Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Nakonec se volné místo v zesilovači bude hodit. Pokud by se přehrávač vešel *2thumbsup*
(spíš u placaté verze Casea)

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

že Mac nie je vhodný ako zdroj signálu je pre mňa novinka, ale budiž. A ešte jedna otázka, ak NUC komunikuje priamo s Epos-om, ako inak komunikuje Mac?

A zaujímalo by ma aj toto: "Přechod z MacBooku je vhodný, protože Mac není připraven plnit úkoly jen jako odesílatel zvukového signálu a tak dochází ke zhoršení přenosu." Nejaký kauzálny nexus, prosím?

Ale to už je off topic v tomto vlákne. Mali by ste založiť nové o tejto téme.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Renown »

že je Mac nevhodný jako zdroj signálu slyším taky poprvé i když od Sonofstars už jsme slyšeli i jiné převratné perly, takže to zas až tak velké překvapení není.
Pokud někdo hraje na výstavách z počítače, je to v 99% případů právě Mac. Že by ti lidé byli tak hloupí ?
Například TAD, který má na všech výstavách naprosto skvělý zvuk hraje taky z Macu, možná by se měli poradit s panem Habartou ....

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Mac je vhodný. Mnohem vhodnější než PC s Windows. Je totiž mnohem jednodužší - čistější (nezaflákaný množstvím procesů, omezení, ovladačů, komponentů, ...).
Avšak nejjednodušší systém, pro audio tedy i údajně nejvhodnějším je právě Linux.

To jsou slova a poznatky co mám od Dana Vrány a LŠ. Věřím jim a určitou logiku pro mě jako laika to má také.

Jak jsem to pochopil já:
Můj MacBook Pro je zapojen a připraven plnit mnoho úkolů, ale "habartův NUC" je v OS Linux naprogramován přímo pro spouštění hudby a to dle pokynů a potřeb Epos a vše ostatní je potlačeno. Tedy čistá cesta bez jakýchkoliv balastů a omezení výkonu.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

Pánové nikdy jsem nenapsal, že MAC není vhodný!!!
Tátovo poznání bylo změnit Mac za NUC = přínos.
Vrána, LŠ, Habarta, doporučili. Já to jdu zkusit.

Mé poznání je zatím to, že Windows = problém. MAC= super jednoduché řešení a kvalitní zvukový přednes.


Toť vše. Speciálně pro Renown. :)
A chce to klid, vždyť já jsem vážně laik. Rád se tu dozvím něco nového. Sdílím jen své pocity a poznatky a rád se nechám i opravit v názoru či odborném názvosloví.
Naposledy upravil(a) sonofstars dne 20 led 2017 19:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

LawIAR píše:
Ale to už je off topic v tomto vlákne. Mali by ste založiť nové o tejto téme.

NUC aktuálně neodmyslitelně patří k sestavě SROLL. Tedy zase úplně offtopic to není. Ale klidně založte. Já k tomu víc nemám. Možná zhodnotím příští týden mé poznatky po instalaci NUC a srovnání s MACBookem, ale to se přesunu spíše na své vlákno SROLL.

prodejci-studia/sroll-t16696.html

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

sonofstars píše:NUC komunikuje přímo s Eposem a nedochází ke zpomalování signálu a tak ani k jeho zkreslení. Přechod z MacBooku je vhodný, protože Mac není připraven plnit úkoly jen jako odesílatel zvukového signálu a tak dochází ke zhoršení přenosu
Nerad by som zasahoval do vecerneho programu miestnych samanov, ale dovolim si len upozornit, ze toto su uplne nezmysly.

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od lubos »

Hrám už nejaký ten rok na zákazku postavenom a odľadenom HTPC s Windows 7 PRO a doteraz pracuje na 100% . Max. som zaťažil procesor na cca 6%, HTPC sa zapína i vypína s DO a muziku ovládam cez tablet alebo mobil. Sorry za *offtopic* .

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od LawIAR »

sonofstars píše:Mac je vhodný. Mnohem vhodnější než PC s Windows. Je totiž mnohem jednodužší - čistější (nezaflákaný množstvím procesů, omezení, ovladačů, komponentů, ...).
Avšak nejjednodušší systém, pro audio tedy i údajně nejvhodnějším je právě Linux.
WTF, veď operačný systém v Mac produktoch je postavený na rovnakom základe ako Linuxy. :lol:
sonofstars píše:NUC aktuálně neodmyslitelně patří k sestavě SROLL. Tedy zase úplně offtopic to není. Ale klidně založte. Já k tomu víc nemám. Možná zhodnotím příští týden mé poznatky po instalaci NUC a srovnání s MACBookem, ale to se přesunu spíše na své vlákno SROLL.

prodejci-studia/sroll-t16696.html
Opravím vás. To vlákno je o Sroll RHYTHM, nie o Sroll produktoch. Takže ten presun bude aj presunom k veci.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3073
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od kychtax »

Ted prodavali naslapany aurender x100l v bazaru za 50tis (vlastni operak, vlastni prehravac, zcasti vlastni hw atd.). Zajimalo by mne za kolik orientacne prodava p.Sroll...

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od blesk666 »

sonofstars: odporucam sa trochu menej angazovat v propagacii vyrobkov Sroll - viac im poskodzujete ako naopak.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

blesk666 píše:sonofstars: odporucam sa trochu menej angazovat v propagacii vyrobkov Sroll - viac im poskodzujete ako naopak.
Díky za tip, ale já jsem vlastníkem Sroll/Casea, táta měl komplet Sroll. Tedy o čem psát zkušenosti? Nemohu psát o něčem co nemám, nebo jsem netestoval.
Nejsem marketingový expert. Jen uživatel. A taky myslím, že Sroll nelze poškodit kladným mým hodnocením. *palec*

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od sonofstars »

kychtax píše:Ted prodavali naslapany aurender x100l v bazaru za 50tis (vlastni operak, vlastni prehravac, zcasti vlastni hw atd.). Zajimalo by mne za kolik orientacne prodava p.Sroll...
Neprodává to Sroll, ale spíš dodává pan Habarta pro Sroll. Cena bude odhadem menší než poloviční *palec* uvidím podle finální instalace, kolik si naúčtuje.

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od dkdkdk »

Koho si mám představit pod "pan Habarta"?

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od blesk666 »

pan Habarta je teda zrejme ten clovek co tieto NUC upravuje a softom vybavuje aj pre pana Vranu predpokladam?
Volal som s panom Vranom asi 2 mesiace dozadu ohladom postavenia htpc na baze Intel Nuc ale javilo sa mi to trochu na dlho, tak som to nechal tak. (bez zaruky kedy to bude) zaroven ze to maju odlade so svojimi prevodnikmi a tym padom ze negarantuju funkcnost v takej miere ako s Sroll a Casea prevodnikom.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host