Zřízení digitálního uložiště hudby (PC, NAS server apod.)

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Benda
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřízení digitálního uložiště hudby (PC, NAS server apod.)

Příspěvek od Benda »

merhaut
napadá mě otázka jak moc se bude funkčně lišit zařízení s externím hdd od běžného PC? Na onom hdd budou soubory získané pomocí obyč. PC nebo nahrané z netu. Ty bude nějaký vstupní interface (USB, FireWire, ethernet, ...) dostávat a posílat na DAC. Takže vlastně půjde o DAC doplněný o podporu nového vstupního rozhraní z PC světa. Pak už to můžeš připojit na externí hdd nebo na pc s interním hdd/ssd/flash a další možné nosiče dat.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Mně nejde o funkčnost, ale čistě o audiokvalitu.

Benda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benda »

v čem se tedy bude lišit audio kvalita?

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

merhaut píše:to uslyším
A slyšel jsi?
Jak se ten zes. jeví ve srovnání s jinými v podobné kategorii?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Já teď na HK990 hraju v Recalu denně, jen přehazuju bedny, akorát jsem se ještě holt nedostal k tomu, vyzkoušet ty jeho room nastavovací a hd připojovací možnosti, mám to přepnuté na nejkratší cestu bez korekcí, budu se muset přinutit... kdyby se někomu chtělo účastnit, budu jen rád.

Rozehraje levou zadní jakékoliv bedny, dost teda topí, ruka se nedá udržet, první watt by tedy měl být "otevřený" - nějak extra jsem ho s ničím neporovnával, i bez toho je znát ta síla, zkusím ukecat Frantu, aby ho porovnal s Gryphonem 2200, tuším...

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

Vlastní pohodlnost mě donutila řešit, jak dostat z notebooku hudbu do zesilovače, aniž bych musel pokaždé natahovat USB kabel. Možná, že se už tady o tom psalo, ale mě se velice osvědčilo „udělátko“ od Logitechu – Squeze Center. Už jenom to, jak to bylo precizně zabaleno vzbuzovalo naděje. Zvukově jsem byl mile překvapen. Nebyl rozdíl jestli hrálo cd v přehrávači nebo přes jeho DA převodník a zdroj byl PC + Logitech. Vyzkoušel jsem i převodník, který je přímo v Logitechu a šel jsem rovnou do předzesilovače a to už bylo trošku horší, ale za ty peníze (ve srovnání s cenou cd přehrávače) to je vlastně vynikající da převod.
Řeším nějakou malou sestavu pro bráchu a úplně se nabízí využít Logitech s dat. uložištěm a aktivními bedýnkami třeba Dynaudia Focus 110A a mám za pár peněz špičkový zvuk. Jak jednoduché…

Homer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homer »

Na internetu jsem narazil na fotku Logitech Squeezebox Classic + Dynaudio Focus 110 A. Vypadá to hezky.

Obrázek

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

Homer píše:Na internetu jsem narazil na fotku Logitech Squeezebox Classic + Dynaudio Focus 110 A. Vypadá to hezky.

Obrázek
Tak já tu myšlenku mám v hlavě a on už to někdo vyfotil… jak to dělají??? Každopádně tahle sestava se nemusí za nic stydět a jelikož znám Dynaudio a Logitech dovolím si tvrdit, že to hraje líp než polovině tady na tom fóru…a pokud člověk nemá gramec a potřebu přepínat různé vstupy, tak je to velice solidní sestava na dost dlouhou dobu.

Pipis ten Duet mám akorát jsem to asi pořádně nenapsal. Převodník je v něm hodně dobrý jak jsem psal za ty peníze špičkový(nechápu jak to udělali).
O hlučnosti NASu zatím nic nevím. Budu to řešit na podzim, ale myslím, že ty dva na tom nebudou špatně.

BeeJay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BeeJay »

pipis píše:Neměl si v ruce náhodou ten Duet, DAC to asi bude mít stejný jako Classic?
Ještě otázka, jak jsou tyhle NASy hlučné, měl bych to ve stejné místnosti.
Duet by měl mít Wolfson WM8501 (nebo WM8740 - najít se dá obojí, co z toho je pravda, nevím), Classic má jenom Burr-Brown PCM1748.

