zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
slimy

Re: zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Příspěvek od slimy » 02 lis 2016 17:47

To Trash:

Ja myslim, ze varis z vody.....IMHO jsi nic nevyzkousel, jen se vsemi moznymi zpusoby snazis vsechny presvedcit, ze lip uz to nejde, nebo jsi uplne hluchy.

Jinak muj dotaz na tvoji aparaturu s EXCELENTNIM zvukem stale trva...

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon » 02 lis 2016 18:26

celé je to již OT tak již jen sleduji jak celá diskuse o kabelech směřuje zase někam do lesa,souhlasím s posledním příspěvkem od odara - ale taky přidám jedno ALE-na začátek by mě taky dost zajímalo definování zvuku který je již fantastický/excelentní - jak by ho teda pro ostatní popsal technik Traschwater,a pak bych rád viděl co by na to řekl náhodný kolemjdoucí posluchač a jaká by byla definice zvuku od jiných uší....
-ke kabelům bych řekl jen svůj názor-celá debata jestli je nebo není vliv až takový nebo makový je o ničem od určité výše kupní ceny,to že se tady Trasch...pokouší důsledně přesvědčit o neužitečnosti hledání změny ve zvuku výměnou kabelů a maskuje svoje tvrzení jako ochranu začínajících hifistů je blbost,1-člověk který hraje na zesilovač za 1mil,přes repro za 1mil si koupí kabely za 200tis a propojky za 70tis jako přirozený doplněk v úrovni své sestavy bez ohledu na něčí názory a výlevy(a zřejmě to bude člověk ani nečtoucí fora-na co taky,když to nebude hrát koupí něco jiného),2-člověk(asi fora čtoucí většina) který skládá sestavu po kusech dokupováním a výměnou aparátů řádově v desítkách tis,občas dobrou koupí 1ks za 1 sto tis. s výhledem "nafurt" -nebude o propojkách za 70,nebo kabelech 200tis reálně ani uvažovat,takže mi uniká smysl Traschwaterova rozčilování se na všechny kolem,
Ja osobně jsem slyšel několik sestav,studia i doma,po zjištění kolik co stojí a ujasnění kolik do tohoto HOBBY jsem ochoten investovat se snažím přiblížit zvuku který já považuju za dobrý,někdo jiný ho bude považovat třeba za slabý,a co-mám mu za to vyrazit zuby? Taky občas zkouším,měním kabely a jsem nějakou dobu spokojen,ucho je ale potvora-jak se přeposlouchám stejného zvuku je čas na menší nebo někdy větší změnu,je to hobby-nebo ne?
Ale za definici fantastického /exceletního zvuku se přimlouvám,popř.levné cesty jak ho dosáhnout-za sebe vím že levná cesta není,jedině hodně velký tinitus v uších 8-)

slimy

Příspěvek od slimy » 02 lis 2016 18:45

Odar píše: Takze sorry, ked niekto napise, ze jemu sa viac paci CYSY za 5 korun / meter a vobec ho neoslovila Valhala, alebo ja neviem aka ina Hala, vobec to nemusi byt provokacia a dotycny clen kolenovrt, ako ich urcita mnozina ludi nazyva. Proste len ten clovek moze mat take zvukove preferencie. Ze pre clenov sekty nie je dostatocne doveryhodny, to je zial momentalny trend. S tym asi nic nenarobime. Ale neznamena to nutne, ze dotycny nepocuje lepsie, ako lubovolny clen momentalne uznavanej sekty.
To Odar:

zase se mylis...

Kdyby to bylo opravdu takhle, nereknu ani popel. Kazdeho vec. Jednomu se libi blondyny, jinemu brunetky, treti je na chlapy... :)
Ale at nikdo nepresvedcuje ostatni, ze komu se libi zvukove neco jineho (vetsinou drazsiho) ma neco spolecneho s debilitou.
Tady opravdu nejde jen o podeleni se o vlastni poslechove zkusenosti.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 02 lis 2016 18:58

Odar:
Jak vim, ze brzdou byl kabel? Protoze vymena kabelu prinesla jasne zlepseni zvuku prokazany slepym testem. Jsem dost skeptik a nekoupim nic, u ceho objektivne (ABX) neslysim jasny prinos oproti predchozimu komponentu.

A ke zbytku, co pises. Chapu, jak to myslis, ale chyba tve uvahy spociva v tom, ze kabel povazujes za samostatny komponent s jasne definovanym zvukem. Tak to ale neni. Kabel je pasivni prvek, kterej do zvuku nemuze nic pridat, muze jen prochazejici signal vice ci mene zhorsit (zmenit). A spolu s bednama, zesilovacem a konektorama tvori jeden elektricky celek. Ten samy kabel (a jeho objektivni vlastnosti) tvori s ruznyma komponentama ruzny elektricky celek. Pri vedomi tohodle jsem dalek jednoznacnych vseobjimajicich tvrzeni ohledne zvukovych vlastnosti nejakyho kabelu.

