict! *thumbs up*
Tímto zdravím J.P., který již za sebe několikráte odpověděl, proto je nyní řada i na mé maličkosti. Proto-že jsem v té době byl více jak dost časově zaneprázdněný, nejenom v práci a doma, ale hlavně na cestách a musel jsem řešit a stále řeším mnoho neodkladných záležitostí. Jedna z nich byla a stále je *** nevěřící si mne tam mohou na fotkách prohlédnout. Mnozí ani netuší o čem život může být! Zítra jsem na Krajském kole SOČ atd. atd.

Vlastní ucelenou konstrukci chystám a dříve či později se objeví, zřejmě po dohodě s Renownem v Rožnově. J.P. sestavil modul, bez jediné chybičky a v souladu s mým návrhem, není tedy žádný důvod o jeho práci jakkoliv pochybovat, pracovní bod - klidový proud se nastavuje trimrem a nejde o žádný zásah do původní konstrukce, stejně tak se volí ZV kapacita s ohledem na vlastnosti použitých tranzistorů.

Zůstal bych u těch poslechových testů, J.P. je připraven a může porovnat naprosto cokoliv, nemusí to byt konkurence, ale jeho starý zesilovač či jakýkoliv jiný, nepředpokládám že by lidé kolem Hifi_Voice neměli co srovnávat i to je více jak nic. Může měřit, co uzná za vhodné, anonymní poslechové testy jsou dostatečně nestranné, nevidím nikde žádný problém, pokud jej nikdo nebude chtít cíleně vytvořit. *2thumbsup*

merhaut

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od merhaut »

"Vlastní ucelenou konstrukci chystám a dříve či později se objeví" – potvrzeno, NEEXISTUJE.

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od MartinSt4 »

BVa, děkuji za vysvětlení. V každém případě souhlasím s tím, že pokud prosazuji nejakou myšlenku, musím ji obhájit. V případě zesilovače je jasné, že ho musím navrhnout, postavit a podrobit testům. A to jak subjektivním t.j poslechu, tak objektivním: splnění platných norem, meření dle obecně platných metodik. Je jasné, že pokud moje myšlenka stojí proti zbytku světa, se musím snažit o to víc ji dokázat. Někdy je to těžké viz. Giordano Bruno, ale tady v našem případě to nemúže být tak složité.

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

merhaut píše:"Vlastní ucelenou konstrukci chystám a dříve či později se objeví" – potvrzeno, NEEXISTUJE.
Ale není co potvrzovat, ani opakovat co jsem mnohokráte napsal
jinak je to veřejně přístupné i zde
MartinSt4 píše: BVa, děkuji za vysvětlení. ...splnění platných norem, meření dle obecně platných metodik. ... Je jasné, že pokud moje myšlenka stojí proti zbytku světa, .
Zde to není tak zcela pravda, princip ZV je jasný od dob počátků elektronek, včetně dopadu do zkreslení, nemůžu mít na 20kHz rezervu zisku +90dB a zkreslení 1%, to prostě matematika ani praxe nepočítaje BVa nepřipouští!

Dle jediné Hi-Fi normy DIN 45 500 z roku 1973 se měří přenosová charakteristika, šum a zkreslení převážně při výkonu 1W, dále pak výkon hudební a výkon trvalý! "Mistři však tuto metodiku poopravili a přenosová charakteristika a šum raději vůbec neměří a zkreslení jen při výkonu tesně pod limitací, aby byl výsledek krásnější, výkon hudební a výkon trvalý sloučili v jeden, ono je to často číselně i ekonomicky zajímavější.

Lech před 50roky měřil zesilovače do 400kHz, já dnes měřím do 1MHz a "Mistři" do 20kHz? Mé naprosto standardní a precizní měření vydávají "Mistři" řadu let za simulace, kdo potom neměří a kdo jen mlží, aby ostatní nepoznali, že neměří. Měření je více jak dost, ale mnozí jej nechtějí! Celosvětové standardy jako SPICE_kompatibile, jako naprostý základ každého návrhu se v Českých zemích zavrhují a popírají, ale proč? Proč já bych měl jít proti zbytku světa, já jdu právě s ním, ale Čeští "Mistři", no nevím?

