Sroll Rhythm

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

No, me zajima spis otazka zde vznesena a to porovnani nejakeho HW reseni ala Aurender vs reseni miniPC nebo MAC, je celkem jedno na jakem zakladu OS... Proste, zda HW upsampl nebude reseni lepsi, nez to nechat pocitat i5 v NUCu... Bohuzel, stroj na teto bazi jsem kdysi slysel jen jeden a spadla mi brada (dCS)... Takze nad tim radeji asi premyslet prestanu :-) To je nezaplatitelne.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Asi otázka na někoho, kdo v Dacech dělá. Ale laicky, pokud nasypu upsampl do bufferu a pak to Dac zpracuje, tak mi přijde, že je to čistě otázka Dacu. Určitě u upsamplu kmitočtu.

WaVe_99
Příspěvky: 311
Registrován: 18 lis 2010 12:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od WaVe_99 »

kychtax píše:Ted prodavali naslapany aurender x100l v bazaru za 50tis (vlastni operak, vlastni prehravac, zcasti vlastni hw atd.). Zajimalo by mne za kolik orientacne prodava p.Sroll...
Je to celkem jednoduche, NUC s Broadwellem (na Skylake jsem zatim nevidel dostupnou pasivni skrin) vyjde na cca 10t, 8GB RAM na 1500, 120GB M2 SSD cca taky 1500, pasivni skrin od Impactics je cca 2000(uz je to nejakou dobu, co jsem ji z Nemecka kupoval). Takze cca 15000 za HW vcetne DPH. To je varianta u me, uloziste mam sitove, nemam pripojeny k NUCu externi disk. SW v NUCu - tam je misto pro hrani, tech audio verzi linuxu je vicero druhu k dispozici... Pro Sroll/Casea uzivatele bude asi nejlepsi si nechat nainstalovat firemni reseni, tzn. Gentoo vyrazne upravene s MPD jako prehravacem... Koneckoncu to na tom panove Sroll/Vrana ladi, logiku to dava... Ja jsem spokojeny maximalne, ale priznam se, ze uz nejaky cas nic moc neresim a nevrtam se v tom a jen posloucham :-)

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od dkdkdk »

blesk666 píše:pan Habarta je teda zrejme ten clovek co tieto NUC upravuje a softom vybavuje aj pre pana Vranu predpokladam?
Díky, to mi tak nějak došlo. Spíš mi šlo o to, jestli je to nějak více známější osoba nebo prostě jen Franta Habarta odvedle, co se hrabe v PCčkách. Pak by stačilo psát i "pan Novák".

slimy

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od slimy »

Luděk Habarta - IMHO "genius" (osobní setkání), který spolupracuje s Casea/Sroll a vyvíjí softwarovou část jejich zařízení.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

Zhruba takto to vyjde s BOXNUC6i3SYH (i3 6100U), 256 GB nvme SSD a 8 GB DDR4. Asi overkill, ale zas to nejaky cas vydrzi. Adapterom si nie som isty, ten som tam prihodil len kvoli predstave o cene. Mozno by stacil aj slabsi a je mozne, ze by bolo vhodne zvolit aj inu znacku (nemam prehlad). K tomu treba samozrejme pocitat este cosi, z kade sa bude prehravat hudba (NAS, externy disk a podobne). Skrinka sa da zvolit samozrejme podla ceny, designu a chuti akakolvek ina (len musi sediet rozmen na Intel NUC).

panda
Příspěvky: 275
Registrován: 28 zář 2010 00:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od panda »

PítrsPraha píše:...což je ale úplně jiný zesilovač....
Určitě, taky je za jinou cenu.
Ale opravdu si myslíš, že kvůli akci Casea někdo vymýšlel jiný plošňák, zapojení, nebo tam snad dával horší součástky ?
Jsem přesvědčený, že z hlediska koncových stupňů je to identický zesilovač v jiné kastli a s jiným chladičem, nic víc, nic míň.

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od blesk666 »

Mne to prislo proste akesi kostrbate. On pan Habarta tieto "custom" veci robi, ako som z telefonatu s panom Vranom pochopil, ked mu zostane cas popri inych povinnostiach. Preto bol pan Vrana pomerne opatrny v akykolvek terminoch, taktiez cena nebola dopredu znama a ani ako to bude sediet s mojim DAC-om. Tak som sa rozhodol ist inou cestou.

Preto ak som si zratal pre a proti Aurender N100H:
-kupim na pulte okamzite odnesiem domov - pustim
-obsahuje proprietarnu maticnu dosku odladenu pre potreby prehravania hudby (4GB vlastna RAM)
-USB na ktorom neni kadeco "navesane"
-slusny a spolahlivy Samsung 840EVO SSD disk 128GB ktory sluzi ako "buffer" (prehrava sa z neho)
-diskovy Samsung disk 2T - pre hudobnu kniznicu
-odladeny soft s online podporou ak by bolo treba
-pre toho komu 2T nestaci sa da disk vymenit alebo cez LAN sa pripojit k NAS serveru)
-Aurender Conductor apka pre ovldanie z tabletu - ked porovnam so streamermi typu Macintosh MB100 alebo lacnejsimi ako Cambridge Stream Magic 6 - tak neporovnatelne sviznejsie, stabilensjie, ovela rychlejsi start po zapnuti, navyse McIntosch hucal vetrak...
-integrovany Tidal (vyuzivam HiFi a som nadseny z obsahu aj zvukovej kvality)
-linearny zdroj (slusne zapuzdrene toroidne trafo)
-spickove spracovanie z masivneh duralu (telo pristroja je spojene s internym pasivnym chladicom takze sluzi cele ako chladic)
-vyborny display (firma ktora vlastni Aurender ako znacku je povodne vyrobca profi zobrazovacich jednotiek pre studia, prenosove vozy...)

funguje vyborne a mam pocit aj zvukoveho prinosu proti zdroju predtym (Macbook Pro)
Pre mnohych to je "predrazene" ale ja som sa naucil platit za hotove profi riesenia a aj cas ma pre mna cenu

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

A tak to ma byt. Kazdy si vyberie riesenie, ktore je blizke jeho potrebam a penazenke. Viackrat, ked som telefonoval s p. Vranom, mi prizvukoval, ze pouzitie linuxu ma pozitivny vplyv na zvuk. Ja zial nechcem krabicu iba specialne na prehravanie hudby. Minimalne potrebujem prehravat filmy a cosi v ramci moznosti korigovat cez DSP. Takze ich riesenie - aj ked "na mieru" pre ich prevodnik - je pre mna nevhodne. Radsej si to polepim sam s doporucenymi nastaveniami od Casea pre Foobar pod Win.

Jarda69
Příspěvky: 2639
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Jarda69 »

Můžeš sem to nastavení Foobaru napsat?

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

Konkretne ti ich teraz neviem pozriet, ale ide o nastavenie resamplera SoX.

slimy

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od slimy »

Odar píše:A tak to ma byt. Kazdy si vyberie riesenie, ktore je blizke jeho potrebam a penazenke. Viackrat, ked som telefonoval s p. Vranom, mi prizvukoval, ze pouzitie linuxu ma pozitivny vplyv na zvuk. Ja zial nechcem krabicu iba specialne na prehravanie hudby. Minimalne potrebujem prehravat filmy a cosi v ramci moznosti korigovat cez DSP. Takze ich riesenie - aj ked "na mieru" pre ich prevodnik - je pre mna nevhodne. Radsej si to polepim sam s doporucenymi nastaveniami od Casea pre Foobar pod Win.

*2thumbsup*

..já používám NUC by Habarta..a je to super.

Auralic jsem neslyšel, ale proti PC je to velký rozdíl - k lepšímu.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od Odar »

NUC je tak isto PC. Nie je na tom nic zazracne. Skratkou NUC sa nazyva konkretna rada minipocitacov od Intel-u. U riesenia od p. Habarta ide len o konfiguraciu, ktoru pravdepodobne pod Win bud nechce, alebo nevie spravit.

Ak sa bavime o Sroll DAC prevodniku (nie o lacnejsom Casea), tak si myslim, ze pristroj v tej cene by nemal byt v ziadnom pripade akymkolvek sposobom viazany na nejake konkretne soft. riesenie (teda v tomto pripade linux + mpd). Mal by hrat identicky so vsetkymi moznostami a vyhodami pod akymkolvek operacnym systemom (Win all / linux / iOS).

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od PavelDosko »

me to mudrovani o tom ze nuc je lepsi nez PC prijde usmevne, jak spravne pise Odar nuc neni nic jineho nez jedna z platforem PC ... a verte tomu, ze jestli je na nem linux nebo win je konekoncu fuk

slimy

Re: Sroll Rhythm

Příspěvek od slimy »

PavelDosko píše:me to mudrovani o tom ze nuc je lepsi nez PC prijde usmevne, jak spravne pise Odar nuc neni nic jineho nez jedna z platforem PC ... a verte tomu, ze jestli je na nem linux nebo win je konekoncu fuk
mne - 3.p. *thumbs down*

Nauc se rozumet psanemu textu.

Nepisu NUC, ale NUC by Habarta - a tam ten rozdil je obrovsky.
Jinak je mi to sumafuk. Klidne si hrej, z ceho je libo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host