V moji sestave se Vincent oproti CYSY kr. ctyrce projevil tak, jak jsem popsal. V jiny sestave by se mohl nebo nemusel projevit jinak.

Jiny priklad: svoje bedny jsem kupoval od hifisty, ktery za sitovy, signalovy a reprokabely Cable For You dal nekolikanasobek ceny zbytku stereo sestavy (nekolik set tisic). Electry mel pripojeny k 50 W integraci Bryston.
Kdyz jsem prisel se svym tehdejsim C375 s nejobycejnejsi sitovou snurou a kroucenyma obyc stribrnyma reprokabelana, uskleboval se, jak to muzu poslouchat. Kdyz jsem to na jeho bedny zapojil, zacal nervozne poposedavat a brumlal si jak je mozny, ze to hraje tak dobre.... Potichu to hralo velmi, velmi podobne, nahlas mel NAD pripojeny tkanickama jasne navrch.

Seiko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Seiko » 02 lis 2016 19:48

Mluvil jsem dneska se známým z druhého konce republiky na téma stínění reprokabelů. Zaujalo ho to. Okamžitě to realizoval, přesunul kabely do stínu. Jak mi říkal, sám byl překvapený, jak se zvuk pročistil, říkal, že zvuk zprůzračněl. Taky to ve volné chvíli zkusím, ale díky tomu, že známý má řádově podstatně dražší aparaturu, mám obavu, že u mne nebude výsledek tak patrný :(

slimy

Příspěvek od slimy » 02 lis 2016 20:11

Seiko:
S tvym smyslem pro humor a myslenkovou invenci bych mel obavy uplne jineho charakteru!

Odar

Příspěvek od Odar » 02 lis 2016 20:16

PítrsPraha píše:Odar:
Jak vim, ze brzdou byl kabel? Protoze vymena kabelu prinesla jasne zlepseni zvuku prokazany slepym testem.
Vymena kabla priniesla zmenu, ktoru ty subjektivne hodnotis, ako zlepsenie zvuku. Toto je ten zasadny rozdiel, ktory nechcete pripustit. Uplne na plnu papupu povedane - pre ineho to moze byt pruser, ako hovado.

Kazdy ma ine usi, ine navyky, ine preferencie. Neexistuje univerzalny navod, co je zvukovo dobre, co nie. Co ak ma niekto prepojene MBL komponenty RG62jkou, lebo sa mu to tak paci? Pre niekoho absolutne nepripustne - a to je to, o com pisem. Mne je to suma fuk. Nech si kazdy pocuva, co chce, ako chce.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 02 lis 2016 20:32

Nejsem sice priznivcem relativizace vseho i za cenu pripousteni nesmyslnych variant, ale je pravda, ze nemuzu vyloucit, ze nekdo by preferoval min dynamicky zvuk s vyrazne horsi definici (citelnosti) nastroju.
Me to nevyhovuje.
A opakuju, ze rec o kabelech, takze jde opravdu jen o to, jak moc kabel zvuk zhorsi a jestli je to slyset.
Jsou lidi, a neni jich malo, komu bohate staci mp3 z mobilu z pribalenych pecek....

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 02 lis 2016 21:20

Je pravděpodobné, že přínos stínění reprokabelu bude případ od případu různý. Záleží, jak myslím, na Vf zarušení. Tam, kde není, bude vliv kabelu menší, než na místě, kde je hodně zarušeno EMI sajrajtem.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 02 lis 2016 22:56

lachim píše:
1.pokud jde o prinos ve stinení kabelu valhalla, lze slepý test provést komplikovaně. musíme sehnat někoho, kdo nám půjčí 1 pár nestíněné.
myslim vsak, že takovy PMA by mohl byt dostatecne kompetentním "soudcem na dálku" přínosu stínění ke zvuku kabelu.
(pokud tedy pripustime, ze zvuk kabelu exisuje a pavel se nebude zlobit, ze jej k tomu "tahám")
:-)
Michale, tady to opravdu nemá význam řešit, ani vysvětlovat, proč přínos být může - nakonec provedlo se to už nesčíslněkrát.