Když se někdo zas a stále otírá do překračování povolené výkonové ztráty, opakovaně zas a stále doložím, že neví o čem je řeč, neboť zapojení má obrovské rezervy, tak je to hned v osobní rovině a jsem ten největší padouch, za co, za to že doložím jen holá fakta, která ukazují základní neznalosti výpočtu Ohmova zákona či výkonů? *taktone* Články ta téma "Nebuďte negramotní" jsem zavedl právě proto, že je do nebe volající, jak mnozí v davu a organizovaně křičí to je "BLB", ale opak je pravdou.

Já nepotřebuji nikoho přesvědčovat, obzvláště když vím, že k pochopení nemá základní znalostní předpoklady, přesto-že hlasitě křičí že neznalý je ten druhý. Jediné srovnání je poslech a nic než poslech, pokud bude mít někdo potřebu se bavit o technických detailech tak spíše v užší skupině a ne na fóru, kde se někteří stále a dokola opakují, viz BVa, kazzatel a další. Jak se dá něco někomu vyvrátit či vysvětlit, když je to nad jeho znalostní možnosti, to prostě nejde, tak toho prostě nechám a nereaguji. Poslech se může odehrát i beze mne, poslouchat můžou i techničtí laici, spíše by to měli být hudebníci, kteří rozpoznají že ten či onen nástroj zní ne líbivě či nelíbivě, ale jinak něž zní v originále.

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od AM »

Půjde o obdobu viewtopic.php?f=12&t=197 na konci je i jeho hodnocení, Základní deska 250x400x10mm, právě se frézuje, čela 290x100x20, přední a zadní panel 400x80x10 zapuštěné zlaté knoflíky a měřáky, jinak vše v černém, výškou si stále nejsem jist, trafa zřejmě dvě 230/2x40V výška 50m.
jeste by se mohl k tomu "Zakmitávači" pridat regulator zakmitavat - topit *2thumbsup*

tohle by pridalo do hudby urcite hodne zajimavych tonu a alikvot :D
http://perys.rajce.idnes.cz/hqqf_osc_kl ... 010846.jpg
http://perys.rajce.idnes.cz/hqqf_osc_kl ... 010848.jpg

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Cimrmane, to co píšeš, je lež od začátku až do konce....do mega zde měříme všichni, nevím, kdes přišel na to, že jen do dvaceti, což meleš už od tý doby, co tě znám....ale s tebou diskutovat nejde, nejsi rovnej člověk...na tebe platí jen svěrací kazajka a řezat a řezat...na všech fórech, kam jsi vlezl, to poznali a vykopli tě...tady dosud ne, ale buď bez obav, i zde na to dojde, ani ty infantilní servilnosti ti nepomůžou....

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od MartinSt4 »

To, že jsem laik neznamemá, že mně nezajímají technické údaje, a ty nelze bez měření udat. Jako koncový užival chci aby daný výrobek splňoval normy, prošel atesty a chtěl bych mít možnost porovnat výrobek s jinými. Tak proč nepoužít metodiku obecně uznávaných recenzentů? Vyžadovat u poslechového testu nezávislé hudebníky je nesmysl, zesilovače kupují i nehudebníci. A ještě jedna poznámka, pokud je konstrukce pana BF tak skvělá, předpokládal bych značný komerční úspěch.

Tím pádem, pokud nedojde k domluvě na způsobu testování včetně proměření, další diskuse nemá smysl. Což by byla celkem škoda.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

Mohl bych vidět takovou přenosovou charakteristiku
Mohli by sme vidieť takéto merania http://www.bvaudio.sk/SET/PA.htm pre HQQFFF??
Potom tú prenosovú charakteistiku sem dám( bez vstupného)filtra do 400kHz pre -1dB..

