Zřízení digitálního uložiště hudby (PC, NAS server apod.)

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zřízení digitálního uložiště hudby (PC, NAS server apod.)

Příspěvek od samoT »

Ta Toshiba je s 1TB diskem, takže síť vůbec neřeším. Za tu cenu mi to přijde jako slušný kousek. Jen sem se chtěl ujistit, jestli tam není nějaký háček.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Tak jsou už s Toshibou Stor.eTV+ nějaké praktické zkušenosti?

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Zappadaddy píše:Tak jsou už s Toshibou Stor.eTV+ nějaké praktické zkušenosti?
Já to nakonec nekoupil, stále ta řešení (audio PC, nějaká hotová krabička) přehrávání digitálních dat odkládám. Užívám si analogu.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Jsem v situaci kdy musím urychleně vyřešit alespon uložení cd před jejich prodejem,ale nerad bych kupoval něco narychlo jako třeba výše zminované alternativy,Logitech,Toshiba,NAS apod.Stačilo by, jako prozatimní řešení, zálohování cd přes EAC a Plextor mechaniku na nový HDD?Nebo je zde lepší řešení?Popřípadě nějaké tipy na HDD?

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Lepší ako jeden HDD sú dva HDD :-) Aký typ je vlastne jedno, každý má dobré skúsenosti s niečím iným.

Odar

Příspěvek od Odar »

Mam v HTPC trojplatnovy Western Digital WD20EARS a zatial spokojnost. Je ale NUTNE vypnut parkovanie hlaviciek (viac tu http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 6#p8090496 ), inak sa HDD uparkuje k smrti. Mne parkoval v priemere kazde 4 minuty!!! Za cca 2 tyzdne prevadzky mi parkovali hlavicky viackrat, ako za 4 roky na starom WD5000AAKS. Uz neparkuje *sunglases*

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

ja negativni zkusenosti s disky v zasade nemam, kolega v kanclu vedle me vzdy odrazuje od westernu... kdyz prinese vadny disk, zpravidla je to western. asi jsme meli smulu na nejakou kazovou serii...
nevim o tom, ze by se resily audio hdd, ktere by ukladaly 0 a 1 lepe nez bezne disky, ale treba je to otazka casu :) takze vyber co se ti nejvic libi, dokonce staci i 5400 otacek.
myslim, ze nekde tady na foru uz jsi ten problem zminoval a surova data vychazela, pokud si dobre vzpominam, pod 1 TB - tak kup 2 kusy 1TB disku a nahrej to na oba,. a jeden z nich pak nekam schovej

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Já mam v PC dva disky. Jeden od WD (je o dost hlučnější) a druhý od Samsungu (krásně tichý a chladný).

Pokud chceš teda ty CD jenom zálohovat, pak se jako nejlepší řešení jeví uložit to na HDD. Interní nebo externí, to je na tobě.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Zálohovat na jeden (ať již externí, nebo interní) HDD není záloha, to je jen zvýšení pravděpodobnosti , že data neztratíš. *taktone* Nikde není řečeno, že extra na tom záložním disku nedojde k závadě, i když na druhé straně, lepší něco, nežli nic.
Já jsem s HDD problémy nikdy neměl, byly vždy tiché a (podle mne) věčné. Jeden večer jsem PC klasicky vypnul, druhý den ráno datový disk ani ťuk, odešla u něj elektronika...
Ano, existují firmy, které ti data z něj dostanou, ale není to laciné, je to celkem pálka. Takže od té doby nejen že zálohuji na externí HDD, ale též ve Flacu vypaluji na DVD, ať mám klid, to je totiž již 100% zálohování !
Ztrátu celé diskografie, léta pomocí přátel dávané dohromady, tj. 915 CD již nikdy nechci zažít ! *headbang*

Odar

Příspěvek od Odar »

Aleska píše:zálohuji na externí HDD, ale též ve Flacu vypaluji na DVD, ať mám klid, to je totiž již 100% zálohování !
Skus si schvalne tie DVDcka o 10 rokov supnut do masiny, ci ich precitas ;) Ale o tom urcite vies. Ono 100%-tna zaloha neexistuje - moze ti padnut na dom meteorit a mozes mat zalohovane aj neviem na com. Osobne vidim ale ako najrozumnejsie zalohovanie na 1 HDD, ktory je uplne odpojeny. Raz za cas si ho clovek pripoji k PC a spravi zalohu. Ak chce niekto zalohu "bez roboty", tak potom jedine RAID 5. Ale ak sa cosi stane napr. s elektrikou, mozu ti odist vsetky HDD v RAIDe a si na zaciatku *fnuk* Ale to iste mas s tym meteoritom . . . je to uhol pohladu, ako vo vsetkom.

