zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
slimy

Re: zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Příspěvek od slimy »

P.S. Nic ve zlem, krizova ctyrka je dobry zaklad, ale musis byt asi uplne hluchy, pokud ti to staci a navic je to EXCELENTNI..

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Křížová čtyřka za cenu Valhally je excelentní, za cenu metráže CSSS je špínou na botě "hifisty". Cena dělá zvuk lepším.

Když ty kabely dáte na špalky, nejlépe z dubového dřeva asi 30 cm, tak není skoro už co stínit, když světlonoš ve spodním bytě je odříznut :mrgreen: .

slimy

Příspěvek od slimy »

to Svarte:
Nerozumím řeči tvého kmene....

Promni oči, dej si kafe a zkus to ještě jednou... nějak srozumitelně.
Díky.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

myslim, ze kolega to mysli tak, aby se kabel nevalel na podlaze, ale dal na nejake drevo napr a byl ve vzduchu - pak neni moznost nachytat "bordel" z rozvodu, ktere mohou byt ve strope v byte pod tebou - ale treba to myslel jinak - nevim

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

To fotolaik: Tak jsem to myslel.
To slimy: myslím, že většina rozumí. Tady se už neřeší zvuk, natož hudba, kterou má přenést. Tady je to už o obsesi, která bývá iracionální.
K tématu. Máte prokazatelné rušení, které může ovlivnit zvuk skrze kabely? Tak jej odstiňte. Netřeba kupovat Valhallu a omotávat alobalem, pokud je to třeba, není to dobrý kabel. Ale pořád je to jen vaše úchylka, kterou vám nikdo nebere, jen o ni nelze diskutovat.

slimy

Příspěvek od slimy »

OK. Rád bych, ale aby to nezapadlo v propadlišti fora....

Trashwatcher tady mesiášským způsobem agituje nezkušené hifisty proti škaredým výrobcům hifitechniky (mimochodem napadá mě paralela..... *headbang* ), tak by nám mohl poskytnout i rozhřešení v podobě představení své aparatury s EXCELENTNÍM zvukem, kde stačí křížová čtyřka k tak fantastickým výsledkům.

A hlavně, co si máme pod slovním spojením FANTASTICKÝ ZVUK v podání Trashwatchera představit.
slimy píše:
Trashwatcher píše:A proč to dělat ? Spousta lidí už po provedení slepých textů prokázala, že pro domácí podmínky na běžné krátké vzdálenosti postačí nějaká kroucená 4x 2.5 mm2 (CYSY apod. novější modely), spojená do kříže. Mám to tak taky a to i s částečným souběhem se silovkou a nic nikde neruší a zvuk je excelentní..

Excelentni?? :D

Tak se pochlub, co ten EXCELENTNI zvuk produkuje.
At si kazdy z kabelodebilu muze udelat obrazek, co je k tomu zapotrebi a jak malo mozna staci.. *2thumbsup*

Dekuji za info - nejlepe foto s popisem ala Boxer (tomu jeste jednou diky)

Odar

Příspěvek od Odar »

No vidis a u inych clenov fora (nebudeme ukazovat prstom, ze :mrgreen: ) si vies naopak presne predstavit, co to ten fantasticky zvuk a posun o n hifi tried znamena :mrgreen:

Ze Vas to este bavi. Sa tu v tom mrvite dookola, ako male deti. Nikdy sa v tomto nedohodnete. Kazdy si tam zapojte, co chcete a peace . . .

slimy

Příspěvek od slimy »

to Odar - bohužel se mýlíš

Ostatní jen sdělují své dojmy, nikomu své drahé kabely nevnucují...přečtu si a buď mě to zaujme nebo filtruju do koše...
Trash agituje, že jsou to nesmysly a nutí mladým, nezkušeným hifistům svá moudra jako jediná a správná ( viz. křížová čtyřka ) a to je setsakra rozdíl.

Proto doufám, že se Trashwatcher podělí o své know-how.