Morbid
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2011 14:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Morbid »

Páni konštruktéri a výrobcovia, ja neviem čo sa tu toľko hádate. Keď už niečo vyrábate tak to nepúštajte na trh ako skladačku lebo to nemá zmyslel. Keď to chcete ďalej predávať tak to dokončite, urobte to ako finálny výrobok, a nech to má aj na úrovni dizajn. Viete dobre že neexistuje úplne ideálny zosilňovač, a každý zosilňovač má svoj charakter zvuku a pasuje na iné reproduktory. Všetko to je o zladení. Tie vaše výtvory budú hrať každý ináč, síce dajú sa porovnať medzi sebou na jedných reproduktoroch ale ktoré sú tie úplne neutrálne.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 479
Registrován: 22 bře 2011 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od zdenoeddie »

Tak, dalsie kolo zacalo.... :|

Morbid
Příspěvky: 19
Registrován: 15 led 2011 14:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Morbid »

No jasne že ďalšie kolo. Je to síce pekné že tu ukazujete grafy ale myslím si že tí čo kupujú napr: ACCUPHASE, MCINTOSH, AUDIO RESEARCH, PASS LABS, CHORD, ELECTRONICS, CARY AUDIO, CLASSE, MARK LEVINSON, MUSICAL FIDELITY, JEFF ROWLAND, ELECTROCOMPANIET, AYRE, QUAD, PRIMARE, AESTHETIX, BEL CANTO, UNISON RESEARCH, LAMM INDUSTRIES, CELLO, VTL, BRYSTON, MANLEY LABS, OCTAVE, THRESHOLD, KRELL, SPECTRAL AUDIO, BOULDER, DARTZEEL, BALANCED AUDIO TECHNOLOGY, AUDIO NOTE, EDGE, HALCRO, MBL, BURMESTER, AUDIONET, MODWRIGHT, JADIS, ACCUSTIC ARTS, AMPZILLA, LINN, NAIM AUDIO, GOLDMUND, CONRAD JOHNSON, BRINKMANN, NAGRA, BLADELIUS, THETA, HOVLAND, KR AUDIO, EINSTEIN, AYON AUDIO.... tak ich tie grafy a merania zaujímajú trošku menej ako posluch. Bežné technické info samozrejme musí byť, plus samozrejme môžete byť priložený aj meranie pri manuáli, ale prosím Vás až pri dokončených hotových výrobkoch. Neonanujte tu na fórach, zbytočne zabíjate čas. A tí čo do toho najviac rýpu tak aj tak nič nechcú, alebo možno chcú. Tak ale potom šetrite, nechápem prečo sa motáte v kruhu ktorá nikam nevedie.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od bubuxin »

winelover píše:... To už rovnou můžeš napsat, že existuje jenom jeden správný High Fidelity zvuk, přístroj, výrobce ...
Áno, napíšem. Je len JEDEN správny High Fidelity zvuk. To čo je na placke (alebo na čom) má z bední vyliezť von. Žiadne skreslenie, farba, malovanie, firemný zvuk, emócie (pomenuj to ako chceš) navyše by to nemalo mať.
Konštruktérom tu radí kde kto aby navrhli prístroje ktoré sa budú páčiť počúvačom. BF ide asi správnym smerom páčiť sa kde komu. Mali by sme sa naučiť počúvať ináč.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Cimrmane, můj TYA chodí pro pokles -3dB od 2 Hz do 400 kHz a to při libovolný výstupní úrovni stejně, jak je vidět z obdélníkovýho průběhu. HYPA chodí obdobně....prototyp DPA 330 dal plný výkon až do 900 kHz, zkreslení při 100 kHz měl 0.05 %...až ti to bude codit stejně, přihlaš se, ty měřiči výčnělků.... :lol:

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

2 Morbid
Je zrejmé, že nechápeš (nechceš?.) to podstatné:
Všetky tie stroje, ktoré si vymenoval majú robiť len to, čo napísal bubuxin- preniesť informácie z placky (je jedno či sa ti páčia alebo nie..) s čo najmenšou zmenou na svorky reproboxu, nie niekomu "ulahodiť".
Tie grafy hovoria o tom, ako to (ne)dokážu. Že to nekorešponduje s niečími preferenciami, sympatiami, vlastníctvom.. je absolútne irelevantné. Toto vlákno je o SKRESLENÍ

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host