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

Odar píše:
Aleska píše:zálohuji na externí HDD, ale též ve Flacu vypaluji na DVD, ať mám klid, to je totiž již 100% zálohování !
Skus si schvalne tie DVDcka o 10 rokov supnut do masiny, ci ich precitas ;) Ale o tom urcite vies. Ono 100%-tna zaloha neexistuje - moze ti padnut na dom meteorit a mozes mat zalohovane aj neviem na com. Osobne vidim ale ako najrozumnejsie zalohovanie na 1 HDD, ktory je uplne odpojeny. Raz za cas si ho clovek pripoji k PC a spravi zalohu. Ak chce niekto zalohu "bez roboty", tak potom jedine RAID 5. Ale ak sa cosi stane napr. s elektrikou, mozu ti odist vsetky HDD v RAIDe a si na zaciatku *fnuk* Ale to iste mas s tym meteoritom . . . je to uhol pohladu, ako vo vsetkom.
Ja to mám ještě doplněné o další HDD, který mám uložený mimo bydliště. 2 meteority :) , to je extrémně malá pravděpodobnost. Je to trochu paranoia, ale představa ztráty několikatisíc fotografií mně celkem znepokojuje.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Hudbu nezištne pomôžu zazálohovať kamaráti na svoje HDD, po havárii môjho disku to stačí od nich "iba"pozbierať. Niekde som čítal že na zálohu sa viac hodia DVD-RW médiá kvôli kvalitnejšej vrstve. Takže dôležité súbory (rodinné foto) mám uložené na troch (HDD, DVD-R, DVD-RW) miestach. S meteoritom nepočítam, až trafí môj dom tak sú mi fotky rovnako k ničomu. Je predpoklad že si ich nebudem mať čím pozrieť.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

jacq píše:ja negativni zkusenosti s disky v zasade nemam, kolega v kanclu vedle me vzdy odrazuje od westernu... kdyz prinese vadny disk, zpravidla je to western. asi jsme meli smulu na nejakou kazovou serii...
nevim o tom, ze by se resily audio hdd, ktere by ukladaly 0 a 1 lepe nez bezne disky, ale treba je to otazka casu :) takze vyber co se ti nejvic libi, dokonce staci i 5400 otacek.
myslim, ze nekde tady na foru uz jsi ten problem zminoval a surova data vychazela, pokud si dobre vzpominam, pod 1 TB - tak kup 2 kusy 1TB disku a nahrej to na oba,. a jeden z nich pak nekam schovej
Tak přesně takhle jsme se s kamarádem dohodli a pak jsem si přečetl vaše příspěvky.Jsou objednané 2 ks 1TB HD od Seagate.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

ja jsem nekde cetl vtip, ze spravny spravce data nezalohuje, ale uploaduje na P2P site, ktere se o zalohu postaraji samy :) (pripomnel mi to bubuxinuv prispevek).

nesouhlasim s tim, ze opticke medium je 100% zaloha, byl jsem na konferenci, kde mluvil majitel zalohovaciho jukeboxu a rozhodne opticke medium nepovazoval za 100% zalohu. podstate takove celkem stabilni zalohovaci reseni, ktere uz tady par let je, jsou pasky. jenze to taky neni levne...

nejpohodlneji pri dnesni cene za MB vychazi pevne disky, pokud chces mit vetsi jistotu, nakopiruj to na vice disku. stejne, ted mas jakou "jistotu" ze jsou ta cd opravdu 100% citelna?

btw. ja uz jsem 2x za obnovu dat platil, 3000,- mi neprislo tak moc...

MartinSt4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartinSt4 »

bubuxin píše:Hudbu nezištne pomôžu zazálohovať kamaráti na svoje HDD, po havárii môjho disku to stačí od nich "iba"pozbierať. Niekde som čítal že na zálohu sa viac hodia DVD-RW médiá kvôli kvalitnejšej vrstve. Takže dôležité súbory (rodinné foto) mám uložené na troch (HDD, DVD-R, DVD-RW) miestach. S meteoritom nepočítam, až trafí môj dom tak sú mi fotky rovnako k ničomu. Je predpoklad že si ich nebudem mať čím pozrieť.
Prodávají se tzv. archivační média, ty jsou DVD+R,DVD-R, RW se na archivaci až tak nehodí. Doporučují se taky DVD-RAM média, ty musí podporovat vypalovačka a potřebují DVD RAM driver do PC. Cena je cca 90 Kč/ks, jsou přepisovatelné. 100% ale taky nejsou.

Odpovědět