Zesilovače tř. A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Pajuna »

vintage píše:
Pajuna píše:Nechci se poustet do odbornych diskuzi, protoze hlavni body byly popsany odborniky. Pridal bych spise subjektivni nazor z vlastni zkusenosti. Mel jsem nejakou dobu Vincent 234 a vymenil ho za to soucasne v podpisu. Zvukove je to vyrazny rozdil a jednoznacne kvalitativni posun. Takze jak zminil boxer - "potim se za vice penez", ale jsem daleko spokojenejsi.
*2thumbsup* a o kolik tak propotíš více měsíčně na složence v Kč, že jsem tak smělý? Předpokládám že ho asi prakticky ani nevypínáš 8-)
Kolik me utika z penezenky navic, to nesleduji. Koncak bere pri normalnim poslechu cca 350W, coz neni tak hrozne. Puvodne jsem si myslel ze to bude daleko vice. Pravdou je ze to obcas trosku pritopi okoli :)

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Tak nějak jsem zaregistroval rel. častý prodej vesměs vychvalovaného Vincenta 238čky.. Čímpak to asi bude ? Že by všichni prodávající chtěli jít "výš", to se mi nějak nezdá...;)

Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Pajuna »

sekal píše:Tak nějak jsem zaregistroval rel. častý prodej vesměs vychvalovaného Vincenta 238čky.. Čímpak to asi bude ? Že by všichni prodávající chtěli jít "výš", to se mi nějak nezdá...;)
A cim si myslis ze to je? Tim ze jim to moc zere? :)

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Nikolivěk.. Tím, že prozřeli, ovšem poměrně dosti bolestivou formou...:)

P.S. Ohledně této problematiky jsem obdržel do SZ několik velice zajímavých postřehů, zvláště v souvislosti se zn. Vincent...;)

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Borek »

*offtopic* jak sleduji vývoj diskuze, bude to zase o hovně a skončí jako flame. Další diskuze od klávesnice zpochybňující již obecně známou zkušenost. Doporučuji tazateli aby se zvedl od psaní příspěvků a šel si udělat vlastní zkušenost a právě zmíňovaného Vincenta si šel poslechnout a sám si poslechem porovnal s vlastní referencí.
Vývoj tohoto vlákna mi nápadně připomíná vedlejší vlákno o digitálních zesilovačích.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Milý příteli, tato diskuze rozhodně není o ničem, jak naznačuješ, viz příspěvky PMA a několika dalších, které jsou i pro zdejší "znalou" komunitu, myslím, přínosné. A už vůbec zde nehodlám iniciovat nějaký flame, to je naprostý nesmysl.. Konstatoval jsem pouze, že rel. hodně lidí se tohoto modelu zesilovače, (mnohdy poměrně brzy po zakoupení), zbavuje, což je neoddiskutovatelný fakt. Toť vše..

Jinak bych ocenil, pokud hodláš i nadále přispívat do mého vlákna, určitou změnu formy tvých reakcí, neboť vulgarismy zde trpět nehodlám.

boxer

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od boxer »

Slovo hovno není vulgarismus,protože by bylo ve vyjmenovaných slovech od Rowninga a bylo by pak to slovo vytečkované. *offtopic* ;)

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

No, v dané souvislosti jsem o existenci nějakých "vyjmenovaných" slov páně Rowningových nic netušil.. Nicméně domnívám se, že určité věci věci lze říct i jinak a není nutno to tímto způsobem degradovat, zvlášť kdy sem přispívají lidé formátu PMA a evtl. další jemu podobní..

A myslím, že ve VLASTNÍM vlákně si pravidla komunikace můžu do určité míry regulovat sám, to snad pravidla tototo webu také umožňují..

P.S. Nemyslíš, že Borek mohl svoji reakci začít druhou větou ? Myslím, že by to mělo stejný efekt...

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Borek »

*offtopic* jestli jsem se Tě dotkl, omlouvám se. (Omlovám se rovněž všem, které by tak drsné slovo mohlo odradit od psaní dalších příspěvků do tohoto vlákna). Obecně - příspěvky techniků a lidí znalých věci jsou vždy samozřejmě přínosné ve všech vláknech!
Ostatní věci týkající se osobního porovnání před vynášením dedukcí platí. OK, stačí takhle?

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Peer »

Považuji Vincet SV238 za výborný zesilovač v daném cenovém pásmu.
Já ho prodal, jelikož jsem šel výš. A to opět do Áčkového (koncového) zesilovače.
Tentokrát Audia Flight 50.
Prostě, když to topí, tak to hraje... :)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od dadaft »

kdysi jsem měl tzv. non-switching zesilovač. nevím, jestli je to ta filozofie, kterou si chtěl PMA nechat pro sebe, ale pokud jsem to dobře pochopil, nějak se tento systém snažil eliminovat právě zmiňované spínací zkreslení. nebyla to tedy čistá třída A, ale nějaké kompromisní řešení, které se snažilo získat jak z čistého A tak z B a AB.
nevím proč (a jestli opravdu) to později úplně zmizelo - byl to starší zesilovač.
za sebe můžu říct: vynikající zvuk. opravdu jako by hudebníci byli přítomni v místnosti.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Tony »

Boxer, a co takto pouzivat slovo exkrement?
Viem, nevyznie to tak, ale je tu tato moznost... ;)
*offtopic*

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Peer: Hmm, šel jsi výrazně výš, cca na dvojnásobek.. A jak jsi s tím spokojen ? Jak ten silič (kromě jiného) zvládá basy ? Jej jich objemově dostatek a jdou dost do "hloubky" při zachování dostatečné pevnosti (resp. kontroly) ?

P.S. Není tyto dražší stroje výhodnější kupovat venku ?

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Peer »

Není tyto dražší stroje výhodnější kupovat venku ?

Jak co a jak od koho.
Někdy ano, někdy ne... :)
Mám různé zkušenosti.
Audii kupuji přes českého dovozce, Tykon. *thumbs up*

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

"Power MOS FETs in triple parallel configuration operating in pure class A deliver guaranteed linear power: 120 watts/channel into 2 ohms, 60 watts/channel into 4 ohms or 30 watts/channel into 8 ohms"

Mohl by někdo z věci znalých výše uvedené okomentovat ? Není tam nějaký "zádrhel" ? (Accuphase E-560..).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host