Dream Theater

Dnes hraje nebo hrálo ...
Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: Dream Theater

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:Ne, pro mě je to synonymum pokleslé zábavy a estetiky...
O.K....to byl vtip :D

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

co má cirkus společného s kolotočema?
je pravda, že dnes už nemá takovou sílu, ale bývala to velkolepá šou, která inspirovala mnohé vynikající umělce a zejména děti přitahovala magickou silou. vůně pilin a pach divokých šelem, krásná krasojezdkyně a slzy smutného klauna, létající kužely a hořící obruče.
k tomu buřty a plzeňské...

ale jinak souhlasím: jedna deska DT doma stačí.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Jak jsou na tom jejich řadová alba zvukově, dají se některá označit za výborné a některé naopak za nevyvedené?
Noble Audio - výroba a prodej

boxer

Příspěvek od boxer »

Gothalgo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gothalgo »

Ahoj, chcel som sa Vas spytat ci sa da niekde zohnat Change of Seasons na platni a ci vobec na platni je vydane, vsimol som si, ze ine veci maju. Tak ak by ste niekto mali info, tak dajte prosim vediet.

boxer

Příspěvek od boxer »

Nevyšlo.

Gothalgo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gothalgo »

hm, a preco to robia? ked dobra praca neuzrie vobec svetlo sveta analogu, fuck off!

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Gothalgo píše:hm, a preco to robia? ked dobra praca neuzrie vobec svetlo sveta analogu, fuck off!
Nahravane to bolo digitalne a od 1995 (A change of season) neustale v "cervenych cislach" http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... rch_album=

Takže mne to pride skoro zbytocne, mastering na CD je okrem 1. a 2. albumu DT nic moc, a pochybujem, ze sa to s LP zlepší...

Vlasto
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Vlasto »

...toho Portnoya je skoda...mimochodom v A7X nepokracuje, takze by sa mohol vratit do DT :mrgreen:

Tvorbu tychto panov mam velmi, velmi rad, momentalne som zvedavy na noveho bubenika a novy album, ktory chystaju v novom roku...

boxer

Dream Theater

Příspěvek od boxer »

Obrázek

Už jsem trochu nove 2CD THE ASTONISHING probrali ve vlákně Co právě poslouchám.

Přes víkend jsem toto dvojalbum jsem asi 4 x. Nemohu se zbavit dojmu, že kritika, která na ně padá jak zde, tak na Slovanetu, Progboardu je od lidí, co to slyšeli letmo, nebo papouškují od "jednapanípovídala".

Tedy že LaBrie ječí furt stejně, bicmen nestojí za nic, je to bez duše a nápadu, příliš přeRuddessováno atd.

Aniž bych se dodnes podíval na oficiální hodnocení na (pro mne stěžejním portále) Progarchives, jsem si myslel proti kritice opak.
LaBrie jde často do nižších poloh ( jistě ne proto, že by to nezvládl výš), ale za mne je procítěnější v těch částech, kde to zaslouží a naopak nerve to tam furt naplno.
Bicí jsou pro mne (když ne na roveň,) tak spíš lepší původního, občas chybujícího a trvale a sveřepě bušícího sportovce Portnoye. Uznávám, že zvuk bicích není ten správný šálek.
Rudesse je asi víc, než kdy předtím, ale nevadí, naopak více zvuk kapely dotváří a i mění.
No a ohledně nápadů a duše.
Nápadů je tam na 5 CD. Jen by to chtělo, mnohdy spíše rozvíjející nápad, dotáhnout na úkor množství.
Polohy se dle mého mění nejvíce ze všech vydaných cd. Díky přenápadováno, nedrží však celá "opera" tak pohromadě a přímočaře jako jejich nejlepší počin Metropolis Part 2: Scenes From A Memory.

Moje hodnocení se plně ztotožňuje s Progarchives, kam jsem nyní nakoukl, kde i tam má THE ASTONISHING vysoké hodnocení 4,02, tedy z pohledu LIGY DT je poslední počin na 5. místě.
Já bych ho ještě posunul o 1-2 příčky výše.
Na rozdíl od posledních cca 5 CD mně toto bavilo mnohem víc.

Ale je to jen můj názor. Vlastní.

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Po nerušeném, soustředěném poslechu zaokrouhluji mé hodnocení na * * * * *thumbs up* (progarchives.com). Mrknul jsem na Slovanet, kde se to hemží výrazy "totálná nuda", "bicí - plasové kýble" . . . přirovnání ke K.Svobodovi apod. :lol: No nic . . . je to přece každého věc co si poslouchá, jen si myslím, že tak silná slova jsou . . . dost silná. Jestli někdo očekává nadpozemskou, božskou muziku a pak dostane obyčejný bigbít, nedivím se mu. Jak jsem již zmínil, Dream Theater nejsou moje krevní skupina (nevím, zda by se vešly do mé TOP50), ale vždy se na jejich novinku těším a rád se s ní seznamuji. Nedumám, zda se mohlo dvoualbum zkrátit na úkor kvality či zda je něco někde nedotažené či překombinované . . . album beru tak jak je a tak ho také hodnotím. Slyšel jsem ho 3x, naposledy opravdu nerušeně, v ideální poloze. Žádná nuda, mě se prostě líbí *2thumbsup*
boxer píše: . . . Nemohu se zbavit dojmu, že kritika, která na ně padá jak zde, tak na Slovanetu, Progboardu je od lidí, co to slyšeli letmo, nebo papouškují od "jednapanípovídala"...
PS: Na Progboardu jsem si nevšiml žádné recenze :?

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Boxer
Pravda veliká, MP-2 je nepřekonatelná ve všech ohledech.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Obrázek

V originále moje srdeční záležitost. Těšil jsem se na zajímavé podání mé taktéž oblíbené kapely. Bohužel jediná věc, která stojí za to je skladba "Gangland". Z nejrychlejší skladby na albu se tady stává ta nejpomalejší, až bluesová záležitost. Takhle nějak, kdyby to udělali se zbytkem, vůbec bych se nezlobil. Ale je to živák a lidi by to asi nevzali. Na koncertech to chtějí mít většinou jednodušší.

boxer

Příspěvek od boxer »

Petr D

No máš pravdu. Omlouvám se Porgboardistům. Tak ale četl jsem to někdě ještě jinde a zafixoval jsem si Progboard.

sekal

Příspěvek od sekal »

Tak jsem dnes albu The Astonishing věnoval ještě jeden (soustředěný) poslech, celkově třetí, a na mém hodnocení to bohužel nic nezměnilo. Pocit frustrace se pouze umocnil. Nahrávka působí neskutečně fádně a ploše a s prog. metalem po mém soudu nemá mnoho společného. Není tam jediný zajímavý, skutečně inovativní moment, který by mě oslovil. Technicky je vše odehráno bezchybně, dokonce i LaBrieho kvílení tam příliš není slyšet, ale tím bohužel veškerá pozitiva končí. Hoši, tedy zejména Rudess, čerpali, kde se dá (Pink Floyd, Rush, Star One etc..), ale výsledný dojem je bohužel tristní. Začínám se klonit k názoru Merhauta, který sem před lety napsal. Vlastním od DT pouze jedno album (Scenes..) a u toho také pravděpodobně zůstanu.

Ještě tech. poznámka - mastering nestojí také za nic. Album je "klasicky" dynamicky zkomprimováno a na dvou místech jsem slyšel zřetelné přebuzení. Tyto neduhy možná vyřeší vydání na LP, pokud bude..

Odpovědět