Přiznávám :D , že ze začátku v tom byla trochu ironie, ale teď už jsem skutečně seriozně zvědavý....

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Trashwatcher píše:Spousta lidí už po provedení slepých textů prokázala, že pro domácí podmínky na běžné krátké vzdálenosti postačí nějaká kroucená 4x 2.5 mm2 (CYSY apod. novější modely), spojená do kříže.
No a jiná spousta lidí (včetně mě) už po provedení slepých testů prokázala, že pro domácí podmínky na běžné vzdálenosti umí nějaká kroucená 4x2.5mm2 (CYSY apod.) spojená do kříže být celkem zřetelnou brzdou zvuku.
V mém konkrétním případě se projevil komprimovanou dynamikou, zastřenějšíma výškama, horší definicí nástrojů.

Deklaratorní tvrzení "je to jedině tak a tak" jsou v tomhle případě lichá.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Já bych řekl ať jde trash se svými proklamacemi do prdele.

Měl by si založit vlastní vlákno, představit svůj excelentní aparát a pokud chce vyjádřit svůj názor, ať tak učiní a napíše, že je to podle jeho názoru tak nebo onak, ale nesmí a nebude zde proklamovat absolutní pravdy ve smyslu, že kabel od míchačky apod..

boxer

Příspěvek od boxer »

ať jde trash se svými proklamacemi do prdele.

Ty bláho. Koukám jak puk. Svoboda slova. Osobní názory. Vše je jinak?

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher »

Asi takto:
chtěl jsem ta má zařízení, případně jiná zařízení, kde zmíněné věci dobře fungují, popsat. Ovšem po této exhibici dotyčných pánů jsem ztratil chuť. Když se hloupost snoubí s takovouto arogancí, nemá cenu se snažit o jakoukoliv komunikaci.

Když jsem byl pozván, ať se jdu podívat, co se na tomto "fóru" děje, moc se mi nechtělo. Přece jen je dost negativně "profláknuté" na českém i slovenském internetu názory zde šířenými.
Ale pak jsem si řekl, že přece není možné, aby někde bylo takové množství omezených a technicky nevzdělaných lidí. A tak jsem se přece jen přišel podívat. Myslel jsem si: jasně, sem tam nějaký ujetý názor, to je dnes všude.
A že třeba bude možná diskuse a výměna názorů s jejich obousměrným doplňováním.

Bohužel se ale pověst tohoto fóra potvrdila. Neprolezl jsem všechna vlákna (tudíž nehovořím o všech), ale cokoliv spojené s kabely úplně stačí, aby si náhodný návštěvník udělal obrázek. Přehlídka hrozných věcí. Některá vlákna ve vytisknutém stavu by odbornému lékaři stačila k určení diagnózy určitých diskutujících.

Kdyby zde převládal jen názor, že jediné důležité je to,co člověk slyší, to by se ještě při troše snahy dalo pochopit. Každý má své priority a ne každý posuzuje vše komplexně. Bohužel ale většina diskutujících ke všemu přistupuje s klapkami na očích a po objektivitě ani seznámení s technikou do hloubky netouží. A jakýkoliv pokus o rozporování věcí a snahu dobrat se novou, detailnější analýzou podrobnějších faktů vyvolá agresi a vulgární chování. A tento model chování je tolerován a schvalován vedením fóra ...

Samozřejmě něco z toho trochu chápu (až na to chování určitých jedinců). Nemohl jsem přece čekat, že když někdo napíše, že k bednám stačí kabel o dostatečném průřezu za cca 1.000,- Kč v elektře, že to potěší toho, kdo za to dal tisíce i víc. To by totiž musel přiznat, že byl hlupák, co ty prachy vyhodil zbytečně. Nicméně jsme lidi a reagovat bychom jako lidi měli. Jenže to vždy nebývá, k tomu je potřeba inteligence člověka. A kdo se sníží k levným urážkám, s tím nemá cenu se dál bavit.

