dadaft

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: dadaft

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Nekecá, jenom nemá pravdu. Tam je totiž vlevo vzadu je buben "jako kráva" vyzařující doslova subbas. .....
To by mohlo být vysvětlení, Dadaftovi nehrají basy ani výšky (nemá rád bum cink, jede na středy) a proto ty bubny od sebe není schopen rozlišit a myslí si, že jsou všechny stejné.
Dadafte, už jsi mne pokoušel přesvědčit o ledasčem a já ti to vyvrátil, tohle bude další případ. Podle mne to slyšíš špatně.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, na 40Hz jsem ještě "rovný".

ano, lokalizovat ten nízký tón je problém, protože on lokalizovat vlastně nejde. to, co píšeš se podle mě dotýká jedné jiné věci. když jsem měl bedny dost daleko od zdí, ale ještě ne správně, stávalo se mi přesně tohle, že čím byl zvuk hlubší, tím byl jakoby dál (hlouběji). basa nikdy nebyla před bicí soupravou atd.

vlevo vzadu nic není. o tom jsem přesvědčený. ty 4 bubny jsou opravdu dost velké. nejsou to žádní troškaři, jak říkáš. vyšší tóny vznikají údery blíž k okrajům. taky jsou použité různé způsoby úderů různými nástroji: prsty, otevřené dlaně, tvrdé paličky s malými hlavami, větší palice atd. díky velikosti bubnů (tj. možnosti hrát na dost velké ploše) se může zdát, že jde o vícero různě naladěných bubínků. nejhlubší tóny v závěru vznikají synchronizovanými údery do středů všech čtyř bubnů, protože hluboký tón musí být mnohem intenzivnější než vysoký, abych ho vnímal stejně hlasitě.
tak to vidím já.

dvě věci jsou jisté:
- ti bubeníci jsou skuteční mistři svého oboru
- a nedělám si srandu, ale opravdu se můžu mýlit. nicméně teď si to nemyslím.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

noaid

zatím jediný jsem řekl, co slyším, odkud to slyším a co je co a proč = víc jak 4 bubny nerozliším a poznám jen stupidní 3D efekty.

jak lahodný závan ryzího hifismu...

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Ja tomu porad nerozumim :( Nebyl by mozny obrazek? S temi bubny, pudorysy a tak. Dnes jsem mela narocny den a uz mi to nemysli.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Takže tvrdíš, že ten hluboký tón je jeden z těch 4 stejných bubnů- Který? Vlevo, vpravo, uprostřed...
dadaft píše:zatím jediný jsem řekl, co slyším, odkud to slyším a co je co a proč = víc jak 4 bubny nerozliším a poznám jen stupidní 3D efekty.

jak lahodný závan ryzího hifismu...
To ty umíš říct vždy květnatě, je ale otázka, co je pravda. ;)
Si pamatuji, jak jsi mne přesvědčoval u tvého vlastního CD se solo pianem, že tam jsou ty klavíry dva. A bylo těžké ti vysvětlit, že je jen jeden, ale nahraný "stereo" z pohledu pianisty, basové tóny vlevo a vysoké vpravo, a ty ne a ne tomu uvěřit, nakonec jsi byl přesvědčen, že to je špatným ustavením beden a jde o "roztržený pro100r" ;) Jak ti to zní při současném ustavení? Kolik těch klavírů je?

Takže tvé "přesné" popisy beru jen jako námět k úvaze. Ale já si myslím, že je to může být úplně jinak. Něco přesně popsat neznamená mít pravdu.

david
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od david »

dadaft píše: jak lahodný závan ryzího hifismu...
Jezkovy voci, zase to hifi... :roll:

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Machalík píše:Ja tomu porad nerozumim :( Nebyl by mozny obrazek? S temi bubny, pudorysy a tak. Dnes jsem mela narocny den a uz mi to nemysli.
Ty jsi zase u růžové ordinace celou dobu štepovala ponožky, viď?

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Jo, a nastvalo me, jak ta doktorka odkopla toho mladyho lekarnika - pritom takovej milej a hodnej chlap. Nemam ji rada, chova se jak mrcha. Kez by ji uz primar konecne prisel na ty podvody s danema a vyhodil ji. To je ferovej clovek, ale moc duverivej. Dival ses taky?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

....no, na 40Hz jsem ještě "rovný"....
Ano, parametry mohou být papírově takové jak uvádíš. Nevím co máš v současnosti za bedny, ale reprobeden, co papírově vyzáří 40 Hz je spousta a to již od "minibudek" či Tesco Low-Endu, protože papír snese všechno. Jde jen a jen o to, jak a v jaké kvalitě to vyzáří. Prakticky jsi narazil na "jádro pudla" nekonečného sporu zastánců stojanovek a BK. Jak říkám, velkou basu malým reproduktorem nevyzáříš, o velkém bubnu ani nemluvě. Všimni si, že na fórech jako je Slovanet či Audioweb se neustále vedou diskuse o optimálních průměrech jednotlivých reproduktorů v bedně. Ty diskuse nejsou pro srandu králíkům, ty jsou kvůli výsledné kvalitě zvuku. Prostě ke každému kmitočtovému pásmu musí být optimální velikost reproduktoru.
...ano, lokalizovat ten nízký tón je problém, protože on lokalizovat vlastně nejde...
Ale jde - jde jen a jen o to, v jaké hlasitosti posloucháš. Při té obvyklé (pro mne i pro tebe) je jeho lokalizace skutečně nemožná. Jak jsem již psal, vytáhl jsem hlasitost výše než je u mne obvyklé, a je nádherně lokalizovatelný, protože již není zamaskován ostatními tóny - a to mám dva basáky 8" v bedně (druhý jako 0,5 pásmo). Je vzadu, vlevo, protože je velký a někam se vejít musí. Není tvořen synchroními údery paliček do středů všech bubnů jak píšeš, ty ostatní bubny hrají stále to své, on se jen přidává.
Vím, že mé tvrzení o jeho lokalizavatelnosti možná vyvolá rozhořčené výkřiky o tom, že kmitočty asi od 170 Hz dolů jsou vnímány nesměrově, ale lokalizovatelný je. Moje Philipsy FB860 jsou toho (při vyšší hlasitosti a ne tzv. koncertní) příkladem.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Mozek dělá lokalizaci basů na základě vyšších harmonických, takže to lokalizovatelné je, leda že by to byla čistá sinusovka.
A já ho slyším také vzadu vlevo od středu.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Machalík píše: Dival ses taky?
No jasně, člověk si alespoň občas popláče dojetím, je to takové pěkné zakončení dne, vždy před usnutím pak přemýšlím...kdyby mne měl někdo tak rád jako ten lékárník ji. Ach jo...