Hlučné jsou dost na to, aby je člověk neměl v poslechovce. Dost hlučné jsou samotné disky (i ten nejtišší 3,5" disk - Samsung EcoGreen F2 500GB - je v noci hlučný), ale ty se navíc hřejí, takže je třeba je chladit. Některé NASy mají řízenou regulaci ventilátorů, ale co si budeme povídat - každý účinně se točící ventilátor je hlučný. Zkrátka a dobře, NAS do poslechovky (obýváku, ložnice...) nepatří a ani není důvod, ho tam mít.

Zítra mi přijde Classic, NAS Synology DS209 (všechny Synology s 128MB a víc RAM umí rozjet službu Squeeze Center) už mám, stejně jako několik Samsungů F2 500GB, tak až to rozběhám, dám vědět, jak to šlape.

BeeJay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BeeJay »

pipis píše:to BeeJay: Ahoj. Už si rozjel Synology? Jak si spokojen. Vypadal ze všech kandidátů nejlíp,
z cenových důvodů jsem nakonec zvolil Netgear.
Šlape to jedna radost. Teď jen čekám na finální verzi nového firmware, který přinese kompletní češtinu a spoustu nových fičur (http://www.palasek.cz/blog/#param=id_55).

Vypadá to, že Squeezebox je konečně přehrávadlo, s jehož ovládáním se, zdá se, skamarádí i má drahá polovička, takže po éře různých HTPC pokusů, které pohořely právě díky složitosti ovládání, budeme mít na nějakou dobu vystaráno aspoň s přehráváním muziky. Za ty peníze špička. Teď už jen slušný externí DAC, ale to nemůžu doma říkat nahlas. ;)

Když už je řeč o DAC, byl by nějaký typ? Líbí se mi koncept Cambridge 840C - zabil bych tím dvě mouchy jednou ranou...

Mazlik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mazlik »

Možná mne teď budete mít za úplného puntičkáře, ale disk je hlučný, aspoň ten můj po 2 letech užívání. Některý víc, jiný míň. Ten můj nic příjemného aspoň není, ale v dnešní době levných RAM, kdy každý doma může mít klidně 2, 4 nebo 8 GB za rár šupů, je možnost, jak eliminovat hlučnost disku. Pomocí vytvoření virtuálního disku z RAM, program se jmenuje myslím RamDisk (na netu jich je spousty). Je možnost si tak ZKOPÍROVAT hudbu do nově vytvořeného disku v RAM.

Vytvoříme disk tř. o kapacitě aspoň 1GB na RAMce.
Zkopírujeme tam hudbu.
Vypneme mechanický disk (nastavíme, aby se po minutě automaticky vypnul)
A posloucháme FLAC, WAV, nebo se díváme na film bez mechanického disku. Rychlost kopírování je rychlejší než se stihneme vychcat nebo si uvařit kafe.

BeeJay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BeeJay »

Mazlik píše:Vytvoříme disk tř. o kapacitě aspoň 1GB na RAMce.
To ale znamená pouštět hudbu z PC. Jenže NAS se dá použít na mnohem víc věcí, než jen skladování muziky, a když už ho člověk má, je nějaký ten Squeezebox nejelegantnějším řešením, jak muziku přehrávat.

Mimochodem, do 1GB se vejdou cca 2-3 alba ve FLACu, to je bída...

Mazlik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mazlik »

Jasné, jak povídá Pipis :) Bohužel to spousta z vás asi nevyužije, i když bych tak já osobně chtěl svůl PC obsluhovat. Složitější? Mne to ani nepříjde, nemám totiž elternetový disk kam dát do jiné místnosti. Hned vedle poslechovky je ložnice a to by tam asi spát nechtěla, kdyby jí tam večer něco vrčelo, zatímco já bych si poslouchal v druhé místnosti mé oblíbené alba od Ayumi Hamasaki, nebo jen na PC pracovat, to druhým neudělám. A tahat kabel přes ceý dům nevidím pro mne také jako optimální řešení, takže osobně vyřazení HDD budu řešit nahráním alba do dočasného disku na RAM. Nepříjde mi to složitější, nechci si dělat doma peklo kvůli vrčení disku, přece soužití je o dvou lidech, i když nápad elternetový disk je určitě dobrý *palec*

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jaky NAS server se vam zda optimalni ? pisete tady o synology, i kolega z prace mi ho doporucoval - mam do nej jit rovnou, nebo ma nejaky mouchy ?
Jak je na tom se spotrebou ? Umi to zastavit disky a pripadne se to cely samo uspat v pripade necinnosti ?

Odpovědět