Pokud budeš provádět srovnávací test, dej vědět, mělo by se dát i něco naměřit (stíněný/nestíněný reprokabel), stejně tak jako přínos zakončovacího R-C členu na svorkách repro. Reproabel je jednak výborná anténa a zadruhé to nejhorší z hlediska VF nepřizpůsobení - buzení z nízké impedance (i když na VF to až tak neplatí) a na straně repro prakticky nezakončený, otevřený z pohledu VF. VF nachytané na kabelu, přítomné na reprosvorkách je pak vedené zpětnovazebním děličem na vstup zesilovače a v závislosti na obvodovém návrhu více či méně ovlivňuje zesilovač. Tož tak a tím končím k tématu.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 02 lis 2016 23:05

Pma
Pavle dekuji za tvuj vecny, odborny pristup.
Po " vidni" udelame tedy dalsi test + mereni. Jen sehnat nestinenou bude kapku narocnejsi.
Ale Super navrh.
Jiz ted se tesim!

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher » 03 lis 2016 02:11

PMA píše:Reproabel je jednak výborná anténa a zadruhé to nejhorší z hlediska VF nepřizpůsobení - buzení z nízké impedance (i když na VF to až tak neplatí) a na straně repro prakticky nezakončený, otevřený z pohledu VF. VF nachytané na kabelu, přítomné na reprosvorkách je pak vedené zpětnovazebním děličem na vstup zesilovače a v závislosti na obvodovém návrhu více či méně ovlivňuje zesilovač. Tož tak a tím končím k tématu.
Pane kolego, dovolil bych si malou poznámku:
Napsaný text je z části zopakováním toho, co jsem napsal v povídání o Strahově v letech 1973-1975. Ano, některé věci takto napsat jdou (+-), ale všechno toto může platit a mít efekt pouze v příšerně zarušeném poli s obrovským vyzářeným výkonem (jak již bylo uvedeno). Ale několikrát jsem zdůraznil, že se bavíme o běžném rušení, které se vyskytuje v klasických bytových podmínkách. A rušení v těchto bytech se liší kromě obrovského rozdílu ve výkonu taky tím, že ty v těch bytech nejsou modulované nízkou frekvencí, jako zmíněná účelová rušička. A kmitočty jako WIFI apod. těmi zmíněnými zpětnovazebními obvody a filtrovány nejrůznějšími blokovacími keramickými a jinými kapacitami na vstup zesilovače nedolezou ...
Proto já jsem na základě těchto energetických poměrů a dalších zmíněných skutečností celou dobu jednoznačně přesvědčen, že za daných podmínek žádné slyšitelné jevy nemohou nastat.
Jako absolventi stejné fakulty (v mém případě obvodová elektronika se specializací na audiofrekvenční techniku) s přibližně stejnými roky praxe v oboru máme na věc podobný názor. Lišíme se jen v detailech úhlu pohledu. Ale oba víme, že názor z praxe mít můžeme, ale prioritu má měření. A toto změřit jde zcela jednoznačně. Proto ale ve finále předpokládám a oceňuji, že máte snahu kolegům věc vyjasnit měřením.

BTW: Prosím ostatní, aby se k textu nevyjadřovali ... je určen panu Macurovi.

slimy

Příspěvek od slimy » 03 lis 2016 06:40

Bez uz do ......ty rozesiraci vlaken.

To, ze jsi presvedcen, ze nemuze, ze to je nemozne, ze ses to ucil nekdy pred 40ti lety na fakulte atd. si nech do hospody nebo pro vnoucata.
Nezkusil jsi nic, podle me nemas ani na cem, ale ta sva hypoteticka moudra budes sirit dal.

Zatim jsi krome svych domenek, na rozdil od jinych, nedodal ani jednu praktickou zkusenost.
Krom toho, ze tvoje JAKASI ( neupresneno ) hifi sestava podava s krizovou ctyrkou EXCELENTNI zvuk.

P.S. Prosit muzes jak chces, pokud chces neco pouze PM mas SZ, jinak je to zase jedna z tvych provokaci.
Nyni muzes zase napsat 100 radkovou litanii, jak je to tady spatne, jak ti tady ublizuji, jak jsi byl vyzvan, abys to tady spasil a podobny kydy.

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher » 03 lis 2016 08:22

slimy:
Tobě nemám co dokazovat, když píšeš takovéto urážlivé texty. Já napsal jen poznámku k věci.Můžeš mi ... víš co.
Co Tě sere ? Že ses neučil a jsi odkázán jen na informace druhých ? Za to já nemůžu ... :lol:

svartenatt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svartenatt » 03 lis 2016 08:51

A o tom to je. Racionálně uvažující technici a konstruktéři jsou odtud vykazováni na úkor moderátorských přitakávačů. Jsem jen rád za Trashwatchera a zabanovaného boxera, kteří jsou schopni vysvětlit příčiny subjektivních pocitů jiných. Toto jsem od tohoto fóra očekával.
A stále k tématu, pokud máte v bytě takové rušení, že jej poznáte na zvuku, alobal to moc nezachrání.

Odpovědět