boxer

Příspěvek od boxer »

:( *fnuk*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

vlevo vzadu máte roh poslechovky a ten vám bas lokalizuje jako víno. čím víc to ohulíte, tím je to jasnější a líp slyšet.
tvrdil jsem, že ten hluboký tón vzniká synchronními údery na VŠECHNY bubny. teď jsem to ještě 4x poslouchal a začíná mi to lézt krkem. není jednoduché se v tom všem vyznat, ale řekl bych, že ten pravý prostřední buben je největší a ten pravý přední nejmenší.
taky jsem vážně uvažoval o těch boxerových 2 sadách - - - kdybych celou scénu krapítek pootočil doprava, tak se ten nejvzálenější buben dostane za ten levý a vytvoří šikmo postavenou sadu, a zároveň se srovnají čela - tj. levý buben už nebude o něco hlouběji než pravý přední, ale srovnají se a budu mít dvě šikmo postavené sady bubnů - ty bližší u každé sady budou menší.
když jsem vypnul zadní pár a trochu s tím předním pohýbal, tak jsem to za chvíli tak měl.
problém je, že potom ten zadní pár takhle nastavit nejde, aby to hrálo symetricky. problém je, že když mám dvě sady srovnané, ztratil jsem skutečnou hloubku scény. problém je, že to co jsem teď řekl nejde prostě "vysvětlit".

ta nahrávka má i druhou část. možná by nebylo od věci se pokusit popsat, co se děje tam...

ano, přesně tak to bylo s tím klavírem. pochop - klavír se prostě nenahrává " "stereo" z pohledu pianisty, basové tóny vlevo a vysoké vpravo", jak tvrdíš ty. ty bedny byly opravdu špatně postavené: moc daleko od sebe a blízko bočních stěn. odrazy od stěn zvuk "šponovaly", nebo jak bych to řekl, mnohem víc do stran a tím pádem zmizel předozadní prostor, celé se to zkreslilo a klavír se rozválcoval a připomínal mizernou nahrávku, kde něco zní zprava a něco zleva...
připomínal dva klavíry, kdy jeden hraje jen něco a druhý taky jen něco. prostor nahrávky byl roztržený!

ve skutečnosti ten klavír stojí mnohem dál od tebe a v určitém prostoru, se svým vlastním charakterem a dozvuky atd. to všechno ta stereo nahrávka je schopna zachytit a to všechno tvůj stereo systém může zobrazit - pod podmínkou, že zobrazuje správně. tohleto je i jádro diskuze ve vlákně Klasická hudba na téma varhany. nahrát varhany tak, aby to znělo reálně, tedy tak, jak můžeš slyšet někde "live", není vůbec jednoduché. někteří koumáci si pomáhají tím, že zachytí nástroj jakoby "z blízka". když si to ale pak doma pustíš, je to úplně nepřirozené. chybí tomu atmosféra prostředí. nesedíš v lavici chrámové lodě, ale podivně levituješ v bezprostoru, ve všudezvuku - zkrátka je to divný pocit.
to proto humpf hledá dobré nahrávky varhan. ty špatné se totiž nedají moc poslouchat...

boxer

Příspěvek od boxer »

Naposled.

Jsou tam 2 a 2 sady percusí po 2 různých kusech.Tzn. 8 ks nástrojů.

Postavení je do obráceného prohnutého V,pričemž každý z bubeníků stojí za jedním ramenem toho V. Slyšíte VŽDY max 4 percuse naráz.Každý z bubeníků hraje jednu část skladby na 1 pár,pak se pootočí a hraje na 2.pár.Navíc to hrají tak,že 1.bubeník hraje u vrcholu V a druhý na konci ramene toho V a pak si to prohodí. Proto ten dojem šikmého ustavení.

A už toho nechte.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

dadaft píše:pochop - klavír se prostě nenahrává " "stereo" z pohledu pianisty, basové tóny vlevo a vysoké vpravo", jak tvrdíš ty.
To netvrdím já, tak to prostě někdy je a někdy není. Pusť si to na PC a dívej se na indikátory úrovně sinálu, basové tóny v jednom kanále, vysoké v druhém, s tím nemá žádná akustika co dělat.
Takhle to prostě někdy nahrávají, s tím nic nenaděláš. Je to nepřirozené, mi se to nelíbí, ale je to tak.

Jinak jsem rád, že jsme se vcelku shodli na 8 bubnech ;)

Odpovědět