Jediné, co mne opravdu potěšilo, že mezi Vámi je pár lidí, kteří kromě znalostí a dovedností mají i inteligenci a umí se chovat. Těch si vážím a tímto je zdravím.

To je asi vše.

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik »

to Trashwatcher : ale zase mas moznost s nekteryma super technicky erudovanyma hifi kolegama si zalozit vlastni forum - moznosti jsou neomezene . Tak proc se otravovat s hlupaky, kteri neoceni snahy o osvetu a vzdelani ...

Odar

Příspěvek od Odar »

PítrsPraha píše:No a jiná spousta lidí (včetně mě) už po provedení slepých testů prokázala, že pro domácí podmínky na běžné vzdálenosti umí nějaká kroucená 4x2.5mm2 (CYSY apod.) spojená do kříže být celkem zřetelnou brzdou zvuku.
Suhlasim.

ALE

ako vies, ze brzdou zvuku je kabel? Mozno kabel je v poriadku a brzda je nieco ine. A keby sa vymeni to ine, tak CYSY nie je zrazu brzda. Usami to proste nezistis. A to, ze podla teba je v tom momente na danej aparature v danom mieste (akustika, atd. ) CYSY brzda neznamena, ze by to tak isto vyhodnotilo dalsich n ludi, ktori by to iste pocuvali. Pokial by samozrejme neboli navzajom ovplyvneni.

Takze ako zistit, ci je naozaj ten CYSY brzda? Nezavisle na vsetkom. Aha, a uz sme zas pri merakoch, ktore tu nikto nema rad. Pretoze to je naozaj jedina mozna metodika, ktora ti povie, ci sa cosi zlepsilo k lepsiemu, alebo nie.

Zas. Prosim, neberte to provokativne, ale skuste sa nad tym zamysliet aj z toho druheho uhla pohladu. Nech sa na mna nikto nehneva, ale nikto z nas nevie, ako to ma hrat (ako to ujo pri "hejbatkach" v studiu chcel) a nikto nema "idealny prototyp usi a mozgu vnimania hudby", ktory je aplikovatelny povedzme na 95 % populacie. Nic take neexistuje. Takze sorry, ked niekto napise, ze jemu sa viac paci CYSY za 5 korun / meter a vobec ho neoslovila Valhala, alebo ja neviem aka ina Hala, vobec to nemusi byt provokacia a dotycny clen kolenovrt, ako ich urcita mnozina ludi nazyva. Proste len ten clovek moze mat take zvukove preferencie. Ze pre clenov sekty nie je dostatocne doveryhodny, to je zial momentalny trend. S tym asi nic nenarobime. Ale neznamena to nutne, ze dotycny nepocuje lepsie, ako lubovolny clen momentalne uznavanej sekty.

Este odbocim, ale dost to suvisi. Raz ma pozval znamy k sebe, chcel nazor na jeho nove bedne. Mal pripravene 3 konfiguracie vyhybky, ktore sa menili a jeho zaujimal nazor viacerych ludi. Sedeli sme tam traja. Vsetci traja sme preferovali ine nastavenie, aj ked v konecnom dosledku sme sa vedeli dohodnut na kompromise, ktory by sme prijali vsetci. A co vcul? Kto bol z tych troch hluchy? Vzdy to bude subjektivne a kazdy si musi vybrat to, co mu vyhovuje.

boxer

Příspěvek od boxer »

Je nuvěřitelný, že moderátor tohoto fóra je tak zabedněný, že nerozezná scela jasnou výpověď člověka s konstruktivním myšlením a hojí si své osobní bolístky jeho osočováním.
Nestačíš penězi zahojit svou novou March? Co tě žere? Uvědomil sis,že jsi spadnul do úplného sklepa SRAČEK? Tvé osobní vyjadřování zde a na našem fóru zcela jasně ukazuje na nějakou duševní poruchu. Vzpamatuj se, než nás všechny zabanuješ. Myslel jsem, že jsi zcela normální člověk.
¨To snad není pravda. A já se ti mám omlouvat? Zač??????

Odpovědět