Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od BVa »

2 Ramones
Ano, u všetkých sa to prejaví rovnako.. Takže praktický rozdiel medzi DF 200 a DF1000 bude skoro nulový (nijako sa neprejaví), na nejakú "kontrolu" basov to nemá prakticky vplyv. Je to len pekný marketingový údaj. A je dobré si uvedomiť, že pri "klasickom" boxe s pasívnou výhybkou je v sérii s basovým reproduktorom minimálne jedna cievka s odporom rádu 0,1ohm a viac, nehovorím o impedancii na deliacom kmitočte. DF konca nemá žiadny reálny význam z hľadiska nejakej kontroly basov.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

a tak DF neni treba demonizovat, v kazdem propade vyssi DF napovida o neodflaknute konstrukci, mne vzdy zajima SR, malokdo ho uvadi

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od BVa »

Hovorí to( vyšší DF) napr. o nepoužití výstupnej cievky (dosť podstatná pre stabilitu konca pri komplexnej záťaži)alebo výstupného relé pre ochranu boxov pri poruche konca, bez cievky a relé je DF vyšší, alebo o vyššom stupni spätnej väzby (zase viac šancí pre nestabilitu..). Súvislostí je viac a nie sú úplne triviálne.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

koudy42
věděl bych o jednom Vincentu SV-238MK za ±15tis, problém je že prodejce popisuje, že z něj leze jen slabé zasílení, takže sázka do loterie by byla, zda oprava bude za 2000,- nebo za 20 000,-

V nabídce jsou i dva SP-991 a nebo SP-995 oba páry by vyšli zhruba na ±40tis


Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od PavelDosko »

Vincent 238Mk jsem mel doma par let, prodal jsem ho kvuli blativemu basu ...

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Pokud by si svolil zahraničí, pak Primare je také zajímavé: https://www.ebay.com/itm/253988235597?u ... noapp=true
*2tlhumbsup*. Je pravda , že ten Vincek má watty v Áčku, které můžou při poslechu vadit v podobě měkčího basu.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Ještě bych dodal, že při pořízení už jakéhokoliv koncáku, by měla jako Pre-Amp sloužit dál SR7009tka. Jelikož jsem nikdy toto zapojení nepoužil, tak doufám, že nebude nějaká potíž ve srovnání výstupní hlasitosti předních sloupů, které poběží přez externí koncáky a ostatních sorround reprodukotrů, které nadále budou živeny samotným Marantzem.

Tohle řešení je nutné proto, protože mám poslechovku v obývacím pokoji a tam se tedy využívá 50% provoz na TV a druhá polovina času poslech hudby. Proto je místo 2kanálového zesilovače zvolen dobrý AV receiver. Je to mozek v mém obýváku. Běží přez něj VŠE - TV, SAT, PC, gramec, projektor, streaming, WiFi atd.

Časem se chystám na vybudování části půdního prostoru, jako čistě poslechovou místnost. Tam se pak přestěhují quadraly a aktuálně scháněné konce. Vstup signálů a předzesilovač se budu řešit až v době realizace.

koudy42
Příspěvky: 1635
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od koudy42 »

Smutny pripad naprosto nevhodneho parovani komponent, takove pekne repro s prumernym AVR. Kdyby slo aspon o nejaky stereozesik.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Tvuj koment je zcela nevěcný a zbytečný. Stačilo si přečist můj poslední příspěvěk a došlo by Ti, že stereo zesilovač by byl v dané situaci naprosto nevhodný. Kdybys přečetl i nadpis tohoto vlákna, došlo by Ti, že budoucí napájení jmenovaných reprosoustav se zde právě řeší.

Krom toho SR7009 neni vžádném případě průměrný AVR, ať už ze strany vybavenosti či zvukové, ale obhajovat ho tu nepotřebuji... a ani neznám lektvar na 100% vhodné párování komponentů.
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 03 pro 2018 06:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od RedBaron »

Prostě bedny co se bez 200W trápí, ale potřebujeme nutně AVR, takže končíme na 100W a přes to nejede vlak.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Proč by se měli ty bedny trápit?? Ikdyby byly připojeny "jen" na zesilovač 2x 100W tak to přece neznamená, že se tím pádem budou trápit.
To je jako bys napsal, že když s autem, které má 400koní budu jezdit po městě 50km/h, tak se bude trápit - nesmysl!!

1) jsou připojeny Bi-Ampem, Marantz ma na jeden kanál výstup 125W při 8Ohm, pokud umíš počítat lépe než čist, tak si výsledek snad spočítáš sám.
Rovnice je:
L kanál - 125W + 125W
P kanál - 125W + 125W

2) krom toho při běžném pokojovém poslechu do nich jde jestli vůbec, tak max. 2x 10W
3) Watty nejsou jediná hodnota která mě u zesilovače zajímá, nebo která určuje zda zesilovač bude hrát kvalitně
4) založené téma je zde právě proto - do budoucna pořídit nejlépe monobloky na adekvátní napájení předních sloupů

Příjde mi usměvné, že např. ve vedlejším vláknu, kde si náš kolega k reprosoustavě B&W 683 S2 pořidil AVR i na vzdory tomu, že mu vůbec nejde o prostorový zvuk mu je gratulováno, ale zde bude každej hanit AVR a předhazovat mi stero zesilovač na vzdory toho, že jej využívám na ozvučení domácího kina.
A to neberu v potaz, že uvedené B&W 683 S2 zvládnou příkon 200W, takže je dle tebe s tou A1, která má vystup pouze 2x 120W bude "logicky" trápit!!

Prosím tedy nejlépe o věcné příspěvky, které mi pomohou s výběrem a problematikou, než hloupé narážky ...

Děkuji

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

Odpovědi k tématu jsou první reakce na začátku vlákna. A jsou vlastně i v tvém dotazu, že AVR ti nevylechtá z Quadralů to co v nich je.... takže úplně nerozumím té poslední reakci. Mám zkušenosti se starými Vulkany. Chtějí prostě poctivý, silný zesilovač a to tohle AVR není a cítíš to sám. Důvodem je prostě samotná konstrukce AVR, ale to už se na mnoha forech řešilo mnohokrát. I když papírově výkony AVR mohou být ohromující, je vždy celkem nedostatečně dimenzovaná napájecí část. Existuje pár vyjímek, ale to tenhle Marantz není... ale má zase jiné výhody. Bedny se netrápí, to je nepřesná formulace, trápí se s nimi zesilovač nebo právě AVR, pokud pro něj bedny představují nezvládnutelnou zátěž. Pokud ti jinak charakter vyhovuje, tak zapojit MF 550k Supercharger do reproduktorové cesty... tuhle odpověď máš už někde na začátku.

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od marvinnrv »

Jj, reakce na první stránce beru a uživatelům samozřejmě děkuju za poskytnuté informace k věci. Jen mi nedalo nereagovat na nesmyslné příspěvky, které mi nikterak nepomůžou.

V technických parametrech výrobce uvádí přikon 710W, což možná trochu napoví, že napájecí čast nebude až tak katastrofální. Další věc, že nám výrobci u všech dat rádi něco nalžou je samozřejmě známá a i kdybych teda u všecho psaného ubral 20%, tak pořád z toho neni AVR které se nedá použít.

ANO, vím, chápu a jak píšeš sám cítím, že bedny mají na víc, než z nich ta SR7009tka dokáže dostat - proto k ní chci pořídit taky ty monobloky.

Používá zde někdo, nebo má nějakou zkušenost s Advance Acoustic MMA 705 ? V zahraničí jsou ke koupi 2ks za cca. 30 000,-

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonové konce k quadral Aurum Montan 8

Příspěvek od Borek »

Cca 700W katastrofální není, ale pro silný 2 kanálový zesilovač to prostě není nic moc. A u vícekanálového zesilovače... Pro tyto účely pak byla vhodná kombinace samostatného AV procesoru a multikanálového koncového zesilovače, kdy už třeba každý ze zesilovačů má i vlastní dostatečně dimenzovaný napájecí zdroj. A to je rozhodně slyšet. Doporučuji se i podívat v čem je unikátnost toho MF Superchargeru, pokud se ti zdá, že zvuk ti jinak vyhovuje. Ale pokud chceš do budoucna udržet multikanál, tak by asi bylo lepší ho celkově řešit jinak. Ale je třeba si fakt ty cesty vyzkoušet. Některá řešení se mohou zdát blbá, ale pokud si to člověk sám nevyzkouší, nezjistí jestli to chce skutečně jinak.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti